Parazitler, insan vücudunda: belirtileri ve tedavisi

Çoğu insan bile değil nasıl düşünmek, ne kendi içinde, vücudun birisi yaşıyor. Söz konusu parazitler. Birisi inanıyor, bir kez onun evinde hiçbir hayvan ve ellerini yıkar, sonra her dışarı çıkmadan, risk enfestasyonlar çok az. Öyle değil. Göre sağlık istatistikleri, parazitler, insan vücudunda bulunan hemen hemen %50 durumda. Kurt, örneğin, eski bölümler yaratıklar, parazitik insan vücudunda. Onlar o kadar adapte bir yaşam içinde insanlar, çoğu zaman onların varlığı hiçbir şekilde ortaya çıkmaktadır, ve medya gibi görünüyor enfeksiyon asemptomatiktir.

Aslında, belirtiler her zaman var, önemli olan zamanında ayırt edici işaretler. Bugün biz hallederiz, hangi belirtileri gösterir ve bulaşma varsa, hangi önlemleri alma için önleme istilası ve hangi tedavi yönlendirilebilir karşı parazitler tespit varsa.

parazitler, insan vücudunda

Belirtiler parazit istila

En büyük sorun açısından tespit parazitler vücutta bir – çok yönlülük belirtileri, mümkün kafa karıştırıcı değil, sadece insanın kendini, ama bir doktorun hangi hastaya tavsiye istedi. Türüne bağlı olarak, yerelleştirme ve yaşam döngüsü, parazitler farklı şekillerde kendini göstermektedir. Bazen kişi fark etmez çoğu belirtileri durdurarak, dikkat sadece bir (örneğin, ağrı, akciğer). Sonuç olarak, hastanın tedavi tespit illet ise, o geldi, ve de eve gönderiyorlar olmadığı için klinik.

Bu nedenle, önemli bir resim görmek, onun genel sağlık, belirterek, kapsamlı bir değişiklik mümkün. Tıp ayırır, bir düzineden fazla belirti, işaret bulaşmasını parazitler. Düşünün bu belirtiler bir tablo olarak.

Gösteren, parazitler vücutta?

Belirti Vücutta neler olur?
Alerjik reaksiyonlar Eğer bir kişi aniden muzdarip başlar alerji belirtileri, değer kontrol ve parazitler. Mesele şu ki, seçim zararlıları toksik, ve vücudun bağışıklık sistemi tepki ve e vitamini yüksek miktarda savunma hücrelerinin sırayla neden tahriş ve alerji.
Kas ve eklemlerde ağrı, Parazitler yetenekli ikamet bağ dokularında, eklem sıvısı, kas. Yürürken, onlar neden ağrı birçok suçladı üzerinde artrit, yaralanma veya germe. Aslında ağrı kas ve eklemlerde iltihabı gösterebilir, ve yıpranması nedeniyle yaşam parazitler.
Anemi Basit yaşayan, kan, insan, yem kan hücreleri ve yetenekli neden önemli, onun kaybı. Ayrıca anemi neden parazitler, egzoz yararlı maddeler bağırsak ev sahibi de dahil olmak üzere demir.
Baş ağrısı Düzenli baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı işaret zehirlenmesi nedeniyle vücudun parazit istilası.
Nedensiz bir düşüş/artış kilo Eksikliği kilo nedeniyle iç tüketicilerin gıda, yem ile aynı kişi. Artan kilo ile ilişkilendirmek ne vücudu karşısında, kaybeder yararlı maddeler, bir kişi sürekli yaşar, at yarışı, kan şekeri ve aç hissediyor.
Uyku bozuklukları Sık sık uyanmak, gergin ve hassas bir rüya genellikle ile ilişkili paraziter hastalıklar istilası. Karaciğer çalışır temizlenmiş toksik maddelerin ayrılan parazitler, ve genellikle onun aktivitesini oluşturuyor derin gece. Ayrıca bir insan rahatsız olabilir kaşıntı anüs veren değil, uyku.
Bruksizm (diş yürüyüş sırasında gıcırdıyor dişleri rüyada) Diş gıcırdatma – bir belirti parazit istilası, özellikle yaygın çocuklarda. Kabul edilir, yani sinir uçlarının tepki zehirlenme ve iltihaplanma.
Arka pasaj içinde kaşıntı Solucanlar sık sık kendini göstermektedir kaşıntı anal delik, özellikle sık sık bu belirti, çocuklarda görülür.
İhlal sandalye Kabızlık veya ishal – olası belirtileri gösteren asalak yaşayan bağırsak. Kabızlık ne ile ilgilidir bol işgal tıkanıklık yol açar, bağırsak kanalları, ishal.
Bağırsak tahrişi İltihabı duvarları organ, parazitler kışkırtmak cider irritabl bağırsak. Bu süreci bozar emilimini yararlı maddelerin yanı sıra imkansız hale getirir yağ sindirilebilirliği doğru departmanında doludur spazmları ve ağrı.
Şişkinlik Gaz, duygu dolu, şişmiş karın parlak belirtisi vücutta parazitler. Dikkat bu belirti eğer gerekli gazları olur, ne olursa olsun yemek.
Cilt sorunları Ürtiker, akne, egzama, dermatit ve diğer deri döküntüleri sinyali hakkında, vücut parazit bulaşmış. Kendi faaliyet sonuçları üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir, SİNDİRİM sistemi, kaçınılmaz olarak «yayın» ve cilt cilt.
Sinir sistemi bozuklukları Anksiyete, sinirlilik, depresyon ve duygu depresyon belirtileri olabilir istilası. Sistematik zehirlenme vücudun bozukluklara yol açar sinir sisteminde, özellikle bu rakam önemlidir çocuklar için. Nedensiz ağlama, kaprisleri, korkuları olabilir altında tamamen «fiziksel» toprak.
Kronik yorgunluk Uyuşukluk, uyku hali ve isteksizlik gerçekleştirmek için bile en az fiziksel aktivite – «merhaba» vücudun acı zehirlenme ve eksikliği besin öğeleri çalmak parazitler.
Bağışıklık Sık sık viral ve bakteriyel hastalıklar, bozukluklar mikroflora, soğuk algınlığı ve enfeksiyon belirtileri istilası. Parazitler zayıflatmak bağışıklık sistemini azaltarak üretimini immünglobulin.
Genel bozukluklar sunar, ağrıları, çeşitli organlarda Bağlı olarak, yerelleştirme, parazitler olumsuz müdahale, herhangi bir organ: akciğer, kalp, beyin, karaciğer veya pankreas.
Tümör gelişimi ve oluşumları Yukarıdaki belirti ve bulgular, özellikle toplanan, bir araya getirmek, kışkırtmak ortaya çıkması, farklı büyümeleri de dahil olmak üzere kanser. Yorgun parazitler vücudun karşı mücadele yeteneğine sahip, onların büyüme.
tanı parazitler

Yukarıda belirtilen semptomlar nadiren ortaya bir an için bu oldu, parazitik bir işgalin olması çok güçlü. Ama arada üç-dört belirtisi olur her yerde. Düşünün bu belirli bir örnek, bulaş:

  1. Yuvarlak – ağrı, bağırsak bozuklukları, sandalye, karaciğer fonksiyon bozukluğu ve pankreas.
  2. Pinworms – yanma ve kaşıntı etrafında anüs, ishal, şişkinlik, bruksizm, sinir sistemi bozuklukları, iştah kaybı, nöbetler ve baş ağrısı.
  3. Lantecy – kilo kaybı, alerjik reaksiyonlar, anormal bağışıklık, hastalığı, bağırsak.

Tanı parazitler

Eğer bir kişi bulundu, kendinize veya sevdiklerinize yukarıda bazı belirtiler, uygun geçmesi tanı için mutlaka ortaya parazitler vücutta. Bunun için başvurabilirsiniz doktorunuz terapist (veya bir çocuk doktoru, eğer söz konusu çocuk için) almak için uygun bir hedef. Genellikle, yerel yazacak yön testleri, kan, tükürük ve dışkı.

Modern tıp, birçok da immünolojik araştırma paraziter enfestasyonlar, hem de kapsamlı testler, ortaya çıkarmak, belirli bir grup parazit. Ne yazık ki, bu karmaşık testler ücretlidir ve giriş onları özel kliniklerde. Ancak elde edilen sonuçlar gösterir tam olarak belirli tür zararlıları, izin atamak yeterli tedavi.

Hiçbir ilaç, eşit derecede etkili oyunculuk tüm gruplar parazitler. Ayrıca ilaç atanması dikkate alınmalıdır gelişim aşaması, haşere, gibi ilaçlar, yürürlükte olan yumurta, çürük yetişkin bireyler. Bu nedenle başlangıç tedavisi için gereken zaman elinde zaten testleri ve onları çözme. Genellikle doktorlar birkaç türde ilaçlar, hangi biz aşağıda tarif.

Tedavi parazit istilaları

Antiparaziter ilaç ilaçlar, varolan modernlik, etkileri geniş bir yelpazede sahip, yani kapsamaktadır birden fazla türde bağırsak parazit insan vücudunda yaratıklar. Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, her ilaç gibi özel etkinlik ve atanır sonra yapılan tanı. Ancak, doktor cephanelik diye bulaşmasını parazitler gibi yaklaşık bir düzine araç için (ve analog), kanıtlanmış güvenli ve etkili.

Birinci grup ilaçlar için geçerli bulunduğunda vücutta yuvarlak solucanlar, nematodlar, solucanlar. İlaç atanır, eğer bir kişi bulaşmış gibi parazitler gibi pinworms, yuvarlak kurt, vlasoglavy, Trichinella ve benzeri.

İkinci grup ilaçlar verimlilik vardır ve solucanlara karşı teyp, da kanca, tapeworms. Onlara atfedilen harika lentetsa, trematodes, pigme, domuz ve sığır tenya – bu parazitler en yaygın olanlarıdır.

Değer anlamak bulaşmasını parazitler bir aile üyesi, bir olasılık ile %99 diğer aile bireylerinin de taşıyıcısı bu zararlı organizmalar. Buna göre, yapılacak teşhis ve tedavi önerilen bütün aile. Aynı için de geçerlidir küçük insan grupları, sıkı bir iletişim arasında (anaokulu, örneğin).

Halk yöntemleri kurtulmak parazitler

halk tedavi yöntemleri

Parazit tedavileri önemli ölçüde karmaşık, ancak yaşam sürecinde onlar sürekli çarpın, böylece vücutta bir kişinin aynı anda bulunduğu ve yumurta, larva ve yetişkin bireyler. Alma ilaç, genellikle, tek bir tekrarı ile, 10-14 gün için vücuttan bireyler, büyümek için zaman vardı. Aynı zamanda iyi bir seçenektir yardımcı, halk terapi yapabilen destek vermek için geleneksel tıbbi tedavi.

Başlangıç tedavisi parazitler evcil yollarla, bunu doktorunuzla tartışın. Tüm tarifler için aynı derecede güvenli bağlı olarak, hastanın yaşı ve sağlık, onlar uygun olmayabilir.

Biz birkaç popüler tarifler, denenmiş, yıllardır olan en büyük sayıda olumlu eleştiriler insanların kurtarılan parazit yani.

Tentür pelin. Bir çorba kaşığı kıyılmış kuru pelin dökülür, 100 mililitre alkol ve iki hafta ısrar serin ve karanlık bir yerde. daha sonra sıvı filtre ve tüketilen günde üç kez 20 damla önce yemek.

Kabak tohumu. Tuzsuz taze soyulmuş kabak çekirdeği (300 gram) eziyet kahve değirmeni, daha sonra bağlar bal veya su (1:1). Karışımı aç karnına yemek gerekir, ve sonra üç saat daha olamaz yemek, ve sonra almak gerekir müshil. Mesele şu ki, kabak çekirdeği içeren özel bir madde felç zararlıları ve geçici olarak alıcı onlar için bir fırsat ile sabit duvarlara organları.

Mantar tentür. Tercihen beyaz mantar veya yumurta mantarı, içerdikleri madde öldüren ve yetişkin solucanlar ve larvaları. Bir avuç taze mantar dökün votka ve ısrar iki hafta sonra sıvı süzülür ve içilir bir çay kaşığı, yatmadan önce. Tabii ki, bu yöntem için uygun değildir hamile ve çocuklar.

Cork nar. 50 gram taze nar kabuğu döktü iki bardak kaynar su ve kaynatın ateşte gözenekleri kadar sıvı azalabilir hacmi iki katına çıktı. Sonra infüzyon içecek bir yudum, yarım saat sonra müshil almak. Dört saat boyunca kaçınmak gerekir yiyecek. Bu tamamlandıktan sonra, önerilen bir temizlik lavman.

Kaynatma karanfil. Kuru karanfil öğütülmüş toz, bir çay kaşığı olan bir bardak su dökün ve sıcak su banyosunda bir dakika sonra servis kapağı ve ısrar yarım saat. Kabul kaynatma sadece taze olarak, bir çay kaşığı günde üç kez, yarım saat önce yemek.

Kurtulmak parazitleri halk yöntemlerle çok daha etkili olacaktır, eğer hareket edilmektedir. Öncelikle bir doktora görünmen, testleri ve bunları bilmek için sonuçlar. Sonra kabul ecza ilaçlar, bunu kesinlikle reçete düzeni. Önceden tartışın doktorunuzla arzusunu halk yararlanmak tarifleri ve birlikte belirleyin en iyi seçenek. Son adım şehre tedavisi – önlenmesi. Onun hakkında biz konuşalım aşağıdadır.

Önleme istilası

Ana rol önleyici faaliyetlere yönelik riskleri azaltarak istilası sürer hijyen. Hatta yetişkinler için mükemmel bilgili uymayı, hijyenik kurallar, genellikle, bu ihmal edilir. Bu arada doktorlar ısrar düzenli önleyici tedbirler mümkün yarıya enfeksiyon riskini azaltmak söyledi. Bu hijyenik standartlar, zorunlu, çocuklar ve yetişkinler için, dahil:

  1. Dikkatli el yıkama sabun ve su ile (her bucak sokak, hayvan ile temas).
  2. İşleme el antiseptik jel veya mendil.
  3. Günlük değişim iç çamaşırı (önceden onu okşayarak sıcak demir).
  4. Haftalık çarşaf (çamaşırhane hizmeti, sıcak suda).
parazit önleme

Bir çocuk öğretmek gerekir değil almak, ağzını kirli eller, bir yemek paylaşmak akranları ile, ısırma birbirlerine. Bebek açıklamaya gerek düşme tehlikesi, vücudu kir, bakteri ve parazitler. Özellikle iyice ellerini yıkamak gerekir, işten sonra toprak, doğa eğlence.

Olarak günlük önleme parazit ekleyebilir gıda keskin baharat ve çeşniler – en zararlıları onların tahammül edemez. Tavsiye edilir yemek soğan ve sarımsak kullanın pişirme sırasında biber, karanfil, turp.

Özetleme

Düzenli önleme, dikkat en küçük özellikli belirten bulaşmasını parazitler – basit kurallar korumak tüm aile için sorun. Kişisel hijyen, pişirme, gıda kontrol hizmetleri, hayvan ile tedavi edilmelidir, maksimum sorumluluk. Kendine iyi bak sağlık!