Kurt bebeklerde: belirtileri ve tedavisi

Helminthic istilası çocukluk çağında en sık görülen ve hafife ve tehlikeler, hastalıklar. Solucanlar çocuklarda kışkırtmak değil, sadece yetersiz besin, organizma, ama neden olur alerjik reaksiyonlar, kronik zehirlenmeleri azaltmak, bağışıklık, hastalıklar ve organ hasarı, gastrointestinal sistem. Belirtileri parasitosis geliştirmek hemen değil, uzun süre hastalık asemptomatik olabilir veya açıklanmamış klinik ve tespit sadece laboratuar testlerinde.

Kurt çocuklar

Yaygınlığı ve helmint türleri

Kabul helminthiasis, enfeksiyon bağırsak solucanları – bu hastalık, daha ilgili insanlara sosyal katmanları ortalamanın altında yaşayan, sağlıksız koşullarda, sık sık temas ile enfekte bir hayvan veya toprak. Ancak, istatistiklere göre, sadece avrupa ülkelerinde solucanlar tespit muayenesi var, her üç hasta.

Doğada vardır 300'den fazla çeşit helmint, 70'den fazla çeşit yaygın Rusya, diğer nüfuz edebilir insan vücudunda seyahat ederken egzotik bir ülke. Arasında her türlü bağırsak solucanları-parazitleri, yetenekli var insan vücudunda, üç grup:

 • nematod ile ilgili yuvarlak helminths, en sık görülen parazit var çocuklar (pinworm, whipworm, Trichinella, yuvarlak kurt);
 • şerit (düz) kurt ile ilgili cestode (çeşitli tapeworms, lentetsov ve Echinococcus);
 • parazitler-parazitler veya trematodlar, olma neden opistorhoza olduğunu, fascioliasis, chistosos, paragonimoz vb

Çoğu durumda, bir parazitik solucan parazit cins ve bağırsak, ancak yumurta ve larvaları gönderildi kan, çeşitli organlara vücudun. En sık etkilenen organları gastrointestinal sistem: karaciğer, safra kesesi, ancak parazitler, yerleşmeye, kas dokusu, akciğer, beyin.

Nedenleri: bağırsak solucanları

Helminthiasis: bulaşma yolu

Yolları enfeksiyonu bağırsak solucanları bağlıdır özellikleri onları geliştirme döngüsü. Bazı gruplar kurt adam, bir büyük «usta», vücutta hangi onlar yaşamak ve çarpma, için diğer ara bağlantı. Bazı durumlarda, parazitler gerekir olgunlaşan yumurta toprakta veya diğer koşullar. Ama temel kural koruma enfeksiyon, hijyen, koşul çocukluk çağında yapılır her zaman.

Çocuk yaş – dönemde sürekli bir bağışıklık sistemi henüz oluşmuş değil, büyük ölçüde enfeksiyon olasılığını parasitosis. Özlem denemek tadı, birden fazla kişiler ile toprak, kum, herhangi bir nesneler olasılığını artırmak penetrasyon helmint yumurta çocuk vücudu.

En yaygın solucanlar – pinworms ve yuvarlak kurt – taşınır yıkanmamış ellerinde kalabilir konularda aletleri (kapı kolları), içine içine vücut ile gıda (kötü yıkanmış meyveler, otlar, sebzeler). Ayrıca yayılma olasılığı solucanlar ile temas halinde enfekte bir kişi veya hayvan veya varlığı ziyaretçiler için görülmesi gereken yerlerden onlarla.

Pinworms – bazı helmint, provoke reinvasion: kaşıntı, neden kadın pinworms sürecinde yumurta birikimi dışında, anüs, neden olur, hastanın dokunma, sürtünme, çizilmeye ve tahriş olmuş yüzeyi ve dağıtmak yumurta parazitleri üzerinde iç çamaşırı, çarşaf, giysiler, nesneler, yüzeyler. Yeniden takdırde yumurta, kalan elinde ya da yatakta oluyor reinvasion, öz-enfeksiyon hasta. İlk enfeksiyon çocuklarda bu daha sık oluyor kurumlarında, mekanlarda, yerlerde, toplu kümeler çocuklar.

Hangi faktörler artırır, yakalanma riskini helminths?

 • Uyulmaması el hijyeni: atlama ve el yıkama döndükten sonra sokak, konuk, tuvalet, önce herhangi bir gıda alımı.
 • Tırnak ısırma, parmak emme, ağızda tutmak, çeşitli nesneler (kalem, kalem, oyuncaklar vb.).
 • Hayvan varlığı katılıyor sokak: hatta zamanında anthelmintic tedavi köpek ve kedi yaymak yumurta solucan tarafından getirilen sokak arka ayakları üzerinde kürk.
 • Kurallarına uyulmaması işleme sebze, meyve, çilek, yeşillik tüketen önce.
 • Düşük hijyen evde: giyen, dış mekan boyama, zamansız zemin yıkama, vb.
Helminthiasis

Kurt çocuklar: çeşitli belirtileri ve tedavisi helmintlerin

Çok çeşitli parazitler uzun bir süre değil, oluşumuna katkıda belirgin klinik eliminare: amacı bir parazit var olmak değil fark ana-taşıyıcısı. Bu nedenle, parlak belirtileri helminthiasis işaretleyebilirsiniz sadece durumlarda enfeksiyon çoğul (başlangıçta veya uzun süre gizli dönem) ve/veya çocuğun azalmış bağışıklık, eşlik eden hastalıklar, arka planda hangi helminthiasis kendini daha telaffuz. Özel durum – enfeksiyon egzotik türler parazitlerin neden sert tepki organizma.

Ortak belirtileri helmintlerin çocuklarda:

 • iştah artışı olmadan, vücut kitle indeksi artış;
 • artmış tükürük salgılanması;
 • belirtileri, dispepsi, bağırsak, gaz, düzensiz dışkı, bulantı, acı hissi mide, sağ hypochondrium, bağırsak spazmları;
 • baş dönmesi, baş ağrısı, artan yorgunluk;
 • tutku alerjik reaksiyonlar olduğu gözlendi, daha önce, ya da daha fazla akut alerji belirtileri;
 • duyarlılık, sinirlilik, uyku bozukluğu, dikkat, bellek ile ilgili zehirlenme ürünler yaşam helmint;
 • kırılganlık, saç dökülmesi, demet tırnak gelişimi ile beriberi ve demir eksikliği;
 • sık sık iltihabi süreçleri nazofarinksi yılında (sinüzit, sinüzit, farenjit vb.), genital organlarda, özellikle kızlar nedeniyle anatomik yakınlığı, vajina ve anüs.

Uzun helminthiasisх çocuklarda gözlenen birikim yaş standartları içinde boy, kilo, gelişim bozukluğu ve hastalıkları, gastrointestinal semptomlar belirgin zehirlenme, anemi, alerji, sık solunum yolu hastalıkları, bakteriyel ve viral etiyoloji, nörolojik anormallikler.

İlk belirtiler, genellikle tezahür sonra 2-4 hafta vurulduktan sonra yumurta solucanların vücuda. Onlar değişir sayısına bağlı olarak parazit seviyesi, savunma ve sağlık durumu çocuğun, hem de helmint türleri. Yani, pinworms neden gece kaşıntı, anüs, teşvik uyku bozuklukları. Bir toxocarosis ayırt edici belirtileri olan öksürük belirtileri olmadan solunum yolu hastalıkları, ateşli durum, muhtemel boğulma nöbetleri, alerjik reaksiyonlar.

Yaygın bir görüş, bruksizm, gıcırdayan dişleri rüyada belirtisi bağırsak solucanları, vücutta yalanladı bilim adamları, tıp. Fenomen gıcırdatma ilişkili özellikleri ile insan sinir sistemi. Rağmen, solucanlar, özellikle pinworms, rahatsız edebilir, uyku ve teşvik göstergeleri duygusal çocuk, bruksizm değildir rezervasyonu worm istilaları. Tedavi bu olayları yapan nörologlar ve diş hekimleri.

Uzun helminthiasisх tüm insanlar gelişen klinik tablo organizmanın zehirlenme.

Anlamak için nasıl ki bir çocuğun kurt

Tanı helmintlerin

Çoğu durumda, helminthiasis çocukluk çağında tanısı sayesinde, bir yıllık önleme araştırmaları dışkı solucan yumurta. Ancak, bu en güvenilir yolu: varsa, belirtiler ve negatif analiz unutulmamalıdır ki her tür helmint tespit edilebilir bu şekilde. Bu tür, yumurtalarını da önlemek için algılama sırasında laboratuvar araştırma, sıklığı üreme değil aynı zaman çözümlenecek. Bilinen örnekleri de vücutta bulunan bir veya daha fazla eşcinsel bireylerin, yetenekli bir cins, ancak zarar veriyor yaşam döngüsü boyunca.

Negatif testlerinde cala yapılması önerilir yeniden keşif 2-3 hafta. Listesi önleyici çalışmaları içeren bir analiz olup yumurta solucan ve kazıma enterobiasis. Varlığı şüpheli helmint ayrıca sonuçlarına göre kan testleri: yüksek düzeyde eozinofil ile birlikte düşük hemoglobin çoğu zaman varlığını ifade parazitler vücutta.

Daha ileri tanı için uygulanabilir biyolojik araştırma, balgam, safra, idrar, coprogram fekal kitleler.

Daha ileri tanı için şüphelenilen ekinococozis keşfetmek organları periton ultrasonik ve/veya x-ray yöntemi. Opisthorchiasis tanısı kullanarak analiz bağırsak içeriği ve duodenal sondaj sondaj.

Netleştirmek türü parazit ve hasar onlara zarar vücut yardımcı immünolojik araştırmalar. Sonra kesin bir teşhis tedavi yöntemi seçilir.

İlaçlı tedavi yolları helmintlerin çocuklarda

Tedavisi helminthiasisх dayanmaktadır: iki yönde kurtulmak parazitler ve vücudun detoksifikasyon, azalma veya tesviye zarar, uygulanan mevcut solucanlar.

Azaltmak için belirtileri zehirlenme belirtileri atanır vitamin ilaçları (İle), demir, vitamin-mineral kompleksleri, glikoz, ders infüzyon gemodeza, vb. bazı durumlarda kullanımı gösterilmiştir diüretikler, antihistaminikler. Ne zaman kalp kası, karaciğer doku uygulanabilir hormonal ilaçlar.

Bakım terapisi olarak tayin şelatörlerin almak SİNDİRİM sistemi atık ürünleri parazitler, enzim hazırlıkları, katkıda geliştirmek sindirim süreçleri ve işleyişi, organları, vb.

Herhangi bir helminthiasisх son derece tavsiye ilaç kullanımı harika aksiyon çocuklarda. İlaçlar neden azap parazitler, etkiler, insan vücudu, bu nedenle, bu seçimi bir ilaç ve doz dikkatli yaklaştı gerekir.

Ev ve halk yöntemleri kurtulmak bağırsak solucanları kesinlikle tavsiye edilmez olmaması nedeniyle kanıta dayalı veritabanı ve özellikleri doğru dozu ölçmek ve olası etkisi üzerinde çocuk vücudu.

İlkeler tedavisi helminthiasisх

Çoğu durumda, tedavi helminthiasis bir aile üyesi tedavi-meli var tüm yaşayan bu bölge, yetişkinler ve çocuklar. Bu sadece yüksek bulaşıcı askaridoza, ama başka türlü helmintlerin. İlaç için her bir aile üyesi de alır, doktor bağlı olarak, yaşı ve sağlık durumu.

Hayvan varsa, onlara zorunlu harcama anthelmintic tedavi ne olursa olsun bir süre sonra yapılan önleme.

Çocuklar nerede yaşıyor ve hasta bir çocuk yapmak için gerekli günlük hijyenik temizlik, tercihen tedavi süresi temizlemek halı, pelüş oyuncaklar, yatak örtüleri. Yatak çarşafları ve iç çamaşırları, iç çamaşırı, kişisel havlu değiştirmek için mümkün olduğunca sık (külot – günde iki kez), yıkandıktan sonra tüm iç çamaşırı iyice ütüleyin.

Hijyen

Gerekli uyumu izlemek için hijyen: el yıkamak her ziyaretten sonra tuvalet bulunmaktadır., dönüş sokak, kullanmak, sadece kişisel havlu, kısaca kesmek için çivi. Olmadan kurallarını tedavi etkisiz olabilir sürekli varlığı, kaynağı, bulaşma imkanlardan hasta.

Önlenmesi enfeksiyon bağırsak solucanları

Bu önlemler, önleme ilk etapta dahil, kişisel hijyen. En sık yumurta solucan taşınır ağız boşluğu ile el ve el yıkama önlemeye yardımcı olur çoğu durumda, enfeksiyon.

Diğer önleyici önlemleri aynı şekilde bağlıyor:

 • kapsamlı (en az 2-3 dakika akan suyun altında) yıkama çilek, sebze, yaprak, yeşillik yemekten önce, eğer varsayalım kullanımı ham;
 • uzun süreli ısıl işlem nehir balık (40-60 dakika) önce yenmesi;
 • zamanında önleyici anthelmintic tedavisi var evcil hayvanlar;
 • genel temizlik, evde hijyen kuralları nedeniyle yasalara uygun olarak yapılmalıdır.