Türlü kurt adam

İnsan vücudunda yaşayabilir, farklı tür solucanlar. Yenilgi parazit hiç kimse güvende hakkında genel bilgiler helminth önemli bilgiler vardır herkes için. Bilerek yol istilası ve özellikleri parazitlik farklı solucanlar, başarılı, büyük ölçüde azaltmak için enfeksiyon riski vardır. Düşünün bir sınıflandırma bir tür solucan.

Domuz tsepen

Yuvarlak solucanlar

En popüler unutmayın solucanlar arasında, yuvarlak solucanlar. Diğer adı – nematod. Bu grup, parazitlerin vücut olan kesitin dairesel bir şekle sahiptir. Onların uzunluk aralıkları 5 mm 40 cm, Onlar için razı olup genellikle bağırsak, ancak lokalize ve diğer organlarda, dokularda.

Büyük yaygınlığı, bu parazit nedeniyle iletim kolaylığı. Gelişmesi için ona gerekli değildir ev sahibi değiştirmek. Nematod insana bulaşan yoluyla veya tüketen yıkanmamış sebze, meyve. Özellikle kitlesel helminthiasis bu tür adı hastalığı olan kirli eller, çocuklarda teşhis edilir. İnsanlarda, yerleşmek gibi temsilcileri nematode:

 1. Pinworms – küçük solucanlar, sahip vücut grimsi renkte uzunluk 5-10 mm. Tümen bağırsak hastalığı neden enterobiasis. Enfeksiyon oluşur ne zaman yumurta vücuda ağız yoluyla. 2 hafta solucan geçer geliştirme döngüsü kadar cinsel olgun bireyler. Yaşayan bu parazitler 1-2 ay bozarak, normal işleyen bir sindirim sistemi, ortaya çıkan yorgunluk.
 2. Yuvarlak – büyük solucan, kışkırtmak ascariasis. Vücut uzunluğu, fusiform formu 20-40 cm parazit bağırsakta, ancak gelişim sürecinde nüfuz karaciğer, kalp, yanı sıra hafif. Göç vücuda, solucanlar zarar iç organları ve kanalları. Yaşam süresi parazitleri – 12-14 ay. İstila ettikleri sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi neden olur alerji, sindirim bozuklukları, iç kanama, barsak tıkanıklığı. Çocuklarda yuvarlak sebep olabilir birikim gelişiminde. Yolu enfeksiyonu yoluyla yıkanmamış eller, kirli ürünler.
 3. Vlasoglavy – kurt ile vücut uzunluğu 3-5 cm, lokalize kolon. Parazit sopa bağırsak duvarına ve kan emer. Neden trihozefalez. Bu çok zehirli bir parazit, bu nedenle o ağır vücudu zehirler. Yaşam süresi 5 yıl. Tüm bu zaman o kışkırtır sorunları, iştah ve sandalye, anemi, karın ağrısı. Neden olabilir baharatlı appendicitis, ne zaman vurur kör bağırsak.
 4. Trichinella– kurt, uzunluk sınırı 2-5 mm. olmasına Rağmen küçük boyutları neden, ağır hastalık, trişinoz. Onun belirtileri ateş, ödem, alerji, yüksek sıcaklık. Enfekte ile, et, av etleri, domuz. Bu kurt etkiler, kas dokusu, özellikle sık etkilenen kaslar, yüz ve solunum yolları. 3-4 hafta larva, sıkışıp kas içine kapsül. Geliyor bir iyileşme. Ama toplu olduğunda enfeksiyon olası ölüm.
 5. Toxocara – solucan, parazitik vücutta köpek. Benzer ascaride, çünkü aynı fuziform vücut uzunluğu 15-30 cm Olduğunda onun larva içine insan vücudu, hastalığına toxocariasis. İnsan vücudunda Toxocara değil gelişebilir kadar cinsel olgun bireyler, bu nedenle, onların larva göç vücuda zarar, iç organları, alerji ve diğer ihlalleri.
Boğa tsepen

Tenyalar

Şehirdeki en tehlikeli solucanlar gelir kişinin önemli bir rol işgal şerit solucanlar veya cestodların. Eğer dikkate almak, onların büyük boyutlarına ulaşabilirsiniz 18 km, belli olur, ne kadar olumsuz etkilerler sağlık. Cestodların ayrılır lentetsov ve tapeworms. Geçişi için tam bir yaşam döngüsü ihtiyaçları yöneticisini değiştir. Düşünün, kısa bir açıklama en yaygın temsilcileri türü:

 1. Sunduğu tenya – solucan uzunluğunda 10-15 km çağıran bir gelişme bu difillobotrioz. Yerleşir ince bir bölümü bağırsak sonra adam gibi kullanmadım, çiğ, tatlı su balıkları, kontamine yumurta ve solucanlar. Neden şiddetli karın ağrısı, anemi, sindirim bozuklukları. Bu helminth, nasıl ve en çok cestode, vardır müthiş bir görünüm.
 2. Domuz tsepen solucan giren vücuda alımı sonucu yiyerek enfekte domuz. Bu 8 metrelik kurt, asalak olarak yaşayan bağırsak, gelişimini uyandırmak teniasis, eşlik güçlü mide hastalıkları, sinir rahatsızlığı, alerjisi olan.
 3. Boğa tsepen çeşitli tapeworms ulaşan, boyutları 18 m. Bu en büyük insan eder. Bu gelişimi neden sığır tenya enfeksiyon, neden olur, bağırsak tıkanıklığı, fiziksel ve parçalanması tükenmesi. Bulaşmış bu worm, yiyerek etkilenen sığır eti. Lokalize solucan bağırsakta.
 4. Ekinococozis – bantlı solucan, parazitik organları kedi, köpek. İnsanlar bu parazit için ara ana, ama, buna rağmen, larva solucan gelişimini teşvik için çok zor bir hastalık hydatidosis. Yumurta solucan geliştirmek evre larvaları, içinde gömülü doku herhangi bir organ ve yeterince hızlı kistler oluştururlar. Silin belki de sadece ameliyatla.
Parazitler gelişir et

Flukes

Flukes veya trematodlar bir tür bağırsak solucanları vakum ile vücut yüzeyinde. Onların yardımı ile, solucanlar ısırarak duvar, iç organ, doku ve yem emici faydalı maddeler, kan. Vücut bu helmint var düz şekil, uzunluk ulaşabilir, 1.5 m. Görsel olarak benzer yaprak ağaç. Temel bulaşma kaynağı parazitleri nedeniyle oluşur addicting kötü pişmiş balık, deniz ürünleri. Gelişim sürecinde onları değiştirmek için 1-2 ara ev sahibi. Ana çeşitleri Flukes, bağırsak parazit insan vücudunda:

 1. İecoris Dens – helminth, tahrik gelişimi opistorhoza olduğunu. Uzunluğunda ulaşır 7-20 mm. Grev, safra, karaciğer ve pankreas kanalları. Bir arka plan üzerinde bu tarafından enfekte parazit gelişen ülser, kolesistit, pankreatit.
 2. Sibirya fluke – solucan uzun 8-13 mm, parazitik safra kesesi, hem de onun büyümesi. Erken aşamalarında istilası oluşur yüksek ateş, kas ağrısı, eklem ağrısı, hazımsızlık, sonra belirtiler daha az belirgin hale. Bu kanıt, o hastalık geçti, kronik aşamada.

Tedavi – ilaçlar her türlü kurt

Yok kurt, almak gerekir de-ısınma ilaç. Ama başlamak için yüklemeniz gerekir, ne kadar özel bir tür helminthiasisа vurdu organizma. Sonuçlarına göre tanı seçilir ilaçlar. Onlar ayrılır 2 çeşit:

  Hepatik Fluke
 • dar – atanan yok etmek için çeşitli helmint;
 • Çok yönlü – kabul edilen evrensel, çünkü yok hemen hemen tüm çeşitleri, bağırsak solucanları, uygun önleme worm istilası.

Giriş şeması yanı sıra tedavi süresi hap tanımlamak gerekir uzman, çünkü de-ısınma para çok, kontrendikasyonları ve yan etkileri.

Ayrıca tedavi sırasında kullanabilirsiniz, halk yemek tarifleri. Birçok bitki var de-ısınma özellikleri – sarımsak, soğan, kabak çekirdeği, otlar, baharat, zencefil. Onların temelinde hazırlanan de-ısınma infüzyon, decoctions ve diğer araçlar, kullanımı vücut temizlemek için yardımcı olur.

Yenilgi, herhangi bir çeşit bağırsak solucanları beraberinde okkalı bir sağlık sorunu. Göz önüne alındığında, tehlike, uymak önemlidir korunma önlemleri, yardımcı riski azaltmak istilası. Bunun için yeterince hijyen kurallarına uymak, et ve balık yemek, yalnızca kimliği tam bir ısıl işlem ve iyice yıkanmış meyve, sebze.

İlk belirtisinde bulaşma lütfen doktora. Daha az zaman kurt canlı vücutta daha kolay kurtulmak sonuçları parazitlik.