Özellikleri tedavi solucanlar yetişkin

Tedavi worm istilası yetişkin – bu kapsamlı etkinlik sağlayacak hızlı ve etkili bir şekilde çıkarmak parazitler vücuttan. Kurt temsil eden büyük tehlike insan için, çünkü her yerde vardır. Yetişkinlerde parazit nedeniyle hijyen kurallarına uyulmaması veya içme yıkanmamış sebze, kötü kavrulmuş et ve kirlenmiş su. Kendilerini korumak için parazit neredeyse imkansız, ama onları kolayca tedavi edilebilir. Çekilme parazitler vücuttan evde yardımcı, halk ilaçları ve ilaçlar.

Helminthiasis

İçin tedavi etkili oldu, alınacak ilaçların türüne bağlı olarak, worm istilası hit organizma. Tedavi parazitler evde olabilir, eğer düzgün bir araç bulmak. Erişkinlerde en sık karşılaşılan pinworms, yuvarlak kurt, giardia, whipworm, Trichinella ve tenyalar. Mücadele parazitler için gereken tüm aile için bir tedavi sonrası enfekte bağırsak solucanları tekrar. İsterseniz kendiniz tedavi, dikkat edilmesi gereken, bazı antihistaminikler sahip özel etkinlik ve toksik etkileri, bu nedenle, uyuşturucu vs helmint seçmelisiniz, doktor. Korkulacak bir şey solucanlar yok. Onlar görülür nüfusun %60.

İnsan vücudu olabilir, taşıyıcı parazitler, kendisi bu konuda bir tahmin olmadan, bu nedenle, yararlı kontrolünde parazit önleme helminthiasis. Olmasına rağmen kurt – yaygın patoloji, bunların mutlaka tedavi edilmesi gerekir, çünkü parazitler olumsuz etkisi insan sağlığı. Yıkıyorlar vücudun doku ve özellikler toksik maddeler birikir sırasında gelmişlerdir. Varlığı helmint neden olabilir kronik hastalıklara yakalanma. İstatistiklere göre, yaklaşık 10 milyon kişi bir yıl içinde ölmektedir helminthiasis. Önemlidir bu yüzden göz ardı etmeyin ilk belirtileri ortaya parazitler ve hemen tedaviye başlayabilir, ve sonra hızlı bir şekilde parazitlerin kurtulmak ve geri dönmek güzel bir duygu.

Nedenleri helmint

Bazı tür parazitler bulaşabilir bir kişi, evcil hayvan, ama büyük bir kısmı helmint yaşayan insanlarda. Parazitler olabilir şeklinde yumurta toprakta ve sularda, ama ne zaman ne de vücuda almak, yumurta çıkan larvalar göç vücuda. Birincil enfeksiyon yumurta helmint kişi ve bağırsak solucanları ile enfekte. Bu durumda geçer kuluçka süresi 3-4 hafta, ve parazitler çıkıyor vücuttan kendilerini. Ama yeniden göründüğünde yumurta insan vücudunda bağışıklık yeteneğine sahip değildir, karşı ve kurt kök.

Bu iletim kişiden kişiye ana yolu enfeksiyonu helminthiasis. Bu durum maruz çocuklar bu patoloji. Çocuklar kurallara uyan, kişisel hijyen, ve eğer bir çocuk çıktı parazitler, bir şey oluyor bir hızla yayılması patoloji küçük gruplar halinde. Kendini izole eder, çok zor, ama mümkün. Temel önleme helmint – kişisel hijyen. Temiz eller özellikle tırnaklar, korumak sizi görünmesini parazitler.

Archlar

Ama kaynaklardan enfeksiyon worm var daha. En yaygın bulaşma yolları:

 • Geohelminths. Bu şekilde nüfuz eder, insan vücudu ile tahrik temas dış dünya ile, özellikle toprak ve açık su. Yumurta parazitleri ile birlikte insan dışkısı nüfuz toprağa ve oradan da suya. Gizlice vücuda onlar üzerinden yıkanmamış eller, kürk ve pençeleri, hayvanlar, yürümek yürümek, sokağa birlikte sebze yetişen bir arazi.
 • İletişim yolu. Aktarma iletişim yoluyla gerçekleştirilen bir kişiden diğerine. Hatta normal bir el sıkışma veya bölme ev aletleri neden olabilir enfeksiyon.
 • Biogelmintoz. Bu şekilde bulaşma özelliği sevenler için et ve balık. Burada korelasyon ile Geohelminths. Hayvanlar, özellikle inek, yemek larva ile birlikte, çim, ve onlar başarılı kalarak et. Aynı için de geçerlidir ve balık. Kullanmadan önce et ve balık iyice fry yok etmek için solucan ve enfekte.
 • Böcekler. Yakalamak solucanlar ve böcekler vasıtasıyla, yani sinekler ve sivrisinekler. Onlar toprak ile temas, enfekte bağırsak solucanları, ve onları dağıtmak yumurta kendi ayakları.

Belirtileri kurt adam

Belirtileri enfeksiyon lokalizasyonu bağlıdır parazitler vücutta. En büyük koloni solucanlar bağırsaklarda, daha sonra hareket edebiliyoruz vücuda. Belki de asemptomatik boyunca helminthiasis olan kişilerde gözlenen güçlü bir bağışıklık. Ortaya çıkması ile bağırsak solucanları koruyucu vücut fonksiyonları zayıflıyor ve kişi eğilimli soğuk algınlığı ve hastalıklara karşı. İlk aşamada worm istilası belirtileri gizleme için patolojik durumlar veya tezahür etmedi hiç. Bu özellikleri, parazitlerin önemli ölçüde zorlaştırıyor onların belirlenmesi. Eğer zamanında kulak vermek, vücudunuzun dikkat çekmek ve belirtileri tipik değil sağlıklı bir insan için ayarlayabilirsiniz ihlali ile ilgili bir bağırsak solucanları, bir ilköğretim onların zaman.

Başlıca belirtileri helminthiasis, yetişkin olarak kabul edilir:

 • kırma sandalye;
 • değişim tutarlılık ve renk dışkı;
 • aşırı gaz oluşumu;
 • kronik kabızlık;
 • ağız kokusu;
 • şiddeti yedikten sonra;
 • uykusuzluk;
 • ortaya çıkması, alerjik döküntü, cilt üzerinde;
 • açıklanamayan kilo kaybı;
 • artan iştah;
 • anemi gelişimini;
 • baş ağrısı;
 • baş dönmesi;
 • sinirlilik;
 • zayıf bir bağışıklık;
 • ağrı bağırsak etiyolojisi belirsiz;
 • kronik yorgunluk;
 • duyarlılık iltihabi süreçleri.
Tedavi

Patolojik bir durum, hastanın eşlik edebilir, bir ya da bütün karmaşık belirtiler. Görülebilir bir değişiklik durumda, belirtiler kaybolur zaman kendilerini. Belirtiler türüne bağlıdır worm istilası. Bazı helmint karakteristik lezyon, üst solunum yolu, bu nedenle görünebilir eşlik eden semptomlar: öksürük, nefes darlığı ve ateş. Bazı parazitler üreme döneminde yumurtalarını rektum, bu nedenle görünebilir belirtileri: anal bölgede kaşıntı delik yanma ve dışkılama sırasında. Tür helmint nüfuz kas ve doku neden ağrı ve kanama. Tehlike parazitler yatıyor, onlar-ebilmek yaşamak ile herhangi bir organ insan: karaciğer, akciğer, böbrekler ve hatta beyinde. Varsa ilk ortaya çıktı belirtileri helminthiasis, hemen harekete kurtulmak için vücuttaki parazitleri.

Nasıl yapılır kurtulmak parazitler evde?

Tedavi helminthiasis olacak verimli bir ders temizliği yapılacak hemen tüm aile üyeleri. Olsa bile, sevdiklerinize parazitleri tanısı kondu, bu demek değil ki, onlar eksik. Bu latent formda helminthiasis değil görünür, ve, doğal, kadar, kurt değil, kök salmasına, bunları ortaya çıkarmak mümkün değildir. Hatta laboratuvar çalışmaları göstermek değil solucanların varlığı, bir vücut yok en az bir yetişkin bireyin salgılar toksinler ve neden karşı bağışıklık. Tüm türleri için parazitleri gerekli farklı tedavi rejimleri. Bu dikkate helminthiasisе, çünkü eğer tedavi nematod ve vücutta tenya, hiçbir verimliliği arınma olmaz.

Başka bir nüans ilgili tedavi eder - bu seçenek ilaçlar. Alımı anthelmintic ilaçlar yardımcı olur daha hızlı kurtulmak parazitler, ve tedavi edilebilir bir fırsat evde. Tüm ilaçlar bağırsak solucanları bir etkiye sahip toksik bir etkisi, bu nedenle en iyisi için doğru ilaç doktor atadı kurulduktan sonra, bir tür parazit.

Tedavi bağırsak solucanları halk ilaçları

Olanlar için şiddetle karşı tedavi bağırsak solucanları ilaçları, alternatif tıp birçok geniş alternatif ilaçlar. Halk tıp gerçekten başarılı oldu, tedavi helmint, bu nedenle çok sayıda farklı araç, evde yapılabilir.

 1. Pelin.Verim pelin nedeniyle onu antihistaminic özellikleri. Çim tedavi etmek için kullanılır helmint toz şeklinde ya da kaynatma. Kurtulmak için parazitleri almak gerekir 1 yemek kaşığı pelin gün veya içecek 500 ml. suyu bir gün için 2 hafta.
 2. Solucan otu.Çim sahip güçlü bir de-kurt özellikleri ve hızla tekmeyi tüm parazitleri vücuttan. Solucan otu solucanlara karşı uygulanan bir tentür olarak. Onun hazırlanması için yapılması gereken 250 gram çiçek tansy dökün ve 400 ml. votka veya alkol. Israr hafta karanlık bir yerde. Kabul 25-30 damla, yemeklerden sonra. Ders tedavi değil, uzun süre 10 gün.
 3. Solucan otu
 4. Zencefil.Karşı mükemmel bir çözüm helmint – zencefil. O mükemmel oyunculuk üzerinde asalak yaşayan bağırsak. Tedavisi için kullanabileceğiniz bir infüzyon zencefil karışımı zencefil ve bal. İnfüzyon gerekir rendeleyin, 1 zencefil kökü rendesi ve üzerine 1 litre soğuk su. Israr buzdolabında 2-3 saat. İçecek 1 bardak yemeklerden önce. Pişirme karışımı gerekir rendeleyin, 1 kök zencefil, ekleyin, 10 ml. su ve 2 yemek kaşığı. bal. Saklamak için kapalı bir kap içinde buzdolabında. Al 1 çorba kaşığı, aç karnına. Tedavi 3-4 hafta.
 5. Karanfil.Kaynatma karanfil konaklamanızda, güçlü antihistaminic etkisi. Bazen suyu ekleyin, kişniş etkisini artırmak için. Karanfil gereken bir kahve değirmeni eziyet ve su dökün. 50 gram karanfil gereken 200 ml. su. Getirmek için suyu kaynatın ve al 1 bardak yemeklerden önce.
 6. Sarımsak.Tüm tarifler sarımsaklı sahip antihistaminic eylem. Kullanılabilir kurtulmak için parazitleri: sarımsak yağı, sarımsak suyu, sarımsak infüzyon, limon, sarımsak, sarımsak, süt ile.

Tüm bu tarifler için izin hızlı bir şekilde kurtulmak için, solucanlar. Ayrıca sarımsak kullanmak için yerel eylem olarak rektal mum.