Tedavi ve önleme parazitler, insan vücudunda

Parazitler — bu en basit bakteri türleri, yaşamak için besin, başka bir organizma, hastalık. Onlar yem hazır organik maddeler tarafından üretilen bir başka.

parazitler vücutta

Tenya bağırsakta insan. Artan kafa bağlı bağırsak.

Şu anda binden fazla yirmi çeşit asalak yaşam formları olabilir vücudunda yaşamak istiyorum insan ya da hayvan.

Tüm onlar-ebilmek almak bizim vücut ve neden çok sayıda hastalıklar ve enfeksiyonlar. Çok sık, bu bakteri çocuklar arasında yaygındır, çünkü onlar çok yüksek bağışıklık düzeyi, onlar çok temas eden, hayvan ve bazı kirli şeyler.

Unutmayın, küçük bir çocuk, sık sık ilgilenir ve ağzına?

Bu konularda olabilir tehlikeli parazitler. Bu makale aşağıdadır sınıflandırılması parazitlerin insan vücudunda, nasıl tedavi edilir bulaşıcı hastalıklar ve gereken girmesini önlemek için, zararlı bakterilerin vücut.

Parazit bakteriler insan vücudunda herhangi bir organ onlar için yaşamak?

İnsan vücudunda ve onun cilt gibi protozoa, bakteri, onlar-ebilmek var olmak tek hücreli ve çok uygulayınız.

Asalak yaşayan vücut denir ektoparazit. Böyle ilgili bir tür tahtakurusu, bit ve benzeri bulaşıcı uyuz. Diğer olarak endo parazit gibi yaşıyorlar, insan vücudunun içinde. Bunlar amip, solucanlar ve böcek larvaları.

İkinci en tehlikeli, o zaman ilk sadece iğrenç.

İç parazitler genellikle ciddi bir hastalık ve kurtulmak için onlar hakkında daha zordur dış. Tıp buldum birçok yolu onlardan kurtulmak, hem de geniş bir deneyime sahiptir tedavi parazitler insan vücudunda.

Her bir parazit vardır mükemmel bir yer insan vücudunda nerede var için tüm koşullar paraziter bir yaşam tarzı, yani istediğiniz besin büyüme ve üreme için. Bazıları hareket büyüdükçe.

En sık endojen parazitler bulunabilir, bağırsak, kas, kan, akciğer, kalp ve karaciğer. Ayrı bir tür canlı bile sinir doku. Dış parazitler yaşamak cilt.

parazitler insanlarda

Gibi parazitler vücuda girebilir?

Bu yöntem girmesini bakteri vücuda yiyecek ve su. Bazen o bazen enfekte veya kontamine olmuş, bu yüzden orada başlar verimli mikroorganizmalar. Böcekler gibi sinekler ve hamam böcekleri de tahammül pek çok zararlı bakteri. Bazı gıda türleri ile kontamine başlangıçta — çiğ balık ya da işlenmemiş et. Çok sık et sığır parazitleri ile enfekte, bu yüzden adam onu yiyor ham.

İkinci iletişim-ev. Bu durumda, parazitler tarafından gelen bir kişi, üzerinden ev eşyaları ya da hayvan. Çok sık bulaşıcı bakteri tahammül sokak hayvanlar — köpek, kedi, kuşlar ve fareler.

Üçüncü aktarma yoluyla kan sivrisinekler. Soğuk iklimlerde, bu nadiren olur, en sık enfekte sivrisinekler yaşamak için sıcak ülkelerde.
Dördüncü — bağımsız girmesini bazı böcekler, insan vücudu. Onlar poke deri örtüsü ve tanıtılıyor kas dokusu veya kan, ve sonra şu anda oraya gidiyorlar, nerede onlar için en iyi koşullar, yaşam.

Hangi belirtiler gözlenir varsa, parazitler?

Parazitler, insan vücudunda neden olabilir tamamen farklı belirtileri — uykusuzluk ve ruh hastalığı görülür, sık sık gizlice, deri oluşumları. Örneğin, çok sık neden, cilt hasarı ve uyuz. İç kurt, yaşayan akciğer, sık sık öksürük neden. Bulduğunda, onları bağırsakları, sizi rahatsız kabızlık, kusma veya ishal.

Ancak genel belirtileri gösteren parazitler insanlarda şunlardır: uykusuzluk, genel bir yorgunluk, baş ağrısı, bazen alerjik reaksiyonlar. Çok sık, bu insanlar halk ilaçları, ancak bu her zaman bir personel gibi değil, herkes bir bardak suyu lahana turşusu lahana zaman solucanlar.

Düşünün belirtileri varsa, farklı parazitler:

  • en yaygın parazitler için insan için kurt ya da yuvarlak kurt. Onlar neden bağırsak bozukluğu ve mide ağrısı, sinirlilik, uykusuzluk ve nöbetleri anksiyete durumu, bazen baş dönmesi. Onları bulmak için yeterince kolay görülebilir dışkı veya olumlu bir sonuç almak için testi yumurta solucan,
  • sonraki oldukça tehlikeli bir parazit — freecell. Sık sık neden olan bir rahatsızlığı veya karın ağrısı, ishal, devasa iştah (eğer bir sürü yemek, ama bu artış kilo), karaciğer ağrısı ve varlığı dışkı onun zamanında,
  • varsa pinworms kişi o olabilir fark iştah kaybı, uykusuzluk, sinir durumu ve anal bölgede kaşıntı.

Daha tehlikeli parazitler?

Onlar için ihlal organlarının çalışmasını, neden enflamatuar süreçler, dokular ve onları yok. Üretmek toksik maddeler, maddenin organizma.

Haşere parazitik, neden yapabiliyor vitamin eksikliği, genel zayıflama ve bağışıklık, yetişkin ve çocuklarda. Varlığı bu tür bir parazit çocuklarda çok tehlikeli, çünkü onlar çok yavaş gelişim. Çok sık kurtulmak parazitler vücutta zor olanlar gibi özelliği var uyum yaşam ve bırakmak istemiyorum tanıdık onlara bir ev.

Nasıl tedavi edilir, parazit?

parazit tedavileri

Kurtulmak için parazitler, öncelikle bir doktora başvurun. Atar, belirli bir ilaç veya başka bir, daha doğal bir çözümdür.

Ayrıca tedavi halk ilaçları, ancak, tavsiye ile simbiyoz medicamental anlamına gelir.

Tıbbi tedavi

Doktorlar uzun zamandır bulduk etkili tedavi parazitlere karşı bir kişi.

Bazı ilaçlar olarak sunulan tabletler, ve diğer farklı bir şekilde, örneğin, bir sıvı. Dozu belirler sadece bir doktor tarafından bunu yapmak için yan etkileri olmadan mümkün değildir. İlaçlar da farklılıklar var yaşlı hastalar için olanlar içindir.

Modern dünyada ortaya başka bir yolu iyileştirmek insanlar parazit. O denilen oksijen ve nispeten yenidir, onu harcamak sadece hastanelerde doktor gözetimi altında. Öncelikle sabırlı olun, bağırsak temizliği ile lavman, daha sonra enjekte oksijen kullanarak prob. Sonra dolum oksijen, mide ve düz bağırsak, parazitler ölür. Bu yöntemde, tedavi hasta değil alır hiçbir yan belirtileri, aksine tıbbi bir yöntem.

Parazitler: hızlı tedavi ile halk ilaçları

Çeşitli parazitler insan vücudunda halk ilaçları getirmek mümkün, hatta bazı doktorlar, bazı doğal ilaçlar kurtulmak için böyle bir zararlı.

En ünlü için bir çare parazitler için kabak çekirdeği. Bunların içerdiği bir çok besin, faydalı bir insan için ve onun bağırsak mikroflorası, ama çok zararlıdır basit zararlıları. İçin kesin tedavi, ye 20 gram kabak çekirdeği sabah aç karnına, daha sonra 30-40 dakika içinde içiniz müshil.

Olarak doğal laksatifler kullanılabilir bitkisel yağlar, en yaygın — bu teker.

Parazit tedavisi için halk ilaçları, yetişkin kullandıkları özel çaylar solucanlara karşı, sonra kolon temizlemek için lavman. Pişirme, kaynatma alabilir pelin, karanfil, kırlangıçotu veya tansy. Hepsi keskin ve acı bir tat, bu nedenle çarşamba günü bağırsak değil, uygun yaşam için zararlı.

Ancak, takip için kullanılan otlar, birçoğu yasak hamile kadınlar için.

Diyet için önleme parazit

Herkes hiç rastlamak varlığı ile parazit nasıl bilmek önemlidir rehabilitasyon ve önleme. Bunu yapmak için, doktorunuz genellikle reçete özel bir diyet. Tavsiye ayrı bir yemek, ne zaman karbonhidrat ve protein yediğiniz birbirinden ayrı. Çünkü, eğer biz onları yemek birlikte, mide almaz doğru bir sinyal ihtiyacınız olacak sindirmek ve hangi enzimler için gereklidir.

Sonuna kadar pişmiş bir gıda için harika bir yoldur güç parazitler için, bu nedenle, onlar yaşamaya devam ve geliştirmek.

Örneğin, et, baklagiller değil yemek ile birlikte patates, makarna veya ekmek. İyi ile bunları birleştirmek sebze. İsterseniz orada karbonhidratlar ve proteinler arasında, onları alarak değer yapmak için 2 saatlik bir mola.

Değil vazgeçmek en sevdiğiniz sandviç?

Onları yemek, sebze, ızgara. Sık sık yiyin tahıl, onlar mükemmel vücudun detoks.

tedavisi için halk ilaçları

Temizlik, vücudun

Arınmak için ve sınırdışı istenmeyen parazitleri vücuttan boyunca bazı bitkiler sık sık rastlamak satan eczaneler, market veya süpermarket.

İlk yöntem için ihtiyacınız olacak araçlar yeşil ceviz. Eğer bir şehirde yaşıyorsanız, sıcak bir bölgede, kesinlikle bulabilirsiniz ağaçlar ve ceviz toplamak, onlar olgunlaşmamış meyve. Alın, 15 fındık, kaldırın yeşil kabuğu ve votka ile doldurun. Demlenmeye bırakın, ay, karanlık, kuru bir yerde saklayın. Sonra ona göre bir damla tentür yarım bardak su içiniz.

Dozajı yavaş yavaş artırın damla her gün için yedi gün. Bundan sonra aynı şekilde yavaş yavaş artırın alımı, 2 x çay kaşığı, ilaç almak için birkaç kez bir gün. Sonraki bir yıl boyunca almaya devam tentür 2 çay kaşığı, günde iki kez. Bu oldukça uzun bir ders arınma, ancak çok etkili.

Daha basit bir şekilde kullanmaktır tohum karanfil. Onları öğütmek kadar toz haline getirilmiş durumu. Sadece almak ve bir buçuk çay kaşığı toz. On gün içinde yavaş yavaş artan dozu, süresi sonunda ulaşmak gerekir önce bir çay kaşığı.

Bağırsak temizliği için yardımcı olacak çeşitli taze sıkılmış meyve suları. Örneğin, havuç, salatalık, limon, pancar, elma — tüm bu suları kullanırken aç karnına oluşturmak, belirli bir çevre, mide ve görüntüler parazitler vücuttan.