İşaretler ve belirtiler bağırsak solucanları yetişkin bir insan

Bugüne kadar bir yaygınlık oranına hastalıkların neden olduğu hastalıklar parazitler, yüksek kalır. Çocuklar arasında okul öncesi ve ilkokul çağındaki en sık enfeksiyon pinworms. Eğer ailede bir çocuk var ise, çoğu durumda, enfekte ve yetişkinler. Bir başka çok yaygın helmintlerin bulunan ılıman ülkelerde yaşanıyor ve her zaman belirgin belirtileri, askariazis. Yetişkin insanlar için, ilgi alanları ile bağlantılı bir avcılık ve balıkçılık, aynı zamanda karakteristik difillobotrioz ve trişinoz.

solucanlar, insan vücudunda

Aksine, çocuklar, yetişkinler, daha güçlü bir bağışıklık sistemi ve ortaya çıkan vücut sonuçlanan, belirtileri enfeksiyon bağırsak solucanları için gerekli büyük parazit yük. Çoğu helmint aciz sonlandır tüm geliştirme döngüsü vücutta, ve bunların sayısı artıyor sadece yeniden yutulur yumurta. Bu nedenle insanlar, içinde kurt, sık sık onları miktarlarda, belirtileri, bağırsak solucanları, bir kişinin belirgin hiç ya da yıllarca. En yaygın türleri, solucanlar yaşayan birkaç haftadan iki yıla kadar. Diğerleri, örneğin domuz, boğa ve diğer etmiyordu, ön organizması içinde bir kişinin onlarca yıl. Ayrıca, mevcut tehlikeli bir kurt olmayan varmıdır, ama yetenekli durmadan çoğalırlar vücutta yöneticisi (cüce tsepen, kancalıkurt, vb.).

Helminthiasis kaynaklanan çeşitli patojenler, sızıntı olabilir kisvesi altında hastalıklar, gastrointestinal sistem, kardiyovasküler sistem, yanı sıra patoloji solunum sistemi.

Genel semptom ve belirtiler bağırsak solucanları insan

Çoğu durumda, belirtiler bağırsak solucanları, bir kişinin uzun bir zaman belirgin değildi, olsa bile bir zararı onlar verirler. Ama tüm bağlıdır bulaşıcı bir yük ve bir tür parazit.

En olası belirtileri varlığı, bağırsak solucanları, bir kişinin, genel kırıklık, yorgunluk, halsizlik, kaşıntı, anüs.

Temel özellikli bağırsak solucanları, özellikle sık sık parazitler dikkat çekici olabilir bir insan (özellikle çocuk) arasında keskin bir vücut ağırlığı kaybı, anemi, halsizlik, soluk cilt, sindirim bozuklukları (kabızlık, ishal), kusma, varlığı dışkı belirtileri, örneğin kesimleri tenya ya da yetişkin bireyler yuvarlak.

Buna genel belirti ve bulguları bağırsak solucanları insan, kendi varlığı vardır, bir dizi spesifik belirtileri, bireysel, her vücut sistemi.

Gastrointestinal trakt

Eğer büyük heyecan yerelleştirme worm istilaları, barsak lümen, temel belirtileri bu durum olacaktır bozuklukları, sindirim sistemi fonksiyonu. Başlıca belirtileri, bağırsak solucanları, yetişkin bir yenilgi sindirim sistemi ayrılabilir:

 • değişen kabızlık ve ishal;
 • bulantı ve kusma;
 • karın ağrısı olmayan, net yerelleştirme;
 • aşırı şişkinlik.

Önem derecesi ile veri belirtileri, ayrı ayrı her bir kişi için ve aynı zamanda belirli bir klinik durum.

Aşırı miktarda yetişkin bireylerin bağırsak solucanları bağırsak lümen içinde neden olabilir, onun tam veya kısmi bir örtüşme neden bu kalıcı bozukluk sandalye.

bağırsak solucanları belirtileri, merkezi sinir sistemi

Merkezi sinir sistemi

Sonucu yaşam çoğu helmint, toksik maddeler, neden fenomen ortak bir organizmanın zehirlenme. Sürekli maruz kalma toksik maddelerin organizma oluşumuna yol açar kalıcı bozukluklar, merkezi sinir sistemi. Temel sinir belirtileri helmint erişkinlerde aşağıdaki gibidir:

 • baş ağrısı değişen derecelerde yoğunluğu
 • baş dönmesi
 • hissi, bulantı, bazen kusma
 • artan vücut ısısı kadar ateş
 • ağrı büyük ve küçük eklem.

Vitamin eksikliği, kalıcı bir arkadaşı helmintlerin ile birlikte, toksik etkisi sinir sistemi oluşumuna yol açar, kronik yorgunluk sendromu, kaybı, konsantrasyon, hem de aşırı uyuma ya da uykusuzluk.

Cilt kapakları

Bugüne kadar tam olarak kanıtlanmış kurt ve alerji yetişkinlerde kombine nedensel bir bağ. İnsan, acı helminthiasis, hızla kötüleşen durumu, derinin. Atık ürünleri çoğu solucanlar vücut tarafından algılanan bir insan gibi yabancı ajanlar, beraberinde oluşumu, alerjik reaksiyonlar.

Sonuç olarak, aşırı üretimi, vücut, ana nörotransmitter anti — histamin çıkışı olmuştur yüzeyinde, derinin spesifik döküntü, ödem. Ayrıca insan rahatsız başlar sürekli bir kaşıntı hissi ortaya çıkabilir öksürük, burun tıkanıklığı.

Bağışıklık sistemi

Azalma ile birlikte tüm vücut fonksiyonları oluyor keskin depresyon, bağışıklık savunma, insan. Azalma, vücudun savunma neden olabilir yoğunlaşması mevcut kronik hastalıklar da sebep oluşumu, inflamatuar hastalıklar, nazal kavite, oral kavite, organları kadın üreme sistemi.

Kayda değer ne bir olası nedeni gece horlama varlığı olabilir worm istilaları vücutta.

Belirtileri en yaygın helmintlerin

Özellikleri, klinik belirtileri, ve bir ölçüde de kendi yoğunluğuna doğrudan bağlıdır bir tür uyarıcı. Örnek ascariasis görülebilir en önemli belirtileri bağırsak solucanları erişkinlerde zaten sonra 2 günden bu yana istila geçiş sırasında larvaları kan akımı. Bazı parazitler var kuluçka süresi 18 ay.

askariazis

Askariazis

Temel belirtileri ascariasis erişkinlerde doğrudan bağlı yaşam döngüsü aşamalarını helmint. Göç larvaları patojen ascariasis altında oluyor araç, onları içine kan akışı ve daha fazla patlatma kan akımı ile vücuda. Eğer larva düşmek kumaş akciğer, başlıca belirtileri hastalıklar denebilecek bir görünüm düşük dereceli sıcaklık, kuru öksürük, halsizlik, genel kırıklık. Ağır vakalarda gelişebilir pürülan bronşit ve pnömoni. Ne zaman kan akımı ile larva Ascaris düşmek gastrointestinal ihlali oluşur özellikleri. İnsan, acı parazitler, ani oluşan vücut ağırlığı kaybı.

Enterobiasis

En karakteristik ve belirgin belirtisi bu hastalığın ortaya çıkmasıdır güçlü kaşıntı, anüs, belirgin bir şekilde artar geceleri. Bir başka önemli tanı belirtisi, enfeksiyon, süresi ve sıklığı, kaşıntı. Bu durumda kaşıntı devam ediyor en fazla 2 gün üst üste, sonra kendi kendine kaybolur ve yeniden görüntülenir zaten sonra 2-3 hafta.

Bağırsak şistozomiyaz, hookworm morbo, richocephalosis, difillobotrioz

Veri birleştirme çeşitleri helmintlerin nedeni, her biri verir benzer klinik resmi. Sonuç orta akış (nispeten küçük bir miktar parazitler) benzeri hastalık, denge bozukluğu, normal ve patojenik mikroflora bağırsak, bu nedenle, temel belirtileri yetişkinlerde olarak ifade dysbacteriosis, karın ağrısı, şişlikler, ishal (dahil olmak üzere. kan). Daha şiddetli belirtiler çok daha ciddi.

Diğer bulgular bu grup helmintlerin bağlanabilir beriberi, 12 kıt ve железоkıt anemi, a vitamini eksikliği A.

Şistozomiyaz (ürogenital)

Gelişme bu tür schistosomiasis şeklinde kendini gösteren bozukluklar, idrar yapma özelliği yabancı maddelerin idrar içinde kan.

Trişinoz

Belirtilen tür helmintlerin en sık olarak tezahür aşağıdaki belirtilerden:

 • artan vücut ısısı kadar telaşlı durum;
 • ortaya çıkması, ödem, yüz ve özellikle göz kapağı;
 • spontan kas ağrıları.
strongyloides

Strongyloides

Patojen genellikle görür pretium bağırsak. Bu tür worm istilaları ile karakterize primer yara organlar, gastrointestinal sistem. Temel belirtileri bu hastalıklar şunlardır:

 • lezyon, safra kesesi ve safra yolları;
 • dispeptik bozukluklar (bulantı, kusma, ishal, ishal, şişkinlik);
 • alerjik reaksiyon belirtileri değişik derecelerde.

In clonorchiasis, fascioliasis, opisthorchiasis

Sunulan grup helmintlerin vurur olup parankimi, karaciğer, safra kesesi ve safra kanalları. En olası semptomlar opistorhoze erişkinlerde aşağıdaki gibidir:

 • artan boyutlarda karaciğer ve dalak büyümesi (hepatosplenomegali);
 • kanda bilirubin konsantrasyonu artan (sarı sendromu);
 • gelişimi, kronik pankreatit ve in holecistoholangit;
 • bozuklukları merkezi sinir sistemi.

Bu makalede açıklanan belirti ve bulguları kısmında en yaygın türlerinden kurt, hangi ile enfekte bir kişi. Aynı bazıları, özellikle gözlerde helminthiasis olabilir farklı klinik resim içeren artan vücut parçaları, topları altında cilt veya gözlerde, kısmi ve tam görme kaybı olmadan dönmek. Onaylamak ya da reddetmek enfeksiyon sadece altında araç geçişi için özel bir laboratuvar, doktor tayin ayrı ayrı.