Nasıl yapılır kurtulmak bağırsak solucanları evde?

Hiç kimse bağışık helmint, bu nedenle mücadele yöntemleri ile parazitik enfeksiyonlar bilmek gerekir her kişi için. Halk ilaçları kullanılan evde bulunan bağırsak solucanları — en güvenli yöntem bunlardan kurtulmak. O kullanmaktır şifalı bitkiler özelliklere sahip imha helmint.

Otlar

Özellikleri bitkisel tedaviler

Halk tıp, izin ile başa çıkmak için parazit vardır, tartışılmaz avantajları ile karşılaştırıldığında, hap. Doğal bileşenleri mevcuttur, test edilmiş, yumuşak etkiler, insan, yardım, kovmak ezici bir sayı bilinen solucanlar.

Teknikleri arıtma seçilmelidir düşünceli çalışırken, onlar hakkında bilgi edinmek mümkün olduğunca — bazı sahip yönlü etkisi ile ilgili belirli bir grup solucanlar ve protozoa, ve onları almak için diğer tanı anlamsız. Eğer herhangi bir şüphe, o zaman vazgeçmek ve kendi kendine tedavi için bir doktora başvurun.

Temeli halk tarifler için çeşitli bitkisel maddeler, yetenekli öldürmek ve sonra kaldırmak için insan vücudu vücut ölü solucanlar.

Uygulamak gibi araçları uygulama oldukça basit olarak birçok mevcut ve her zaman elinizin altındadır.

Görevleri halk hekimliği

Birçok kişi fikrini kurtulmak bağırsak solucanları evde algıladıkları küçümseyici ve hatta olumsuz. Bunu açıklamak arzusu insan zamana ayak uydurmak, zevk yenilikler ilaç ve çare yöntemleri «geçen yüzyılın». Ayrıca güveni azaltır, çok sayıda vicdansız «şifacılar» para için sunuyoruz tedavi herhangi bir hastalık ile muz ve diğer otlar, para dağıtarak ürünlerini çevrimiçi.

Ama gerçekte şifalı bitkiler gücüne sahip, bir eline düşmüş bilgili kişi. Onları %100 doğal bileşimi ve doğru seçimi, malzemeyi sağlayan en güvenli bir şekilde etkileyen bir organizma değil, hasta neden sistem zarar karaciğer, sindirim yolu, damarları.

Düşüncesiz kullanımı, halk yemek tarifleri evde gerektirecektir olabilir sorun. Herhangi bir bitki vardır bir listesi kontrendikasyonlar rağmen zararsız görünür. Hatta papatya zarar, eğer onu almak yanlış. Bu nedenle, basitlik alternatif tıp sadece böyle görünüyor.

Otlar, kasıtlı tahrip helmint sahip toksik etkisi — istisnasız, aksi halde tedavi olmak için hiçbir mantıklı bir davranış olur. Bunların çoğu zehirli, bazı rahatsız edici organlar, bağırsak, diğer kışkırtmak zehirlenmesi. Bu nedenle tedavi bitkisel yollarla yasaktır, aşağıdaki insan grupları:

 • kronik patolojiler sindirim sistemi akut aşamasında;
 • hamile ve emziren kadınlar;
 • çocuklar için 2 yıl.
Otlar helmint

Önce bir aşağıdaki tarifler, emin olun ne bir eksik ile ilgili sorunlar, kan basıncı, karaciğer ve böbrekler. Aksi takdirde gelişimini önlemek ve yan etkileri neredeyse imkansız.

Özellikleri geleneksel tıp

Kabul ile bitki yok etmek ve görüntülemek için herhangi bir parazit. Önemli olan iyi organize bir süreç haşaratların öldürülmesi, kırma, dönüşümlü olarak her sahne. Bunları göz önünde bir tablo.

Tedavi aşamasıEtki mekanizması
HazırlıkEn az 7 gün önce tedavisi başlar, her gün içmek, kabak yağı, yarım saat önce gıda alımı amacıyla tahliye toksinler vücuttan.
Vücuttan parazitleriDayanır tabi tavsiye edilen dozlarda ve kullanım çokluğu bitkisel ilaçlar.
KurtarmaNormalleştirir, vücudun genel olarak. Sağlar, diyet, reddetme zararlı, gıda, şifalı otlar decoctions için normalleştirme fonksiyonları iç sistemleri, hasarlı bir sonucu olarak helminthiasis.

Listeleyerek temel öğeleri tedavisi, tarifleri geçmeden.

Tedavi yetişkin

Mücadele için solucanlar halk ilaçları evde çok sayıda yemek tarifleri, dayalı şifalı otlar. Teklif düşünün en basit ve etkili biri.

Basit yemek tarifleri

Solucan otu. Bu bitki sahiptir anthelmintic eylem, kullanılabilir sadece yetişkinler için. İçinde parazitoloji uygulanır onun çiçeklenme.

Mücadele için nematod — pinworm ve ascaride, gerek toz haline eziyet tansy ve karıştırın bal ile eşit oranlarda. Kabul aldığınız aracı yarım saat yemeklerden önce sabah ve akşam 3 gün içinde. Alımı son bölümlerini birleştirmek zorunda ile lavman veya müshil ilaç.

Önemlidir dozu tansy, çünkü bitki toksiktir ve aşıldığında önerilen oranlarda sebep olabilir, bu tür yan etkiler, kramp, mide ağrısı ve kusma.

Artemisia absinthium. Etkili ile ilgili tüm yuvarlak parazitler. Dayalı bitkiler hazırlanan etkili bir tentür, bir yazılı ifade anthelmintic etkisi.

Eşit oranlarda alırlar kabak çekirdeği ve ezilmiş yaprakları, pelin dökün votka oranı 1:3. gelecek için ısrar ilaç, 7 gün içinde gölge. Kabul tentür sabah ve akşam küçük bir içki içmek ister yemekten önce. Ders — 2 hafta.

Edilemez tedavi pelin geleceği ve emziren anneler, kişilere, ülser hastalığı mide ve duodenal ülser.

Solucan otu

Helichrysum. Yardımcı olur teyp parazit. Benzer şekilde, hareket kantaron, civanperçemi ve papatya kullanabileceğiniz tek bir toplama veya ayrı ayrı. İlk seçenek, en en.

Yemek için tıbbi infüzyon 2 çorba kaşığı bitki ölmez otu (veya toplamak yukarıda bitkiler, karışık eşit oranlarda) 500 ml kaynar su dökülür ve ısrar, 12 saat boyunca bir termos. Araç daha sonra aktarmak ve almak yarım bardak günde 4 kez yemeklerden önce. Bir ders için 10 gün.

Helichrysum için kullanılması yasaktır haşaratların öldürülmesi, hamile kadınlar, hipertansif hastalığı ve kolesistit.

Kabak çekirdeği. Oldukça popüler bir aracı ile mücadelede söyledi. Yardımcı olur ve temizlemek vücudu yuvarlak solucanlar, tapeworms ve diğer bazı helmint. İki tedavi yöntemi kabak tohumu:

 1. Her sabah aç karnına 2 yemek kaşığı soyulmuş ve doğranmış bir ürün. Bundan sonra, bir saat boyunca hiçbir şey yeme, sonra kabul müshil ilaç.
 2. Aç karnına yiyoruz 300 gram kurutulmuş tohumları. 30 dakika sonra içecek bir bardak sıcak süt, hangi önceden kaynatılır sarımsak, ve daha üzerinden çok zaman tüketilen bir müshil.

Tedavi kabak tohumu yasaktır kişilere yüksek asit, sindirim organları.

Ceviz. Karşı kullanılır nematodlar ve cestode (pinworms, yuvarlak kurt, hookworms, sığır ve domuz etmiyordu). Tarifi, onlarla ilgili olarak basittir: 4 yemek kaşığı rendelenmiş olgunlaşmamış ceviz (mutlaka yeşil!) bir bardak kaynar su dökülür ve yarım saat ısrar. Hazır araç filtre ve ayrılır üç porsiyon içmek gerekir gün içinde. Son doz infüzyon tamamlayıcı alımı müshil.

Kullanımı, ceviz ve tedavi amaçlı yasak, hamile ve emziren anneler, kişiler, yüksek kan pıhtılaşması.

Sarımsak. Güçlü bir anthelmintic, popülaritesini kaybediyor. Aktif ile ilgili tüm parazitler dahil olmak üzere, basit — Toksoplazma, amip ve giardia.

Hazırlanması için genel bir araç tabanlı sarımsak ezilmiş 50 gram soyulmuş karanfil ve doldurmak içinde 200 ml votka. Israr geleceği bir tedavi aracı karanlık bir kapta 7 gün içinde. Almak 20 damla günde 3 kez yemeklerden önce yarım saat. Ders 2 hafta.

Uygulama sarımsak halk hekimliğinde kontrendikedir kişilere böbrek hastalığı olan, gastrit ve mide ülseri, hem de epilepsi.

Yay. Kısa sürede zehirliyor yuvarlak parazitler. Temizleme pinworms ve Ascaris yeterli tek bir doz anlamına gelir.

Büyük bir soğan doğrayın kullanarak rende ve kaynar bir bardak su dökün. Israr etmek, 12 saat boyunca. Sabah uyanma içecek aç karnına.

Soğan kullanımı için toplantı haşaratların öldürülmesi kontrendikedir bireyler için bir tutku ile kan basıncı artar.

Keten tohumu yağı. Etkili bir şekilde karşı pinworms, necator ve trichinella. Hiçbir karşı hareket Ascaris. Uyuşturucu alma 1 tatlı kaşığı 5 kez yemeklerden önce bir gün. Ders 2 hafta.

Araç için tavsiye edilir, pankreatit, kolesistit ve gebelik.

Kabak yağı. Teşvik kurtulmak için şerit ve yuvarlak parazitler. Kabul 1 tatlı kaşığı sabah, öğleden sonra ve akşam yemekten sonra. Bir ders için 10 gün.

Tedavi buğday tohumu yağı, istenmeyen kişilere diyabet hastası olan ve kolesistit.

Pelin

Konyak. Mücadele solucanlar yardımcı olur kullanımı 4 yemek kaşığı güçlü bir içki, seyreltilmiş normal şekersiz çay eşit oranlarda. Yarım saat sonra kabul, 2 yemek kaşığı. yemek kaşığı hint yağı. Tedavi bir ders için 5 gün, müdahalede yatmadan önce.

Deworming ile konyak kontrendikedir hamile ve emziren kadınlar, kişilere, epilepsi ve hipertansiyon, peptik ülser, mide.

Soda. Bilindiği kabartma tozu, seyreltik su, dönüşür alkali. Bu özelliği sayesinde vücut temizlemek aşırı asit ve normalleştirmek için doğal bir tepki (kan ph 7,42). Kabartma tozunu alıyor ağızdan ve lavman şeklinde.

Solucanlar gelişimi daha iyi oluyor asitli bir ortama sokar. Bu şekilde karşı etkili pinworms, Ascaris, tapeworms, bağırsak parazitleri ve lentetsov. Çözüm kabartma tozu ağızdan alınan yemeklerden, önceden sulandrarak ¼ çay kaşığı sıcak su. Eğer vücut iyi dayandı, ürün, onun miktarını artırmak ve bir buçuk kat. Tedavinin gidişatı değişir 15 ila 30 gün içinde bağlı sağlık hasta.

Ayrıca lavman koymak, başına 2 litre sıcak su almak için 30 gr tuz ve 20 gr kabartma tozu. İyileştirici çözüm önerilir enjekte tabağında ve her zaman tutmak için bağırsak en az 30 dakika. Yordamı yapmak, sabah ya da akşam saatleri.

Daha karmaşık teknikler

Biz listeledik basit yemek tarifleri, haiz anthelmintic etkisi ile oluşan, bir-iki bileşenleri. Şimdi düşünün, daha karmaşık yollar parazit kontrolü yetişkin.

Tentür. Çok sayıda alkol araçları dayalı şifalı otlar. Birçoğu sahip çok yönlü bir eylem.

 • Bir çorba kaşığı civanperçemi, tansy ve pelin karışık eşit oranlarda dökülür bir bardak votka ve ısrar en az 14 gün. Hazır bir araç almak için 20 damla 3 günde bir kez. Ders 2 hafta.
 • 20 gram kıyılmış sarımsak ve aynı miktarda kök horseradish dökün ve 500 ml votka ve ısrar 10 gün. Kabul çorba kaşığı günde 2 kez. Ders 2 hafta.
Kabak çekirdeği

Bitkisel ücretleri. Arada birkaç şifalı otlar, sahip anthelmintic eylem etkinliğini artırır, birbirlerine ve arındırılmasına yardımcı olur, vücudun birçok çeşit parazit.

Halk triad olarak kendisini kurmuştur evrensel anthelminthic, alternatif tıp. İçin onu hazırlamak gerekir, 10 gr misk otu, 15 gram karanfil ve 30 g tansy. Bileşenleri alıp kuru olarak iyice karıştırılır ve kullanımı, düzeni, işaretli bir tablo. Tek ilaç miktarı — 1 çay kaşığı.

Bir gün tedaviÖnerilen doz
11 çay kaşığı aç karnına kahvaltıdan önce.
21 tsp. önce sabah ve günlük gıda alımı.
3-71 kaşığı günde 3 defa.
8-21Önceki şema haftada bir kez.

İstenirse tedavi uzatmak için birkaç ay. Uygulamadan önce kökünü Ivanchenko doğrulamak önemlidir hiçbir kontrendikasyonlar herhangi bir bitkisel bileşen ürün.

Solucan otu, papatya ve pelin otu. Bir daha az etkili bir toplama yeteneğine sahip bir sürücü nematod ve protozoa. Almak aynı oranlarda 30 gr çiçek tansy ve papatya ve bir o kadar da yaprak pelin. Dökün karışımı bir bardak kaynar su ve bir saat boyunca itmek. İçmek çare tam olarak sabahları aç karnına. Akşam yemeklerini infüzyon tekrar almak ve yatmadan hemen önce. Ders 6 gün.

Lavman. Yardımcı savaş parazit yaşayan bağırsak. Teklif dikkate almak en etkili tarifleri, garanti, vücut temizliği.

 • 20 gr pelin ve aynı miktarda tansy karıştırın, bir bardak yapmak için kaynar su. Biraz soğutmalı infüzyon ekleyin ezilmiş sarımsak bir karanfil. 3 saat sonra harç hazır düğün lavman. Onu koymak için, günün her saatinde bir hafta içinde. Çözüm kovmak pinworms ve Ascaris.
 • 50 ml kabak yağı ısıtılır ve kazanıyor «armut». Yordamı yapmak önemlidir yatmadan önce. Ders iki hafta.

Lavman gelen kurt, yürüttüğü evde yapılmalıdır kurallarına göre, haşaratların öldürülmesi. Ancak bu durumda, temizlik, vücudun en başarılı.

Giriş önce tedavi edici solüsyon ile anthelmintic etkisi, dikkatli bir şekilde kaldırmak için bağırsak biriken cüruf yatakları. Bunun için 2 litre oda sıcaklığında su (tercihen ön yumuşadı ya da savunmak için 24 saat) ilave edilir 1 çay kaşığı tuz ve aynı miktarda elma sirkesi. Prosedüre diz-dirsek pozisyonunda tutma ile çözelti 10-15 dakika, bu miktar olmalı, yarışı dört parça ve girilmesi hastanın bağırsak bölümleri. Sonra başlar düğün tedavi yöntemleri.

Sarımsak

Çocukların tedavisi

Mücadele için solucanlar çocuklarda kullanılan en tutumlu yemek tarifleri. Bunların doğru kullanımı sağlayacak vücut temizlemek çocuk yardımı olmadan ilaç.

Yani, düşünün, etkili ve basit yolları haşaratların öldürülmesi çocuklarda, kimliği doğrulanmış kullanıcılar:

 • yuvarlak solucanlar atıkları rendelenmiş kabak çekirdeği 1 yemek kaşığı aç karnına uyandıktan sonra;
 • etmiyordu ortadan bir karanfil sarımsak yemiş kadar kahvaltı boyunca 2 hafta;
 • kovmak teyp solucanlar ve diğer bazı parazitlerin çocuklarda, yardımcı infüzyon nar kabukları: kabuklu bir meyve demlenmiş yarım bardak kaynar su vermek ve ½ çay kaşığı günde 3 defa. Dozu aşmak yasaktır, yapay olarak geliştirilmiş konsantrasyon, aktif bir bileşeni neden olabilir görme sorunları bir çocuğun;