Hangi testleri kan parazitleri almak için gerekli?

Kan parazitleri — zorunlu bir prosedür için çalışan herkes alanında tıbbi bakım, eğitim kurumlarında, hayvan veya planlama katılmak için eğitim kurumları. Aksine, araştırma kala, modern testleri, kan solucanlar sağlamak daha doğru bir sonuç vermek mümkün enfestasyonlar ve iz tedavi etkinliği. Gerçekleştirilen bir anket, bu tür hızlı bir şekilde ve çok zaman gerektirir şifresini çözmek için.

kan sayımı

Ne zaman ve kime ihtiyacınız almak için kan testi helminthiasis?

Üzücü bir tıbbi istatistikler gösteriyor ki yaklaşık her 3 kişi için bir sorun helmint bugün alakalı. Ev taşıma, ofis ve eğitim kurumları, yıkanmamış sebze ve meyveler, el sıkışma — tüm bu alışılmış, her bir yetişkin ve bir çocuk işler hale kaynağıdır bulaşmasını parazitler. Belirtiler olsa bile, ve tezahür hemen her durumda, parazitler sahip son derece olumsuz etkisi insan vücudu: kötüleşmesine neden iştah, gelişmesine katkıda bulunmak, alerji, ağrı, etkilenen organ, kötü sindirim, bazen yetenekli ölüme neden olabilir. Bu göz önüne alındığında, gerek teslim parazit testleri, her bir kişi (tercihen her yıl).

Olamaz gecikme ile anket, madem tezahür özgü helminthiasisа belirtileri:

 • ani kilo kaybı;
 • ürtiker;
 • sık sık mide bulantısı;
 • tiksinti gıda;
 • keskin bir düşüş, hemoglobin;
 • sinirlilik ya da uykusuzluk, çocuklarda.

Ayrıca isim de bir grup insan mutlaka her 6-8 ay kontrol etmeli kan. Bu, özellikle şunlardır:

 • yaşayan arazilerde sık yanıp helminthiasisа;
 • çalışmakta olanlar bu eğitim kurumlarında ve anlaşma ile küçük çocuk;
 • sağlık çalışanları;
 • tüm çalışanların yemek;
 • çalışan bir kişi ile bir hayvan, hem de onların aile üyeleri (veterinerler, çalışanları, et işleme tesisleri, çobanlar, doğurmak, işçiler, sirk ve hayvanat bahçesi, vb.).

Ayrıca, kan solucanlar almak gerekir tüm çocukların okul ve okul öncesi, yakında katılmak zorunda bir eğitim kurumu, kupalar. Keşfetmek kan parazitleri gerekir, hamile, çocuk arifesinde aşı. Ayrıca, tekrarlanan testleri değer bağışı sonra geçilen tedavi parazitler.

ELISA gibi en etkili tanı yöntemleri

elısa kan sayımı

En popüler ve güvenilir analiz bugün için uzmanlar, enzim immünoassay kan parazitleri. Temel amacı, bu yüksek hassasiyetli laboratuar yöntemi ortaya kan bir antikor ya da farklı bir zihin parazitleri. İmmünoglobulinler (öyle denir antikor), doğal bağışıklık sisteminin bir tepki, ve bir amacı var, etkisiz hale getirmek, olumsuz bir ajan.

Kesin tanı, anlamaya ve hangi şiddette seyreder hastalık, parazit, ne kadar sürer, uzman başarıyor kullanarak 3 farklı türde, immünglobulin teşhis ajanlar:

 1. A sınıfı Ortaya kan bir adet çocuk veya yetişkin için yaklaşık 2-4 hafta sonra enfeksiyon. Bu durumda, hemen hemen %80'i görünür mukoza ve sadece %20 kan içinde kalır. Tedavi sonrası immünglobulin A sınıfı mevcut olabilir, daha fazla değil bir ay. Eğer tekrar analiz parazitler onları tekrar bulur, yani hastalık geçti kronik.
 2. Sınıf M. En hızlı tepki varlığını parazit. Kan bulunduğunda zaten 5 gün enfeksiyon. Bununla birlikte, ne kadar onlar bir işe yaramaz — 2 ay kadar, sonra yavaş yavaş atılır. Bu gösterge, doktor-ebilmek yapmak ile ilgili bir sonuç varsa, akut helminthiasisа belirli bir anda.
 3. Sınıfı G. Görünür nispeten geç 1 ay sonra worm istilası. Ancak görüntüler onlar altı aydan daha uzun. Bunları kullanmak için anlamak, ne kadar kişi acı helminthiasisом.

İle karşılaştırıldığında diğer laboratuvar yöntemleri, ELISA bazı avantajları vardır, özellikle:

 • yüksek hassasiyetli;
 • yetenek hastalığın evresini belirlemek;
 • çok yönlülük;
 • fırsatı kullanmak için toplu nüfus araştırması;
 • uygun bir yetişkin ve bir çocuk.

Enzim analizi için uygun tanımlamak için kullanabileceğiniz bu tür helminthiasisа gibi:

 • giardiasis;
 • trişinoz;
 • leishmaniasis;
 • askariazis;
 • cysticercosis;
 • opisthorchiasis;
 • kist hidatik ve diğer.

Hemo tarama parazit tespiti için

bir haemo tarama kan

Hemo tarama — en modern test parazitleri, çocuklarda ve yetişkin. Onun yardımıyla yönetir ortaya aşağıdaki gibi:

 • belirli bir tür parazit;
 • yapısı ve hücre sayısı;
 • eritrosit sayısı;
 • derecesi, kan viskozitesi;
 • durum bağışıklık sistemi;
 • varlığı, mantar ve virüsler.

Aksine, ELISA, hemo tarama sağlar, çit sadece birkaç damla kan bir parmak. Sıvı yerleştirilir steril cam, ve daha sonra dikkatli bir mikroskop altında incelenir. Sayısı artar ulaşır 1800-2000 kez. Bu durumda, gerek çok, herhangi bir ek işlem (kullanım enzimleri, renklendiriciler, nem alma, vb.). Modern kliniklerde görüntü görüntülenir monitör, çünkü hastanın kendisi için yeteneğine sahiptir sürecini gözlemlemek, araştırma, doğrulamak mantar ve solucanlar. Şok edici olabilir görüntü larva parazitleri. Gerekirse yapılır, fotoğraf, ya da başarılı bir video çalışması.

Bu hızlı bir yöntem, sonuçta, durum ve bilgileri kendi sağlık hasta öğrenebilirsiniz zaten 10-15 dakika sonra.

Unutulmamalıdır ki, tek başına bir yöntem, parazit tespiti hemo tarama aslında kullanılmaz. Tüm mesele şu ki, insan vücudunda kalabilir farklı parazitler farklı bir heyecan yerelleştirme. Her durumda geçiş larvaları kan. Varlığını şüpheli ve helmint sağlar azaltılmış eritrosit sayısı (bazı parazitler kan akışı ve besin), artan beyaz küre sayısı (işaret mücadeleye, vücudun parazit), yoğun plazma.

Diğer tanı yöntemleri

Eğer 1 ile yöntem ortaya helminthiasis başarısız olursa, bir doktor önerir, ek laboratuvar çalışmaları:

 1. Serolojik analiz. De geçerlidir immünolojik seçenekleri gibi, ELISA. Ancak, aksine, son, ilk, kendi araştırmak amacıyla kan ve serum. Bilgi almak için, doktorunuza kullanmak arasında bir tepki antikor ve antijenleri. Serolojik analiz yapılmaz her türlü helmint ve sadece bir doktor bir şüphe var. Eğer insan vücudunda parazit var, uzman fark net bir tepki.
 2. PCR tanı. Vermez anlamaya gelişim aşaması, worm istilası ve tavsiye edilmez kurarken, her türlü haşarat. Onu anlamaya, sadece, mevcut olup, insan vücudunda basit solucanlar. Temel görevi, laboratuvar teknisyeni, böyle bir durumda arama — DNA ve RNA parazit. Bu durumda herhangi bir rol oynamaz, tahmini parazit ölü ya da diri. Bir yetkili çalışma için bir fırsat var, herhangi bir malzeme, özellikle, idrar, kan veya dışkı. Daha fazla özgünlük böyle bir analiz olabilir pes birkaç kez.
 3. Bitkisel rezonans testi. Yöntem belirlenmesi arasındaki rezonans insan vücudu ve ilaç. Olarak son hareket bilgisi ortamları çeşitli helmint türleri. Tüm frekans verileri, her tür parazit tespit edildi bilim adamları tarafından 1989 yılında VRT (nasıl denir bu yöntem) işlemi sadece laboratuvar koşullarında verir ve ortaya, hangi durumda bağışıklık sistemi, bir kişinin, belirli bir zaman dönemi. İle VRT doktor bulmak, acı organizma alerji var mı ona toksik, bakteriyel, paraziter etkisi ya da değil.
 4. Ayrıntılı bir kan analizi. Aşırı ya da tam tersi, alçak hemoglobin, azalmış eritrosit sayısı, artmış eozinofil sayısı — işte temel belirtileri, fırsat vermek varlığını şüpheli ve tehlikeli bir insan vücudunda.
hazırlık testleri

Hazırlanmak için nasıl bir çalışma ve nasıl deşifre sonuçları?

Özellikler koyarak analizi doğrudan bağlıdır, hangi yöntemi kullanmak zorunda, ve olması, herhangi bir tür parazit şüpheli. Genellikle, kan örnekleme yapılır, viyana, ve bazı durumlarda, (hemo tarama) parmak. Sadece 10-15 ml kan için bir tanı belirlemek.

Almak için en güvenilir bilgi, uymanız gereken belirli kurallar koyarak, klinik analizler:

 1. Önceki gün kan alma hasta değil tüketmek, çok tuzlu, yağlı gıdalar (çünkü o-ebilmek değiştirmek akyuvar sayısı); ürünleri, alerjiye neden — bal, narenciye (artış düzeyi, eozinofil, yapıldığında da helminthiasisе); zengin gıdalar, uçucu yağlar — sarımsak, soğan, zencefil (aktivitesini etkiler parazitler).
 2. Daha iyi malzeme bağışı aç karnına. İzin küçük bir miktar saf su.
 3. Mutlaka söylemek gerekir doktor ilaçlar hakkında kullanılan son 2 hafta boyunca.
 4. Tavsiye değil bir kaç gün önce teslim analizleri kullanmak için herhangi bir fizyoterapi tedavisi (dahil olmak üzere göğüs röntgeni, ULTRASON, röntgen).
 5. En az bir hafta önce kan alımından vazgeçmek alkollü içecekler ve araçları içeren yüksek konsantrasyonlarda etil alkol.
 6. Sigara bırakma zamanı en az 2 saat önce teslim test.

Eğer güçlü bir helminthiasisом acı hamile, muayene gereklidir ve yeni doğan. Kanıyor tırmanıyor, göbek kordonu veya plasenta.

Gerçekleştirmek için araştırma, genellikle, yeterli 2-3 gün. Biraz daha fazla bir süre için (5 gün) harcamak durumunda gerçekleştirilir paketi immünolojik araştırma farklı türleri üzerinde parazit.

deşifre sonuçları

Deşifre meşgul olmalıdır sadece bir uzman. En basit yorumu kalır hemo tarama ve PCR tanı. Onlar da tespit parazit veya larva, ya da yoktur.

Zor bir durum bir yöntem ile çağrılacak ELISA. Doktor talebi dikkate immünoglobulinler ' de 3 grup. Böylece, akut hastalığı anlatmak, onaylanırsa kombinasyonu: immünglobulin sınıf M pozitif ve A sınıfı veya G olabilir olumlu ya da olumsuz. Hakkında kronik form rapor veri: immünglobulin sınıfının Km eksik ve sınıf A ve G pozitif veya negatif olabilir.

Bu durumda, eğer herhangi biri, yukarıda sözü edilen analizler ortaya olumlu bir sonuç, çekme ile tedavi helminthiasisа değmez. Tam sonra, belirlenen bir doktor tarafından tedavi için gerekli yeniden kiralama analiz, ancak, bunu yapmak için yaklaşık 2-3 ay sonra ilaç idaresi. Bilmeden, hangi testleri geçmek gerekir, daha iyi bir doktora danışın-terapist, gastroenterolog veya başka bir uzman.