Doğru olarak toplamak dışkı analizi için parazitler?

Dışkı analizi yumurta solucan, en sık reçete belirlemek için ortam solucanlar yayılmasını engellemek amacıyla, parazit istilası gruplar halinde temas eden insanlar.

Zorunlu izin, bu analizi çalışanlar için yemek ve diğer meslekler gerektiren herhangi bir bakım defteri, o da gereklidir alındığında, okul öncesi çocuklar ve genel eğitim kurumları, iş bulmakta, yatış, geçen sanatoryum tedavi, ziyaret, yüzme havuzu.

Testleri

Ayrıca, çalışmada dışkı yumurta solucan atanabilir gibi tanı mer şüpheli bağırsak helminthiasis. Doğruluğu sonuçlarının laboratuar çalışmaları büyük ölçüde bağlıdır, ne kadar doğru monte edilmiş biyolojik malzeme. Bu makalede, yaktı ile ilgili tüm konularda koyarak testleri dışkı solucan yumurta, çocuk ve yetişkin.

Neden ihtiyaç analizi?

Teslim dışkı analizi yumurta solucan tedavi edilemez resmen. Bir kişi atandı, anlamak gerekir, ne ortaya worm istilası önemli olan, öncelikle, kendisi için. Çünkü parazitler neden ciddi yaralanma, bazı çeşitleri, nüfuz ve yetenekli karaciğer, beyin, kalp ve diğer organlar.

Laboratuvar çalışmaları kala değil her zaman ortaya işgal, çünkü küçük bir örnek, biyolojik malzeme, teslim edil analiz, helmint yumurta olmayabilir. Parazitler yumurtalarını sürekli, bu nedenle fekal kitleler onlar eşit dağıtılır.

Ayrıca, sonuçları etkileyebilir kuralları göz ardı analize hazırlanması, yanlış toplama ve depolama malzeme.

Bu nedenle kesinlikle uyulmalıdır kurallar için eğitim alırlar ve analizi, toplama ve depolama, numune ve bilinçli bir ihtiyaç yeniden koyarak bir analiz gösterecektir eksikliği parazitler.

Hangi belirtiler gösterebilir enfeksiyonu bağırsak solucanları?

Belirti açıkça gösteren solucanların varlığı, kaşıntı ve kıpır kıpır anüs, özellikle somut akşam ve gece. Bu karakteristik enterobiasis – istilası pinworms. İşgal diğer tür helmint yok bu kadar açık ve belirgin klinik belirtiler olabilir açıklanmamış, ya da kendine özgü bir de, diğer pek çok hastalıklar.

Şüphe helminthiasis neden olabilir, aşağıdaki belirtilerle karşılaşırsınız:

  Bağırsak bozuklukları
 • İştah azalması kadar, tam onun eksikliği;
 • Şişkinlik ve bağırsak bozuklukları;
 • Varlığını kan ve mukus fekal kitleler;
 • Vücut ağırlığı kaybı;
 • Sık sık baş ağrısı, uyku bozukluğu;
 • Sürekli duygu kuvvet kaybı;
 • Soluk cilt;
 • Bağışıklık zayıflaması, artmış maruz kalma, sık sık soğuk algınlığı;
 • Diş gıcırtısı rüyada;
 • Cilt sorunları.

İstendiğinde en az birkaç bu belirtiler bir muayene gereklidir, dahil olmak üzere belirlenmesi, parazit istilası.

Hazırlanmak için nasıl bir analiz?

Artırmak için, derecesi, güvenilirlik analizi sonucu dışkı yumurta solucan, önce onu teslim için belirli kurallara uymak.

Mantıklı değil araştırmak için dışkı yumurta, solucanlar aşağıdaki durumlarda:

 1. Alırken, bir anti-paraziter ilaçlar ve hemen sonra onları kurs;
 2. Sonra radyografik muayene kullanımı ile ilaçların baryum;
 3. Sonra yağlı lavman.

Tüm bu durumlarda, algılama olasılığını helmint yumurta sıfıra yaklaşıyor ve analiz sonuçları olabilir manidardır.

Da azaltmak için, etkisi bir araştırma olabilir, alımı, bazı güçlü ilaçlar. Eğer onlar için hayati gerekli, onları alarak durdurmak gerekir, 3 gün önce toplama dışkı analizi.

Eğer hasta tedavi ediliyor, bir bölemezsiniz, örneğin, bir ders antibiyotik aldıktan sonra paranın üstünü analizi dışkı solucan yumurta ertelemek daha iyi bitmeden, çünkü koşullarında değişen ortam, bağırsak, üreme helmint yavaşlıyor ve onları yumurta ardı edilebilir.

Etkisi araştırma sonuçları ve kompozisyon yiyecek kişi yedik arifesinde toplama biyolojik malzeme. Yiyerek ürünleri, katkıda artmış gaz ve gevşek bağırsak, beslenme kitle hızlı bir şekilde geçmek, sindirim yolu ve şansı içerik dışkıda yumurta ve parazit azalır. Bu nedenle 1-2 gün önce toplamak için dışkı analizi yumurta bağırsak solucanları ortadan kaldırmak için tavsiye edilir diyet ürünler neden hoşgörü bağırsak.

Her kişi için bir set bu ürün farklıdır, ancak, genel olarak, bunlar:

  Pancar
 • Taze ve lahana turşusu;
 • Taze pancar;
 • Kayısı, erik;
 • Kuru erik;
 • Üzüm;
 • Trabzon hurması;
 • Kefir;
 • Salatalık, kabak, kabak;
 • Baklagiller;
 • Karpuz, kavun.

Ayrıca tavsiye edilmez ürünlerin kullanımı, boyama kal bu alışılmadık renkler – daha önce bahsedilen pancar, yaban mersini, kiraz, siyah frenk üzümü.

Bağlı kalarak bu basit kural, önemli ölçüde artırmak için olasılığını belirlemek worm istilası zamanında başlamak ve onu tedavi.

Kuralları nelerdir toplamak dışkı analizi?

Eğer saygı kuralları eğitim araştırma fekal kitle varlığı yumurta parazitleri, yukarıda belirtilen, üretmek çit örnek için malzeme analizi. Genellikle bu noktada neden bir sürü soru: ne kadar dışkı analizi için yumurta solucan, kuralları nelerdir onu toplamak, saklamak mümkün mü toplanan malzeme, vb göz önünde bulundurun ayrıntılı cevaplar bu soruları.

Laboratuvar yapmayız analizi cal maç ve diğer karton kutular, malzeme toplamak için almak için küçük bir cam kase ile sıkı bir kapak veya satın almak için eczane için özel plastik bir kapta toplamak için cala. Bu kap uygun olması ile sağlanır kürek için örnek toplama ve sıkı bir uydurma kapaklı, geçirgen bir koku.

Steril cam kaplar, ve daha fazlası – eczane gerek yoktur. Kavanoz ve kapağı yeterince temizlemek için kabartma tozu ve iyice durulayın temiz, sıcak su ve konteyner toplamak için cala yıkama ihtiyacı yok.

Eğer toplama işlemi, ana kaplar, o zaman yapmak için en uygun olan, tek kullanımlık bir kaşık. Ayrıca pamuklu, birden fazla maçları. Bu amaç için kullanmak getirdiği sokak slivers ve dallar olamaz, çünkü bu olabilir, yumurta parazit, bozulma neden olacaktır analizi sonuçları.

Gerekir mi yıkamak ?

Eğer toplama sırasında idrar testleri için gerekli yıkamak ekarte etmek için girmesini biyolojik malzeme seçimleri ve mikroflora, yaşam üzerinde genital, toplarken dışkı analizi için yumurta solucan yıkamak tavsiye edilmez.

Bazı tür helmint (pinworms), yumurtalarını etrafında anüs, anüs kalabilir, yumurta, solucanlar önceki dışkılama.

Geçişi sırasında fekal kitleler olabilir ilk porsiyon biyolojik malzeme olasılığını belirlemek worm istilası.

Lavman

Doğru olarak toplamak dışkı analizi için?

Arınmak gerekli, temiz ve kuru bir tencereye ya da bir gemi. İzin verilmez «yakalamak» malzeme su klozet. Ayrıca takip etmek gerekir, dışkı damla idrar, boşalma mesane gereken başka bir yer.

Çit malzemesi üretilen çeşitli yerlerden dışkı: ilk kesim, ortasından ve sonundan, yüzey ve derinlik. Dışkı örneği analiz olmalıdır yaklaşık olarak eşit büyük ceviz.
Alımından hemen sonra tharu gerekir sıkıca kapatmak için malzeme kuru.

Nasıl neden dışkılama için özlem?

Fizyolojik süreçleri her zaman kontrol edilebilir bir bilinç zorlamak bağırsak sorunu atık ürünleri talep etmeniz neredeyse imkansız. En kolay toplamak dışkı analizi için yumurta, solucanlar insanlara alışık boşaltılması bağırsak sabah uyandıktan sonra, çünkü laboratuvar, genellikle biyolojik malzeme testleri sabahları.

Uyarılması için bağırsak boşaltma tavsiye edilmez, lavman, anal, mum olduğu olasılığını azaltır ve daha güvenilir bir sonuç analiz, yumurta solucan, bir ve olmadan çok yüksek değil.

Almak için sabah defekasyon doğal olarak, takip ederek aşağıdaki önerileri:

 1. Uyandıktan sonra bir bardak ılık su;
 2. 15-20 dakika sonra kahvaltınızı yapın;
 3. Eğer 20 dakika süreyle kahvaltıdan sonra ... tuvalet yapmak kolay kendi kendine masaj ve karın egzersizleri için kazanç peristaltizm bağırsak.

Kendi kendine masaj karın gerçekleştirilir yatar. Gevşer, karın, üretmek okşayarak göbek etrafında bir sarmal içinde hareket yönü – hareket, saat yönünde. Daha rahat yapmak sıktı, sıktı parmaklar yumruk.

Sonra masaj yapın ve aşağıdaki egzersizleri uyarılması için bağırsak boşaltma:

 • Ayakta ayak, karıştırma ve rahatlayın göbek;
 • Sırt üstü yatarken, çekin diz, çene, ve daha sonra geri orijinal konumuna.

Eğer yukarıdaki tüm önlemler etkisi: bir eylem, o zaman bunun anlamı, analizi için malzeme toplamak gerekir önceden.

Ama önce, bir sonraki paragraf, bu makalenin, ve öğrenmek için ne kadar saklayabilirsiniz cal yumurta solucan, unutmayın yukarıda önerilen yöntem, bağırsak bağırsakların geliştirmek. Uygulayarak, onun her gün, hızlı bir şekilde eğitin kendi vücudu için düzenli olarak sabah boşaltma barsak, şüphesiz çok yararlı olacaktır sağlığınız için.

Ne kadar saklayabilirsiniz toplanan malzeme?

Saklamak örnek malzeme analizi için yumurta solucan gerekir kabı sıkıca kapalı, bağlı, bir plastik torba içinde buzdolabında sıcaklığında +6-10°C. böyle Bir depolama cal kadar kuru değil, yumurta, solucanlar, varsa örnek değil vido-değişim ve kimlik teşhisi için. Depolama süresi geçmemelidir 8-12 saat.

Kendi kendine masaj

Nasıl bir çalışma yürütülmektedir malzeme laboratuar?

Olup olmadığını belirlemek için yumurta, solucanlar dışkı, yanı sıra kendi türü aşağıdaki yöntemleri laboratuar:

 1. Yerleşme. Bu yöntemde malzeme karıştırılır, su ile mücadele ve süzülmüş sıvı fraksiyonu. Yapıyor birkaç kez. Yumurta ve parçaları helmint daha yüksek bir özgül ağırlık, bu nedenle, onlar her zaman kalır, çamur içinde. Sonra tekrarlanan yıkama malzeme çökelti görülebilir mikroskop altında parazitlerin varlığı.
 2. In elutriation. Bu yöntemi uygulamak için tespit parçaları helmint. Sağlanan analiz için örnek yapılmış yarı sıvı bir kitle yerleştirilir onu bir Petri kabı ve çıkarma cımbız ışık, parç, acıklar, düşünen, onların altında bir büyüteç veya bir mikroskop. Bu nedenle, başarılı tespit parçaları helmint ve onları tanımlamak için bir görünüm.
 3. Yerli smear. Bu yöntemde mikroskop altında incelenir sadece bir damla emülsiyon elde edilen damızlık tarafından cala su. Bu keşfetmesine olanak sağlar yumurtaları, solucanlar ve protozoa parazitleri. Ancak bunların küçük miktarlarda binasına teslim malzeme, onlar sadece alamadım analiz damla, sonucunda olumsuz bir sonuç analizi sahte olabilir.
 4. Kalın smear. Bu yöntem, daha bilgilendirici, çünkü keşfetmek sağlar malzeme miktarı karşılaştırıldığında, diğer yöntemler. Örnek bir bezelye büyüklüğünde yerleştirilir lamı sokulur şeffaf polimer plaka batırılmış bir sıvı. Bir saat sonra örnek alır, gerekli şeffaflık derecesi ve mikroskop altında incelenir. Bu yöntem, en ilerici, geçerliliği yaklaşık 85%.

Yürütme analizi dışkı yumurta solucan herhangi bu yöntem çok zaman almaz, sonuç-ebilmek var olmak hazır, gün içinde teslim. Gecikme, genellikle, ile ilişkilidir yükü laboratuar.

Ne olabilir şifre çözme, analiz sonucunu?

Çalışmada dışkı helmint yumurta gösterebilir sadece varlığı ya da yokluğu, parazit, üreme gastrointestinal: yuvarlak ve tenya, flukes. Tanımlamak için diğer helminthiasisов, örneğin, hydatidosis, uygulanan enzim kan testi (ELISA).

Eğer yumurta ve parçaları solucanlar binasına teslim malzeme tespit, sonuç analizi, deşifre olacaktır negatif. Ancak, olumsuz bir sonuç garanti etmez, hiçbir parazit istilası.

Eğer sonra dışkı analizi, yumurta solucan çözme içerir, olumlu sonuç açısından herhangi bir helmint (veya daha fazla), o zaman onların varlığı bir şüphe neden olmaz ve hasta için tedavi reçete.

Kenara worm istilası ile dışkı analizi teşhis edilebilir bulaşmasını tek hücreli mikroorganizmalar: Giardia, dysenteric amoebas, cyclosporine.

Ne belirlenmesinde helminthiasisа?

Eğer dışkı analizi, yumurta solucan gösterdi varlığı, vücutta herhangi bir parazit, imkansız her durumda vazgeçmek için bir tedavi. Kenara helminthiasis bir engel haline gelebilir hedefe ulaşmak için – kabul okul ya da iş için, cihaz bir çocuğun anaokuluna alma, sağlık kitapları, vb neden olabilir ciddi bir hasar sağlık.

Parazitler insan beslenirler onun hayati meyve suları, seçilen enerji. Buna ek olarak, çünkü onlar bağışıklık, gelişmesine neden olabilir daha ciddi hastalıklar.

Tanı

Kabul edilemez ve kendi kendine ilaç. Antiparazit aracı yüksek toksisite. Hatta bir tür parazit bilinen, ilaç dozaj, etkili bir karşı kullanılmalı ve sadece bir doktor tarafından verilen tüm fiziksel, veri ve hastanın durumu. Tedavi gerçekleştirilmelidir uzman gözetiminde, aksi halde ciddi komplikasyonlar oluşabilir neden olduğu toksik etkileri anthelmintic para.

Ayrıca unutmamak gerekir ki, yumurta, solucanlar kolayca iletilir ev eşyaları, kişisel rehber. Bu nedenle algılandığında, parazit istilası, insan, gerekli muayene ve gerekirse tedavi diğer aile üyeleri de dahil olmak üzere ev hayvanları.

Sık sık almak gerekir, analizi?

Genellikle dışkı analizi, yumurta solucan vazgeçmez bir kez aldığınızda, okul öncesi ve genel eğitim kurumları, iş, hastane, sanatoryum, yaparken yardım için yüzme havuzu, yanı sıra geçerken, klinik muayene.