Halk ilaçları kurt, çocuklarda ve yetişkin

bağırsak solucanları belirtileri

Hatta dikkatli kurallara uygun olarak kişisel hijyen herkes risk enfekte bağırsak solucanları. Geleneksel olarak, paraziter enfestasyonlar tedavi ilaçlar vs kurt. Halk yemek tarifleri olarak kullandığı bir yardımcı tedavi teknikleri. Onların avantajı yan etkisinin olmaması, özellikle çocukların tedavisi için. Halk ilaçları solucanlara karşı sunulan pek çok ilaç. Çoğu dayanmaktadır ürünleri, keskin bir koku ile ya da bitkisel olan acı isabetli.

Nedir halk ilaçları bağırsak solucanları

Bu yardımcı tedavi yöntemleri worm istilaları olarak bitkisel infüzyon, decoctions, taze sebze veya meyve suyu, yağı ve tohumları. Ortadan kaldırmak için bağırsak solucanları onları içeri almak veya kullanmak için lavman. Tarifler çoğu test birden fazla nesiller, bu yüzden bu kadar popüler. Geleneksel halk ilaçları helmint alarak çeşitli kurslar, ortadan kaldırmak için, hastalığın nüks. Üzerine bulaşmasını parazitler aşağıdaki belirtileri gösterir:

 • gözlerinin altında koyu halkalar;
 • anal kaşıntı;
 • karın ağrısı;
 • kabızlık, ishal ve diğer sindirim bozuklukları;
 • diş gıcırdatma, uyku sırasında;
 • sinirlilik;
 • dermatolojik hastalıklar;
 • artan salya;
 • eklem ve kas ağrısı;
 • güçlü zayıflama;
 • iştahsızlık.

halk ilaçları

Nasıl yapılır kurtulmak bağırsak solucanları halk ilaçları

Seçerek tedavisi bağırsak solucanları halk ilaçları, değer bilmek için bazı kuralları uygulamak son. Alternatif tıp vardır, daha büyük bir etkisi ile birlikte alımı antigel'mintnyh ilaçlar tedavi edici etkinliği. Bu sayede kısa sürede başa çıkmak için var. Kuralları uygulama araçları, geleneksel tıp ile mücadele bağırsak solucanları:

 1. Önerilir acı ve yanma malzemeler: biber, turp, zencefil, sarımsak, karanfil, vb., çünkü bu ürünler geliştirmek sıcaklığını, ne tahammül, kurt.
 2. Tentür ve lavman yapmak gerekir kurslar için 10-14 gün. Bir kaç gün tedavi döngüsü tekrar edilebilir.
 3. Uygulamadan önce şifa lavman yapmak gerekir, normal bir temizlik.
 4. Bölemezsiniz tedavi, çünkü nasıl ilaçlar, otlar sahip birikimli etkisi ve hareket bir süre sonra.
 5. Mutlaka uymak gerekir belirtilen doz, sonuçta bir kısmı bitkilerin yüksek konsantrasyonlarda toksik, vücut için.

Halk ilaçlar bağırsak solucanları erişkinlerde daha etkili olacaktır, eğer bölmek tedavi bunları bir kaç aşamalı bir süreçtir. Organize tedavisi gerekir:

 1. Geçirmek için hazırlık. Bunun için 5-7 gün boyunca üç kez bir gün yarım saat önce yemek yemelisiniz kaşık kabak yağı.
 2. Geçirmek için doğrudan bir tedavi yöntemidir. Bu aşamada kullanılan bir ya da birkaç popüler tarifler önerilen dozlarda.
 3. Geri vücut. Bu aşamada tüketilmesi tavsiye edilir bitkisel çaylar. Değer yapmak için onları pelin, civanperçemi, ıhlamur çiçeği, papatya veya bataklık nane. Sonra tatlı çay takınız kadeh konyak ve bir o kadar da hint yağı.

Ne olursa olsun aşamada, tedavi uyulması gereken özel bir diyet. O feragat anlamına gelir, tatlı, çörek, kızartma, füme, yağlı. Bunun yerine, bu gıda tükettiklerinden daha fazla kaş, taze sıkılmış meyve suları, süt ürünleri. Meyve yararlı nar ve narenciye: portakal, limon. Diğer uymanız gereken kurallar boyunca tedavi:

 1. Tüketmek daha fazla baharat: tarçın, karanfil, karabiber, zencefil. Ayrıca sık sık diyet gibi ürünler, pancar, sarımsak, soğan, turp, kabak çekirdeği ve nar.
 2. Mutlaka meyve yıkama, sebze ve meyveleri kullanmadan önce.
 3. Düzenli olarak temizlemek için bir oda bulunduğu hasta bir adam.
 4. Sonra ellerini yıkamak tuvalet, ziyaret sokak, yemeklerden önce.
 5. İçmek için sadece kaynatılmış veya filtrelenmiş su.
 6. İletişimi kısıtlamak için evcil hayvanlar ve sokak hayvanları için.

Triad

Bu araç, özellikle karşı etkili, düz ve tenya, tapeworms ve diğer bazı helmint. Triad toplamak gibi bir üç otlar:

 • pelin;
 • tansy;
 • karanfil.

Pelin ve solucan otu yok parazitleri, karanfil – görüntüler bağırsak solucanları vücuttan. Çim kontrendikedir bireysel hoşgörüsüzlük, gebelik ve mide ülseri. Her bitki bir eczane satın alabilirsiniz veya kendiniz kurutun. Pişirme kökünü otlar eziyet gerekir. Sonraki adımlar:

soda bir solucanlar

 1. Mix tansy, karanfil ve pelin boy oranı 4:2:1 (örneğin 100 g, 50 g ve 25 g).
 2. İlk gün almak 1 h. l. yemeklerden önce yarım saat.
 3. İkinci gün kullanmak için 1 çay kaşığı kadar kahvaltı ve öğle yemeği.
 4. Sonraki yıllar daha 8 gün içmek için üç kez 1 çay kaşığı

Huş tar

Bu ürün, içerdiği çok sayıda toksik maddelerin bağırsak solucanları. Toluen, ksilen ve betulin tamamen arındırmak, vücudu mikroplar ve solucanlar, guaiacol azaltır süreci çürüyen, uçucu – dezenfekte edilmelidir. Önemlidir dozu huş tar, aksi takdirde mide bulantısı neden olabilir, kusma, ishal, artmış kalp hızı ve genel halsizlik. Eksi uygulamalar bu madde bir keskin koku.

Ana uygulama yöntemi huş tar – içme içeri su şeklinde. Özelliği yemek – heyecan sadece tahta kaşık. Kullanım talimatları su katran:

 1. Bağlamak katran ve su oranı 1:8.
 2. İyice karıştırın, vermek, durmak için 2 gün.
 3. Üst sıvı boşaltılır, çünkü o kirli asılı parçacıklar.
 4. Her gün almak 1 yk. l.yemekten önce.
 5. Tekrar boyunca 10 gün öğünler arasında saklamak ilaç buzdolabında.
 6. Yapmak için 10 gün ara ve tekrar döngü bir kez daha.

Başka bir yolu yoktur uygulama katran dan kurt – aplike. Onların kullanımı daha sık ve küçük çocukların tedavisi için. Bunun nedeni onlara kontrendikedir kabul tar içeri, çünkü o, yüksek biyolojik aktivite. Konaklama seçenekleri uygulamaları:

 1. Emmek birch katran bir pamuklu çubukla. Uygulamak alanına umbilikal ven, kilitlemek ve gece bırakın. Etkisi kendini gösteriyor zaten üçüncü gün,.
 2. Emmek katran pamuk disk, ama uygulamak zaten karaciğer bölgesinde. Etkisini artırmak için üstüne koymak, sıcak bir ısıtma yastığı.

Almak gibi parazitlere karşı sarımsak

Oluşan sarımsak mevcut bileşenlerin sahip, bakteri yok edici özellikleri. Bunlardan biri – bu allicin, gösterilen ve mantar etkisi sağlar. Ayrıca sarımsak içeren silikon, bir de tatsız solucanlar ve diğer paraziter hastalıklar için yaşam formları. Uygulama yöntemi bu madde:

 1. Blender eziyet bütün limon kabuğu ile birlikte.
 2. Eklemek kafası ezilmiş sarımsak ve 1 yemek kaşığı bal.
 3. Dökün, bir bardak su, karıştırın, 2 saat bekletin, sonra süzün elekten.
 4. Kabul 7-10 gün yatmadan önce 1-2 yemek kaşığı

Soda

Bir güvenli araçları ile başa çıkmak için bağırsak solucanları – normal soda. Onun etkisi oluşturmak için alkali bir ortam için zararlı parazitler. Bikarbonat sodyum etkisiz hale getirir, aşırı asit, ne pahasına tetikleyen mekanizmalar ile mücadele solucanlar. Ayrıca içme soda çözeltisi içine uygulanan lavman ile soda için leaching parazit bağırsak. Uygulama şeması bu ürün gidermek için parazitler:

bal solucanlar

 1. Hazırlık aşaması. Anlaşılacağı lavman yapılması. Çözelti oluşur 1-2 litre kaynamış sıcak su ve 1-2 yemek kaşığı kabartma tozu. Kullanarak, sıcak su şişesi veya bardağı Esmarch sıvı enjekte anüs, sonra yatmak gerekir 5-10 dakika. Verimliliği artırmak için ekleyebilirsiniz solüsyonu birkaç damla iyot.
 2. Tedavi. Bir bardak sıcak su alıp, 0,5 tsp. kabartma tozu. Kabul içecek sabah aç karnına. Kahvaltı olmalıdır yarım saat sonra. Birkaç gün sonra bir miktar çözüm teknikleri geliştirmek için 2-3 kez. Ders devam geliştirmek.

Solucan otu

Kompozisyon bu bitkiler içerir etken madde, bir akuatik yaşam için toksik, bağırsak solucanları. Bu, bir zehir, ne zarar verir, merkezi sinir sistemi. Bu nedenle, bu önemlidir, açıkça gözlemlemek doz, belirtilen tarifi. Solucanlara karşı kullanılan, çiçekleri ve tohumları tansy. Bazlı tentürler hazırlamak votka veya alkol, decoctions ve infüzyon. Türüne göre aracı olacak farklı bir eylem. Doktorlar göre, solucanlara karşı etkili toz tansy:

 • sonuç olarak, pişirme decoctions ve infüzyon bitki maruz ısıl işleme azaltır, yararlı özellikleri tansy;
 • büyük bir kısmı bu araçları sindirimi midede, bu nedenle, bağırsak düşecek az sayıda tedavi edici maddeler;
 • toz değişmeden gelir, bağırsak, nerede ve solucanlar.

Artı kıyılmış kuru tansy ve o karşı etkili herhangi bir tür bağırsak solucanları bile parazit bilinmiyor. En önemlisi uymak önlemek için, dozaj, yan etkiler alımı tozu bitki. Birkaç seçenek hazırlanması ve uygulanması, böyle bir ilaç:

 1. Eczane satın almak hazır çim ya da kuru taze çiçekler, bitkiler, sonra eziyet onları kahve değirmeni. Aç karnına alınan 1 h. l. 2 günde bir kez, her gün, suyu sıkılmış. Orada 20 dakika sonra. Sürmelidir 1 ay.
 2. Almak için bir dilim ekmek, bir sorun olmadan, yutmak, sıvı ile. İçine koymak 0,5 tsp toz tansy. Kullanım süresi ve sıklığı aynı bir önceki tarifte.

Havuç suyu

Flavonoidler oluşan bir havuç gösteriyorlar aktivite ile ilgili parazitler. Ayrıca, içerdiği benzersiz maddeler var antiparaziter etkisi. Son bileşen tespit ve sarımsak. İyi referansları zevk aşağıdaki tarifler havuç ile:

 1. Sabah uyandıktan sonra bir bardak taze sıkılmış havuç suyu. Prosedür tekrar 1-2 kez bir gün boyunca. Ayrıca diyet eklemek çiğ havuç. Tedavi sürmelidir en az 2 hafta.
 2. Bağlamak eşit oranlarda nane, adaçayı, akdiken, tansy, karıştırın. Kaynar su bir bardak demlemek için: 1 yemek kaşığı karışım, sonra aracı, bir su banyosunda 20 dakika uzaklıktadır. Soğumaya bırakın, süzün, karışımı, yarım bardak havuç suyu. Tüketilen soğuk bir günde iki kez. Tek doz – 1 su bardağı. Tedavisi devam iyileşene kadar.

halk ilaçları solucanlara karşı

Bal

Bu ürün yaşam arılar oluşturur gastrointestinal çarşamba, olumsuz parazitler için. Ayrıca bal ihlal metabolik süreçleri kurt, teşvik kaldırma onları bağırsak duvarının. Su ile birlikte bu tatlı ürün yardımcı olur, süreci hızlandırmak atılımı kalıntıları, parazit organizma. Halk yemek tarifleri kullanım bal solucanlara karşı:

 1. Karıştırın, 0.5 litre su ve 1 yemek kaşığı bal. Blender eziyet 300 gr kabak çekirdeği. Ekleyin, bal, su ve karıştırın. Kıvamı araçları gerektiğini hatırlatan ekşi krema. Tüketilmesi gerekir 1 saatte kahvaltıdan önce 1-2 yemek kaşığı
 2. Almak için küçük bir miktar nişasta ekleyin, 2 yemek kaşığı. l. 5%-inci iyot. Karışımın kıvamı olmalı, sıvı, gibi jöle için onu içmek. Sonraki eklemek 0,5 tatlı kaşığı bal. Almak mavi iyot aç karnına 1 çay kaşığı her sabah iyileşene kadar.

Lavman

Verim lavman yüksek bulaştıktan solucanlar alt bağırsakta. Bu nedenle, bu tür bir yordam tarafından tavsiye hatta doktorlar. Lavman kelimenin tam anlamıyla basması parazitler vücuttan. Tercihen girmek iyileştirici çözüm 3-4 aldıktan sonra, her biri boşaltılması bağırsak. Çocuklara lavman yapmak yanında yatarken, yetişkin – diz-dirsek pozisyonu. Müdahalede çok:

 1. Ucu şırınga vazelin sürülür.
 2. Atan ondan hava ve kazanıyor iyileştirici çözüm.
 3. Daha sonra girin ucu anüs ve dökme sıvı basarak yazan hindili sandviçi.
 4. Diz-dirsek pozisyonu kalmak gerekir 10 dakika için çözelti etkiledi.
 5. İşlem tekrarlanır her gün, bir ders – 10 seans.

Prosedürü için kullanmayın normal su hazırlamak için gerekli aşağıdaki çözümleri:

 1. Alıp, 3-4 diş sarımsak, temizlemek, eziyet durumuna bulamaç. İleri dökün rendelenmiş madde 0,5 l temiz sıcak su dökülür ve demlenmeye bırakın 20 dakika. Yapmadan önce lavman aracı oda sıcaklığına kadar soğumasını.
 2. Almak 3 adet sarımsak ve soğan doğrayın ve karıştırın. Dökün malzemeler 0,5 litre kaynar su, demlemek yarım saat boyunca. İleri su aktarmak için ayrı bir kapasite ve basın karışım, soğan, sarımsak. Ekle 1-2 yemek kaşığı limon suyu. Alınan araç çözülür ve 1 l temiz ılık su.

Halk ilaçları çocuklarda bağırsak solucanları

Helminthiasis – hastalık, özellikle sık sık oluşan küçük çocuklarda. Çoğu ilaçların neden var yan reaksiyon, daha güvenli olan halk yöntemleri. Etkili olan aşağıdaki tarifler:

 1. Almak, 3 diş sarımsak, eziyet durumuna bulamaç. Vardiya tava, nereye dökün, bir bardak süt. Kaynamaya aracı kısık ateşte yaklaşık 15 dakika. Sonra kaldırmak için tava tabak, kapak ve ısrar en az 1 saat. Araç kullanmak kadar 4 kez her gün 1 çay kaşığı yemekten 30 dakika önce. Prosedürü tekrarlayın boyunca 3 gün.
 2. Gece bir ay içinde kapatmak anal delik bebek batırılmış pamuk yün keten yağı ya da kabak çekirdeği veya yağı, üzüm çekirdeği.
 3. Günlük bebeğe kabak çekirdeği. Dozaj yaş: 7 yıl – 150 gr, 7-10 yaş – 200 g, 10 yaş ve üstü – 250-300 g.

mücadele yöntemleri ile bağırsak solucanları

Önleme parazitler insanlarda, halk ilaçları

Alternatif tıp etkili değil sadece tedavi için değil, aynı zamanda önlenmesi helmintlerin. Enfeksiyonu önlemek parazitler için yardım, aşağıdaki halk ilaçları:

 1. Kurs bir hafta içinde her gün aç karnına tüketilecek bir bardak taze sıkılmış havuç veya domates suyu.
 2. Havan eli eziyet 40 gr soyulmuş kabak çekirdeği. Dökün 70 ml su ekleyin ve 1 tatlı kaşığı bal karıştırın. Al 1 h. l. her saat hemen sonra başlayan uyanış. Sonra 3 saatlik bir resepsiyon almak için bir müshil veya kaşığı hint yağı.
 3. Temizlemek için 1-2 ampul dökün kaynar su bir bardak ve gece bırakın. Sabah sıkılmış sebze suyu. Alarak, aç karnına 5 gün boyunca.