Kurt bebeklerde: belirtileri, tedavisi ve önleme

Tehlike penetrasyon solucanların vücuda eşlik eden bir kişi ile ilk gün hayatta. Yetişkinler, yaşlılar, gençler ve çocuklar enfekte eller yoluyla, yiyecek ve su. Sorun worm istilası ile karıştırmamak için kolay gastrointestinal sistem hastalıkları. İstendiğinde, belirtileri meme için yapılır önemlidir testleri ve bir doktora görünmen. Görüntülemek için nasıl kurt çocuk?

kurt vücutta

Ne görünür, kurt, çocuklarda

Yumurta solucanlar grubundan kurt düşmek, çocuk, vücudun su ve gıda yoluyla. Temel nedenleri: bağırsak solucanları – içme yıkanmamış meyve ve sebze. Kirli eller, neproverennye ürünler, pis su, sinekler – bu tehlikeli. Şerit solucanlar düşmek ile birlikte enfekte et ve nematod yoluyla bulaşan bir cilt ile temasında kirli yüzeyi (eğer gibi, toprak). Kullanırken bu tür ürünlerin içinde oluşabilir enterobiasis (pinworms boyutu 2 cm). Yuvarlak kurt yoluyla bulaşan hayvan.

Daha tehlikeli

Solucanlar çocuklarda tehlikeli ne mahrum bir organizma besin. Solucanlar ile beslenirler yararlı öğeleri ve üretmek atık etkileyen toksik etki: bu gelişmesine neden olabilir alerjik reaksiyonlar. Daha tehlikeli kurt dokularının, iç organların? Eğer parazitler çocuklarda bağlı dokularda, o zaman bütünlüğü bozuluyor duvarları, bu kanama neden olabilir, çeşitli hastalıklar (barsak tıkanıklığı), bozulma (sık rastlanan hastalık akut solunum yolu enfeksiyonları, soğuk algınlığı). Hayat için bir tehdit temsil solucanlar, akciğer.

Bir tür solucan olan çocuklarda

Çocuk vücudu kadar rüzgar gidiyor parazitler gibi küçük ve büyük. Kuluçka dönemi helminthiasis değişebilir 1 ila 1,5 aydır. Çok doğru ölçülmesi tür helmint, çünkü bağlı olacaktır, hangi ilaçlar alınmalıdır. Yaygın çeşitleri, çocuklarda bağırsak solucanları:

 • tenyalar: cestodların, cüce tsepen, freecell, ekinococozis;
 • annelidler: Halkalı Kurtlar;
 • yuvarlak solucanlar: Trichinella, pinworms, vlasoglavy, nematodlar, yuvarlak kurt;
 • koljuchegolovye solucanlar: skrebni;
 • yassı solucanlar: trematodlar, kurtlarını.

Nasıl var mı bir çocuğun kurt

Birçok anne ilgilenen tespit eder. Laboratuvar tanı yardımcı olur, hastalığın tanı ve güvenilir bir şekilde belirlemek helminthiasis. Zamanında tespit istilası derhal tayin, kurs, tedavi, ilaç, korunmasına yardımcı olur, bebeğin kötü etkileri. Bazı durumlarda, hastalık teşhis görsel: calais katılacak solucanlar. Ne zaman vücut helminthiasis kutlanacak aşağıdaki belirtiler:

 • sık baş ağrısı veya baş dönmesi;
 • gıcırdayan dişler, uyku sırasında (bruksizm);
 • şiddetli yorgunluk;
 • sindirim bozuklukları (kabızlık veya gevşek dışkı);
 • aşırı artan iştah veya onun tam eksikliği;
 • acı bir duygu, göbek veya tüm karın üzerinde.
bağırsak solucanları nedenleri

Kan sayımı

Önlenmesi için her yıl düzenlenen analiz kurt, çocuklarda özellikle çocuk yürür, bahçe veya okul. Avantajı immunoassay kan yumurta bağırsak solucanları algılama helmint erken. Sırasında ELISA gerekir, değil yemek veya içmek yaklaşık 8 saat izin kullanımı, su küçük bir miktar. Sabah erken aç karnına alınır ve kan damarları. Doktorlar keşfetmek antikor varlığı parazitler. Antikor – protein immünglobulin üretilen ve istendiğinde vücutta parazitler. Algılama protein analiz sonuçlarına diyor, bu hastalık hakkında.

Olup olamayacağını kurt var anne çocuk

Parazitler görünebilir ve eski çocuklar. Bulaşmış onlar doğum sırasında ya da çocuklar gibi yaşlı ile iletişim yolu enfeksiyon (eller). Durum gerçeği ile karmaşık olduğunu bebekler sahip güçlü bir bağışıklık. Vücut dayanabilir yük olarak parazit ve tükenmiş iki kat daha güçlü bir yetişkin. Kurt var anne çocuk (8-12 ay) görünebilir ayrıca yapay besleme. Doktorlar en iyi önleme enfeksiyon – beslenme anne sütü.

Bağırsak solucanları belirtileri çocuklarda

Her tür helmint ile karakterizedir tipik belirtileri, ama vurgulamak ve genel belirtiler bağırsak solucanları çocuklar arasında hangi özellikler: anksiyete, sinirlilik, solgunluk ve cilt kuruluğu. Çocuk başlar kaprisli, var görünür halkaları. Fark, onların, anne doktorunuza başvurmanız gerekir, çok geç olmadan. Belirtileri arasında helminthiasis özellikler:

 • eksikliği kilo;
 • anüs var kızarıklık;
 • artan sıcaklık;
 • kuru öksürük ve soğuk algınlığı yok;
 • karın ağrısı, baş.

İlk belirtileri

Ortaya paraziter bir enfeksiyon sadece. Anne bebek uyarmalıdır değişim davranış: o görünüyor huzursuz ve endişeli olabilir halsizlik, belirgin deri döküntüleri, bağışıklık, bozulur, iştah ya da çok yükselir. Erken belirtileri helminthiasis için ihlal sandalye, tezahür, bir ishal bir kabızlık. Diğer ilk belirtileri bağırsak solucanları çocuk:

 • ani mide bulantısı;
 • artan tükürük, uyku sırasında;
 • nöbetleri, karın ağrısı belirsiz yerelleştirme;
 • anüs başlar sesin çıkarsa (pinworms);
 • hızlı bir yorgunluk;
 • kötü bir rüya.

Hava

Sıcaklık artışı sırasında solucanlar çocukları değil, ana istilası bir işareti, ama kabul edilir beraberindeki belirtisidir. Neden sıcaklık yükselir? Eğer vücutta mevcut askariazis (enfeksiyon parazitik yuvarlak solucan), sonra yumurta gözlenen doku ve organları. Onların büyük miktarda neden olan bir inflamatuar süreci sırasında oluştuğu hararet durumu. Sıcaklık artışı sırasında yuvarlak solucanlar nedeniyle kas ağrısı ve yüz şişmesi. Sıcaklığı solucanlar yükselir düşük dereceli, yani 37-37,2°C

Kusma

Helminthic istilası çocuklarda neden olabilir ve kusma köpüklü kitle beyaz renk. Süreç yavaş yavaş gelişir. İlk aşamada, hastalığın sürer 3 hafta. İleri kuru öksürük görünür ve deri döküntüleri, benzer bir kovan. Kusma sırasında solucanlar çocuk ile birlikte diğer hoş olmayan belirtiler: aşırı tükürük salgılanması, endişe ve mide bulantısı. İlk görüntülendiğinde, beyaz bir köpük vardı harcamak dışkı analizi algılama iz worm yumurta.

bağırsak solucanları belirtileri

İshal

Birçok hastalıklar, gastrointestinal sistem karakteristik aynı belirtiler ve worm istilası. Bir hastada görülebilir, kabızlık, ishal, bulantı, kusma. Parazitler rahatsız edici hareket, bağırsak mukoza üzerinde oluşan iltihabı ve ishal sırasında solucanlar bir çocuk. Otantik bir göstergesi bağırsak solucanları sürekli bir açlık hissi. Yapılması gereken ilk şey bu belirti, bu palpe bağırsak alanı. Bir helminthiasis palpasyon ağrı neden olur, bu konumunu bulmak için solucanlar.

Tedavi, çocuklarda bağırsak solucanları

Belirtileri ne zaman gerek hikaye, çocuğunuzu doktora. Çocuk doktoru önceden muayene, reçete yön testleri, reçete tedavi planı temelinde bir öykü, çocuğun yaşı, kilo, enfeksiyon ölçüde. Orada birçok etkili ilaçlara karşı son derece vücutta parazitler. Tedavi helmint çocuklarda oluşabilir medicamental ve halk yöntemleri.

Şeması

Önce standart bir tedavi şeması üstlenmek için gerekli hazırlık tedbirleri. Bunun için çocuk doktoru atar, bitkisel yağlar ve zararsız sorbent. Onların yardımı ile vücut temizlenir bulaşıcı atık ürünlerin solucanlar ve toksinler atılır. Süresi hazırlık aşaması ise beş ila yedi gün sonra birlikte dışkı çıkacak bir parçası parazitik solucanlar. Herkes gibi bekliyor, tedavisi, solucanlara karşı ilaçlama, yetenekli bir tedavi edilebilir bir hastalıktır. İle başa çıkmak için nasıl parazitik solucanlar 3 sahne:

 1. Hazırlık süreci oluşur alımı 1 kaşığı yemeklerden önce keten tohumu yağı günde üç kez ve sorbent 1 tablet yemeklerden sonra.
 2. Sonra gitmek hap kurt, çocuklar için bir doktor tarafından reçete.
 3. Sonra bir mücadele içine girer hepatoprotectors korumak için karaciğer.

İlaçlar, solucanlara karşı çocuklar için

Olarak kontrol etmek ve görüntülemek kurt çocuk? Başvurmak için bir çocuk doktoru seçmenize yardımcı olacak bir etkili ilaç. Sık kullanılan ilaçlar bağırsak solucanları için çocuklar vermekteyiz paralitik etkisi kaslarda parazit getiren, onları yok etmek, ve etkileri geniş bir yelpazede sahip.

Halk ilaçları

Geniş popülerlik, halk tedaviler nedeniyle değil, yıkıcı ve yumuşak etkisi insan vücudu aksine ilaçlar. Bir sürgün helmint emin olmak gerekir, bir kişi hiçbir alerji ya da çim bireysel hoşgörüsüzlük kompozisyon, aksi takdirde tedavi zarar verebilir. Vermek, çocuğu kurt ve onları kovmak? Bitkisel tedavi bağırsak solucanları, çocuklarda halk yöntemlerle yapılır ile ilgili haşlama ve decoctions dilleri bitkiler:

 • solucan otu;
 • sarımsak;
 • karahindiba kökü;
 • kırmızı yonca;
 • civanperçemi;
 • kekik;
 • kök hint kamışı;
 • pelin.

Diyet

Tedavi ilaçlar mutlaka maç ile diyet yaparken solucanlar çocuklarda hesaplanan erken çıktı parazit solucanlar. Sağlıklı çocuk diyet mesafede bağırsak solucanları farklıdır yetişkin, ondan daha yoğurt içeren parçalar halinde meyveler ve meyve. Özen, ortadan kaldırmak için diyet zararlı gıdalar, soda, tatlılar. Örnek diyet solucanlara karşı:

 1. Kurtulmak tenya (lentets geniş, sığır veya domuz tsepen) yardımcı olacak, günlük tüketim kabak tohumu boyunca 7 gün açlık.
 2. Karaciğer parazitleri temizler diyet tüketen pirinç suyu, mısır ya da kabak püresi, çilek, sebze, meyve.
 3. Kenara belirtileri helminthiasis kan boyunca fındık, siyah ekmek (kabuk), deniz yosunu.

Önleme helmintlerin çocuklarda

önleme kurt

Ana önlenmesi worm istilaları etmektir doğruysa, doğru önlemler kişisel hijyen. Tüm yetişkinler kendilerini izlemek ve ne hakkında konuşmak çocuklar? Ebeveynlerin görevi – öğretmek ve alıştırmak için küçük bir kişinin, kişisel güvenlik, hizmet vermektedir önleyici tedbirler sadece solucanlar. Enfeksiyon riskini azaltmak için parazitik solucanlar gerekir:

 • yemeden önce ellerinizi yıkayın;
 • kavurmak ya da sadece yıkamak menüde masaya meyve, sebze, narenciye, çilek, yeşillik;
 • içmek için sadece kaynatılmış, mineral veya saf su değil, ham;
 • kaliteli ürünler;
 • savunmak böcekler;
 • yüzmek için değil, bilmediğiniz yerlerden, özellikle yaz aylarında.