Olarak kabul tansy parazit

Glistnaa saldırı olarak kabul edilir yaygın bir hastalık. Mücadele ile zararlı organizmalar için geçerli, etkili ilaçlar ve şifalı bitkiler. Popüler halk ilaçları bir solucan otu parazit. Almak gibi, daha yararlı ve kime kontrendikedir bitki, anlatacağım bu makalede.

Solucan otu

Çiçek, sözde, yabani üvez benzersiz özelliklere sahip, yardımcı kurtulmak lamblia, pinworms ve Ascaris. Bu tür bitkiler tarafından kullanılan pek çok ülkede, resmi anthelmintic doğal bir ilaç. Tüketilmesi gereken özel bir şema ederek, tedavi süresi ve pişirmek için kesinlikle tarifi. Çim değil, tamamen güvenli olarak kabul edilir, bu yüzden almadan önce doktorunuza danışın.

Yararlı özellikleri

Solucan otu olumsuz etkileyen parazitler sayesinde özel bir bileşimi. İçerdiği mono-turpin, bu acil bir neden yapabiliyor felç kas var zararlı solucan. Bu bileşen, küçük dozlarda insan için güvenli ve hatta izin eklemek için gıdalar vererek buruk bir tat. Varlığı acı sağlar elverişsiz bir ortam için yaşam ve üreme solucanlar sindirim sisteminde.

Solucan otu oluşur dilleri yararlı bileşenleri:

 • askorbik asit;
 • tanen;
 • polisakkaritler;
 • uçucu yağlar;
 • alkaloidler;
 • organik bileşikler.

Ayrıca bitki toksinlerin atılımı ve birikmiş toksinlerin yaşam sürecinde parazitler. Bunun dışında, bu iyileştirir, kalp ve kan damarlarının hızlı bir şekilde onarır ve yeniden hasarlı doku. Sonuç olarak, iyileşme hızları ve hastanın saçını onun genel refahı.

Özellikleri etkisi

Solucan otu listesinde, bitkisel ürünlerin, sahip acı bir tat. Pratikte kanıtlanmıştır, bu madde iyi bir antagonist kötü niyetli bir solucan parazit, sindirim sistemi.

Solucanlar canlı ve aktif cins bir ortamda, zengin bir sürü şeker. Varlığı acı etrafındaki alanda olumsuz etkileyen, büyüme ve gelişme.

Etkisi tansy bir worm istilası

Etkisi tansy bir worm istilası bitmiyor. Buna toksik etkileri, bu atılımı başka canlı, parazit organizma. Bitki yavaş yavaş biriken kalın bağırsak, onun duvarlarında. Ve sırasında boşalma solucanlar terk insan vücudu ile birlikte kalovymi kitleler.

Güvenli alma yabani üvez

Önce çare bu yönteme kurtulmak uzaylı, tehlikeli solucanlar, incelemek için gerekli kuralları kabul bu bitkiler. Haşarat ile başa çıkmak için kullanılan çiçekler ve tohumlar, yanı sıra toz, kıyılmış kuru ot. İzin kullanımı tansy yer solucanlar bir infüzyon, kaynatma ve alkol tentürü.

Tedavi edici içki içemez, uzun süre, içerdiği etken madde olan büyük bir doz neden olabilir halüsinasyonlar, bilinç bulanıklığı ve zihinsel bozukluk.

İzin alarak halk ilaçlar yılda iki kez, bir kurs süresi, en fazla bir hafta. Sonra tüketim araçları alınmalıdır müshil ilaç için gerekli olan SİNDİRİM yolu temiz bir yer ölü parazitler.

Nerede

Uzun vadeli solucan otu ailesinin bir parçasıdır Astrov. Büyür ılıman iklim bölgelerinde. Onu karşılamak için hemen hemen her yerde. Sarı çiçek bulmak kenarlarında, çayır stepleri, yakınında su, açık güneşli alanları. Bitki temmuz ve ağustos aylarında çiçek ve meyve eylül ayında olgunlaşır. Bu kendi kendine toplanan hava kaydedilen en yüksek konsantrasyon yararlı bir besin.

En önemlisi, egzersiz ücreti çevre dostu alanlarda, uzak yollar ve endüstriyel alanlar.

Vahşi rowan bulmak ve satın almak için eczane. Fiyat ona göre değişir 50 ila 90 tl'dir. Ayrıca, karşılaşılan kapsül ya da hap, kuru ot, yok etmek için tasarlanmış ve atılımı tehlikeli zararlıları vücuttan.

Nasıl hasat

Eğer toplamak için bitki kendi kuru gerekir açık havada, kaçınarak güneş ışığı, ya da iyi havalandırılan bir alanda. Düzenli olarak yapılmalıdır karıştırın karışımı.

Kurutulmuş çiçek saklanmalıdır kağıt torbalarda ya da pamuk çanta.

İçin anti-worm tarifleri kullanılan yabani üvez ağacı, toplanan değil, daha iki yıl önce. Eski çim zaten yok tüm yararlı özellikleri.

Kurutulmuş çiçek salkımına eziyet kahve değirmeni, kolay ve doğru bir uygulama. Yer aldığı hammadde, mutlaka kuru olmalıdır. Sadece doğruysa tüm ipuçları toplama ve hasat tansy onun tıbbi değeri kalır uzun bir süre.

Çay tansy

Kontrendikasyonlar ve advers reaksiyonlar

İçme tansy parazit gerekir, büyük bir dikkatle, kesinlikle saygı dozajını yemek tarifleri. Nedeniyle zehirli bileşen tedavi bu şekilde değil daha bir hafta. Eğer ihtiyaç yenileme kurs, iyi bir mola, bir kaç gün, sonra devam. Özellikle dikkat edilmelidir tedavi sırasında çocuklar, kronik hastalıklar ve yaşlı.

Kontrendikasyonları kullanım tansy:

 • çocuk yaş;
 • kalp-damar rahatsızlıkları;
 • emzirmek;
 • hipertansiyon;
 • gebelik;
 • varlığı büyümeleri belirtilmemiş nedenleri;
 • alerji;
 • böbrek ve karaciğer yetmezliği;
 • genel kronik bir hastalık;
 • hipertermi;
 • SARS;
 • mide ülseri ve duodenal ülser.

Bu advers reaksiyonlar şunlardır:

 • baş ağrısı;
 • mide bulantısı;
 • kusma;
 • bağırsak bozuklukları;
 • acı hissi, mide.

Tedavi olup çim hamile ve çocuklar

Kadınlar pozisyonda böyle bir mücadele yolu ile parazit kontrendikedir. Bitki yol açan enflamatuar bir işlem rahim ve düşük. Bu teşvik azaltmak için kas kasılmalar neden hamile. Toksik maddeler tansy olumsuz yönde etkiler, gelişimi ve oluşumu fetal. Bu nedenle, bu anthelmintic aracı almak yasaktır sırasında taşıyan bir çocuk.

Solucan otu solucanlara karşı verilen çocukların sadece kaynatma şeklinde, bu durumda mutlaka bir şekilde dozajı pişirme. İlaç tedavisi için kullanılamaz, parazit çocuklar 3 yaşından beri o neden olan çeşitli bozukluklar, küçük bir vücutta. Bitkisel infüzyon içmek için tavsiye edilir bir çocuk günde 3 defa aşağıdaki oranlarda:

 • 3 ila 7 yıl, 1 yk. l.;
 • 7 ila 10 yıl için 50 ml.;
 • 10 ila 14 yaş 75 ml.;
 • 14 yaş üzeri için 100 ml.
Çiçekler tansy

Self-medicate bir çocuk olamaz. Sadece bir doktor nasıl karar almak tansy, ne dozda ve kaç gün.

Halk yemek tarifleri

Bitkinin tüm parçaları aynı derecede yararlı ve uygulanan tedavi amacıyla. En tansy hazırlanır: kaynatma, ruhu tentür, çay veya toz.

Yer hazırlama yöntemine bağlıdır verim anthelmintic bir araç.

Solucan otu saf haliyle

Kurtulmak için parazit, bu şekilde ihtiyacın toz kurutulmuş renk çim. Onu yapmak kolay, saklamak ve kullanmak.

Bunu yapmak için:

 1. Öğütmek için bir havanda ya da bir kahve değirmeni ana madde.
 2. Dökün onu özel sıkı kapanış kapasite.

Hazır bir araç için gerekli olan 0.5 kaşığı yemeklerden önce günde iki kez.

Optimal tedavi süresi — 5 gün.

İçin önemlidir tedavi sırasında toz tansy vurmak solunum yolu insan gibi çeşitli neden olabilir hastalık. Önlemek için bu tür olayları önceden koy onu bir bardak ılık su ile veya bal ile karıştırın. İkinci durumda, ağızda acı olacak değil, aydınlık bir ifade, ve tüketilen bitkisel ilaç çok daha güzel.

Toz tohum

Birçoklarına göre uzmanları, bitkisel ilaç, toz, tohum, bitki daha verimli kaynatma çiçeği. Sıvı ilaçlar sindirimi midede yüksek hacimli ve bağırsak yaşadığı temel parazitler girer zaten az sayıda. Bu nedenle, olumlu bir sonuç elde sadece bir süre için, uzun süreli tedavi.

Toz tohum tansy olurken, sindirim sisteminde, neredeyse hiç işlenmiş mide ve değişmeden çıkıyor kalın bağırsak. Doz tüketimi yetişkinler için ise 0.5 kaşığı yemeklerden önce günde iki kez. Tedavi bu aracı çok daha kısa. O kapağı olabilir 3 ila 5 gün gibi bir etki elde edilir, daha hızlı.

Bir infüzyon çiçek

İçki parazit hazırlanıyor 2 yemek kaşığı çiçek tansy olan doldurulur bir litre su. Bir su banyosunda karışım getirilir, çıban, sonra infüzyon yaklaşık iki saat.

Hazır anthelmintic ilaç içmek için ısı şeklinde 50 ml. yemeklerden sonra günde 3 kez. Kurs süresi bir hafta.

Hasta mutlaka oranlama pişirme sırasında, bitki çayı ve kurallara uymak alımı doğal bir ilaç. Saklamak için içki gerekir serin bir yerde. Raf ömrü — günlük.

Önleyici bir tedbir olarak yeterli su infüzyon haftada bir kez bir kaç ay.

Solucan otu ve kabak çekirdeği

Solucan otu ve kabak çekirdeği

Kabak çekirdeği güçlü antiparaziter etkileri. İçerdikleri cucurbitina, bir zehirli maddedir. O ölümünü teşvik hemen hemen her türlü bağırsak solucanları, küçük ve büyük bireyler gibi sahip toksik etkileri onların kasları, yumurta ve larvaları. Sonuç olarak, parazit yeteneğini kaybeder sarılmak bağırsak mukozasında aktif olarak çoğalırlar ve görüntüler ile kalovymi kitleler.

Paylaşırken tansy ve kabak çekirdeği özellikleri, bu bileşenlerin birbirini tamamlayıcı verme helmint toplum üzerindeki bu ölümcül etki. Pişirme için popüler bir halk araçları gerekir: 10'da çiçek ve 70'de soyulmuş çekirdeği. Bileşenleri gereklidir eziyet durumuna toz.

Karışımı her gün almak 1 yemek kaşığı kadar yemek. Hasta çözmek için kendi sorunları yeterince üç gün tedavi.

«Rus triad»

Eğer birleştirmek birkaç anthelmintic otlar, etkisi gelecek zaten birkaç gün sonra kullanılmayan ilaçlar. Rus triad bilinen bir çok on yıl için güçlü bir bitkisel tedavi parazitler.

Onun temel bileşenleri:

 • çiçekler tansy — 3'de;
 • artemisia absinthium — 1'de;
 • karanfil — 1.5 g.

Karışım gerektirmez ısıl işlem, infüzyon ya da bira. Onu sadece bölünmüş 3 parçası:

 1. İlk gün resepsiyon yenen 1 doz için 30 min. yemeklerden önce.
 2. İkinci gün tedavi — 2 doz.
 3. Üçüncü gün — 3 doz.

Gerekir tekrar 3 günlük tedavi hafta sonuna kadar. Önlenmesi için kabul tek doz haftada 1 kez 3 ay boyunca.

Rahat tüketimi için izin sulandırmak için hazır bir araç, bir miktar su.

Tüm yapmanız gereken, reçeteli ve kurallarına uymayı kabul.

Tentür tansy

Hazırlamak için bitter biri tansy gerekir: 100 ml. votka (kullanılabilir 70% alkol) ve 25 g. çiçek salkımına. Çiçekler dökmek gerekir alkollü içki ve bırakın 10 gün. Çözüm periyodik karıştırın. Bitkisel ilaç saklanan, oda sıcaklığında karanlık bir yerde.

Almak 30 damla tentür, bir saat sonra, akşam yemeğinden sonra gece boyunca 6-7 gün. Önce bir tüketim aracı, bir bardak su ile inceltilebilir.

SİNDİRİM sistemi hastalıklarında tentür saf olarak içmek yasaktır, çünkü etil alkol ve müköz membranlar tahriş organları. Bozulmasını önlemek amacıyla, sağlık durumu, önceden doktorunuza danışın.

Hindiba, solucan otu ve civanperçemi

Hindiba, solucan otu ve civanperçemi

Kaynatma tansy, hindiba ve civanperçemi de iyi başa çıkma ile helminthiasis. İçin etkili bir şekilde mücadele haşarat öncelikle onu doğru şekilde pişirmek için:

 1. Tüm bileşenleri toplama eşit oranlarda 1 çay kaşığı karıştırılır ve doldurulur 0.5 l kaynar su.
 2. Aracı gerekiyor kaynamaya su banyosunda kısık ateşte yaklaşık 20 dk.

Uzun süre kaynatın olamaz, çünkü uzun süreli ısıl işlem kaybı teşvik yararlı özellikleri bir bitki. Hazır kaynatma almak, üç kez, günde 100 ml. yedikten sonra 7 gün içinde.

Böyle bir içki kurtulmak için yardımcı olur, tehlikeli, zararlı ve tasfiye vücudun birikmiş toksinleri.