Kurt çocuklar

Kurt, çocuklarda oldukça yaygın bir olgu, çünkü onlar daha fazla maruz çevre ve solucanlar, kendi vücut düşmek kirli eller ile, kum ile, ve kötü şartlar altında kazandı gıda (sebze ve meyve). Bazı solucanlar kan yoluyla bulaşan çocuk annesi utero, ve, bu nedenle, o zaten görünür ışık ile parazit yaşayan var bağırsak veya diğer sindirim organları.

Bağırsak solucanları belirtileri çocuklarda
 • Belirtileri
 • Tanı ve tedavi
 • Halk hekimliği

Ne yazık ki, anne hiçbir şansı savunmak için çocuk, bu sıkıntı gibi, bir çocuğun kurt görünebilir sonra o satın aldı, kirli gölet, Pat eşya kedi veya köpek yemek değil yıkama elma ve vb hasta çocuğun sağlıklı bir transfer yumurta gibi worm parazitler gibi pinworms ve cüce tsepen – enfeksiyon diğer solucanlar gerektirir olgunlaşan bu yumurta, içinde organizmalar ara ev sahibi (kedi, köpek, sığır, balık, vb.). Bu nedenle enfeksiyon, diğer solucanlar oluşabilir ikinci el bebek et veya diğer ürünler bulaşıcı hayvan, ya da doğrudan temas ile onları.

Kısacası, kurt, çocuklarda önlemek için zor, ve hatta ebeveynlerin erken yaşlardan itibaren öğretilir çocuk, kuralları, kişisel hijyen, hala çocuk enfeksiyon kapma ile iletişim, çocuk oyun alanı, bahçesinde oynarken veya anaokulu vb

En sık kurt, çocuklarda bulunur, yeni doğan, ilkokul ve okul öncesi. Bunun nedeni, yetersiz gelişimi, bağışıklık sistemi ve bariyer fonksiyonları, gastrointestinal sistem.

Önleme worm istilaları (enfeksiyon ve dağıtım) için olmalıdır saygı gibi basit aktiviteler:

 • el yıkama sonrası yürüyüş sokakta;
 • kaçınma yakın temas ile çocuk evsiz hayvan (ve bazen bir ev, bir şüphe varsa, onlar ne solucanlar);
 • düzenli temizlik ile evde bilgisayar toz ve yıkama zemin;
 • tam bir yıkama meyve ve sebzeler tüketilmeden önce de tam bir ısıl işlem gibi gıda ürünleri, et, balık vb

Ayrıca yayılmasını önleme helmint yatıyor varsa, her bir aile üyesi kendi öğeleri, hijyen, havlu, sabun. Ayrıca önemli olan zevk ayrı kaşık, tabak, bardak ve diğer çatal.

Huysuzluk

Belirtileri

Bağırsak solucanları belirtileri, çocuklarda olabilir açıkça belirgin veya gizli. Tahminlerine göre uzmanlar, 8 ve 10 çocuk ile enfekte solucanlar, ancak çoğu zaman hastalığın belirtileri bir türlü kendini göstermez. Bu demek değildir ki, solucanlar temsil çocuklar için bir tehdit. Tam tersine, gizli form hastalığın belirtileri ne zaman eksik, daha da tehlikeli. İlk olarak, çünkü bebeğin vücudunda ortaya çıkabilir süreci neden olan ciddi komplikasyonlar arka plan üzerinde worm istilası, ve ikinci olarak, çünkü böyle bir çocuk olabilir enfeksiyon kaynağı başkalarına (çocuklar, veliler), neden enfeksiyon hızla yayılabilir.

Eğer tespit kurt, çocuklarda belirtiler patoloji, önce takacak klinik bir karakter. Böyle bir çocuk şikayet edecektir:

 • dalgınlık;
 • halsizlik;
 • letarji;
 • sinirlilik;
 • huysuzluk.

Çoğu durumda, bu belirtiler bağırsak solucanları çocuklarda anne almak için karmaşık bir karakter, yeniden eğitmek isteyen bir çocuk ya da uygulamak ıslah yöntemleri. Daha spesifik belirtiler neden helminthic istilası döneminde, aktif üreme, göç sırasında vücuda, hem de bu durumlarda,, ne zaman neden olur ve komplikasyon gelişimi çocuk.

Tabii ki, her tür solucan neden olabilir kendi özel belirtiler vardır. Örneğin, ana belirtisi bir pinworm – şiddetli kaşıntı anal bölgede delik, doğan geceleri. Ama belirtiler, doğal tüm helmint türleri, bunların arasında:

 • gece uyku ihlali, diş gıcırtısı (gece);
 • diarrhoeal bozuklukları (kabızlık, ishal, mukus dışkı, kan, dışkı vb.);
 • kramp şeklinde ağrı, göbek (bu alanı bir yerdir yerelleştirme çoğu helmint);
 • deri reaksiyonları şeklinde atopik dermatit.
Doktorlar

Anlamak bir çocuğun, kurt da varsa, öksürük ile ilişkili değil algınlığı hastalığı üzerine sağlık (bazen geçirirken, bazı türlerinin helmint ve vücut), mide bulantısı ve kusma, gaz, ve, tabii ki, çıkışta parazit ile birlikte kalovymi kitleler, bu çıplak gözle görülebilir.

Gibi görünse de, verilen zarar solucanlar vücut bebek için çok önemli, bu nedenle hastalığın tedavisi isteğe bağlı (sözde solucanlar kendilerini ölecek zamanla). Ancak aslında düşünmeye konu üzerinde görüntülemek için nasıl solucanlar, çocuklarda mümkün olduğunca erken sürede ortaya çıktı ilk belirtileri. Çünkü, aksi takdirde, bir riski vardır, çünkü küçük bir gecikme, fiziksel ve zihinsel gelişiminde ne var dönüşecek bazı komplikasyonlar arasında değişen apendiks iltihabı ve biten, akut bağırsak tıkanıklığı, hatta kanal kapağı taban delikli bağırsak. Aynı zamanda, göre, doktorlar, daha fazla yarısından çocuklarda cilt hastalıklarının bir sonucu olup onların vücuttaki parazitleri tedavi yapılamaz.

Vurgulamak gerekir çeşitli gruplar belirtiler bağlı olarak, solucanlar, bağırsak parazit vücutta bir çocuk. Bu yüzden, bir çocuğun vücudunda canlı kurt olan bir nematod (yuvarlak solucan), belirtiler benzer yukarıdaki, ancak diğer helminthiasis olabilir diğer spesifik belirtiler, hangi gerekir gezinmek için tedavi. Yani, whipworm ve trihozefaleze çocuklarda gözlenen bozukluk, sandalye, yabancı maddelerin, kan ve mukus vardır. Ayrıca notları gaz, kusma, birikim zihinsel gelişimi için genç bir yaş.

Bir opistorhoze çocuğun sıcaklığı yükselir, önce alt-ateşli göstergeler görünür deri döküntüleri, artmış lenf düğümleri ve karaciğer. Ayrıca elinde olacak, karın ağrısı ve sağ üst kadranda, bulantı ve kusma, anormallik SİNDİRİM sistemi. Arka planda bu worm istilası, tedavi edilmediği takdirde zamanında, gelişebilir ağır pankreatit ve diğer komplikasyonlar.

Bir bu toxocariasis olan çocuklarda 4 yaşından küçük çocuklar acı belirgin bir alerjik öksürük, onlara görünür ve kaşıntılı deri döküntüleri ve aynı zamanda akciğerleri, eklemler, karaciğer ve diğer birçok organ. Eğer bu hastalık zamanında tedavi geliştirmek için büyük olasılıkla geri dönüşü olmayan hasarı göz, chorioretinal iltihabı, keratit ve diğer ağır ihlalleri.

Testleri

Tanı ve tedavi

Yüklemek çoğu helmintlerin olabilir, teslim dışkı analizi. Orada yüzeysel bir araştırma, uygulanan bir bu enterobiasis (kazıma) ve derinlemesine bir çalışma dışkı yumurta eder. Eşlik eden anket bir dışkı analizi guatr. Yanı sıra atanır kan sayımı.

Bazı durumlarda gösterildiği bir çalışmada, DNA testi için kan bu veya diğer helmint çeşitleri. Ama bu analiz çok pahalı ve her zaman haklı, çünkü DNA olabilir uzun bir süre devam kan, bu yüzden bile bir çocuğun hayır kurt, analizi pozitif olabilir, eğer o zaman bir hasta belirli bir worm var.

Tedavi öneriyor kullanmak hapları bağırsak solucanları çocuklarda. Ne yazık ki, ilaçlar yok helmint, sahip oldukça yüksek toksik etkileri, tüm vücut, bu nedenle, bu tür tedavi haklı gibi durumlarda, bir teyit tanı helmintlerin. İlaçlar bağırsak solucanları çocuklar birkaç gruba ayrılır, her biri üzerinde hareket eder, bazı helmint türleri.

Yukarıda belirtildiği gibi, ilaçlar da bağırsak solucanları için bir çocuk seçer doktor dikkate alınarak birden fazla özellikleri. Bu tanımlar, tam olarak hangi ilaçlar var en ölümcül eylem ya da bu helminthic istilası ve de ne gibi hazırlıklar yapılacak en küçük zarar vücut çocuk, ona yardım ederek en kısa sürede kurtulmak hastalığı ve şiddetli belirtiler.

Tedavi sağlayan kurtulmak solucanlar, genellikle iki aşamalı olarak gerçekleştirilen – ilaçlar tekrar iki hafta sonra ilk ders alma ile ilgili bir geliştirme döngüsü ve üreme birçok parazitler, ve yetersizlik onları yok yumurta oldukları zaman etkin durumda. Ne yazık ki, bazı durumlarda kurtulmak helmint sadece cerrahi ile, örneğin, ne zaman oluştu lümen tıkanması, bağırsak ve intestinal obstrüksiyon gelişti.

Yöntemleri, geleneksel tıp ile mücadelede solucanlar

Sayısız halk yöntemleri, bağırsak solucanları kurtulmak hiçbir zaman ödün vermeden, bebek sağlığı. Tabii ki, halk yöntemleri dikkatli kullanılması gerekir – en iyisi doktorunuza anlamak için uygun bir zaman veya başka bir çare halk tıbbı kurt çocuklar (özellikleri dikkate alınarak, onların vücut ve sağlık durumu).

Halk yöntemleri, parazitlerin kurtulmak, uygun olarak, çok küçük çocuklar ve çocuklar yaşlı. Bu yüzden, parazit tedavileri vücutta bebeklerde yapılabilir bu şekilde: hazırlanan sıcak sarımsak kaynatma olarak kullanılır mikroklizm bir çocuk. Ya da yeni doğan için uygun başka bir tür halk ilaçları tedavi vücuttaki parazitleri gibi:

  Havuç suyu
 • giriş diş sarımsak anüs içinde bir pinworm;
 • havuç suyu, aç karnına alınan bal ile;
 • lavman suyu sarımsak ılık süt.

Ne yazık ki, bebekler için kurtulmak için yollar pinworms halk ilaçları çok değil, çünkü onlara alınamaz birçok ürün sağlayan, üzerinde helmint ölümcül etkisi. Ama çocuklar, çocuklar, hem de yetişkinler için, halk için yollar çok sayıda ve etkili, bunların arasında:

 • kullanımı infüzyon pelin süt ile;
 • kaynatma andızotu ve kırlangıç otu eşit oranlarda;
 • alımı aç karnına kenevir yağı;
 • içme kabak çekirdeği.