Almak gibi kabak çekirdeği yer eder

Kabak çekirdeği yer solucanlar popüler bir çare halk hekimliği. Aksine ilaç anthelmintic araçları içermez tehlikeli ve toksik maddeler, bu nedenle, bunları uygulamak için değil sadece, ama yetişkinler için ve çocuklar için.

Etkisi kabak çekirdeği üzerinde kurt

Kabak çekirdeği olabilir yumuşak, ve en önemlisi verimli bir şekilde nötralize etmek ve vücuttan eder. Değeri tedavi ettikleri olmasıdır solucanlar yok en nazik vücut için bir yol olmadan, ciddi kimyasal ilaçlar ve yan etkileri risk. Olumlu etkisi kabak çekirdeği, insan vücudu üzerinde kontrast bir uyum ile negatif etkilenir, bu aynı para helmint.

Nasıl kabak çekirdeği hareket eder? Aktif madde tohumu — cucurbitina, bir zehir bağırsak parazit bireylerin, düşen, insan vücudu, kan akışı içine emilir ve felç solucanlar, neden onlar ölüyor, ama yoksun hareket yeteneği, sarılmak barsak duvarında çoğalırlar ve rehberlik tanıdık bir yaşam tarzı. Nedeniyle felç kurt yoksun yemek düzenledi organı, yakında geliyor, onların ölümüne ve onlar tuzlu bir şekilde görüntülenir bağırsak.

Yani cucurbitina bir zehir eder. Bu özellik, kabak çekirdeği parazit karşı kaydetti çinli şifacılar, onlardan bize geldi bu tedavi yöntemi helmintlerin. Bu arada, kabak çekirdeği parazit verilmekte ve tedavi edici etkisi maksimum, yemek gerekir kabuğu ile birlikte — belirli bir kabuk içerir, en cucurbitina.

Endikasyonları

Kabak çekirdeği etkili solucanlara karşı her yaşta yetişkin ve çocuklar için. Aynı şekilde, bir tedavi, bu halk bir araç için çok ekonomik ve pratik, her insan gibi bir şey kullanmak tohumu, kabak yemek vücutta bireylerin ve onların önlenmesi için sık sık.

Yani, addicting, bu araçları uygun her kişi aşağıdaki koşullarda:

 • evde yaşayan evcil hayvanlar, bu nedenle, periyodik ve güvenli bir vücut temizliği olası worm istilaları gösterildiği tüm aile üyeleri — küçükten büyüğe;
 • gerekli tedavi çocuğun, özellikle erken yaşta, bu durumda tüketilmesi güçlü antiparazit ilaçlı araçlar, son derece yanlış;
 • bir arzusu var, düzenli olarak temizlik sindirim sistemi olası enfeksiyon, parazitler gibi tedavi edici, hem de koruyucu amaçla;
 • şüpheli varlığı, bağırsak solucanları, ancak başvurmak için ilaç almak istemiyorum.

Etki mekanizması kabak tohumu, insan vücudu üzerinde düşünün bir tablo.

EylemKullanım tohum
TemizlikAmino asitler ve lif içerdiği kabak tohumu, izin verir misiniz, kısa sürede toksinlerin vücut temizlemek toksinler ve atık ürünlerin helmint.
KurtarmaYani asalak gibi beslenirler, kan ve diğer iç vücut sıvıları ve dokular insan vücudu, arka hastalıkları hissediyor yorgunluk ve sinirlilik muzdarip, onun bağışıklık. Kabak tohumu yok ve görüntüler parazitler vücuttan ortadan kaldırarak, bu rahatsız edici belirtiler. Vitamin ve mineraller içerdiği (fosfor, potasyum, magnezyum ve demir) yeniden insan sağlığı hastalıktan sonra.
Parazitler ile mücadeleZehir cucurbitina kavrami sadece kabak tohumu. Bu sayede belirgin bir anthelmintic eylem.

Kesinlikle karşılaştırıldığında ilaçlar ile tedavi kabak ayçiçeği tohumu değil zarar getirir. Bu nedenle, temel endikasyonları kullanım çekirdeği şunlardır:

 • böbrek hastalığı, safra kesesi, mide ve karaciğer üzerine olan ilaç alımı anthelmintic eylemler kesinlikle yasaktır;
 • yaşına kadar çocuklar 12 yıl;
 • gebelik ve emzirme;
 • yaşlı insanlar.

Tüm listelenen kişilerin konservatif tedavi worm istilaları, son derece yanlış nedeniyle toksik etkileri ilaçların.

Herhangi parazitleri boyunca kabak çekirdeği?

Cucurbitina, hangi yüklenmiştir tohumu, kabak çekirdeği, yok yeteneğine sahiptir ezici bir sayı parazitleri — boyutu mm bir metre kadar. Felç ve ölümüne neden olan helmint, cucurbitina vücuttan kişi ile birlikte ölü parazitler.

Yani, bu konuda herhangi bir helmint etkili bir kabak tohumu?

Tür helmintBaşlık
Yuvarlak solucanlar (nematodlar)Pinworms, vlasoglavy, Trichinella ve yuvarlak.
Şerit solucanlar (cestodların)Sunduğu tenya, sığır ve domuz tsepen.
Kurtları (trematodlar)Karaciğer kurtları, sibirya fluke, giardia.

Kabak çekirdeği gösteren, kendi iyileştirici etkisi listelenen parazitler. Eğer tespit için başka bir etken, kabak çekirdeği değil, işinize ona anti-parazit etkisi.

Kaynatma

Olarak tüketilen kabak çekirdeği?

Kabak tohumları hareket edebilir, sadece ilgili solucanlar, ama aynı zamanda kolaylaştırmak klinik belirtileri hastalığın en. Uygulama durumunu iyileştirir, bağışıklık sistemi normalleştirir sindirim, iştah artırır, zenginleştirir zayıflamış vücutta iz elementler. Tohumlar, kabak, solucanlar kullanılır, içeri toz, çiğ veya ısıl işlenmiş olarak, en önemlisi varlığı var aynı kabuk konuştuğumuz yukarıda bulunan etken madde cucurbitina.

Bir yetişkin için günlük gerekli yemek için en az 300 gram çekirdeği, çocuklar — 70 gr yaş bağlı olarak. Bunun yanı sıra, bu araçları içilmesi tavsiye decoctions ve tamamlayıcı onları lavman, karmaşık kiminle kurtulmak solucanlar çok daha kolay olacaktır. Ayrıca tohum uygulanan pişirme infüzyon veya çay.

Var ve kabak çekirdeği yer worm istilaları mutlaka aç karnına. Böylece güçlendirmek için verimlilik araçları birleştirebilirsiniz alımı ile ek ürünleri de olan bir anti-parazitik özellikleri, örneğin, sarımsak.

Almak gibi kabak çekirdeği mevcut solucanlar, anlatacağım ileri.

Yemek tarifleri

Bir seçenek sunuyoruz tarifleri sağlayacak vazgeçmek ilaç tedavisi ve yardımcı veda söyledi.

Kabak tohumu ve hint yağı. Etkili bir yöntem, bir parazit. Bir gün bir adam gerekli yemek için en az 100 tohum önemlidir onları iyice çiğnemek. Akşam, yatmadan hemen önce içmek gereklidir, bir çorba kaşığı hint yağı.

Tedavi — 3 gün. Kabak çekirdeği ile nötralize edildi ve yok eder, ve hint yağı yardımcı olan bir müshil etkisi ve görüntüler onları bir araya sandalye ile dışarı. Sonra birkaç hafta önerilen ders tekrar önlemek için, hastalığın nüks kalan vücutta yumurta eder.

Eğer bir reçete için kullanılan bir çocuk, altı 12 yıl, bir miktar tohum ve hint yağı azaltılmalıdır tam iki kez.

Kabak tohumu ve bal. 300 g tohum öğütmek ve karıştırın bir çorba kaşığı bal. Eğer karışım çok kalın ekleyebilirsiniz içine biraz kaynamış su.

Bal

Yemek kabak çekirdeği bal ile sabahları aç karnına. 3 saat sonra yapmak, müshil içmek, yerine, lavman. Ders 3 gün.

Eğer tedavi gerektiren bir gencin, bir miktar tohum olmalıdır 150 gr, çocuğun 6 yaşından — 70'de

Kabak tohumu ve sarımsak. 200 gr çekirdeği, kısa bir süre kızartın bir tavada yağ ve su, ısıl işlem olmalıdır yüzey. Sonra çekirdeği sakin ol, eziyet bunları bulamaç blender ile birlikte, küçük arıtılmış baş sarımsak.

Elde edilen karışım ısrar gece boyunca. Sabah uyandıktan sonra, yemek kaşığı hazır karışım. Yemek ve içmek, önümüzdeki 3 saatlik bu tarifi tavsiye edilmez.

Kabak tohumu ve süt. Bir bardak süt ve bir bardak çekirdeği yendi, kendine özgü bir kokteyl blender kullanarak ve kullanmak sabahı yerine ilk yemek.

Bir saat sonra izin içmek biraz kaynamış su, sonra 3 saat yapmak için lavman veya müshil içmek.

Kabak tohumu ve rezene tohumu. Eşit oranlarda karıştırın rezene tohumu ve kabak.

Çorba kaşığı hazır karışım dökün litre kaynamış su, ısrar etmek yaklaşık bir saat ve zorlanma. İçecek olarak çay, 3 kez bir gün. Tedavi kursu — 7 gün.

Kabak tohum ve soda. Ayçiçeği tohumu kızartma eklemeden su ve yağ, daha sonra eziyet ile kıyma. 200 gr kıyılmış bitki kütlesi eklemek için, 200 gram bal ve bir çay kaşığı kabartma tozu.

Sarımsak

Kaynatma kabak tohumu. 500 gr soyulmuş ayçiçeği tohumları dökün litre soğuk su koymak, bir aracı, bir su banyosu ve kaynamaya 2 saat boyunca, olmadan kaynatın. Sonra suyu biraz soğuduktan sonra, bir basın çekirdeği, drenaj araç ve içmek için bir saat boyunca küçük yudumlar. 2 saat sonra içmek tuz müshil.

Her bir reçete dayalı bir kabak tohum basit ve kullanılabilir bir uygulama. 7 gün sonra sona ermesinden sonra seçilen herhangi bir tedavi önerilir araştırma yapmak helmint.

Tedavi bağırsak solucanları aşamaları

Anti-parazit tedavisi kabak ayçiçeği tohumu düzenlenen üç aşamalı bir süreçtir. Her aşamada, tedavi devam eder belli bir süre.

Aşamaları Eylem
İlkBekleniyor vücuttan atılımı basit, yuvarlak ve şerit parazitler. Temizlik yapılır alım infüzyon pelin sabah ve akşam. Günlük doz infüzyon pelin aşan 100 ml. Eğer kötüye göre bir araç geliştirme olasılığı yüksek bir yan etkisi — sinir bozukluğu. Yasak arıtma pelin hamile. Tedavi — 3 gün sonra bu ihtiyacın zorunlu bir ara 5 gün.
İkinciOlur atılımı küçük kalan ilk aşamasından sonra temizliği ayrı büyük bir yemek icin. Sabah, aç karnına, çiğnemek ve yemek için 300 gr kabak çekirdeği, bir şey içmek çekirdeği gerek yok, çünkü sıvı sulandırmak konsantrasyonu cucurbitina ve bir şans verecektir, parazitler hayatta kalmak için. Birkaç saat sonra içmek gerekiyor çözüm epsom tuzu ve bir saat sonra yapmak, temizlik lavman. Günde bir lavman tedavi tekrarlanmalıdır aralıklarla 2,5 saat kadar, yani 8 günde bir kez. Tedavi bir ders için 7 gün sonra zorunlu mola aynı zamanda. Beslenme sırasında ve tedavi bir ders olmalıdır nazik olmadan karbonhidrat, yağlı ve kızarmış gıdalar. Yazar teknikler önerir yenen tahıl, sebze ve meyve.
ÜçüncüSon aşama sırasında yapılan karaciğer temizliği. Araç temizliği için hazırlanan doğal zeytinyağı ve suyu bir limon. Bu iki ürün vardır, güçlü choleretic maddeler, ve buna ek olarak, onlar ifraz yeteneğine sahip, olası kalan parazitler.

Yöntem A. N. Semenova yazarın kendini tutmak için tavsiye edilmez 4 kat için yüksek bir doğruluk derecesi ile vücut temizlemek parazitler için geçerlidir bireyler yüksek derecede worm istilası. Kontrendikedir kullanım bu yöntem, hamile, çocuk, 16 yaş, bireylerin varlığı ile vücutta taş (böbrek taşı, safra kesesi) ve ülseratif lezyonlar duvarları, mide ve bağırsak.

Süt

Nasıl başvurulur çocuklara

Çünkü çekirdeği yoktur toksik etkisi, insan vücudu, onlar için herhangi bir korku olmadan alınması için çocuk yaşta.

Ne kadar ve nasıl almak için kabak çekirdeği mevcut vücutta bağırsak solucanları çocuklara doğrudan çocuk yaş üzerinde bağlıdır. Ortak bir şema alma kabak tohumu çocuklukta sonraki:

 • çocuklar 5 ila 7 yıl — maksimum günlük miktar çekirdeği 150 gr;
 • 8 ila 10 yıl için — 200 gr;
 • çocuk 11 12 yaş — 250 gr;
 • 12 yaş ve üzeri — 300 g veya yetişkin dozaj.

Mücadele için solucanlar kullanmak için izin listelenen yetişkinler tarifleri, ama dozu tohum onları tavsiye birkaç azaltmak için verilen yaş çocuğun özellikleri.

Eğer çocuk henüz 5 yaşında, tedavisi için kullanmak zorunda değil, siz kabak çekirdeği ve «sütü» izler bir maden tohumu. Bunun için bir su bardağı soyulmuş çekirdeği (kayıtlı yeşil kaplı) özledim kıyma ve demleme ve iki bardak kaynar su. Elde edilen karışım gerekir ısınma ile su banyosu kısık ateşte yaklaşık 2 saat. Sonra ateşi kapatın, tencere geleceği ile ilaç şal koymak ve daha sonra infüzyon bütün gece. Sabah karışımı süzün, toplanan sıvı savunmak için başka bir 30 dakika içerisinde. Bu süre yüzeyde araç kendini göstersin yağlı noktalar toplamak gerekir ve dökün bir kaşık yardımıyla, daha sonra teklif alınan sütü bir çocuğa, bir o içecek aç karnına. 7 gün sonra tedavi kabak süt tekrarlamanız önerilir.

Dereotu

Yan etkileri ve kontrendikasyonları

Olsa kabak çekirdeği — tamamen bitkisel bir ürün, ne zaman kötüye kullandıkları veya uygulama herhangi bir izni olmadan hekim zarar verebilir, vücudun.

Daha önce, nasıl tedavi edilir kabak tohumu, hatırlamak gerekir, bu araç dışında anti-parazit özellikleri, sahiptir, belirgin bir choleretic ve müshil etkisi. Bunun anlamı, bu ürün kesinlikle kontrendikedir kişiler ile kronik bir bozukluk barsak tipi ishal ve varlığı vücutta odakları taş oluşumu.

Potasyum hangi yüklenmiştir tohum kabak, güçlendirir idrara çıkma, bu nedenle, böbrek hastalığı ve üriner sistem de dahil bir listesini kontrendikasyonları.

Çinko, fosfor ve grup vitamin, halka da süslü kabak tohumuna, aşıldığında, günlük doz neden olabilir, aşağıdaki yan etkileri:

 • bulantı, kusma;
 • aritmi, taşikardi;
 • ishal;
 • ağrılı idrara çıkma;
 • alerjik reaksiyonlar.

Yardımcı olup kabak çekirdeği yer kurt — gerçekten yardımcı olur. Otelin yürürlükteki madde — cucurbitina, yanı sıra mineral madde, vitamin, kabak tohumu kullanabilirsiniz önleme ve tedavi helmintlerin vücutta.