Kurt adam – belirtileri ve tedavisi

Helminthiasis veya glistnaa saldırı bu enfeksiyon vücudun parazit. Bağırsak solucanları ile enfekte olabilir her insan – hayvan ile ev aletleri, yıkanmamış eller, çiğ balık ya da et. Bu kaynaklardan büyük miktarda, bu nedenle, gerçek hayatta zor ve neredeyse imkansız sözcüğü korumak mesafede helmint. Enfeksiyon bağırsak solucanları genellikle kendini kisvesi altında diğer hastalık – bozukluk, sindirim sistemi, görme azalması, hastalıklar, karaciğer ve diğer iç organlar. Bu komplike bir süreç tanılama ve yol verimsizlik atanan tedavisi.

Kurt yetişkin bir insan olabilir, çok çeşitli, her biri, yerleşme insan vücudunda, gelişimini tahrik, belirli bir hastalık ya da birden fazla. Eğer nedeni bu hastalık için diğer uyarıcılar değil, parazitler, onları tedavi hızlı ve etkili. Aksi takdirde konservatif tedavi anlamsız, çünkü tedaviye yönelik olmalıdır değil belirtileri ortadan kaldırmak ve ortadan kaldırmak için kök nedenleri – worming.

Parazitler

Ana tip bağırsak solucanları

Doğada yaklaşık 250 çeşit helmint. Bunların her biri için gerekli bazı koşullar için, kendi varlığı ve gelişimi. Kurt farklı boyutları, şekli ve diğer karakteristik belirtileri. Sınıflandırma bu parazitler hala sonuna kadar oluşan ve bilim adamları tarafından onaylanmıştır. Ayrılık bağırsak solucanları ve toprak dayalı da olabilir. Bu aslında karmaşık bir sınıflandırma parazitler.

Bu ülkelerde orta-enlem ılımlı iklim koşullarına sayabilirsiniz 20'den fazla helmint türleri, kabaca üç gruba ayrılır bağlı olarak, görünüm ve şekli:

 • Yuvarlak (yuvarlak solucanlar);
 • Şerit (cestodların);
 • Düz (trematodlar).

Bu grupların her biri, sayıları yüzlerce çeşidi solucanları-parazitleri. Nematod ve trematodlar daha yaygın bir doğada, daha şerit parazitler. İnsan vücudu için ideal bir ortamdır üreme ve büyüme pinworms ve Ascaris. Ayrıca, sık sık ve Trichinella. Bu Cestoda ait boğa, domuz, sıçan etmiyordu, sunduğu tenya.

İşaretler ve belirtiler bağırsak solucanları insan

Kurt, insanlarda parazitler, gerçek anlamda bir «suck» ondan tüm güç. İlk belirtileri gösteren varsa, vücutta solucanlar, ile ifade edilir, kronik yorgunluk, ani kilo kaybı, gelişme ya da iştah kaybı. Anal bölgede kaşıntı delik de gösterir yine de, olası bir solucanlar.

Belirtileri parazit enfeksiyon vücudun olabilir ve dolaylı karakteristik semptomlar GASTROİNTESTİNAL hastalıklar, nevroz, dermatolojik hastalıklar ve alerji. Bu olabilir:

 • Karın ağrısı, bulantı ve kusma, kabızlık, ishal;
 • Sürekli yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı, ateş, uyku hali, apati, uykusuzluk;
 • İhlali yapısı, saç ve tırnak, alerjik burun akıntısı, ürtiker, kaşıntılı deri döküntüleri, kuru spazmodik öksürük, bronkospazm;
 • Bir arka plan üzerinde zayıf bir bağışıklık sisteminin bir yenilgi vücudun çeşitli bulaşıcı hastalıklar ve inflamatuar süreçler (akut ve kronik hastalık azalır, vücudun savunma, ve o ve oluyor için mükemmel bir hedef üreme patojenik mikrofloranın ve enfeksiyon).

Olması nedeniyle belirtiler gösteren solucanların varlığı, benzer semptomları olan diğer hastalıklar, nadiren de belirlemek gerçek nedenini kırgınlık ve doğru tedavi reçete. Bu, tehlikeli bozulma insan ve olası komplikasyonları, hangi parazitler cins yok, «toplumsal» bir otorite ve yayılan ve vücuda. En ciddi komplikasyonlar olabilir iç kanama, karaciğer yetmezliği, barsak tıkanıklığı ve diğerleri.

Tanı bağırsak solucanları, insan vücudunda

Tespit eder ve vücutta daha önce kullanılan iki yöntem: duodenal sondaj ve analiz dışkı, idrar, tükürük bağlı olarak onların her türlü nesne algılama helmint yumurta. Bu yöntemler tanı mükemmel değildi, çünkü büyük bir rol çalışmalarda oynamıştır insan faktörü. Sonuçları doğrudan bağlıydı profesyonellik ve beceri laboratuvar teknisyeni, bir yaptım bu analizi. Deneyimsiz bir uzman olabilir görmek belirtileri parazitler test malzemesi.

Bilim öne çekildi, ve şimdi daha bilgilendirici ve doğru tanı yöntemleri worm istilaları – immünolojik araştırma biomaterial için bir şans vererek, yüksek doğruluk ile içerik yüklemek için kan antikor ve antijenleri farklı helmint türleri. Böyle şunlardır:

 • ELISA (enzim immünoassay analiz kurt). Doğruluk sonuçları bu yöntemin %90. Bu çalışma olup olmadığını gösterir ve parazit yumurtaları, solucanlar, vücutta bir döngü gelişim ve görünüm, uygulandığı.
 • Testler ELISA özel olarak tasarlanmış testler bir tepki göstermek için vücudun bulaşmasını parazitler. Bu yöntem, bağımsız bir. Kullanılması gerekir ELISA (mikroskobik muayene laboratuar araştırma).
 • Serolojik yöntemler (REEF, Phragmites, DGC, RAHL). Bu yöntemler en sık uygulanan tanı helmintlerin akut aşamasında.
 • ULTRASON
 • ULTRASON, x-ışınları iç organların.
 • BT (bilgisayarlı tomografi), endoskopi.
 • PCR algılama istilaları, vücudun hücre içi parazitler ve protozoa.
 • Biorezonans tanı – araştırma sağlayan, belirli karakteristik parazit frekansları hesaplamak için vücutta erken.

Modern tanı yöntemleri ile yüksek bir güven sonuçları tanıyabilir gerçeği değil sadece enfeksiyon vücudun bağırsak solucanları, ama onları tanımlamak bir tür, yaş ve gelişim aşaması, büyük ölçüde kolaylaştırır görevi doktor ve iyileşme sürecini hızlandırır bir insan.

Tedavi solucanlar yetişkin bir insan

Bağırsak solucanları, doğada birçok türü vardır, bu yüzden safça inanmak bir mucize bir tablet teslim vücudu worm istilaları sadece bir randevu. Tedavi helminthiasis, yetişkin anlamına gelir bir dizi ilaçlar ve prosedürleri ile sıkı uyum, tüm öneriler dr ve kişisel hijyen. İlaç bağırsak solucanları tek tek seçilen, sonuçlarına göre araştırma ve çeşit tespit edilen helmint.

Tedavi farklı tür solucanlar olacak verimsiz, eğer kişi tedavi olmak bir yana, yüksek nüks olasılığı (yeniden-enfeksiyon) yakın insanlar. Kurtulmak solucanlar sadece durumda, her zaman bir aile üyesi ya da yaşayan insanlar, birlikte, ile enfekte bir kişi, yapılacak gerekli tıbbi ders.

Hap bağırsak solucanları, insan için

Anti-helmint tablet-ebilmek var olmak gibi yok etmek için birçok çeşit helmint dağıtılan bu veya diğer enlemlerde ve dar-yönlü (tek tür parazit). En yaygın ilaçlar solucanlar geniş bir uygulama dayalı dört temel aktif maddeler.

Her çare solucanlar vardır gibi yan etkiler baş dönmesi, bulantı, kusma, karın ağrısı, halsizlik, uyku hali ve diğer belirtiler vücudun zehirlenmesi, kimyasal maddeler. Ortaya çıkması durumunda bu veya diğer belirtilerin almalıdır enterosorbent.

Damla kurt

Bir damla gibi, anti-helmint ilaçlar hap şeklinde, çok etkili ve kullanımı kolaydır. İlaç solucanlar şeklinde bir damla izin doğru hesaplamak dozu, ne sıklıkla yapılamaz tablet ile, bunların çoğu kapalı özel koruyucu kılıf, ihlal olduğu kesinlikle olamaz. Damla şeklinde tedavi worm istilaları davet aşağıdaki ilaçlar.

Tüm ilaçlar için tedavi helmintlerin şekli ne olursa olsun yayın için güçlü zehirli maddeler, sadece yardım değil parazitlerin kurtulmak, ama aynı zamanda neden olabilir akut zehirlenme vücudun. Önemli değil kendi kendine ilaç almak, ilaç ve doz gerekir sadece bir uzman.

Halk ilaçlar bağırsak solucanları

Sadece tıbbi ilaçlar yardımcı olabilir anlamak bağırsak solucanları vücuttan. Doğa her şeyi önceden planladım ve fırsatı verdi adam kurtulmak parazitler ile bitki ve meyve. Halk hekimliğinde bir kitle var, tarifler için tedavi worm istilası. Bunlar arasında ayırt edilebilir en yaygın:

Sarımsak
 • Biri pelin – şeklinde kullanılır dövülerek toz kuru madde veya pişmiş kaynatma. Kuru yaprak vermek, güçlü bir acı, onları daha iyi almak için bal. Pişirme, kaynatma gerekir 2 yemek kaşığı çiğ dökün 0,5 litre kaynar su ve kaynatın kısık ateşte 15 dakika. İnfüzyon hazırlanır gibi kaynatma, sadece demlemek gerek yok. Alkol tentür hazırlanır: yarım litre votka almak için 100 gram kurutulmuş yaprağı, pelin dökün ve üzerine koymak için bir hafta karanlık ve serin bir yerde.
 • En tansy – tedavisi ve önlenmesi için kullanılan tohum ve pisipisi bu bitkiler. Bir çorba kaşığı tohum tansy kaynar bir bardak su dökün. Israr etmek kadar soğuması için. Bir infüzyon çiçek şöyle hazırlanır: yarım fincan kurutulmuş çiçek gerekli yarım litre kaynar su. Israr etmek kadar iksir soğuyana kadar oda sıcaklığında, ve zorlanma ile bir gazlı bez ya da bandaj.
 • Dayalı zencefil – bir çay ham zencefil kökü, bal ile en lezzetli ve etkili bir halk tedavi yöntemleri helmintlerin. Hazırlanan bu içecek sadece: bir yemek kaşığı veya 30 – 50 gram taze kıyılmış zencefil kökü kaynar su dökün ve soğumaya bırakın sıcaklığı 6üzerinde derece. Bal sulandırmak için sıcak bir içecek ya da sadece geçiyoruz kuruluğu, içme çay.
 • İnfüzyon için kuru toz karanfil, kişniş ile – bir su bardağı kaynar su 50-60 gram kuru toz. Demlenmeye bu aracı olmalı ve yaklaşık bir saat sıcak bir yerde. Mümkün şal kapasite iksir ile sıcak bir mutfak havlusu.
 • Sarımsak – uygulanan her türlü: haşlanmış, kızarmış, çiğ, pişmiş. Eklemek daha iyi ham ezilmiş sarımsak, salatalar ve diğer yemekler olduğu için taze olarak içerdiği için daha yararlı maddeler kadar «sevmiyorum» parazitler.

Aksine, geleneksel ilaçlar yemek tarifleri, geleneksel tıp hemen hemen hiçbir kullanımı için kontrendikasyon ve yan etkileri dışında bireysel intoleransı ve alerji belirli bir bileşeni.

Lavman yer eder

Ayrıca, et suları, likörler ve diğer halk ilaçları, kendi kendine tedavi için kullanılır temizlik lavman. Olarak kabul edilir, bu etkinliği, bu işlemler sayesinde yerel eylem, daha yüksek, daha ilaçların oral uygulanması, aynı zamanda böyle bir tedavi, hemen hemen hiçbir yan etkileri vardır. İçin lavman kullanılır:

 • Sarımsak tentürü – ezilerek sirkeye karıştırılan lapa sarımsak dökülür, ılık, sıcak değil, kaynar su ve ısrar, yaklaşık yarım saat. Bir orta baş sarımsak bir bardak ılık su için. Yemek büyük bir kapsamda sağlanan uyum oranları.
 • İnfüzyon tansy – kaşık kuru çiçek dökün 0,5 litre kaynar su, sarın. sıcak bir havlu veya koymak için sıcak bir yer ve ısrar dakika 40 – 50. Kullanmak infüzyon için lavman sıcaklıkta olmalıdır 36 – 37 derece Santigrat.
 • İnfüzyon kuru tarhun – bir pişirme gerekir 50 gram kurutulmuş ezilmiş yaprağı tozu kaynar su dökün ve soğumaya bırakın. Bu araç, çok sıkı, bu yüzden kötüye değmez.

Herhangi bir kaynatma veya tentür için lavman kullanılır прüzerindeцеженнüzerindeм olarak, herhangi bir küçük yabancı cisimler değil, vurdu ve vuruldu bağırsak. Bilimsel olarak kanıtlanmış değil, bu tedavinin etkinliğini. Lavman sarımsak ile sadece tedavi işgal, ama sağlığa zararlı olarak yanık mukoza.

Önlenmesi enfeksiyon bağırsak solucanları

Parazitler yaşamak için çevre ve birlikte yaşayan bir adam. Enfeksiyon riski her zaman yüksektir. Önleme bağırsak solucanları iyi gelir bu durum. Gerek önleyici tedbirler düzenli olarak, çünkü farklı bir tür parazit var, bireysel gelişim döngüsü.

Gibi, tedavisi ve önlenmesi gerçekleştirilir ailesinin tüm üyeleri aynı anda. Bu anti-helmint ilaçlar, toksik önlenmesi için tercih vermek daha iyidir halk ilaçları gibi, sarımsak, kabak çekirdeği, pelin kaynatma yanı sıra önlemek için denemek için, olası enfeksiyon odakları bağırsak solucanları. Önleme yöntemleri ifade eder:

 • Hijyen – el yıkama sabun ve su ile tuvalet sonrası, ortak yerler ve taşıma öncesi ve sonrası gıda alımı, kullanımı, kişisel havlu ve sabun, nevresim ve iç çamaşırı;
 • Yeme sadece iyice yıkanmış meyve, sebze ve ürünleri, tahrik ısıl işlem;
 • İmha tesisatlarda, özellikle mutfakta her türlü böcek (sivrisinek, sinek, hamamböceği), tahammül helmint yumurta ayakları üzerinde veya jalhay;
 • Önlemek için su içmek güvenilmeyen kaynaklardan gelen; tüketilen su mutlaka kaynamış;
 • Medikal önleme – uygulama anthelmintic ilaçların düzenli olarak 4 - 6 ay ya da ne zaman açık maruz kalma riski; önleyici bir tedbir olarak kullanılır, aynı ilaçlar ve tedavi etmek için, sadece daha az dozaj.

Uygulama ilaç yapılan tavsiye üzerine bir doktora danıştıktan sonra. Sonra toplantı önlenmesi helmintlerin, üzerinden iki – üç hafta yapılır, ikinci bir ders için olasılığını geliştirme yeni parazitler, raf, önceden yumurta.