Temizlik, vücudun parazit: kurtulmak davetsiz misafirler

Parazit sayısı, çevredeki insan, benzer virüsler ve bakteriler. Onlar nüfuz yoluyla vücuda ağız, deri, solunum yolları. Her yıl ortaya yaklaşık bir milyon vaka helmintlerin. Sık sık hasta çocuklar nedeniyle özellikleri hijyenik davranış ve yetmezliği koruyucu özellikleri. Temizlik onlar için büyük bir sorun değil. Biz söyleyelim en etkili yolları.

parazitler vücutta

Onları tanımak için nasıl?

Objektif bir tanı paraziter hastalıkların engel nedeniyle kusurları laboratuvar yöntemleri. Dışkı analizi yumurta bağırsak solucanları genellikle negatif, ama bu doğrular hiçbir enfeksiyon. Bilmek önemlidir bu yüzden belirtileri olan şüpheli var parazitler:

 1. Ortak belirtileri: — halsizlik, güçsüzlük, iştah azalması, yorgunluk. Ortaya nedeniyle zehirlenme ürünler yaşam helmint.
 2. İştah azalması ve kilo kaybı. Bazen bir kişi, tersi yaşanıyor, sürekli açlık.
 3. Gastrointestinal bozukluklar: bulantı, gaz, ishal, değiştirme kabızlık, küçük bir karın ağrısı. Bu belirtiler kalıcı değildir. Sık sık bir adam, «borç» ve onları, hata beslenme ve çizilmiş bir doktor.
 4. Bağışıklık, ortaya sık sık soğuk algınlığı ve kronik alevlenme rapor edilmiştir kalıcı enfeksiyonları. İle karakterize sık görülen herpetik döküntüler dudaklarında, açık bir işaretidir azaltmak için vücudun direncini.
 5. Alerjik belirtileri: deri döküntüleri türüne göre ürtiker, kuru öksürük, geceleri, burun akıntısı ve diğer. Vücut parazitler vardır uzaylı ajanlar, bağışıklık sistemi tepki verir onlara ret. Üretilen antikorlar olabilir «karışık» protein molekülleri helmint protein ile gelen bir yiyecek. O zaman alerjik bir reaksiyon oluşur.
 6. Sinir sistemi bozuklukları. Genel zehirlenme etkilemedi sinir hücreleri için. Kişi huzursuz olur, sinir, kötü uyuyor.
 7. Hipovitaminozu: demet tırnak kırılması, saç dökülmesi, cilt kuruluğu. Solucanlar «soyuyorlar» insan, yeme, onu yararlı maddeler.

Listelenen tüm belirtiler spesifik değildir. Onlar eşlik eder pek çok hastalık, bu nedenle helminthiasis sık sık göz ardı edilir.

Son zamanlarda alınan yayılmasını önleyici bir yaklaşımdır. Önleyici ayakkabı önerilen tüm hastalar risk grubu: çocuklara, avcılar, insanlara, olan hayvan veya temas eden ve onlarla çalışmak için.

Nereden başlayacağınızı temizlik?

Cok parazitler vücudun bir günde olmuyor. Genellikle, bir kişi bulmak için hemen bir kaç tür. Onlar için ihlal işi tüm organların ve özellikle karaciğer ve böbrek. Büyük bir azap yabancı ajanlar neden olabilir, güçlü bir zehirlenme ve çalıştırmak mekanizmaları otoimmün reaksiyonlar. Bu ciddi zarar, sağlık ve yol acile. Bu nedenle, önemli olan doğru bir yaklaşım temizlik.

Başlamadan önce imha helmint oluşturmanız gerekir onlar için olumsuz koşullar için üreme ve yaşam. Bu hafta başlayan bir diyet sopa:

 • mümkün olan ürünler kendilerini zarar parazitler: ananas, nar, sarımsak, lahana, kabak çekirdeği, meyve, yeşillik, süt ürünleri;
 • burada tüm yemekler olacak «beslemek» davetsiz misafirlerin: et, balık, süt, tatlılar, ekmek, çörek;
 • mümkün olan çok sayıda su;
 • meyve ve sebze yiyin çiğ olarak;
 • yemek, sık sık küçük porsiyonlar (kesirli beslenme).

İki temel yaklaşım kurtulmak parazitleri — tıp ve halk. Üzerinde durulacak özellikleri her.

hap parazit

İlaçlar

Temel sorunları, ilaç tedavileri şunlardır çeşitliliği türlerin parazit ve toksisite çoğu ilaçlar.

Tedavi ayrılmıştır üç aşama:

 1. Hazırlık — detoksifikasyon, sorun vitamin eksikliği ve sindirim enzimleri.
 2. Kurtulmak solucanlar ve parazitler — spesifik tedavi.
 3. Kurtarma — ikinci aşama detoksifikasyon kaldırmak için bozunma ürünleri ve yaşam kurtarma, metabolizma.

Önemli! İlaçlar kullanılamaz, bir doktor tavsiyesi olmadan.

Halk yemek tarifleri

Yöntem Hilda Clark

Program arınma etkili kurtulmak için değil, sadece helmint, ama diğer parazitler, bakteriler, virüsler. Kullanan yeşil kabuk ceviz, kurutulmuş tarhun otu ve toz karanfil.

Tarifi bitter ceviz:

 • arındırmak 15 yeşil fındık;
 • dökün kabuğu alkol veya votka (0,5 litre);
 • bırakın bir ay boyunca karanlık bir yerde.

Kabul şemaya göre (açlık): ilk gün bir damla daĞılacak 100 ml su ve yavaş yavaş içmek, sonra her gün ekliyoruz damla, altıncı gün doz 2 çay kaşığı tentür. Kabul, her gün, yıl boyunca.

Pelin parçalamak, toz ve içki, artan yemekten önce: ilk iki gün yarım çay kaşığı, iki gün sonra bütün bir çay kaşığı, sonraki 1,5 saat l Kadar artırır dozu, her iki günde 3,5 h. l. (ikinci hafta sonunda). Daha sonra almak, bir yıl boyunca yarım çay kaşığı akşam.

Toz karanfil sabahları kahvaltıdan önce (1 doz uygun bir hacim bezelye): ilk gün 1 doz, ikinci gün 2 doz, üçüncü gün 3 doz. Onuncu gün karanfil içki sabitlemek için haftada üç kez, bir yıl boyunca (3 doz).

Rus triad no 1

Yöntem önerilmiştir prof. Ivanchenko A. I. özellikle bizim enlem için, nerede ceviz büyümek sadece güney. Bu da temizlik pelin ve karanfil ilavesi ile tansy.

Tarifi. Ölçmek: tansy — 100 gr, pelin otu — 30 gr, karanfil — 50 gr (tüm malzemeler önceden açmak toz). Karışımı karıştırın.

Dozaj. 1 doz 1,75 g (ihtiyacınız olacak tıbbi teraziler). Kolaylık sağlamak için tartılır ilk doz ve ölçü örnek bir miktarda (bir çay kaşığı olmadan roller coaster).

Gibi kabul etmek. İlk gün içiyoruz 1 doz karışımı sabah yarım saat önce yemek. İkinci gün ekliyoruz alımı, yemekten önce. Üçüncü ve yedinci gün — günde 3 defa (yemeklerden önce). Daha sonra yıl boyunca kabul aracı, 1 doz haftada bir kez (önlenmesi için).

Rus triad no: 2

Temizlik otlar aynı çizgide, önceki yemek tarifi. Aracı hazırlamak, karıştırma öğütülmüş kimyon tohumu (1 bölüm), öğütülmüş anaç hint kamışı (1 bölüm) ve parçalanmış yaprakları, calendula (2 adet). Saklarken cam kavanoz karanlıkta.

Temizlik temiz pelin

Çim satılan herhangi bir eczane. Alımı devresi: bir çay kaşığı en az 30 dakika önce, kahvaltıdan ve akşam yemeğinden sonra 1 ay boyunca. Daha sonra önlemek için haftada bir kez. İçin «mücadele» ile acı bir tat, pelin tozu dökülür içine ekmek ampul ve yutulur bütün.

sarımsak parazitler karşı

Sarımsak

Tıbbi özellikleri sarımsak bilinmektedir insanlara daha icat edilmeden önce antibiyotik. Onun yardımı ile Cengiz han ile mücadele virüsler, bakteriler, mantarlar.

Bugün orada 3 reçete temizleme vücudun parazit ile sarımsak:

 1. Hızlı

İhtiyacınız bardak soyulmuş sarımsak, bir yemek gerekir bir kere. Önceki akşam yemek yer en geç 18 saat. Saat 10 pm yemek tuzlu salatalık veya biraz lahana turşusu, daha sonra tüm doz sarımsak, kıyılmış plakalar. Çiğnemek gerekmez. İçecek turşu veya domates suyu. Ertesi gün öğle yemeğinden önce yemek sadece turşu, içecek tuzlu su. Maddeler, bu durumda öne bağırsak, ölümcül için herhangi bir parazit.

 1. Yavaş

Yatıyor günlük kullanılan sarımsak ile başlayan küçük boyutlu, yavaş yavaş artan. Aynı şekilde yemek adet sarımsak, bir bütün içecek tuzlu su, taze sıkılmış erik, elma, domates suyu. İlk etkileri görülür bir hafta.

 1. Lavman

Pek çok kişiye zor yemek sarımsak büyük miktarlarda tek seferde. O zaman çare olabilir lavman. Çözüm hazırlık: crush 2 diş, emaye tencere dökün süt (0,5 l), eklemek 2 yemek kaşığı. l. tansy ve 10 dakika pişirin. Soğutmalı suyu süzülür gazlı bez. Bir yordamı gider 2 su bardağı. Tekrar her gün 1 hafta boyunca.

Bu yöntemler, bazı hastalıklarda kontrendikedir mide ve bağırsak. İşlem sırasında ortaya çıkabilecek kötü koku bulunan cilt zamanla kaybolur.

Soda

Uzun süredir bilinmektedir, alkalin ortamı için uygun değildir çünkü hayat çoğu parazitler. Yeterli tanıtım soda solüsyon ile lavman (çoğunlukla yaşadıkları kalın bağırsak). Sadece bazı lezyonlar (örneğin, giardiasis) gerekir «oraya» kadar ince bağırsak alımı soda iç.

Tedavi üç aşamadan oluşur:

 1. Bağırsak temizliği tuzlu su (lavman kupa ile Esmarch). Hacim girilen su daha az olmamalıdır litre (tercihen iki) ekleyin ve 1-2 yemek kaşığı tuz. Hava odalı (22-24 °C). Doldurma bağırsak yavaş olmalı, için prosedür kaldı ağrısız.
 2. Lavman ile kabartma tozu. Kaynamış su (800 ml) eklenir ve bir çorba kaşığı kabartma tozu ve ısıtılır sıcaklık 37-40 °C'de Enjekte bağırsak ile kupalar Esmarch, ama gecikmiş su uzun süre (mümkünse yarım saat).
 3. Tekrar normal lavman temizlik, tuzlu su.

Böyle bir işlem yapılır 8-10 gün boyunca (her gün veya molalar alarak). İlk lavman eşlik edebilir küçük bir ağrı hissi.

Temizlik soda

Daha kapsamlı bir yaklaşım için temizlik, vücudun parazit soda. O birçok oluşturma alkali bir ortam değil, sadece bağırsak, aynı zamanda kan. O zaman helak olduğu gibi yetişkin bireyler ve larva ile beslenen kan.

Özü yöntemler:

 • Bağırsak temizliği yapıyorlar aynı şema: temizlik lavman çözeltisi, tuzlu su, soda lavman, ikinci bir temizlik lavman.
 • İlk gün: çözülür 0,2 çay kaşığı kabartma tozu bir bardak soğutmalı kaynamış su ve içecek günde üç kez yemeklerden önce.
 • İkinci-dördüncü gün: dozu arttırmak 0,1 kaşığı günlük. Alma sıklığı kaydedilir.
 • İleri korumak doz yarım çay kaşığı günde 3 kez yedinci gün.

Buna alkalinization iç ortam, soda sahiptir ve antiseptik özelliği, iltihabı azaltır bağırsak mukoza nedeniyle solucanlar.

Hidrojen peroksit

vücut temizliği

Solucanlar taşıyabilir oksijen konsantrasyonu daha yüksek, yüzde 11. Hidrojen peroksit parçalanır bağırsak, su ve oksijene, bir öldürür değil sadece yuvarlak solucan, ama bir tek hücreli parazit. Ayrıca aracı bağırsakları temizler toksinler ve toksinler.

Alımı devresi yetişkin bir insan için:

 • Almak maden suyu ve %3 hidrojen peroksit çözeltisi.
 • 1. gün: içine 1 damla, çözünmüş su (50 ml) yarım saat önce yemek.
 • Her gün arttırıyoruz doz bir damla, getiren, 10 damla 10. gün.
 • Ara 3 gün.
 • Eğer bir kişi değil, bir kırıklık hissediyor, tekrar ders. Başlar hemen 10 damla 3 günde bir kez. Yaparız tatili: 3 gün içip 3 gün ara vermek kadar toplam tedavi süresi ulaşacak, 21 gün.

Alımı, hidrojen peroksit içine neden olabilir yan etkiler (ishal, bulantı, deri döküntüleri ve diğer). Bu gibi durumlarda tedavi durdurmak gerekli. Soda ve peroksit olarak kabul edilir en etkili yolu kurtulmak parazitler, gibi oluşturmak onlar için imkansız koşullar var.

Potasyum permanganat

Potasyum permanganat olarak kullanılır, antiseptik birçok hastalıklar. Parazitler de yok bu aracın. Bir diğer etkisi — stimülasyon peristaltizm bağırsak yaratan koşulların kaldırılması için ölü helmint ve bunların toksinleri.

Teknoloji lavman standart kullanarak kupalar Esmarch. Önemli cins ilaç doğru — kadar içinde pembe renkli. Büyük bir konsantrasyon neden olabilir, yanık ve erozyon, mukoza. Önce lavman emin olun kristaller iyi çözülür. İle potasyum permanganat görüntüler değil, sadece kötü niyetli sakinleri bağırsak, aynı zamanda tüm vücutta biriken toksinleri yok eder.

Yağlar

Tartışmasız lider bu grupta bir hint yağı. Bir süre önce, doktorlar reçete ilaçlar yağı, hint yağı, hemen hemen tüm hastalıkları. Bu kaynak yararlı yağ asitleri ve mükemmel bir antiparaziter aracı. Tek eksi — kötü bir tat ve koku.

Nasıl açıklayacağız bu sorunu azaltmak:

 • Mix bal, akçaağaç şurubu ya da armut meme (3 yemek kaşığı yağ ekliyoruz bir tatlandırıcı). DaĞılacak 50 ml su içmek, sabah aç karnına.
 • Dökün hint yağı emaye tencere hesaplama 1 ml 1 kg ağırlık, ateşe. Yemek limon suyu ya da greyfurt için zapivaniya. Eğer hızlı bir içki, bir sıcak hint yağı ve hemen arkasından onun narenciye meyve suyu, kötü bir tat olacak kadar belirgindir.
 • Tarifi için özel olarak parazit kontrolü: akşam hafif bir akşam yemeği, pirinç lapası, sonra 12 saat gece — tatlı yeşil çay, bir kaç dakika sonra içmek 50 ml yağ ve gidiyoruz yatağa. Etkisi bekliyoruz uyandıktan sonra. Yani yapılabilir bir kaç prosedürleri üst üste.
 • Peynirini, yoğurt ve kepek çorba kaşığı ve çay kaşığı hint yağı. İçmek gece (almadan önce daha iyi değil 6 saat).

Ayakkabı organizma, parazit, bu şekilde birçok sindirim normalleştirmek ve birkaç kilo kaybetmek için aşırı kilo.

Kontrendikasyonları

Hatırlamak önemlidir, ne zaman arındırmak için vücudun parazit oluşur ve aşırı yük sistemi seçimi (karaciğer, böbrek) ve bağışıklık (mal kan toksinler). Bazı durumlarda evde tedavi yasaktır:

potasyum permanganat parazit
 • gebelik ve emzirme;
 • ağır genel hastalıkları: geçirilmiş miyokard infarktüsü ve inme, beyin, kalp yetmezliği, dekompanse herhangi bir kronik patoloji;
 • onkoloji;
 • akut bulaşıcı hastalıklar (grip, soğuk algınlığı, bronşit, pnömoni ve diğer).
 • sapma çalışmalarında karaciğer ve böbrek;
 • peptik ülser, erozyon ve ülserler bağırsak mukozasında;
 • kanama (dahil olmak üzere adet gören kadınlarda).

Sağlık bozulma, bir doktora görünmeliyim. Ağır helminthiasis tedavi hastanede kaydırarak ilaç detoksifikasyon ve kontrol işlevleri tüm vücut sistemleri.