Parazitler, insan vücudunda: nedenleri, belirtileri ve tedavisi halk ilaçları

Ciddi bir sorun modernite parazitler vardır.

Küçümseyen, kendi tehlikeleri ile birlikte yetersiz farkındalık hakkında biyoloji bu canlıların ve yolları istila ettikleri yol açmıştır, yerli bu veya diğer parazitler şu an için en az birkaç milyar insan.

Bu yazıda ayrıntılı olarak anlatacağım, ne tür parazitler insan vücudunda olabilirim, nedeni hakkında ve belirtileri ve mücadele yöntemleri ile veya başka bir parazit.

Freecell

Küçük bir geri çekilme:hemen Hemen hepimiz kabul domuz biri olarak, en lezzetli yemekler, özellikle ne zaman o restoranında özel lezzetler. Domuz eti – domuz eti, ki biz bazen tüketmek, kabul edilebilir en kirli kaynaklardan et.

Nedir parazitler?

Parazit – bu organizma, yaşayan, tamamen nedeniyle başka, daha büyük, vücut. Yere yerelleştirme gelir ectoparasite yaşayan adam açık ve endoparasite, bulaşmasını içinden. Kompozisyon parazit olabilir virüsler, bakteriler, solucanlar, böcekler ve hatta omurgalılar.

Parazitleri kabul edilemez bir şey doğal. Tam tersine, sürece bilim adamları, farkında değil, ne olduğunu ve nereden geldiğini, insanlar enfekte kalıcı olduğunu nedenlerinden biri, düşük yaşam süresi hala 1 – 2 yüzyıl önce. Çünkü birçok haşarat öldürücü, ve bazı durumlarda hayat kurtarmak için sadece nitelikli tıbbi müdahale.

Diğer hastalık uzun yıllar sürebilir, çünkü parazitler ustaca kendini gizleyen diğer hastalık, tedavi açamıyor kadar devam ederse, onların gerçek nedeni.

Tür parazitler, şehrin en popüler

Daha doğaya yakın, gelenekleri, daha büyük olasılıkla tutmak var bir parazit ya da bir dizi kendi.

Yuvarlak ve şerit solucanlar, pire, bit, deri altı keneler, larva gadfly ve wohlfahrtia volare – bu tam bir liste değildir olanlar için can atıyor insan eti ve kan, ayrıntılı bir göz atalım nedenleri, belirtileri ve tedavisi azından temel tür parazitler insan vücudunda.

Solucan, tenya

Tenya – bir gayri resmi adı büyük tenya gibi sığır ve domuz tsepen yanı sıra sunduğu tenya. Solucan yaşıyor, ince ve kalın bağırsak, ilk birkaç ay zaman tespit eder ve sonuçları zamanla güçlü kilo kaybı, onun «sahibi».

Genel yapısı tüm tenyalar oluşur kafası vakum, çamaşır helminth takılır duvara ince bağırsak, ve birkaç yüz veya bin kesimlerinin giderek artan kalınlığı olan olgun yumurta.

Zamanla uç kesimleri müstakil vücuttan solucan ve görüntüler ile birlikte dışkı. Onların görünüm – garantili işaretidir gerekli tedbirleri almak ve kutlamak için ne bir parazit çıktı.

Onun için bu normal bir süreçtir yaşam, doğal koşullar altında, bu segmentler hareket eden onlarca dakika sonra patlama, saçılma etrafında yumurta helmint. Eğer freecell geçerlidir demek, boğa tenya, o kesimleri kendiliğinden sürünme yoluyla anüs.

Belirtileri teyp solucanlar insanlarda

Sahip belirtiler tenya insan vücudunda:

 • karın ağrısı, değiştiren,konumunuzu
 • ishal,
 • kusma,
 • baş ağrısı.

Göz önüne alındığında, taşıyıcı tenya olabilir hemen hemen herhangi bir hayvan, fare dahil, izler, sonuç hakkında herhangi bir temas arazi ağzına potansiyel olarak güvensiz.

Eğer freecell geçerlidir demek harika lentetsa, bir enfeksiyon onlara geliyor, yetersiz ısıl işlem görmüş veya tuzlu balık.

Kabak çekirdeği

Tedavi büyük tenya insanlarda evde

Halk tedavi yöntemleri şunlardır:

Birkaç gün önce tedavi için gitmek gerekir bir diyet karbonhidrat. Daha sonra kullanmak için iki şeyden birini:

 • Kabak çekirdeği. Ham ayçiçeği tohumu soyma ve yemek içinde birkaç resepsiyonlar, suyu sıkılmış. Yetişkin bir insanın yeterli 300'de bir gün, çocuklar – 100'de Kullanılan bir kerelik.
 • Tedavi ücreti aşağıdaki malzemeler: 4 parça tansy ve keten tohumu, öğütülmüş karanfil – 2 adet, 1 parçası araucaria tohumları (ölmez otu) renk, kantaron, pelin, kabak tohumu (öğütülmüş).

Bileşenleri ezilmiş, karıştırılır ve bir hafta sürer, kuru olarak, bir çorba kaşığı. İlk gün – 1 kez sabah, ikinci ve üçüncü gün 2 kez, sabah ve yemeklerden önce, daha sonraki günlerde günde 3 kez, bir bardak su.

Sonra biri, önceki iki puan sabahları aç karnına yapılır, lavman, daha sonra kabul edilen başka bir hizmet aracı ve 2 saat sonra müshil verilir.

Kırık helmint (birkaç metre uzunluğunda) muayene olup olmadığını anlamak için, bir ucunda bir kafa ile vakum. Değilse, o zaman solucan çıktı tam bir hafta sonra tedavi tekrarlanır. Kontrol için 3 hafta süreç tercihen tekrar zaten.

Ekinococozis (kist hidatik)

Çok tehlikeli bir helminth, enfeksiyon gibi özellikler hizmetinizde olan zamanla ölümcül olabilir. İnce bantlı solucan, 3-4 mm uzunluğunda ve yaklaşık 1 mm kalınlığında bir özelliği vardır oluşabilir kabarcıklar, iç organları (dahil olmak üzere karaciğer, akciğer ve beyin).

Hidatik balonu temsil sıvı dolu bir boşluk olan duvar gibi solucanlar, içinde oluşturulan alt kabarcıklar içinde de dahil olmak üzere alt. Bu tam olarak böyle bir patoloji ulaşabilir, birkaç litre insanlarda.

Yetişkin ekinococozis tasallut ince bağırsakta, larva kan akımı yoluyla nakledilen portal damar vücuda. Tanı yapılabilir ile tomografi, dışkı analizi ya da özel bir tepki antikorların varlığı Echinococcus vücutta.

Ekinococozis

Belirtiler kist insanlarda

Belirtileri hydatidosis, özellikle başlangıç aşamasında, maskelenebilir altında diğer hastalıklar, bu nedenle, teşhis mantıklı geçirmek, bir arada daha fazla bu belirtileri:

 • halsizlik;
 • yorgunluk;
 • baş ağrısı;
 • kusma;
 • renal kolik;
 • düşük dereceli ateş;
 • iştah azalması;
 • kilo kaybı;
 • şiddeti ve ağrısı karaciğer bölgesinde.

Tedavi hydatidosis

Tespiti üzerine bu parazit için gerekli nitelikli tıbbi yardım ile operasyonel müdahale. Onun hiçbir kolay bir pozisyon ile aşağıdaki halk ilaçları:

 • Toplama huş ağacı, böbrek, nane yaprakları ve ölmez çiçek. Bileşenleri alınır birlikte 100:75:75'de doldurulur oranında kaynar su ile 100 ml bir çorba kaşığı. İçme: çocuklar için 50 ml, yetişkinler için 100 ml günde 4 kez, iki hafta bir ay kadar.
 • Alkol tentür kırlangıç otu ve huş ağacı, böbrek, içten. Bileşenleri doldurulur votka oranı 1:5 ve zaman bir hafta. Dozaj: 1 yemek kaşığı ile bir saat bir yemekten sonra günde 3 defa.
 • Solucan otu. Çiçekler ısrar 2 saat hesaplama 1 su bardağı kaynar su bir çorba kaşığı. Al 100 ml, günde bir saat yemeklerden önce.

Unutulmamalıdır ekinococozis olmanın kullanarak helminth, sürekli takılır etkilenen onlara organ (karaciğer, akciğer, beyin) değil, belki sürgün, deri yoluyla kullanarak bir banyo, aksine önerilerini tek tek figürler, geleneksel tıp.

Yuvarlak kurt (insan ascaris)

Yuvarlak kesit solucanlar, 20 – 35 cm uzunluğunda, en sık karşılaştırılır bağırsak solucanları. Yuvarlak kurt, daha önceki farklı çeşitleri var organ takmak ve sürekli hareket akışı, yarı-sindirilmiş gıda, geçen bağırsak.

Ama bu onların zarar bitmiyor. Solucanlar, zaman zaman çarpma, ve onların larvaları, kemiren bağırsak duvarı, tıpkı vücuda taşınır, kan akımı gibi, larva önceki formları helmint.

Otantik bir gerçektir girmesini onları hafif ve öksürme yoluyla, ağız boşluğu ile birlikte balgam, bunun üzerine onlar o kadar küçük ki, çoğu zaman hasta bile farkında değil.

Ayrıca, göç nedeniyle larva, yuvarlak kurt yaşayabilir, karaciğer, böbrek, dalak, akciğer, beyin, onlarca yıl. Sahip çok yıkıcı özellikleri gibi ekinococozis, yuvarlak kurt, ancak, neden mümkün gibi hastalıklar hepatit erkeklerde, siroz ve kadınlarda beyin tümörü.

Keten tohumu

Belirtileri Ascaris

Belirtilerin bir grup ascaris, eğer dikkat etmelidir, aşağıdaki gibidir:

 • artan salya;
 • kilo kaybı;
 • ishal ve kan fekal kitleler;
 • alerji ve kaşıntı;
 • nefes darlığı, bronşit veya pnömoni;
 • düşük dereceli ateş;
 • yüksek kan basıncı;
 • kusma ve iştahsızlık;
 • depresyon ve nevroz.

Tanı göre yapılan genel analiz kala, ne için başvurmalısınız özel bir ajans.

Tedavi Ascarisоза halk ilaçları

Uygulanan sürgün Ascaris, tedavisi için halk ilaçları aşağıdaki tarifler içerir:

 • lavman süt ve sarımsak ile. Diş sarımsak demlenmiş bir bardak süt koymak şeklinde lavman gece. Ders haftada bir uygulanır.
 • kabak çekirdeği. Benzer şekilde yukarıda açıklanan tedavi tenya;
 • tentür pelin yaprakları ve rendelenmiş çiğ kabak çekirdeği. Bileşenleri almak eşit oranlarda ilave iki adet votka ve ısrar karanlık bir yerde bir hafta. Bitmiş tentür kullanılır 2 günde bir kez öğle yemeğinden önce ve akşam yemeğinden 50 ml;
 • yeşil ceviz dökülür oranında kaynar su 1 adet fındık, 2 adet su ve ısrar yarım saat. Bir bardak infüzyon içilir bir gün sonra kabul müshil;

Kurtarma araçları vücudun ridding sonra parazitler

Herhangi bir durumda, bir parazit bir konaklama deneyimi için ihlal normal çalışma organları, nerede olduklarını.

Ekinococozis böbrek ve karaciğer maruz kireçlenmesi, yuvarlak yapıyor, akciğer ve karaciğer hamle kaydedilir sonra bile onların ölümü, şerit solucanlar ile vakum yağma duvarı bağırsak riskini artırır duodenal ülser.

Bu nedenle halk hekimliği kullanmanızı önerir gidermek için bu etkileri aşağıdaki tarifler:

 • Bağırsak kurtarır infüzyon keten tohumu. Tohumlar brew oranında kaynar su ile bir çorba kaşığı bir bardak ve ısrar 2 saat. Tedavi: günde üç kez 50 ml haftada;
 • Genel bir iyileşme elde edilir aşağıdaki toplama: 2 adet ısırgan yaprağı, 1 kısım kuşburnu ve 5 adet meyve limon.

Karışımı mühürlü kaynar su ile aynı oranda, bir önceki madde ve kullanılan aynı şekilde.

Önlenmesi enfeksiyon parazit

1 numaralı kural: olmaz bir şey balık yeterince tuzlu, kavrulmuş veya haşlanmış. Suşi tuzlu ringa balığı ya da sashimi olarak düşünülebilir yemek gurme. Ama esasen bu, çiğ balık, ve balık bileşenlerinden biri yaşam döngüsü parazit solucanlar.

Nasıl olur: ilk larva yutulur, midye nerede yetişir artık belli bir sınıra, sonra midye yiyor balık, larva yutulur, onun sindirim sistemi kalan bir canlı, sonra büyür ve çoğalır, alma, kas dokusu, balık, sonra bu balık yiyor yunus, martı ya da bir kutup ayısı. Ya karar katılmak için yüksek japon kültüründe ziyaretçi, restoran.

Un çiğ balık teorisi vardır. Bunun için olmalı, ya da hemen dondurulur sonra yakalamak ve çözülmüş sadece pişirmeden önce, ya da olmalıdır, özellikle büyümüş üzerinde balık çiftliği ile kontrol eksikliği, parazit. Ama kontrol etmek için, gerçekten riskli bir tabak pişmiş ondan, bir kural olarak, mümkün değildir.

Et

Et ile uymanız gerekir aynı dikkatli oldunuz çiğ kıyma ve taze tuzlu yağ.

Buna ek olarak, enfekte helmintми, sebze yemeden önce yıkamak zorunda, elin – de. Olmak bir bileşeni olan doğal çevrenin, bu parazitler, insan vücudunda yaygın olduğu hemen hemen her yerde.

Herhangi bir kişi, bir gıda veya el ile toprak, toprak, toz ve bitki örtüsü yapabiliyor, bırakın yemek kendi mikroskobik yumurta. Yutulması halinde bağırsak yumurta görüntüler kurt, hangi kaldırmak değil sadece.

Parazit saldırı sadece geçen ya da tatil, doğa, insan, bunlar, örneğin:

 • sıtmalı Plasmodium, tükürük içinde bulunan bir tür sivrisinek culex,
 • patojen ensefalit, tükürük içinde bulunan İxodes akarları,
 • sandflies ve wolfarth volare.

Bunları önleme uygulama her türlü kovucular yürüyüş yaparak, doğada, yanı sıra maksimum koruma açık vücut bölgeleri (cibinlik, ızgara, özel jel).

Ancak, yine de eğer önleme yardım etmiyor? Gibi saldırmak için bilinen uzun, o kadar uzun zamandır bilinen ve tedavisi halk yolu vardır.

Ve son olarak unutulmamalıdır uyum basit kurallar, hijyen ve sanitasyon, imha sinek ve hamamböceği, büyük ölçüde enfeksiyon riskini azaltmak parazitler, talepleri ağır sonuçlar doğurabilir.