Parazitler insan karaciğer

En sık karaciğer, insan hayret giardia, fluke ve Echinococcus. Parazitler insan karaciğer yaygındır ve bunun nedeni, yoğun metabolizma yaşanan onu dokularda. Hastalık azalmasına yol açar, insan performansı, genel kötü sağlık, yavaş gelişme, çocukluk çağında. Bu nedenle parazit yaşayan karaciğer mutlaka çıkarmak, korumak için insan sağlığı.

Parazit karaciğer

Hangi parazitler etkiler karaciğer?

Kurt karaciğer — güncel sorunu parazitoloji ve gastroenteroloji bugüne kadar. Teşhis ile bu hastalığı bağlı değildir, mekan, insan, onun, sosyal düzeyi veya yaş özellikleri vardır. Patoloji genellikle doğada kronik ve yüksek bir olasılık ciddi komplikasyonlar. Solucanlar, tespit edilen karaciğer, mükemmel olabilir tek bir hastalığı ya da kombine ile diğer parazitler bağırsak, dolaşım sistemi ve lenfatik sistem.

Peki, ne tür bir hastalık olabilir hakkında konuşmak parazitler karaciğer:

 • giardiasis;
 • askariazis;
 • kist hidatik;
 • strongyloides;
 • opisthorchiasis;
 • amebiyaz;
 • schistosomiasis;
 • balantidia.

Bu bir sır değil ki karaciğer çok önemli bir organdır, insan, ortaya çıktığı yoğun metabolik süreçleri ile ilgili sürekli giren oksijen ve besin bileşenleri, kan, zemin ne hale gelir çok ilginç bir parazit. Hastalık onu dokularda, protozoa ve solucanlar neden olabilir ölüm, insan, ancak, onlar sürekli imkanlar zehirli ve toksik bileşikler gibi, sonuç olarak, özel yaşam neden onarılamaz sağlık.

Karaciğer hasarı belirtileri

Kurt, yaşayan insan karaciğer neden olarak aşağıdaki belirtileri hastalıklar:

 • sarı renk mukoza ve derinin, şiddetli kaşıntı, cildin bir ile karışabilir alerjik;
 • dispeptik bozukluklar: bulantı, kusma, sindirim bozuklukları;
 • ağrı ve patolojik artış, boyutları, karaciğer hepatomegali;
 • genel halsizlik hissi zayıflık, bozulma durumu, uyku bozuklukları, kötü bir ruh hali, azalmış öğrenme;
 • ağrı alanında sağ hypochondrium, genellikle aptal periyodik bir karakter.
Ağrı

Çok sık insanlarda döküntü. Teşhis edilir, her durumda değil, ama onun ortaya çıkması sonucu olur alerjik bir mekanizma geliştirme worm istilaları sırasında kronikleşme sürecinin vücutta neden süreç aşırı duyarlılık kendi zehirler ve toksinler.

Genellikle sıcaklık artışı bu durumda taşıyan uzun hava türüne göre bulguları sub febril, yani sıcaklığı artabilir damgası 37-37,5°C

Bu ortak belirtileri parazitler, karaciğer nasıl etkiler onlar organ topluca düşünün bir tablo.

Türü helminthiasisKendini gösteren bir hastalık
Kist hidatikBu hastalıkta karaciğerde oluşan çeşitli kistik oluşumlar içeren parazitler. Hastalık uzun bir süre akar, gizli, sonra neden ortak belirtileri vardır. Kistler yavaş yavaş artar, neden bir sürü hoş olmayan duyumlar var hastanın. Büyük kistler gerekli cerrahi tedavi.
ASKARİAZİSPatojen hastalık genellikle yaşar bağırsak yuvarlak kurt karaciğer genellikle kendilerini göçmen tarafından. Dokular, organ oluşturdukları eozinofil infiltrasyon. İnsanlar şikayet kaşıntı ve deri döküntüleri.
OPİSTHORCHİASİSTrematodlar veya opisthorchis parazit kanalları karaciğer ve safra kesesi. Neden holangiogepatit akan ile karın ağrısı, sarılık belirtileri ve low-gradu febris.
STRONGYLOİDESBu durumu solucanlar karaciğer kışkırtır organ hasarı ile diskinezi safra sistemi. Belirtileri: iştah kaybı, ağızda acı tat, želtušnost ' cilt ve mukoza, üst kadranda ağrı. Belki de en acı şekli, hastalığın tüm diğerleri arasında.
GİARDİASİSGiardia neden diskinezi safra yolları. Belirtiler: üst kadranda ağrı, bulantı, sarılık.
OLACAĞIMHastalık türüne göre, akut hepatit. Karaciğer büyür, onu dokularda oluşan apse. Belirtileri: ateş, sarılık, karın ağrısı, lezyon doku organ umudu ile siroz gelişimi.
BALANTİDİASiliatlar neden ağrılı reaksiyonlar karaciğer palpasyonla, ishal çizgileri ile kan ve mukus, dehidratasyon, ateş ve diğer hoş olmayan belirtiler.

Eğer verilen tedavi, hastalık oldukça hızlı ilerler, kronik bir süreçtir. Bu durumda bozulması, merkezi sinir sistemi, adam başlar yakınmaları sık sık baş ağrısı, baş dönmesi, artan sinirlilik.

Çalışırken bir durumda, orada-ebilmek var olmak aşırı terleme, titreme, göz kapaklarının, el ve dil. Olmak, böyle bir durumda, tüm doktorlar şüpheli hastanın işgal kök neden hastalık geçirmek, tedavisi, nevroz, damar distoni ve diğer hastalıklar.

Nasıl enfeksiyon kapar?

Yerleşmek için insan vücudunda bir adet çocuk veya yetişkin için ve daha sonra vurmak, karaciğer, kurt olabilir, aşağıdaki şekilde:

 • sürecinde toprak ile temas gibi, nematod yumurta, karaciğer fluke, Ascaris ve pinworms yaşamak için toprak substrat ile sonuçlanan, onlar kolayca vücuda kötü yıkanmış sebze ve meyveler aracılığıyla, çıplak ayak ve kirli eller;
 • doğrudan etkileşim ile enfekte olmuş bir kişi, örneğin, pinworms kolay geçirilen bir takım ile ev eşyaları, örneğin, bir yatak, ya da kirli eller;
 • evcil hayvanlar yoluyla, tükürük, yün ile temas dışkı, vb;
Yağı çam
 • kullanırken kesinlikle değil kaynamış enfekte su bulaşabilir karaciğer fluke, nematodlar ve diğer solucanlar;
 • bir yanlış işlenmiş gıda, örneğin, ihlal pişirme işlemi balık, köfte, yanı sıra popüler son zamanlarda rulo ve suşi — bu durumda, bu tür parazitler gibi, fluke, karaciğer fluke, ascaris ve Echinococcus kolay, yerleşmek, vücudun enfekte olmuş bir kişi;
 • sonra bir lokma bir böcek.

Bu bir sır değil ki bu çocuklar en sık taşıyıcılar worm istilaları. Bunu açıklamak zor değildir: bağışıklık çocukluk çağında oluşmuş yetersiz, vücudu büyümeye ve gelişmeye devam ediyor gerektiren, büyük miktarda güç ve enerji. Sonuç olarak, zayıf bağışıklık sistemi ve ayrıca ilgili yaş, zayıf bir asit mide suyu, yetişkinler ile karşılaştırıldığında, sizin vücut için daha duyarlı farklı bir tür yaralanmalar.

Ayrıca erken yaşta çocuk için acele aktif, öğrenmeye, dünyayı ve çalışır o bunu yapmak için değil, sadece dokunmak için ellerini, ama ağzını kullanarak, deneyerek tadı kesinlikle evde ve sokakta. Rağmen kapsamlı bir bakım isteyen çevrili, çoğu çocuklar için değil, tüm ebeveynler eğitmek için okul öncesi çocuk temel kuralları hijyen. Bu nedenle enfeksiyon bağırsak solucanları ailede küçük çocuklar varsa, kimse etkilenmez.

Tanı

Modern laboratuvar koşullarında belirlemek varlığı, karaciğer gibi diğer türleri, solucanlar, çok ciddi bir emek. Ana giriş tam teşhis muayenesi.

Ortaya karaciğer parazitler boyunca aşağıdaki laboratuvar testleri:

 • tam kan sayımı;
 • analizi, fekal kitleler ve duodenal içeriği;
 • analiz antikor parazitler.

Bir kişinin kan, acı helminthiasis karaciğer ve safra kesesi tespit edilecektir artan içeriği eozinofil ve antikorlar, delil hakkında, vücut çalışır kendini mücadele davetsiz konuklarla. Fekal kitleler tespit edilebilir parçacıklar parazit veya yumurtalarını.

Ek tanı yöntemleri olan ULTRASONOGRAFİ-araştırma, karın bilgisayarlı tomografi, endoskopi, safra kesesi ve kanallarının yanı sıra bağırsak. Bu takım tanı yöntemleri izin onaylamak hastalığın varlığı.

Tedavi

Paniğe gerek yok, eğer gerçekten olduğunu teyit asalak yaşayan karaciğer belirli bir kişi. Hastalık başarılı bir şekilde tedavi yetişkinlerde ve çocuklarda, ve onu tedavi o kadar zor değil gibi görünebilir aslında. Karaciğer, vücut tarafından mümkün olan restorasyonu ve bunu yapmak için ihtiyacınız olacak biraz zaman. Şu anda orada bir çok yöntem muhafazakar ve geleneksel olmayan izin sorunu çözmek parazitler karaciğer. Bunların çoğu oldukça verimli olacaktır, ama arzu için randevu tedavisi yapan doktor.

Temel tedavi eder karaciğer aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Sadece bu üç aşamadan oluşur.

SahneÖzü tedavi
1. aşama. Sorun zehirlenme belirtileri vücut geliştirme enzim aktivitesinin karaciğer ve barsak.
 • Diyet, uyarı büyüme ve üreme parazitler.
 • Randevu anti-Alerjik ve choleretic ilaçlar.
 • Alımı sorbentler ve enzimler.
2. aşama. Yoğun etkisi üzerinde parazit.
 • Randevu anthelmintic ilaçlar, onların iyi bir kombinasyon araçları ile halk hekimliği.
3. aşama. Ayarlama bağışıklık, korunma ve bulaşma helminthiasis gelecek.
 • Diyet.
 • Resepsiyon genellikle multivitamin kompleksleri ve immunomodulators.
 • Kurallara uyan, kişisel hijyen.

Herhangi bir tespit türü tespit worm istilaları neden oldu lezyon bir organ gerektirir yetkin atanmış bir terapi, temel aldığı ayakkabı karaciğer parazitler. Bu amaçla doktor alır, gerekli tıbbi araç, sık sık birleştiren randevu tarifleri ile halk tedavisi.

 • Özel bir diyet. Ön temizlemeden önce karaciğer, doktor reçete diyet tedavisi. Bu esas üzerinde tam bir özel durum ya da en aza indirmektir karbonhidrat gıda açısından zengin gıdalar gluten, yağ ve baharatlı yemek. Tercihen diyet içine dahil etmek için tahıl bazlı pirinç, mısır ve buğday tahıl, et ve az yağlı süt ürünleri ve haşlanmış sebze.
 • Kabak çekirdeği
 • Bağırsak şelatörlerin alımı. Karaciğer temizliği parazitler olmadan yapamaz ilaçlar ile sorbent özellikleri. Sorbent tahliye vücuttan zehirli ve toksik maddeler, temizlik gereksiz zehir balast.
 • Antialerjik ilaçlar. Azaltmak için artan hassasiyetine vücudun ihtiyaç antihistaminikler.
 • Anthelmintic tedavisi. Antiparazit ilaçlar seçilmelidir, bireysel şeması her hasta için bağlı olarak, yaş özellikleri, genel sağlık durumu ve sahne helminthiasis.
 • Düzeltme bağışıklık sistemi. Sınırlı randevu multivitamin ve immunomodulators.
 • İlaçlar normalize iş, karaciğer (yani sahip hepatoprotektif ve choleretic etkileri). İçin temizleme, karaciğer ve sonrası rejenerasyon onu hasarlı hücre ve dokuların başarıyla geçti, doktor atamak anlamına gelir.

Halk tedavi

İçin kısa sürede vücut temizlemek parazitler, evde, normale iş organları sindirim sistemi tamamlamak konservatif tedavi halk ilaçları.

Kullanımı rizomlar dulavratotu. Gidermek için zehirlenmesi belirtileri ile sonuçlanan vücudun karaciğer daha iyi temizlenmesi gerekir çay kaşığı köksap özü dulavratotu, istediğiniz cins bir bardak saf su ve bir yudum içki. Tekrar günde 3 kez. Tedavi kursu — 7 gün.

Aracı köknar. Özü köknar, anti-enflamatuar, antibakteriyel, dezenfektan ve hepatoprotektif etkisi. Nasıl yapılır temiz karaciğer parazitler ile çam özü? Bir ay boyunca, her gün ağızdan 50 ml günde 3 defa, önceden seyreltilmiş saf su.

Tarifi tansy. Etkili bir karaciğer temizliği ile evde tedavisi için halk ilaçları geçirebilirsiniz kullanarak tansy. Eşsiz bileşimi tansy sadece çıkış parazitler, karaciğer, aynı zamanda belirtileri ile başa çıkmak için kolesistit ve inflamatuar değişiklikler çerçevesinde organ sonucunda etkinlik helmint ve protozoon. Tansy demlemek gerekir hesaplanmasında çay kaşığı kuru ham 200 ml su tüketilmesi 3 alımı gün boyunca. Ayrıca gitmeden önce çiğnemek ezilmiş çiçekler, bitkiler ve onların arkasından bir bardak su için. Sabah gerekli bir tamamlayıcı tedavi kullanımı laksatif hızlandırmak için atılımı parazitler ve ürünleri gelmişlerdir.

Soğan

Önleme

Aşağıdaki kurallara uymak gerekir:

 • iyice yıkayın ve tüm sebze ve otlar büyüdü, yeryüzünde yıkadıktan sonra bu ürünler tavsiye edilir ayrıca haşlanmış kaynar su;
 • izin vermeyin sedimantasyon gıda ürünleri üzerinde çeşitli böcekler, örneğin, sinekler, onlar da dahil parazitik tüketimi enfeksiyon solucanlar;
 • her yemekten önce ellerini yıkamak gerekir ve sabun ile yıkayın;
 • her zaman su kaynatmak ne olursa olsun, hangi kaynak o alınan (özel durum ise filtrelenmiş su, kaliteli cihaz ve şişe suyu tanınmış üreticilerin;
 • banyo sırasında açık su izin verilmemelidir su girmesine ağız, burun veya gözler;
 • yasak var şüpheli pişmiş gıda (karaciğer fluke, yuvarlak ve pr).

Temelinde bu makale açık hale gelir, hangi asalak yaşayan, karaciğer nedir, onların tehlike ve onları tedavi etmek için nasıl. Kurtulmak parazitleri halk ilaçları kendi — değil oldukça doğru bir karar. Almak için doğru ilacı kolaydır, ama ilaç için kullanılan ilaçlar atılımı bağırsak parazit organizmalar doku karaciğer için oldukça toksiktir, bu nedenle tayin için sadece doktor.

Vücut temizlenir worm istilaları, yeterince hızlı bir şekilde stabilize eder ve kendi bağışıklık sisteminin neden başlar yavaş yavaş iyileşir, karaciğer, geçmek, belirtileri, alerjik hastalıklar, solmaya üst kadranda ağrı ve sarılık.