Etkili bir ilaç bağırsak solucanları çocuklar için

Hangi hapları bağırsak solucanları çocuklar için etkili eylem ve en güvenli? Sigorta hayatlarını istila helminthic ınvasion neredeyse imkansız, evet ve her zaman hijyen ve yaşam tarzı için izin yapmak. Bu özellikle çocuklar için geçerlidir. Bu çocuklar daha sık tespit solucanlar ve annemin panik başlar, ne yapacağını bilmeden. İlk aşamada solucanlar hemen hemen hiçbir şekilde kendini göstermektedir. Doktorlar bile bazen onları keşfetmek zamanında.

Karın ağrısı

Belirtileri ve nedenleri enfeksiyon

Çocuklar nedeniyle düzensiz bağışıklık sistemi silahsız önce paraziter hastalıklar. Ama çoğu zaman sadece görünen sahte işaretler varlığı parazitler, anneler başlar, alarm sesi ve göstermek için çocuklarını uzmanları.

Gösteren işaretler olanak enfeksiyon:

 1. ağrı, göbek alanında;
 2. aşırı salya geceleri;
 3. bültenleri anlaşılmaz bir sandalye;
 4. güçlü bir kaşıntı anal delik.

Kurt vücutta neden olabilir çocuklarda enterobiasis ya da ascaride. Genellikle çocuklar olsun hastalık tarafından çekimi ağzına kirli bir oyuncak, diğer öğeleri ya da yemek yıkanmamış oldu elleri sebze, meyve, yumurta parazitleri. Flaş worm istilaları sık sık çocuk okul öncesi sonra bulaşma fekal-oral yolla sırasında salgılar biri çocuklar. Bu aslında temel yolu enfeksiyonu helminthic ınvasion.

Hastalık belirtileri

Uygulamadan önce anti-worm ilaçlar öncelikle ortaya belirtiler bebeğin doğasında olan sadece helminthic ınvasion, çünkü her tür parazitler olabilir egzersiz farklı davranır.

Ana semptom varlığı worm istilaları vücutta şunlardır:

 • mide bulantısı;
 • tekrarlayan ağrı ve kramplar;
 • iştah artırmak veya azaltmak;
 • ortaya acı ağızda metalik tat;
 • ağrı baş;
 • baş dönmesi;
 • nöbetleri, bulantı, kusma ve öksürük tipi astım;
 • ortaya çıkması, soğuk algınlığı ve deri döküntüleri;
 • Hap
 • anksiyete ve sinirlilik çocuk;
 • wince geceleri;
 • uyku eksikliği;
 • diş yürüyüş sırasında gıcırdıyor dişleri gece saat;
 • ortaya çıkması, kaşıntı ve yanma hissi anüs;
 • şikayetler yorgunluk kas ağrıları;
 • ortaya çıkması, sarılık, ciltte;
 • sıcaklık artışı;
 • lenf bezleri.

Belirtiler özeldir ve gözlenen birçok diğer hastalıklar bulaşıcı doğası, bu nedenle, sadece, varsa, düzenin 5-6 belirtileri aynı anda kabul edilebilir bir vücutta bir çocuk var, kurt.

Doktorlar, anneler kullanmadan önce противоworm ilaçların ilk muayene. Teslim kan sayımı, fekal yumurta, solucanlar, kazıma üç kez arka geçiş göz önüne alındığında, her zaman, ilk kez o tespit edilebilir parazit yumurtaları. Sadece birlikte doğan tatsız belirtiler ve sonuçları testler doktor reçete olacak, uygun tedavi ve düzeltecek kullanma kuralları tablet.

Antihelminthic ilaçlar

Bugün tıp birçok farklı araçlar. Ama çok dolu yan eylemleri. Olgunlaşmamış çocuk vücut belirsiz hissedebilir ilaçlar. Ve hala etkili antihelminthic yeteneğine sahip bir araç getirmek parazitler vücuttan. Düşünün en güvenli, etkili ve popüler olanlar. Anneler mutlaka bilmeniz gereken, hangi durumlarda alabilir ya da bu hap gibi hesaplamak doğru doz yaş ve kilo bir çocuk. Bu değer dozu artırmak umuduyla hızlı kür.

Antihelminthic ilaçlar — kurtulmak için en iyi yolu parazitleri. Ama vücudu bebekler narin biri ve tam oluşmuş değil, bu nedenle, kendi kendine ilaç ve diğer deneyler hariç. Bir araç olabilir sadece sonuçsuz, ama yıkıcı. Her zaman önce doktorunuza danışın ve sadece daha sonra kullanmak için atanmış olan ilaçlar kesinlikle bilerek.

Kullanım kuralları hap bağırsak solucanları

Kullanırken ilaç dikkate almak gerekir kontrendikasyonlar ve yan etkileri var, çünkü her anthelmintic araçları mevcuttur. Ayrıca ilaç uygulamak için gereken yaş ve kilo bebek, parazit türüne, gelişim derecesi ve maruz istilaları vücudu (özellikle bağırsak).

Hijyen

Bugün eczanelerde sunulan birçok ilaç geniş spektrumlu, oldukça aktif ve oldukça güvenli. Ancak, hepsi zehirli yönelik hızlı ortadan kaldırılması ve atılımı Ascaris ve pinworms vücuttan. Anne kadar önemli olduğunu anlamak şeyler çocuklar tablet — yani tabi vücut toksik maruz kalan ilaçlar.

Kullanırken hap belirtilen kurallara uymanız çok önemlidir:

 1. ihmal doz;
 2. kullanmak için ne reçete doktor;
 3. dikkate doz olduğu belirtilen talimatlar önemli ölçüde değişebilir;
 4. alabilir birlikte hemen 2-3 ilaç aynı anda, ama saygı öğünler arasındaki aralığı;
 5. ile tanımak kontrendikasyonları deyimi;
 6. kontrol altında tutmak için ilaç ve güvenilir çocuk bunları bağımsız uygulama;
 7. unutmayın birçok ilaç için izin almaya emziren ve hamile kadınlar, ancak düşük doz;
 8. hap kullanılmamalıdır güçlü bir karaciğer sorunları, gelişimi onkoloji çocuklarda;
 9. ihlali dozlarda yol açar, yan etkileri ve tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Bugün, en son antihelminthic araçları neredeyse yok kontrendikasyonları. Ancak vücudun her çocuk farklıdır ve algıladığı hap farklı. Kronik hastalık varlığında ilaç gerektirir dikkatli bir uygulama. Patlamadan ve yangından oluşan toksinler, katkı yok, sadece parazitler, ama aynı zamanda sağlıklı hücreleri vücutta.

Mutlaka buna bir anti-parazitik bir ilaç gerekir içecek şelatörlerin, antihistaminikler en aza indirmek için toksik etkileri vücut üzerinde противоworm ilaçlar.

Hangi ilaçlar etkili önlenmesi için?

Çocuk vücudu zayıf bağışıklık sistemi kararsız önünde saldırı worm istilaları ve olası enfeksiyon hatta bebek olan anne sütü. Anneler gerek daha dikkatli olmak ne zaman bir bebek başlar ve huzursuz davranmaya, sürekli ağlama, vurma, kolları ve bacakları.

Belirtileri vücutta toksin sahip:

 • kaşıntı ve anüs;
 • sıcaklık artışı;
 • iştah azalması.

Önlemek için en iyisidir alıştırmak çocuklar çocukluk:

 1. ellerini yıkamak geldikten sonra sokak veya tuvalete gittikten;
 2. değil çekin kirli ellerinizi ağız ve tırnak yeme;
 3. sürekli tırnaklarını kesmek çocuklara;
 4. Solucan otu
 5. değiştirmek için çarşaf en az 1 kez 3-4 gün;
 6. her gün geçirmek için dezenfekte ve tuvalet;
 7. zamanında ortadan kaldırmak, tahriş, yanma ve kaşıntı neden solucanlar.

Dış mekan uygulamaları için önerilir yukarıdaki tüm ilaçlar olarak jel ya da krem 2% yoluyla bulaşması etkilenen anüs 4-ex, günde bir kez. Ya da huzurlu bir çinko oksit, gliserin, balmumu, badem yağı oluşturmak amacı ile koruyucu bir bariyer perianal bölgede ve iltihap giderici.

Halk ilaçları Antihelminthic özelliklere sahip kabak çekirdeği. Çekilme kurt vücuttan çocuklar boyunca çiçekler tansy, ama bu araç için izin vermek için çocuklar 12 yıl.

Ne olursa olsun, değildi güvenli ilaçlar solucanlara karşı olamaz deneme için. Şüpheli istilası teslim daha iyi kazıma, testleri geçmek. Aksi takdirde çocuklar görünebilir yan rahatsızlık belirtileri kurtulmak zaten yapılacak fazla acı ve sadece bir hastane ortamında.