Gibi ilaçla kurtulmak parazitler, insan vücudunda

Geldiğinde parazitler, insan vücudunda akla gelen «geleneksel» kurt. Ama bir durum olabilir nereye vahim. Kurt temsil küçük, bazen en fazla 1 cm, yuvarlak solucanlar. Ve zaman zaman hasta sık sık akar panik durumu. Ama yenilgi parazitler çok daha ciddi solucanlar farklı türleri ulaşabilir, en fazla 10 cm Bireyler var özellikleri gezinmek için vücut, virüslü bir kişi, düşen, karaciğer, mide, akciğer, mukoza, göz küresi. Ayrıca parazitler uygulanır anlatılmamış vücuda zarar enfekte, tıkamadan kendi tangles bireylerin kan damarları. Sonunda riskini artırır, kalp krizi, inme ve bunun bir sonucu olarak, ölüm. Her yıl Avrupa yakasında parazit ölür, yüzlerce kişi, bu durumda bile bilmeden, bir sorun hakkında. Nasıl yapılır kurtulmak vücuttaki parazitleri önlemek ziyaret davetsiz misafir?

Yıkanmamış ürünler

Parazitler ve onların yol penetrasyon

Özellikler 250'den fazla çeşit çeşit parazit solucanlar yaşamak için canlı organizmalar, vücutta hayvan ve insan dahil olmak üzere. Onlar her zaman uygulanan somut bir zarar bile tehlikesiz bir bakışta yuvarlak yıkımına yol bağırsak duvarının, ortaya bir iç kanama ve karın ağrısı. Önlemek için enfeksiyon başvurmak mümkün koruma yöntemleri. Eğer bir enfeksiyon olmuş, ihtiyacınız hızlı ve etkili bir tedavi ile kendini gösteren ağırlıklı olarak ilaç kullanımı ilaç.

Önlemek için, parazit istila getirmek için gerekli olan olası bulaşma yolu. Burada özellikler aşağıdaki noktaları:

 1. İletişim yolu. Adam çok daha sık enfekte olur ne zaman dokunma hissi üzerine temas ile bulaşmış yüzeylere oyun sandbox, banyo, su ve diğer eylemler.
 2. Gıda penetrasyon yumurta parazitleri, mide, insan olamaz, orada kirli sebze ve meyve yemek, ellerini yıkamak önemlidir.yemekten önce.
 3. Böcek sokmaları da neden olur enfeksiyon parazit böcekler «aktaran» bir kişi yumurta parazitleri aracılığıyla ağız boşluğuna bir lokma.
 4. Protozoa parazitler genellikle cinsel yolla bulaşan, bu yüzden takip etmek önemlidir girişi cinsel temas ile yabancı ortakları.

Oluşursa, özel durum yukarıda verilen grup, dikkatle yaklaşmak duyumlarını daha sonra. İlk belirtileri bulaşma önemlidir uzmana danışın.

Belirtiler

Varlığı parazit bireylerin zararlı bazen onarılamaz zarar, insan sağlığı. Bu varlığı nedeniyle var davetsiz misafir vantuz ve diş oldukları ısırarak duvarı, iç organların ve uygulanan «yıkıcı bir darbe». Benzer emme tek bir yer olur, tam bir yıkım duvarı ve iç kanama, bir teşhis son derece zor.

İster bir yıkım ile karşı karşıya kalacaktır sonuçları birikmesi atık. Atık kurşun zehirlenmesi, vücudun dısarı genel kırıklık ve genel bir zehirlenme olmaması nedeniyle zamanında tedavi.

Çünkü kırık parazitler vücudun oldukça ciddi bir kişi ile karşı karşıya böyle belirtiler gibi:

 • sürekli açlık ve mantıksız bir azalma, kilo ya da tam tersi, iştah kaybı ve kilo artışı;
 • halsizlik, ilgisizlik, anemi;
 • Belirtiler
 • alerjik reaksiyonlar, daha önce gözlendi;
 • güçlü baş ağrısı genellikle migren ve yüksek kan basıncı;
 • bozulmuş bağırsak, olarak tezahür kabızlık veya ishal, şiddetli ağrı sendromu, mide ve bağırsak;
 • kırılgan saç ve tırnaklar, solgun ve pullanma, derinin;
 • ağrısı, eklem ağrısı, kas ağrıları, artrit alevlenme;
 • uçuk dudak ve diğer müköz membranlar;
 • bir döküntü, kaşıntı veya yanma hissi ile birlikte deri imkansız olduğunu açıklamak için açık nedenler;
 • uykusuzluk, düşük performans.

Belirlerken, kendinize birkaç belirtileri eksikliği ile etkili bir şekilde ortadan kaldırmak uygulandıktan sonra ilaç ilaç derhal doktora yapmak için uygun bir tanı ve tedavi.

Tehlike parazitler

İçin virüslü ortaya çıkmıştır arzuları olduğu gibi bırakmak gerekir neden örnek olası komplikasyonları varlığı ile vücutta bir davetsiz misafir. Burada özellikler aşağıdaki tehlikeler:

 • giardia karaciğer, kışkırtmak siroz;
 • trikomonas genellikle neden olur ve gelişme, diyabet, multipl skleroz, kanser lezyonları;
 • yuvarlak kurt vurmak organlar, SİNDİRİM sistemi ve akciğerler ile sonuçlanan, bir kişi alır ameliyat masasına iç kanama ile;
 • klamidya neden kısırlık;
 • Trichinella yükselişi neden nöbetler ve epileptik nöbetler olsa bile, daha önce patoloji değil saptanmıştır;
 • trematode neden olur ve gelişme kanser hastalığı;
 • Toksoplazma zararlı etkiler gelişme intrauterin fetüs, hem de tahrik var enfekte olmuş bir kişi, zihinsel engelli.

Bütün tehlike, gider tıkanıklığı, atık, onların ayrışma ve ayırma zehirli maddeler. Bu nedenle, kurtulmak önemlidir vücuttaki parazitleri, ilaç, neden olur, daha hızlı bir atılımı solucanlar. Uygulama halk ilaçları kullanmak daha iyi değil, ana tedavi olarak, fakat yardımcı yollar sadece yararlıdır. Temelde kurtulmak parazitler yer almalıdır kullanarak ilaç.

Tanı

Aramaya başlamadan önce, yanıt bir soru üzerine, kurtulmak için nasıl, parazitler vücutta hızlı ve etkili bir şekilde bir doktora başvurun geçmek için bir anket ve bir uzmana danışın. Tanı enfeksiyon için önemli bir türü tanımı davetsiz misafir – bu olur atama ilaçlar ve tedavi şeması. Burada önemli olan yerleri belirlemek isabet ve hasar vücut tarafından gerekli ek tedaviler etkilenen organ, kurtarma, hasarlı duvarlar ve kumaşlar.

Tanı

Tanı olaylara bağlıyor:

 • seroloji – tanımı, vücutta antikor için «imha» parazit atık;
 • histolojik coprogram – inceleme, ince dilimleri elde dışkı olup olmadığını belirlemek için solucanlar insanın içinde;
 • haemo intuens an – tarama kan miktarını belirlemek için, bir canlı, bir damla, bir varsa, parazitler kan artar 2 bin kez rakam varlığını gösterir larvaları insan vücudunda;
 • bu elektroakupunktur – nadiren kullanılır, çünkü elektrik varsa, parazitler durumu ağırlaştırmak.

Ne tedavi verildi, önemli bir muayene türünü belirlemek için davetsiz misafir. Bu önemlidir önlemek için kimyasal uygulama «gereksiz» zarar enfekte vücut, çünkü uyuşturucu içeren aynı zehir için bireylerin. Almak önemlidir, uygun imha için temel bir maddedir, çünkü aksi takdirde kışkırtmak komplikasyonlar hasta.

Kontrendikasyonlar medikal tedaviye

Çünkü ilaçların içeriğine dayanır zehirli parazitler için bir bileşeni, ilaç tedavisi kontrendikedir çocuklar ve hamile kadınlar, onların tedavi dayalı olmalıdır, uygulama halk ilaçları. Aynı şeyi söylüyorlar tedavisinde genç anneler. Ama seçim var – vazgeçirmek çocuk göğüs ve huzurlu bir medicamental anlamına gelir. Bu tavsiye uzman tanısı, komplikasyonlar faaliyetleri parazitler. Dahası, genç bir anne olmalıdır emzirmeye devam bebek odaklanacağız davetsiz misafir.

İlke alımı ilaç ilaç

İlaçlar atamanız gerekir sadece doktor temel ilkelerine uygun olarak böyle bir tedavi. Uygulama bir ilaç etkisiz olabilir, ama kötüleştirebilir pozisyonu, inflicting zarar bir adam.

İlaç tedavisi parazit düzenlenen çeşitli aşamalarında, nereye içerir:

 1. Uyum özel bir diyet. Türüne bağlı olarak, solucanlar kişi vazgeçmek gerekir bazı gıdalar yeme bu önlemek için gereklidir üreme bireylerin başlangıç ve onları baskı. Genellikle ilk aşama sürecek en az 3-4 gün. Bir küme, çok sayıda parazit dönemde diyet sıkılır.
 2. Uygulama ilaç için bağırsak temizliği ve artan safra. Burada huzurlu ve halk ilaçları, eğer eksik kontrendikasyonları. İlaçlar yer almalıdır en az 5-6 gün. Genellikle, bu aşamada bir diyet ile birleştirmek.
 3. Uygulama ilaç ilaçlar için ölümü parazitler. Hemen hemen tüm araçları hedef imha bireylerin vücutta. Bazıları yere saplar zararlı alan, diğer zehir. İçme araçları sürebilir değil daha 5 gün – ders alma çalışılmaktadır uygulama talimatları.
 4. Son aşama gibi görünüyor üreme ölü parazitler vücudun doğal olarak.
 5. Kan temizleyici ve iç organların yer atık.

Özetlemek gerekirse, unutulmamalıdır ilkeleri atılımı parazitler vücuttan dayalı tutarlılık: temizlik – yıkım – boşaltım – temizlik. Saygı eksikliği sunulan aşamaları neden olmaz ve olumlu bir sonuç için tedavi.

İlke alımı ilaç ilaç

Etkili ilaçlar

Randevu ilaçlar üreten sadece bir doktor çeşidine göre parazit solucanlar – dikkate almak önemlidir, onların canlılık, miktarı, adaptasyon bu «aşırı» durumlarda. Tüm ilaçlar ayrılır grupları göre farmakolojik özellikleri.

İmha parazitler

İlk temizlik yapılabilir, herhangi bir kabul edilebilir hasta için ilaçlar ve yöntemler vardır. Daha sonra doktor reçete ilaçlar için imha icin. Bu ilaçlar dahil:

 1. İlaçlar bir parçası olarak, hangi çiçekler tansy, karanfil ve pelin. Bitkisel kompozisyon gerektirir zararlarına eylemleri iç organları kendisi virüslü uygulamakla, yumuşak etkisi. İnfüzyon temel bileşenleri hazırlamak ve kendi kendine, ama bir tablet için son derece konsantre, neden yeterli olabilir sadece 2-3 alma anlamına gelir.
 2. İmha parazitler oluyor sadece dağlama. Orada etkili bir ilaç farmakolojik özellikleri olan bir amacı elde etmek bozukluğu var parazit asimilasyon şekeri. Bu yol, onların yavaş yavaş ölüm.
 3. İlaçlar bir yere saplar solucanlar, zaten iki gün helak eksikliği nedeniyle güç. Bu nedenle, onların atılımı başlar hemen sonra, uygulama araç – bireyler çıkıyor vücuttan doğal bir şekilde canlı.
 4. İlaç için tasarlanmış bir azap tenya ve basit. Tapeworms neden daha yıkıcı zarar insan vücudu, bu nedenle burada kullanmayın felç para – daha iyi bir neden parazitler, ezici bir darbe hızlı eylem.

Tüm tıbbi araçları ayrı ayrı atanır beklentisi ile doz ve rejimleri.

Parazitlerin atılımı

Ölen parazitler çıkacaktır uzun bir süre doğal olarak, bu nedenle, bir tür sürecini hızlandırmak için önerilen ilaçlar. En etkili ilaç dahil, engelleyici, temizleyici bağırsak, ölü solucanlar. İlaç alınabilir yetişkin ve çocuk yaş üzerindeki 5 yıl.

Temizlik bozunma ürünleri

Yok parazit bireylerin ve onların vücuttan atılımı çok zaman almaz. Çok daha zor vücut temizlemek, zehirli bozunma ürünleri. Burada doktor tarafından atanan bir dizi ilaçlar, eylem kime yönelik bazı «parçalar» temizlemek için.

Başka şeylerin yanı sıra, önemli ilaçlar bağışıklık sistemini güçlendirmek için, önlemek için, «nüks» ve hızlı bir şekilde tekrar enfeksiyon.

Tedavi süresi

Tedavi helminthiasis, toksoplazma ve diğer hastalıklar kadar sürebilir ay. Minimum tedavi zaman alır ve bir ay burada dikkate alınır 4 aşamada imha parazitler. Kesin bir tedavi şeması noktası doktorunuz.

Enfeksiyon önleme

Enfeksiyon önleme

Getirildikten sonra parazitler hitap önemlidir önleyici eylem arasında olan özellikler aşağıdaki kurallar:

 1. Hijyen – yemekten önce ellerini yıka, her zaman geldikten sonra c sokaklar ve varlığı ortak alanlar. Önlemek için yeniden bulaşma faydalı olacaktır antiseptik sprey pocket biçim – yeterli her zaman kendine sahip alkollü mendil.
 2. Tedavi sırasında her gün değişim nevresim – sadece bu yüzden yeniden bulaşmasını önlemeye söyledi. Bu arada, hatta alışılmış kurt özelliği var çıkamazdı dışarıya ve yumurtalarını yılında anal delik. Buna göre, yumurta parazitleri mevcut iç çamaşırı ve yatak takımı. İkisini de değiştirmek gerekir her gün ve kullanımdan sonra bir şeyler mutlaka kaynatılır.
 3. İyice yıkayın meyve ve sebzeleri yemeden önce. Hiçbir zarar, kullanmak için bu özel aracı olan hızlı ve etkili bir şekilde giderir ve bakteri, olası yumurta parazitleri.
 4. Olamaz tüketilebildiği gibi çiğ et ve balık, bu enfeksiyon riskini artırır salmonella hastalığı. Favori suşi genellikle neden olur enfekte yuvarlak solucan. İçmeden önce yemek için mutlaka maruz ürünler ısıl işleme.
 5. Hiçbir iletişim yabancılarla hayvan – onlar da yerli yumurta parazitleri. Eğer aynı kişi oldu, ellerinizi iyice yıkayın. Eğer bu vardı, eldiven veya mittens, temastan sonra mutlaka kaynatın onları, ya da en azından çamaşır yıkamak. Hayvanları foster ve takip davranıştır.

Bulaşmasını parazitler oluşabilir en sıradışı kişi için bir yoldur. Hemen hemen tüm enfekte anlamıyorum, nasıl böyle bir şey oldu. Ama eğer kötü hissettim belirtileri gösteren olup vücutta parazit bireylerin, lütfen hemen kliniğe geçiş için anket. Bağımsız bir ilaç ile tedavi kesinlikle yasaktır.