Nasıl görünür solucanlar insanlarda fotoğraf

Tür solucanlar etkileyen iç insan organları denir solucanlar (bağırsak solucanları). İstatistiklere göre, bugüne kadar, worm istilası tabi yaklaşık 30% toplam nüfusu. Zehirlenme vücuda solucan yetenekli vurmak için vücudun herhangi bir parçası. Bu tehlikeli değil, sadece hastalığı tetikleyebilir archlar. Onların varlığı, vücutta ölümcül olabilir.

solucanlar, insan vücudunda

Bugüne kadar helminthiasis bu tedavi sadece medicamental ilaçlar, ancak ve halk ilaçları. Her tür için farklı tedavi yolları. Bu nedenle, değer bilmek ve anlamak için, ne olur, tür bağırsak solucanları belirtileri, için zamanında önlem almak.

Sınıflandırma helminthiasisов

Solucan-parazit iki gruba ayrılır: bağırsak ve kumaş.

İlk görünüm yaşar, doğrudan bağırsak. Bu grup içerir:

 • yuvarlak kurt ve pinworms;
 • hookworm ve giardia;
 • vlasoglavy ve cüce tsepen;
 • boğa tsepen ve sunduğu tenya;
 • domuz tsepen.

Kumaş solucanlar kalabilmeniz için herhangi bir organ insan vücudu ve organizması yıllar boyunca. Bunlar:

 • cysticerci ve trematodlar;
 • Trichinella ve hepatik Dens;
 • ekinococozis ve al'veokokk.

Yuvarlak kurt

En yaygın ve zor çeşitli solucanlar yaşayan ince bağırsakta yetişkin ya da çocuk, bir vücut. Enfeksiyon verilere bakan helmint adını taşıyan askariazis.

Önce içine ince bağırsak yuvarlak kurt yapıyor bir şekilde vücuda vücut. Hastalığa yakalandıktan sonra, larva bireylerin nüfuz dolaşım sistemi, ve daha sonra birlikte içine kan akciğerlere, nerede onlar olgunlaştırmak.

İlk günlerinde istilası kişi hissetmeye başlar halsizlik, sinirlilik, sıcaklık artışı, nefes darlığı, öksürük ve ağrı bölgesinde göğüs. Bu tür belirtiler yerleşti ve daha başlangıçta archlar etkiler solunum sistemi.

Enfeksiyon oluşabilir kullanılan ham su kaynaklardan, kötü işlenmiş taze meyve ve sebze. Yaz aylarında hasarı riskini artırır.

Pinworms

Küçük solucanlar, olan, yerleşmek bağırsak hastalığı neden başlıklı enterobiasis. Solucanlar yumurtalarını anal bölgede geçiş. Bekletilen yumurta haline larva ve tekrar yutulur üzerinden sadece ağız boşluğu.

Yeniden enfeksiyon oluşur temas nedeniyle kirli eller gıda ile o kullanıyor. Belirtiler enfekte olabilir anüs kaşıntı ve sinirlilik.

Önemli! Taşıyıcı, bir hastalık bir adam.

hookworm

Enfeksiyonu yoluyla gerçekleşir hasarlı cilt ile temasında toprak, yaşadığı larva bu tür solucan. Veri parazitler girmeden önce, bağırsak, yapıyor, aynı şekilde, gibi yuvarlak kurt.

Semptomatik lezyonlar, öksürük, karın ağrısı, bulantı ve bulanık bir sandalye. Bu tür helminthiasisов anemi neden olabilir.

giardia

Giardia

Giardiasis ilerledikçe var olan insanların alışkanlığı tırnak yeme ve diğer nesneler (kalem, kalem). Enfeksiyon da oluşabilir kullanımı, düşük kaliteli su, yıkanmamış ürünler ile temas, kirli nevresimleri nerede bulunabilir, larva, ve hastalığın taşıyıcı.

Hastalığın belirtileri olabilir gevşek dışkı ve alt karın ağrısı.

Vlasoglavy

trichocephalosis oluşur döneminde enfekte larva whipworm. Onlar içeri ile birlikte, işlenmemiş meyve ve sebze. Kirli eller ve su da taşımaz.

İşgal eşliğinde keskin karın ağrısı, ishal, azalmış iştah. Genellikle enfeksiyon belirtileri ile benzer belirtiler apandisit.

Boğa tsepen

En tehlikeli tür solucan, bağırsak parazit kalın bağırsak. Yetişkin solucan ulaştığında kaç metre uzunluğunda. Numune çalmaktadır, insan vücudunun her besin üretir güçlü bir sarhoşluk.

Belirtileri istilası şunlardır:

 • ishal ve karın ağrısı;
 • kusma ve bulantı;
 • huzursuz uyku;
 • baş dönmesi ve bayılma.

Hastalık riski sığır tenya enfeksiyon oluşur yiyerek yetersiz işlenmiş sığır eti, enfekte larvaları sığır tenya.

Sunduğu tenya

Nedeni bu difillobotrioz bir yeme kötü işlenmiş balık ürünleri ve baldır. Solucan arayan bir hastalıktır en büyük ulaşabilir on metre. Belirtileri enfeksiyon savunan güçlü alt karın ağrısı ve anemi oluşumunu.

Domuz tsepen

Enfeksiyon verilere bakan helmint son derece tehlikeli bir insan için. Yeme domuz eti, geçemeyen yeterli termal işleme girmesine yol açabilir, vücudun finn hale gelen yetişkin bireysel.

Vücut domuz tenya periyodik olarak ayrılır sözde üye yeteneğine sahip çıkmayan, kendi vücut ile anüs veya dışkı ile, alma, çevre. Taeniasis benzer belirtiler ile enfekte boğa tenya.

Hepatik Dens

Opisthorchiasis oluşur nedeniyle düşen insan vücudunda larva, karaciğer Fluke ile birlikte enfekte balık.

Belirtileri gösteren opistorhoza olduğunu:

 • mide bulantısı;
 • ishal;
 • vücut ağrıları, tüm vücutta;
 • görünüm alerji.

Daha ciddi belirtiler var kronik. Bu tür tehlikeli parazit gelişimi, karaciğer kanseri.

echinace

Ekinococozis

Solucan yerleşir vücutta en sık karaciğer veya akciğer. Ekinococozis yapabiliyor neden kist oluşumunu etkilenen organ ve tümör oluşumu. Enfeksiyon ölümcül olabilir. Geçirilen larva bir kişi ile temas yoluyla hastalıklı hayvan.

Trichinella

Onlara maruz kalan ilk insanlar, tüketmek yemek kötü işlenmiş et vahşi hayvanlar. Taşıyıcı trichinella olabilir ve domuz. Habitat yetişkin bireylerin insan vücudu için çeşitli kasları (solunum, yüz, vb.).

Erken dönemde ortaya çıkan bulantı ve gevşek dışkı. Sonraki belirtiler istilası vardır, sıcaklık, şişlik, deri döküntüleri, kas ağrıları. Enfeksiyon verilere bakan parazitleri zamanında tedavi olmadan neden olabilir ölüm.

Belirtiler çeşitli bağırsak solucanları

Çoğunlukla, bir enfeksiyon solucanlar olur yenilgi SİNDİRİM sistemi ve kırma işlerini. Bazı tür solucan var, kanca, halka, sarılmak barsak duvarında yırtılma ve olanaklar içinde oluşan yaralar ürünleri kendi yaşam ve özel maddeler, olumsuz yönde etkileyen sindirim organları ve provoke ortaya çıkması, insanların böyle negatif belirtiler, bulantı, karıştırma kusma, ishal veya kabızlık, şişkinlik ve gaz. Görünebilir ve nörolojik belirtiler, uyku bozukluğu, sinirlilik, ortaya çıkan zehirlenme toksik ürünlerle yaşam her türlü eder. Şiddeti gibi belirtilerin süresine bağlıdır enfestasyonlar insan. Her çeşit helmint kendi karakteristik klinik tablo. İçin bir fırsat oldu değil yanlış tanımlarken, türü tutulmuş bir hastanın parazit gerekir daha fazla düşünün, hangi belirtileri neden en sık rastlanan hastalık:

 • Çoğu yuvarlak solucan oluşumu ile karakterize acı hissi olmayan tam yeri lokalizasyonu, bulantı ve kusma bir dürtü bozuklukları sandalye. Bu tür solucanlar gibi pinworms etkiler en sık çocuklar, kışkırtır ortaya çıkması güçlü bir kaşıntı anüs. Açıklamaları bu sınıf parazitler öğrenmek için klinik, aranan bunları, karakteristik olarak ortaya çıkması ve kişinin genel belirtiler Express içinde toxicosis ve alerji;
 • İnsanları bulaşmasını düz solucanlar kışkırtır görünümü var dysuric bozuklukları. Akut form patoloji karakteristik artan boyutlarda karaciğer ve dalak, ve bu durumda geçiş bu çeşitli worm istilası kronik aşamada, hastalarda görünür parlak belirtiler kolit;
 • Varlığı insanlarda solucanlar-flukes ile karakterize karaciğer hastalıkları – pankreatit ve hepatit. Onlar da kışkırtmak ortaya çıkması ile ilişkili belirtiler şiddetli nörolojik bozukluklar.

Ne tür bir kurt gelir, çocuklarda?

En yaygın çocuk solucanlar, özel fikstür önemli calais için yuvarlak kurt ve pinworms. Bu parazitler etkiler çocuklar sık sık. Bilerek neden bunları belirtileri ve fotoğraf gibi tam olarak bakmak, onları ergin bireyler fekal kitleler, zamanında şüpheli onların varlığı ve uyarmak ortaya çıkması, geri dönüşü olmayan bozukluklar insanlarda.

Calais çocuk karşılamak değil, sadece bireysel temsilcileri, bu tür solucanlar, ama aynı zamanda ve clews parazit solucanlar. Onların larvaları göç akımı ile kan zarar, bu duvarı, akciğer, bronşlar ve damarlarının durumda penetrasyon pankreas ve karaciğer, onlar neden mümkün pankreatit veya hepatit. Kesin tanı için çocuklar ve yetişkinler için gerekli bir çalışma kala, hangi olmalıdır ortaya varlığı içindeki yumurta parazitleri. Ama bu oldukça zor, bu yüzden bir süreç olarak üreme bu tür solucanlar oluyor her gün.

parazit tedavileri

Türleri ve tedavi helmint

Genel yöntemler parazitleri öldürmek yoktur bugüne kadar. Tedavi yaklaşımı bağırsak solucanları insan her zaman kesinlikle ayrı. Mümkündür tedavi medicamental ilaçlar, ameliyat veya uygulama halk yöntemleri. Son taktik tedavisi atar sonra doktor, kapsamlı bir teşhis ve tespit etmek için bir tür bağırsak parazit solucanlar. Tüm terapötik etkinlik yok helmint, hem çocuklar ve yetişkinler için reçete gerekir, sadece bir uzman. Kendini bu durumda kesinlikle kontrendikedir. Tedavi helminthiasisов gerekir aşamalı ve kapsamlı bir şekilde. O aşağıdaki adımlardan oluşur:

 • Hazırlık aşaması;
 • İmha parazitler;
 • Kurtarma rahatsız ettikleri özellikleri.

İlk aşamada kullanmak sorbent yardımcı bağlama ve toksinlerin atılımı ayrılan çeşitli türleri, solucanlar, ve bitkisel yağlar. İleri alarak başlamak gerekir, ilaç ilaçlar, yiyen parazitler. En azından hastalar için atanır enzim araçları için tasarlanmış temizlik SİNDİRİM sistemi. Onlar yardım getirmek cüruf, durdurmak için neden belirli türleri, solucanlar karaciğer hücrelerinin imha ve kurtarma hızlandırmak yapısı.

Durumunda parazitlerin varlığı tespit bir çocuğun geçmesi için tedavi kursları kurtulmak gerekir tüm aile üyeleri. Bu önlemeye yardımcı olur oluşumu ocağın enfeksiyon herhangi bir tür bağırsak solucanları üzerinden sürekli istila birbirlerine onların yumurta. Ayrıca bu durumu güçlendirmek gerekir dikkat düğün sıhhi usul ve kurallarına uymak, kişisel hijyen. Sadece çalıştırdığınızda, tüm kuralları kısa sürede parazitlerin kurtulmak ve önlemek için daha fazla enfeksiyon.

Tanı helminthiasisов

Testleri helmint

Tanı helminthiasisов oldukça karmaşık ve tamamen dayalı kapsamlı bir ankette, kişinin kendisi için geçerli çeşitli laboratuvar yöntemleri. Tüm yöntemleri, muayenesi, geçerli tanımlamak için helminthiasisов, kabaca üç gruba ayrılır:

 • Morfolojik tanı (öğrenme mikroskop altında dilimleri esnasında elde edilen doku biyopsi veya ponksiyon farklı organları);
 • Klinik, immünolojik ve serolojik tanı yöntemleri (ULTRASONOGRAFİ, farklı organları, tomografi, röntgen, kan testleri, idrar, DGC, ELISA, vb);
 • Parasitological yöntemleri (en bilgilendirici ve değerli bir tanı için helminthiasisов, çünkü algılamak için izin, yumurta, larva veya kendilerini helmint çeşitli biyolojik sıvılarda gibi dışkı, idrar, kan, mide suyu, safra, kusma kitle, kazıntı, intestinal mukus, vb.).

Morfolojik tanı düzenlenen nadir durumlarda, sadece bir şüphe helminthiasis, hangi parazitler olabilir, kalın doku, örneğin, cysticercosis, trişinoz, vb Klinik, immünolojik ve serolojik yöntemler de kullanılır tanımlamak için helmint, yerelleştirilmiş kalın iç organları (örneğin, akciğer, karaciğer, beyin, vb.). Diğer tüm durumlarda, teşhis için helminthiasisов kullanılan çeşitli yöntemler sağlayan bir kerede yüklemek için bir tür solucan, provoke bir hastalıktır.

testleri, parazit

Ne zaman birincil kitle anketler tanımlamak için helminthiasisов her zaman kullanılır Parasitological teknikleri, ve daha sonra, varsa, şüphe üzerine enfeksiyon, parazitler, gibi, kalın, iç organlar, gelişmiş üretmek morfolojik tanı veya kullanan klinik, immünolojik ve serolojik yöntemler. Bu nedenle şüpheli helminthiasis gerekir öncelikle bir üretmek için bir çalışma, bir özel laboratuvar.

Önlenmesi için helminthiasisов gerekli titizlikle takip kuralları, kişisel hijyen: mutlaka ellerinizi yemek yemeden önce, tuvalete gittikten sonra ya da bir kişi ile bir hayvan değil, yenen yıkanmamış meyve ve sebzeler yarı çiğ et veya deniz ürünleri. Yememek su açık su. Yok sinekler ve diğer böcekler, tahammül yumurta eder.