Kurt erişkinlerde: belirtileri, tedavisi

Bağırsak solucanları dediğimiz solucan grubundan helmint, parazit insan vücudunda neden anormallikleri, organ ve sistemleri. Yetişkin insanlar sık sık karşılaşılan pinworms ve yuvarlak. De mevcut olabilir çeşitli tapeworms ilgilendirmeyen kullanarak solucanlara. Her iki durumda da, belirtileri helminthiasis hemen tıbbi yardım isteyin, bir reçete etkili bir tedavi yöntemidir.

Hastalığın nedenleri

Çeşitli kaynaklar vardır enfeksiyon vücudun solucanlar:

 1. Helminthiasis – bu durumda kurt düşmek insan vücudu ile toprak ve su. Ayrıca, bu sorun oluşabilir temas depolama ve taşıma sırasında sinekler yumurta gıda.
 2. Pin yolu solucanlar insana bulaşan. Bu nedenle, genellikle yayılır pinworms ve enfeksiyon riski çok yüksektir.
 3. Biyo-helminthiasis – kurt vücuda içtikten sonra çiğ ve az pişmiş et veya balık.
 4. Böcek sokması. Oldukça sık vektörleri solucanlar vardır sivrisinekler.
Kurt yetişkin

Ana tarafından enfekte bağırsak solucanları olarak kabul edilir fekal-oral. Bu durumda, helmint yumurta içine insan vücudu ile yiyecek veya su. Oldukça nadir helminthic istilası sırasında meydana gelen böcek sokması.

Bağırsak solucanları belirtileri yetişkinlerde

Enfeksiyon belirtileri doğrudan bağlıdır yerelleştirme kurt vücutta. En büyük koloni parazitleri – Ascaris, pinworms, tapeworms bağırsaklarda, ancak, bazı helmint hareket edebiliyoruz vücuda. Örneğin, yuvarlak ön, önce almak için mideye, oradan da kan akımı ile nüfuz akciğer veya karaciğer. Orada geliştirdikleri üç hafta sonra tekrar girer, bağırsak veya mide.

Pinworms sık sık düzenlenir anüs, neden şiddetli kaşıntı. Kadınlarda onlar da lokalize genital. Bu tür parazitler, kedi kelebeği, sık sık yaşayan karaciğer ve pankreas. Echinococcus granulosus yetenekli isabet kas ve kemik etmiyordu – nüfuz bile beyin. Ayrıca bazı helmint türleri olmak üzere, solunum organları, neden sürekli öksürük.

Yerelleştirme bağlı olarak ortaya aşağıdaki görüntüler helminthiasis:

 • Kabızlık. Kurt büyük boyutlarda engelleyebilir barsak lümen, kışkırtır ihlal sandalye. Kabızlık devam edebilir en fazla iki gün.
 • İshal. Bazı parazitler üreten özel bir madde, uyarıcı organizma seçimi, sindirilmemiş gıda artıkları ile birlikte bol su için.
 • Gaz. Ayrı bir tür helmint kışkırtmak şişkinlik, ince bağırsak, neden olur, aşırı gaz oluşumu. Eğer zamanında kurtulmak bağırsak solucanları, gaz kadar sürebilir ay.
 • İrritabl bağırsak sendromu. Solucanlar neden olabilir geliştirme iltihabı bağırsak bozulmasına yol açar, besin emilimi.
 • Ağrı, kas ve eklem ağrısı. Kurt lokalize edilmiş olabilir vücudun herhangi bir yerinde. Eğer onlar düşmek, eklem veya kas başlarlar onları yok kumaş. Sonuç olarak ortaya çıkan ağrı, vücudun tepkisi geçim parazit.
 • Alerji. Seçim helmint neden olabilir üretimini, vücut hücrelerinin özel – eozinofil. Onlar neden inflamasyon, doku, neden olur, alerjik reaksiyonlar.
 • Cilt hastalıkları. Sonuç olarak, insanlarda sivilce, kırışıklık, ürtiker, akne ve hatta papilloma. Bazen enfeksiyon solucanlar yol açar aşırı kırılgan tırnak ve saç.
 • Anemi. Tek çeşit kurt yeteneğine sahip, duvarlara sopa bağırsak alarak değil, sadece besin aynı zamanda kan. Sonuç olarak, insanın gelişimi, anemi.
 • Ağrı, kas ve eklem ağrısı
 • Ağırlık değişimi. En sık enfeksiyon solucanlar neden olur ani kilo kaybı. Mesele şu ki, parazitler absorbe önemli miktarda besin giren insan vücudu, gıda ile. Ayrıca, varlığı worm enfestasyonlar genellikle iştah kaybına neden. Ancak, bazı durumlarda, bir kişinin bir artış vücut kitle indeksi – bu süreç, koruyucu bir tepki, vücudun deşarj eder.
 • Sorunu işleyişi sinir sistemi. Varlığı, bağırsak solucanları, vücutta olumsuz etkiler sinir sisteminin durumu. Sonuç olarak insanlarda gelişen anksiyete, anksiyete ve hatta depresyon başlar.
 • Uyku bozuklukları. Eğer bir adam her gece yarısı uyandığında, uyku gösterebilir worm istilası. İşte tam bu anda gerçekleşir arıtma karaciğer tarafından üretilen toksin solucanlar. Genellikle gece parazitler terk yoluyla vücuda rektum ve bu süreç hissi eşlik şiddetli kaşıntı.
 • Kronik yorgunluk sendromu. Bu durum şeklinde kendini gösteren depresyon, ilgisizlik, halsizlik. Neden böyle bir sorun yatıyor eksikliği vücutta besin. İnsanlarda görülebilir hafıza kaybı, duygusal stres.
 • Anormallik bağışıklık sistemi. Enfeksiyon solucanlar neden olabilir bağışıklık bozuklukları. Sonuç olarak, bir kişi daha sık hasta viral hastalıklar. Ondan görünebilir alerjik reaksiyonlar tanıdık bir gıda. Gut genellikle gelişen guatr veya kolit ve yüzünde görünür akne döküntüleri ve uçuk.
 • Onkolojik patoloji. Solucanlar olabilir çok güçlü bir zehir vücut, bağışıklık sadece bu ile başa çıkmak için bir süreçtir. Sonuç olarak gelişen çeşitli komplikasyonlar dahil olmak üzere lehine çıkması kötü huylu tümörler.
 • İltihap, solunum yolları. Solucanlar serbestçe hareket edebilir, çeşitli organlara ve, tabii ki, solunum sistemi, bir istisna olabilir. Eğer kurt kapamak solunum kanalları görünebilir zorluk solunum süreci. Ayrıca insanlarda sık sık ortaya çıkar, öksürük ve vücut ısısı yükselir. Oldukça tehlikeli bir komplikasyon helminthiasis bir gelişme astım.
Tanı yöntemleri helminthiasis

Tanı yöntemleri helminthiasis

Ortaya çıkarmak için solucanlar yetişkin bir insanın vücudunda, en sık kullanılan ovoscopy. Bu çalışmada analiz etmektir dışkı yumurta, solucanlar, parazit organları, sindirim sistemi. Ne yazık ki, her zaman almak için yönetir yüzde yüz bir sonuç, çünkü tüm kurt sistematik olarak yumurta bırakırlar.

Daha doğru bir sonuç elde edilebilir ile histolojik coprogram. Bu anket sayesinde başarıyor açıkça ortaya ceset parçalarını solucanlar, yanı sıra yumurta. Sonuç olarak, sadece teşhis helminthiasis, ama aynı zamanda belirlemek için görünüm saptanan parazitler.

Şüphesi varsa yerelleştirme helmint akciğer göstermektedir radyografi. Ayrıca, gerçekleştirilen bir çalışmada, balgam. Ortaya çıkarmak için parazit karaciğer, beyin veya böbrekler, bilgisayarlı tomografi veya ultrasonografi. Tanı helmint kan yakınlığı kan sayımı. Ayrıca bu amaç için yapılabilir immünolojik testler.

Tedavi bağırsak solucanları, yetişkin

İçin tedavisi en etkili, bir doktora görünmeliyim ve açıkça sopa öneriler. Uzman atar tedavi sadece testi sonuçlarına göre. Kendi başınıza ilaçları olamaz, çünkü sahip oldukları toksik etkileri insan vücudu üzerinde. Bunun dışında, dikkate değer, farklı helminthiasisх gerekli çeşitli tedavi rejimleri. Kayda değer seçtiğinizde, ilaç dozu vardır, yaş ve kilo bir adam.

Algılandığında, pinworms veya Ascaris tedavisi için kullanılan ilaçlar.

Birçok ilaçlar etkisiz ilişkin larva ve yumurta eder. Ayrıca, orada yeterince büyük bir tehdit kendisi-enfeksiyon Enterobius. Bu nedenle 2-3 hafta sonra tedavi tekrarlanmalıdır.

Halk arasında para ile mücadele için solucanlar gibi özellikler kabak çekirdeği ve çim tansy. Tohum temizlemek için tavsiye edilir, kendiniz için tutmak ve yemek için ince bir tabaka arasında bulunan bir tohum ve kabuğu.

Kurtulmak için bağırsak solucanları 300 gr bu ürün için gerekli doğrayın, bal ile karıştırın ve yiyin. Bunu yapmanın en iyi yolu sabah saati. Daha sonra 3-4 saat kaçınmaya öğün. Bu süreden sonra lavman yapmak gerekir. Tedavi tekrar edilebilir birkaç hafta sonra.

En popüler fon solucanlar, solucan otu. Pişirmek için et suyu 3 yemek kaşığı bitki gerekir kaynar bir bardak su dökün ve bekletin 1 saat sonra süzün. Aracı içmek gerekir 3-4 günde bir kez bir çorba kaşığı için.

İle başa çıkmak için toksinler ve bağırsak solucanları yok etmek için yardımcı ürünler, sahip acı bir tat. Bu amaçlar için kullanmak için tavsiye edilir pelin ve karanfil. Ayrıca, hemen hemen tüm solucanlar tahammül asidik bir ortam. Bu nedenle, ile başa çıkmak için bağırsak solucanları tarafından açma diyet lahana turşusu, elma sirkesi, doğal meyve suları, asitli sebze ve meyve.

Eğer bir şüphe var solucanların varlığı, vücutta gerekli diyet dahil, çok sayıda taze havuç. Ayrıca çok yararlı bir doğal içecek havuç suyu ve infüzyon huş tomurcukları. Bunu yapmak için, bir çay kaşığı hammadde dökmek için bir bardak su ve ısıtma için buhar banyosu üzerinde yarım saat boyunca. İki saat infüzyon hazır. Almak için tavsiye edilir yarım bardak araçları, günde iki kez. Terapi kursu – 1 hafta.

Önleme kurt

İçin savaşmak zorunda kaldı hoş olmayan sonuçları ile enfeksiyon solucanlar öneririz önleyici faaliyetler. Bu değer kullanmaktan ham su yaylar veya kuyu. İçki sadece kaynatılmış veya filtrelenmiş su.

Sonra toprak ile temas ellerinizi iyi yıkayın ve sabun ile yıkayın. Az dikkatle değer, yıkama sebze, yeşillik, meyve ve çilek. Çok önemli tabi dikkatli bir ısıl işleme et, balık ve kümes hayvanları. Tüketmek tavsiye edilmez kurutulmuş, tuzlanmış veya çiğ gıdalar içeriği ile kan.

Yüzdükten sonra su mutlaka duş almak zorunda. Değmez izin ev yapımı köpek yalama kol veya yüz, çünkü onların dilinde mevcut olabilir helmint yumurta. Sonra hayvan ile temas gerekir iyi ellerinizi yıkayın. Ayrıca, değer gerçekleştirmek antiparaziter temizlik ev evde beslenen hayvan.

Helminthiasis

Özellikleri helminthiasisов hamilelik

Enfeksiyon bağırsak solucanları kimse etkilenmez, ve, tabii ki, hamile kadınlar bir istisna vardır. Ayrıca, sırasında taşıyan bir çocuğun bağışıklık sistemi büyük ölçüde zayıflamış, çünkü tehdit geliştirme helminthiasis artar. Bunu önlemek için, dikkat hastalığın önlenmesi için – iyi bir el yıkama tuvaletten sonra ya da hayvan ile temas, dikkatle ele sebzeler, otlar ve meyve tüketen önce.

Eğer bir enfeksiyon yine oldu, hemen tıbbi yardım isteyin. Gebelik sırasında, kabul edilebilir değil, her bir ilaç için bir yer eder. Bu dönemde yalnızca geçerli uygulama piperazin. Bulaştıktan Ascaris doz 1,5-2 g, tedavinin gidişatı – 2 gün 2 resepsiyon saat önce yemek. Eğer hamile bir kadın tanısı pinworms, tedaviye devam etmek gerekir 5 gün ilacı aynı dozda.

Kurt oldukça sık rastlanır erişkinlerde, neden ciddi ihlalleri, birçok organ ve sistemleri. Önlemek için, kalkınma için tehlikeli komplikasyonlar, yapmaya değer önlenmesi helminthiasis. Eğer parazitler hala sızmış vücut için gerekli hemen bir doktora başvurun, bir reçete etkili bir ilaç.