Kabak çekirdeği — doğal ilaç parazitlere karşı

Bilim adamları iddia kabak biri haline gelmiştir ilk bitkiler, kullanılan gıda. Özel bir popülerlik zevk kabak çekirdeği, sahip benzersiz bir tat ve hassas bir koku. Zamanla insanlar dikkat gerçekten iyileştirici özellikleri kabak tohumu. Bu oval ve düz tohum içerir birçok yararlı maddelerin yanı sıra sahip güçlü bir etkisi olduğunu. Beklendiği gibi, parazit tedavisi yapılır bu lezzetli tohumları.

Kabak çekirdeği

Kullanımı nedeniyle zengin bir kompozisyon

Kabak çekirdeği – vitaminler ve mineraller, ürün özellikle değerli bir parçası olarak çok sayıda yemek ve peynir olarak. Eğer dikkate kompozisyon çekirdeği daha ayrıntılı olarak görebilirsiniz, onları içerdiği için ihtiyacınız olan her şey tatmin edici, ve en önemlisi, düzgün çalışması için vücudun.

Şifa bileşenler:

 1. Vitaminler: A, B1, B2, PP, B5, B6, B9, c, E, K. karşılaşırsa, vitamin eksikliği, bu en zararlı bir şekilde etkileyen, onun sağlığı, işlevselliği organ ve vücut sistemlerinin durumu. Organizmanın koruyucu özellikleri düşüyor ve kişi sürekli hasta. Bu yüzden çok önemli bir diyet dahil etmek için «vitamin» ürünler.
 2. İz elementler. Bu hayati bileşenlerine teşvik işlevi, iç organlar ve destek durumu, esenlik düzeyde.
 3. Amino asit, üretiminde yer alan protein.
 4. Cucurbitina. Bu öğe, işler felç etki eder. Onlar artık katılmak bağırsak mukoza ve hareket. En büyük konsantrasyon bu madde kavrami, film, kapsayan çekirdeği. Bu nedenle kabak çekirdeği ile birlikte tüketilmesi gerekir yeşil bir film.

Antik çağlardan beri, insanlar saygı ile tedavi tohumları kabak ilave edildi ve onların gıda ve ilaç. Eğer ekle menüsü, kabak çekirdeği, çok yakında fark aşağıdaki değişiklikler:

 1. Güçlendirilmiştir organizmanın koruyucu özellikleri.
 2. Normal bir durum, kalp ve kan damarları.
 3. Geliştirilmiş cinsel fonksiyon her iki cinste de.
 4. Normalleştirilmiş metabolik vücut fonksiyonları.
 5. Kabak
 6. Vücut geliyor sesi.
 7. Stabilize çalışması, SİNDİRİM sistemi.
 8. Yükselir hemoglobin düzeyi.
 9. Saç ve tırnaklar güçleniyor.
 10. Geliştirmek rejeneratif yeteneği.

Hangi kurt korkuyor kabak tohumu

Göre yıllık tecrübeye insan, vurgulamak ve türlü parazitler, kiminle mücadele bu ürün:

 • yuvarlak kurt;
 • pinworms;
 • halka solucanlar;
 • şerit solucanlar.

Çok uzun zaman önce ortaya çıktı, kabak çekirdeği için yardımcı olur ne zaman giardiasis, bulunduğunuz lamblia olmayan solucanlar. Ürün mikroorganizmaları yok eder ve izin çoğalırlar.

Doz aşımı ve kontrendikasyonları

Hatta en yararlı araç, aşırı dozlarda olabilir onarılamaz zarar verebilir. Kabak çekirdeği zararsız, ama bu demek değildir ki onların tüketilebilir olmadan önlemler. Eğer aşırıya göre bir ürün almak yerine, beklenen etkisi ve hasar vücut.

Tavsiye edilmez kullanımı kabakgiller tohum olmadan gözlem, bir uzman, bir kişinin:

 • fazla kilolu olmak;
 • alerjisi olan bu ürün;
 • asitlik;
 • ürolitiyazis;
 • patoloji karaciğer ve böbrek;
 • SİNDİRİM bozuklukları (bağırsak tıkanıklığı).
Yemek tarifleri ile kabak ayçiçeği tohumu

Maksimum fayda elde etmek için kullanımı kabakgiller tohum ve zarar değil, vücudunuzun, olmamalı hevesli bu ürün. Eğer söz konusu sürgün parazitler, tohum gerekir yemek her gün ve yeterli miktarlarda. Tedaviye geçmeden önce, her kişi için gerekli olduğundan emin olmak için, o grubu kontrendikasyonları. Eğer tüketilmesi tohum rağmen, yasakları, tezahür aşağıdaki yan etkileri:

 • bozukluğu, sindirim organları;
 • mide bulantısı;
 • kusma;
 • taşikardi;
 • artan etkinliği, böbrek ve karaciğer.

Veri belirtiler, son derece nadirdir. Bulantı, kusma ve taşikardi vardır provoke aşan günlük dozlarda. Bu nedenle, bile, çalışarak kurtulmak, solucanlar, takip etmek önemlidir miktarda tüketilen tohum getirmeden kötüleşen durumunuzu.

Almak gibi kabak çekirdeği parazit

Kurtulmak için parazitler, tüketilmesi kabak çekirdeği herhangi bir şekilde. Onları kızartma, kurutma, eklemek veya çay en sevdiğim yemek de yiyebilir ham.

Çok önemlidir, temizleme sürecinde, parazit, mahçup değil vücudunuzun. Öğrenmek için doğru doz, ürünün yeterince bilmek hastanın yaşı ve daha yakından tanımak için şöyle bir liste:

 • günlük doz için yetişkin bir insan – 0.3 kg tohum;
 • çocuklar için 10-15 yıl – 0.2 kg;
 • 10 yaşından küçük — 0.1 kg;
 • üç-dört – 0.075 kg.

Nitelikli profesyoneller tavsiye yiyip çekirdeği çiğ olarak, film ile yeşil renk arasında bir iç parçası, kabuğu ve tohum.

Yemek tarifleri ile kabak ayçiçeği tohumu

Beslemek için vücudun vitamin ve eser elementler yeterli tüketilmesi yemekler kabak ayçiçeği tohumu bir kez yedi gün. Varsa tedavisi için gerekli etkinleştirmeniz gerekir bu kullanışlı bir ürün günlük diyet.

Şımarık veya bozuk tohum seçmek ve atmak. Çünkü malzemelerin kalitesine bağlıdır ve tedavi sonucu.

Çare lamblia:

Çekirdeği

Pişirmek bu araç, tek bir güç altında her kişi için. Onun hoş bir tat, verim ve mevcut malzemeler – en iyi kombinasyonu için ilaçlar.

Malzemeler:

yetişkin – 0.3 kg tohum; yarım su bardağı bal; 50 ml saf su.

Hazırlanışı:

Tohumlar iyice öğütmek için bir blender ve karışımı tekdüzelik bal ve su. Araç, yemek, aç karnına 60 dakika boyunca. 3 saat sonra kabul müshil ve bağırsak boşaltmak.

Çare solucan ve giardia;

Malzemeler:

yetişkin – 0.3 kg tohum; yarım su bardağı bal.

Hazırlanışı:

Taze tohumlar temiz, kuru ve öğütmek için bir blender. Bal ısıtmak için bir su banyosunda dökün ve içine toz tohumları. İyice karıştırın malzemeyi kadar daha kıvamlı bulamaç. Aç karnına yemek için alınan bir araç ve üç saat sonra müshil almak. Yükseltmek için tedavi edici etkisi yapabilir lavman ile antiparaziter otlar bir kaynatma.

Aracı sarımsak

Malzemeler: soyulmuş sarımsak dişleri – 5 adet; kabak çekirdeği – 0.3 kg yetişkin için; 2 yemek zaviye bal.

Hazırlanışı:

Tohumları temizlemek ve sote, fırında ya da tavada. Öğütmek için bir blender kurulmasından önce, küçük bir kırıntı. Sarımsak atlamak için basın yoluyla veya eziyet bir bıçak kullanarak. Karışımı, bal ekleyin. Kaldırmak için 12 saat.

Aç karnına yemek 1 yk. zaviye. her gün. Aldıktan sonra bu aracı değil yemek veya içmek. İstisna sadece decoctions ile antiparaziter etkileri. Üç saat sonra içmek müshil ve bağırsak boşaltmak. Bundan sonra kahvaltı.

Çare hintyağı

Almak 100pcs. tohum ve ayrıştırmak için kendi üzerinde 4 adet (25 adet). Dört porsiyon tohumları yavaş yavaş, iyice çiğnemek ve yutmak. Çiğnemek gerekir, tek tek, yavaş yavaş. Bir saat sonra içmek gerekiyor 1 saat zaviye. saf hint yağı. Tekrar her gün, 30 gün.

Elde edilmiştir yararlı öğeleri kabak çekirdeği

 • 3 kg tohum öğütmek için bir blender yardımı;
 • su dökün, oranı 1:2;
 • koymak su banyosu, 120 dakika;
 • steril gazlı bez katlanmış, yarı yarıya ve onun aracılığıyla süzün elde edilen madde;
 • temizlemek için su yüzeyinden yağ plak-wrap;
 • serin ve tedavisi için kullanılır.

İçmeye çıkan araç, 30 dakika süreyle, aç karnına. Birkaç saat içki müshil ve bağırsaklarını temizlemek.

Temelleri maksimum verimlilik

Kabak çekirdeği parazit

Büyük ilaç firmaları, dünya sürekli çalışıyoruz anti-paraziter ilaçlar. Genellikle ilaçlar var ölümcül vücut üzerindeki etkileri genel olarak. Bunun nedeni, kendi bileşiminde bulunan kimyasal, toksik ve zorlu sentetik maddeler. İşte bu yüzden insanlar giderek artan sayıda tercih ile tedavi halk ilaçları, özellikle kabak çekirdeği. Sonuçta, onlar sadece oluşur yararlı ve doğal öğeleri ve, bu nedenle, zarar vermez.

İçin «kabak» tedavi verdi, maksimum sonuç aşağıdaki kurallara uymak gerekir:

 1. İki-üç gün önce tedavi yapmak gerekir sabah temizlik lavman.
 2. Akşam içtikten sonra kabak tohumu, mutlaka içme müshil.
 3. Tedavi sırasında ortadan yağlı, kızarmış, süt, tatlılar, unlu mamuller, ekmek ve diğer hamur işleri.
 4. Müshil içmek gerekir üç saat sonra aldıktan sonra herhangi bir «kabak» anlamına gelir. Bu sayede, meydana hızlı bir bağırsak temizliği ve atılımı parazitler. Aksi takdirde, kurt ölecek ve kalan bağırsak, tetik ciddi bir zehirlenme vücudun.

İçin 100% temiz bağırsak, bağırsak solucanları, alınması gereken bir tedavi aracı en az 30-60 gün. Bu süre boyunca, tüm larva yumurtadan ve ölür.