Tür helmint kişi: ilk belirtiler görüntülendiğinde

Her gün solucanlar enfekte yetişkin ve çocuklar, sadece kendilerini korumak için, ama sonuç her zaman değil. Bu nedenle, açıkça anlamak kim biz yara, bilmek, onları türlü. Sonuçta, sadece doğru tanımlayarak helmint, onu yenmek.

Bu makalede, öğreneceksiniz: hangi insan kurt var, burada onları yakalamak, karakteristik özellikleri istilası. Kendine iyi bak sağlık ve unutmayın, bu bir.

türlü kurt

İnsan kurt — sınıflandırma

Solucanlar (kurt) – büyük sınıf parazit solucanlar yaşayan insanlarda, hayvanlar ve bitkiler. Solucanlar, parazit solucanlar, yeme iç kaynakları vücut «sahibi» değil sadece zayıflatmak, vücudun kendisi, ama daha da gelişmesine katkıda bulunmak ve diğer ilgili hastalıklar.

Tuhaftır, ama hemen hemen her ikinci kişi taşıyıcı bir tür helmint ve haberi bile yok bu konuda, henüz tezahür edecek komplikasyonlar veya yapılacak ek sınav. Bağlı olarak iklim bölgelerinde, topraklarında farklı kıtada yaşayan farklı solucanlar.

Ayrıca solucanlar bölünmüştür yöntemine göre aktarım vücudun vücut:

 • bio archlar – aktarılır hayvanlar;
 • bulaşıcı – iletilir hasta kişi;
 • geo archlar – larva saklanır toprak.

Yutulur larva vücut, bu hareket ile vücut kan akımı ve yerleşmek organları. En sık solucanlar yaşamak farklı bağırsak. Sınıflandırma yere yerleşim parazitler:

 1. Saydam archlar – yaşamak içi boş organ.
 2. Kumaş – yerleştirilir ve dokularda.
 3. Diğer – ebilmek yaşamak ve içi boş organları ve kalın kumaşlar.

Doğada yaklaşık 250 çeşit helmint. Bunların her biri için gerekli bazı koşullar için, kendi varlığı ve gelişimi. Kurt farklı boyutları, şekli ve diğer karakteristik belirtileri.

Sınıflandırma bu parazitler hala sonuna kadar oluşan ve bilim adamları tarafından onaylanmıştır.

Ayrılık bağırsak solucanları ve toprak dayalı da olabilir. Bu aslında karmaşık bir sınıflandırma parazitler. Bu ülkelerde orta-enlem ılımlı iklim koşullarına sayabilirsiniz 20'den fazla çeşit helmint olan kabaca üç gruba ayrılır bağlı olarak, görünüm ve şekli:

 • Yuvarlak (yuvarlak solucanlar);
 • Şerit (cestodların);
 • Düz (trematodlar).

Nematod ve trematodlar daha yaygın bir doğada, daha şerit parazitler. İnsan vücudu için ideal bir ortamdır üreme ve büyüme pinworms ve Ascaris. Ayrıca, sık sık ve Trichinella. In cestodes ait boğa, domuz, sıçan etmiyordu, sunduğu tenya.

Tür helmint insanlarda yuvarlak solucan (nematod)

Başka bir isim bu solucanlar – yuvarlak solucanlar. Bu tür helmint olarak kabul edilir en yaygın olanıdır. Onlar ile karakterizedir yuvarlak bir vücut şekline bir kesiti. Vücut uzunluğu, farklı tür solucanlar büyük ölçüde değişebilir – 5 mm 40 cm

tür solucanlar, vücutta

Yaşam için onlar genellikle bağırsak, ama yeterince kolay göç vücudun ana ve yaşamak için diğer organları.

Yaygın nematod nedeni, istila ettikleri oluyor çok kolay. Bir ara ev sahibi lazım değil ve iletilen onlar bir enfekte başka. Ayrıca işgal gelişebilir yiyerek yıkanmamış meyve ya da sebze. Bu yüzden enfeksiyon bu solucanlar özgü çocuklar için değil eğilimindedir ihlal hijyen kuralları.

Pinworms

Pinworms – temsilcileri yuvarlak solucanlar var yuvarlak şekli, uzunluğu yaklaşık 2 cm. Karşılamak, yetişkin ve çocuklarda. Yaşamak ince bağırsak ve gelişir aşamada larva yetişkin bireyler 2 hafta. Pinworms hastalığı neden enterobiasis.

Enfeksiyon Enterobius tecelli duvarlarının iltihabı, bağırsak ihlal sindirim süreci, toksinlerin bağırsak solucanları neden yerel kanama. Hastalık tezahür akşam kaşıntı anüs. Kaşıntı neden dişiler, yumurta.

Enfekte Enterobius sadece temas ile genel nesneler ile enfekte bir kişi, ama aynı zamanda sebze bahçede (yumurta saklanır toprak), hamamböcekleri ve sinekler — taşıyan yumurta eder. Bir bu enterobiasis kadınlarda parazitler neden olabilir iltihabı, genital organlar. Ayrıca, iltihaplı ve tırmalama yol Staphylococcus.

Yuvarlak kurt

Yuvarlak – yuvarlak solucanlar, 40 santimetre kadar büyüyebilir ve çapı yaklaşık 6 cm. Yumurta Ascaris temas içinde toprak var orada tutulması yaklaşık bir yıl önce girmesine elverişli bir ortam geliştirmek için. Ne zaman yuvarlak kurt larva yutulur, ortam ve gelişmeye başlar, o salgılar toksinler, etkileyen akciğer, karaciğer.

Larva dolaşıyor vücut ve kan damarlarını etkiler ve neden olan bir iltihabi lezyonlar. Bunun için bağırsak ve yaşıyor onun içeriği. Günlük gecikme olabilir birkaç bin yumurta.

Nedeniyle önemli boyutta bir yuvarlak kurt yiyecek bulmak için ön geçmeye kanalları, pankreas, safra kanalları, karaciğer, neden enflamatuar bağırsak, ön almak ve yemek borusu engellemek solunum yolu. Neden böyle bir hastalık gibi askariazis.

Bulma yuvarlak vücut tarafından kabul edilmesi belirtilere:

 1. Bulantı ve kusma, karın ağrısı.
 2. Yorgunluk.
 3. İshal, kırmızı kurt calais.
 4. Alerjik reaksiyonlar.

Yuvarlak kurt özelliği vardır toparlanma arapsaçı, bu durumda barsak tıkanıklığı, ve sonuç olarak – peritonit.

Whipworm

Bir sonraki temsilcisi, yuvarlak solucanlar bu whipworm. Onların uzunluk: 5 cm. Farklı sıradışı bir formu – temel bir parçası, ince ve kısa kısmı geniş. Varlığı insan vücudunda whipworm neden olabilir trihozefalez.

Varlığı vücutta whipworm yol trichocephalosis ve tezahür belirtileri:

 • karın ağrısı, iştah kaybı;
 • ishal dönüşür kabızlık;
 • bazen kan kirlilik içinde bir kala;
 • demir eksikliği anemisi.
Toxocara

Toxocara

Bu tür yuvarlak solucan yaşar, mide ve köpeklerin dışkı ile yumurta düşmek toprağa. Dışarıdan parazit benzer Ascaris, ama büyür sadece 15 santimetre. Tam yaşam döngüsü bu parazit geçer, yani vücutta bir köpek, bu nedenle, düşen, ortam, insan, larva ölür, ama zaman zaman bu zarar.

Grev kas, karaciğer, akciğerler, kalp, doku, göz, beyin, gelişen bir hastalıktır toxocariasis.

Etkinlik larva vücutta tezahür semptomlar:

 • sıcaklık artışı;
 • lenf bezleri ve karaciğer;
 • deri döküntüleri;
 • akciğerlerde infiltratlar;
 • horlama, kuru hırıltı, öksürük;
 • ihlali ruh ve kramplar;
 • kan varlığını gösteren eozinofil.

Tanıyı doğrulamak kullanarak kazıma etkilenen bölgede deri, kan antikorları, karaciğer biyopsisi.

Ancylostoma

Bu durumda enfeksiyon oluşur, deri yoluyla veya yutma larva. Kan olabilir, akciğer ve kalp, ama tercih, ince bağırsak. Yaşamak onlar yaklaşık 4 yıldır neden kancalı kurt. Onun belirtiler:

 1. Ateş.
 2. Artan salya.
 3. Granülom.

Bulgular patoloji ortaya çalışan bir aşamada istilası, zaman içinde vücutta biriken çok sayıda helmint. İlk aşamada farklı asemptomatik içinde, ne tespit patoloji yönetir yanlışlıkla.

Şerit solucanlar (cestodların)

Eğer bir şey öğrenmek çeşitleri meydana gelen, bir kişinin bağırsak solucanları, bir şerit solucanlar arasında en tehlikeli. Ana riski ile ilişkili boyutları, çünkü bu tip parazitler ulaşabilir uzunluğu 18 m.

Bu insan vücudu üzerindeki etkisi çok olumsuz. Tam bir döngü onların yaşam gerektirir vardiya yöneticisi. Belirli bir kısmını şerit solucanlar yaşamak vücutta sığır, hangi hareket ediyor insanlar.

Sunduğu tenya

Sunduğu tenya ulaşır 10 metre uzunluğunda. Kullanarak yarıklar kafasına takılır yüzey bağırsak. İnsan vücudu vurur ham tatlı su balık şeklinde larva ve tamamen geliştirir bir ay boyunca.

Semptomatik varlığı parazit vücutta kendini gösterir yani:

 • vitamin eksikliği eksikliği ile B12 vitamini, folik asit;
 • kusma, bulantı, ishal;
 • bozukluğu özellikleri gastrointestinal sistem;
 • bitkinligi;
 • sıcaklık artışı.

Bu parazit beslenir tarafından besinlerin emilim yüzeyinin sadece onun önemli bir vücut. Bir yerde takmak problemsiz bir konaklama imkanı sunan lentetsa nekroz gelişir. Dışkıda görünen üye (içeren yumurta) solucan ve yumurta.

boğa tsepen

Boğa tsepen

Boğa tsepen (tenya) yaşayan ve ince bağırsakta ulaşır ve 7 metre uzunluğunda. Larva boğa tenya enfekte bir kişi tarafından yeme, yetersiz pişmiş sığır eti. Larva kolayca fark et, onların boyutu yaklaşık 5 mm. Düşen, insan vücudu, larva büyür 3 ay.

Çarpar kullanarak kesimleri içeren, kendine 150 bin larva. Bu tür kesimleri vücut boğa tenya yaklaşık 2 bin.

Bu üye kendi kendine çıkıp gece anüs ve dağıtılan yatakta. Varlığı bu solucan neden olabilir hastalık sığır tenya enfeksiyon ortaya çıkan belirtiler:

 1. Bitkinligi.
 2. Bağırsak bozukluğu.
 3. İştah kaybı, bulantı, kusma.
 4. Alerjik reaksiyonlar.

Domuz tsepen

Domuz tsepen ile karışabilir boğa, ama boyutları var, daha mütevazı – 2.5 metre. Düğüm sayısı var bu parazit de küçük – yaklaşık 1 bin. Kafası solucan vardır vantuz ve hortum kanca hangi ile bağlı kalın bağırsak.

Enfekte ile, çiğ et ve yağ. Bu parazit hastalıklara yol taeniasis ve cysticercosis. Belirtiler sayısına bağlıdır bağırsak solucanları vücutta. Çok sayıda parazit tıkanmasına yol açabilir bağırsak tedavi sadece cerrahi ile.

Kancalıkurt

Bir patojen ın hookworm. Habitatı – 12-dünyevi bağırsak. Uzunluk solucan yaklaşık 14 mm. Desteklenmektedir besin üreten biri bağırsak duvarlarında.

Parazit kan damarları içine alır karaciğer, akciğer, kalp. Enfeksiyon ankylostomas gibi belirtiler kendini gösterir:

 • geğirme, mide bulantısı, mide ekşimesi, kusma, ishal;
 • baş ağrısı, baş dönmesi;
 • öksürük, horlama, pnömoni, kalp ağrısı;
 • hızlı yorgunluk, kronik yorgunluk.

Kancalı kurt neden olan komplikasyonlar: hepatit, ülser ve 12 duodenal ülser, bronşit, larenjit, endokardit. Emin olmak için bir tanı olabilir kan testleri ile, skopi, röntgen.

Basit organizmalar

Protozoa denir çünkü onlar tek hücreli. Ama bu demek değil ki, onların varlığı insan vücudunda neden olmamalıdır değer kaybetti. Bu tür parazitler oluşabilir, daha az ciddi hastalıklar, diğer durumlarda.

Giardia

Onların tehlikesi ile ilgili ne varsa, vücutta eksik patolojik bulgular. Enfekte insanlar bu mikroorganizmalar, yutma kistleri, giardia. Bu durum banyo yaparken açık su. Üreme onların olur bölünmesi ile hücre ikiye.

Mide bu parazitler tarafından yürütülmektedir vücuda ile birlikte kan etkileyen çeşitli organları.

Hasta, belirtileri fark çeşitli patolojiler, ama nedeni hakkında bir tahmin değil, onların gelişimi. En sık giardiasis neden olan aşağıdaki hastalık:

giardia
 1. Alerji.
 2. Bronşit.
 3. Bronşiyal astım.
 4. Dermatit.
 5. Kolesistit.
 6. İÇ_VERİM_ORANI.
 7. Enterokolit.
 8. Diskinezi 12 duodenal ülser ve safra kanalları.
 9. Enterit.
 10. Kronik yorgunluk.

Daha fazla ilerleme giardiasis neden olabilir, merkezi SİNİR sistemi hastalıkları ve dolaşım sistemi.

Belirtiler ortaya helmint

Tezahürü helminthiasis insanlar değişebilir. Belirtiler yaşanıyor insanlar, sahip güçlü bir enfeksiyon:

 • Acı bir tür.
 • Kilo kaybı.
 • Solukluk.
 • Anal bölgede kaşıntı delik.

Çoğu durumda, enfeksiyon solucanlar vardır benzer belirtileri diğer hastalıklar, tedavisi olmayan performans verir. Yere bağlı olarak, yerelleştirme parazitler ve onların sayısını oluyor gelişimi belirli belirtileri.

Başarısız bir çalışma mide-bağırsak sistemi

Eğer parazit solucanlar bağırsakta bir kişi ile karşı karşıya gibi sorunlar:

 1. İshal veya tam tersi kabızlık.
 2. Bulantı ve kusma.
 3. Ağrı bağırsak.
 4. Şişkinlik.
 5. Ani kaybı ya da tam tersi, ağırlık seti.

Büyük kurt kapsayabilir bağırsak ve olmaya kabızlık nedeni. Sürekli deşarj atık ürünlerin insan hisseder zehirlenmesi belirtileri – gözlenen bulantı, kusma, genel halsizlik.

Önleme

önleme kurt

Unutulmamalıdır ki, hiçbir kurt değil verimli ve çarpma, insan vücudunda her türlü var, bir süre sonra onlar ölüyor, örneğin, pinworms bu sadece birkaç hafta var Ascaris yaklaşık bir yıl.

Ertelenmiş yetişkin bireyler yumurta, mutlaka çıkmak gerekir, vücudun herhangi bir dışkı ya da deri oteller anüs, dış çevre, toprak, ve sadece sonra, Olgun insan vücudu dışında ve düşen, ona yeniden başlarlar etkin ve organizması.

Çünkü üremek için insan vücudunda kurt değil, artan sayıda yetişkin bireylerin bağırsaklarında zaten enfekte insan, belki de sadece yeniden enfeksiyon, ne zaman tekrar yumurta düşmek ağız yoluyla vücuda.

Örneğin, bir kişi olabilir kurtulmak solucanlar 3-4 hafta içinde herhangi bir tedavi olmadan. Ama sadece bu kurallar çocuklar ve çocuklar için ilkokul.