Nasıl kullanılır karanfil mesafede bağırsak solucanları: yemek ve güvenlik önlemleri

Olarak kabul karanfil parazit? Öncelikle belirlemek gerekir, türü worm istilası, onun sahne. Buna bağlı olarak atanır, dozaj ve tedavi kursu. Kabul karanfil en az 7 gün sonra, bir mola, bir hafta sonra ders tekrarlanır. Nedeniyle yüksek içeriği, bileşen öjenol bir eterik yağda baharat verebilir yan etkileri.

Karanfil

Şifa etkileri

 • Yönetmeliğinde özellikleri. Bu, eterik yağ, karanfil kavrami kokulu fenolik madde öjenol (%85'i). Bu öjenol, antiseptik, antiviral, antibakteriyel, antifungal ve de-kurt özellikleri. Yapılan laboratuar çalışmaları sırasında ascaride domuz ve köpek. Kanıtlanmıştır karanfil yok kabuk eder, yok eder, kendi yumurta ve larvaları. Da teyit edilmiştir anthelmintic eylem karanfil artar ile birlikte, fıstık ezmesi.
 • Yararlı etkileri sindirim. Bir worm salgınlar sık sık uğrar sistemi sindirim: kırık iştah, mide bulantısı, mide ekşimesi, geğirme, şişkinlik, kolit gelişebilir ve enterokolit, karaciğer iltihabı, safra yolları. Karanfil, anti-enflamatuar, salgı ve antispazmodik etkisi vardır. Baharat normalleştirir, iştah, enzimler üretimini uyarır, düzeltir, şişkinlik, bağırsak krampları ve karın ağrısı, düzenleyen sandalye.
 • Kuvvetlendirici etkisi vardır. Bir worm salgınlar acı bir bağışıklık sistemi, daha az koruyucu özelliği. Karanfil genel güçlendirmeye yardımcı olur vücut davranır gibi doğal bir bağışıklık uyarıcı.

Giardiasis

Hakkında bilmeniz gerekenler giardiasis?

 • Giardia en sık görülen protozoa olan oluşturan ince bağırsak insan.
 • Her yıl giardiasis enfekte 200 milyon kişi, çoğunlukla bu Asya ülkeleri, Latin Amerika, Afrika.
 • Rusya seviye istila giardiasis de oldukça yüksek. Bu öncelikle ilgili kirlilik atıksu, eski tedavi binalar, anti-sağlık koşulları.
 • Kistleri, giardia tespit edilebilir sonra müstehcen araştırma (dışkı analizi). Bunları tespit etmek gerekir birkaç kez kira analizi.
 • Ayrıca antikor lamblias kan testi ile tespit edilebilir sonra 3-4 hafta sonra enfeksiyon.

Opisthorchiasis

Ne-meli bilmek hakkında opistorhoze?

 • Bu paraziter bir hastalıktır neden düz solucanlar parazitleri nedeniyle oluşur.
 • Yaygın Kazakistan, Rusya, Ukrayna, yanı sıra Güneydoğu Asya ülkelerinde.
 • Enfeksiyon oluşur alımı ile gıda ham veya kötü ısıl işlem görmüş balık.
 • Gelir flaş opistorhoza olduğunu, Avrupa ve Kuzey Amerika'da nedeniyle ithalatı enfekte balık.
 • Trematodlar grev kanalları, safra kesesi ve pankreas.
 • Rağmen, tedavi süresi, prognozu olumlu bile kronik formlarında opistorhoza olduğunu.
 • Akut evre opistorhoza olduğunu tedavi edilir, sabit koşullarda, gerekli olduğunda geri yükleme etkilenen organlar, SİNDİRİM sistemi, arıza, zehirlenme, alerjik reaksiyonlar.
 • Giardiasis
 • Klinik yeterli değil tanı için «opisthorchiasis», çünkü onun belirtileri ile benzer diğer hastalıkları, karaciğer, pankreas, safra kesesi.
 • Sadece bulunduktan sonra yumurta trematodes dışkı veya suyu dışarı duodenal ülser, hem de istendiğinde antijenleri kan bu tanı doğrulanır.
 • Karanfil yer opistorhoza olduğunu bağımsız bir ilaç, o-ebilmek var olmak dahil, kapsamlı bir ilaç tedavisi.

İçme karanfil parazit karaciğer?

 • Sadece bir doktor gözetimi altında ve yeniden teslim analizleri.
 • Tedavi edici etkisi verebilir birleştirme baharat çiçek tansy ve pelin («triad»).
 • Olamaz hemen çay içmek, tutmak için gerekli eğitim organizma.
 • Aldıktan sonra karanfil ile birlikte diğer otlar bir diyet sopa gerekir, ve giriş kurtarma, destekleyici tedavi.
 • Bilimsel tıpta bir opistorhoze harcamak tedavisi sentetik anti-helminthic ilaçlar.

Eğer kabul karanfil karşı opistorhoza olduğunu doktor gözetimi olmadan ve hedef, kapsamlı bir tedavi, kendi kendine bitebilir ciddi komplikasyonlar — süpüratif süreci, karaciğer, safra peritonit, akut pankreatit, akut karaciğer yetmezliği, kanser, karaciğer hastalığı, rüptüre safra kanalları. Hasta, geçirmiş opisthorchiasis gibi, bakım kayıt, en az altı ay. Gerekli uzun bir süre için sistem geri yükleme sindirim.

Özellikleri ve alımı devresi yetişkin

 • Hazırlık organizma. Türüne bağlı olarak, worm istilası, onu aşaması, hastanın yaşı, tutulan boyunca, 7-14 gün. Gitmek gerekir yüksek yağlı bir diyet, tüketmek, bol sebze ve bitkisel yağ ortadan kaldırmak için, tatlı ve un (özellikle ne zaman giardiasis). Aynı zamanda atanır cholagogue, antihistaminikler, sorbent.
 • Aslında antiparaziter tedavi. Tedavi anti-helminthic ilaçlar olabilir 5 ila 10 gün. Olası tek doz, eğer bu güçlü bir sentetik uyuşturucu. İkinci ders atanır sonra aradan bir hafta. Aldıktan sonra kabul müshil bağırsak temizleme.
 • Destekleyici tedavi. Yapılan birkaç haftadır. İçerir enzimler, multivitamin kompleksi, İmmunostimulants, nazik diyet, probiyotikler için kurtarma mikroflorası.

Olarak kabul karanfil parazit: yemeklerden önce veya sonra? Tüm anti-helminthic araçlar için yemeklerden önce 20-30 dakika. Doğru kabul karanfil ile birlikte diğer anti-helminthic ilaçlar için bir fırsat verir önlemek zehirlenme ve alerji.

Karanfil bir ascaride ve pinworm

Eğer opistorhoze ve giardiasis gerekli uygulama sentetik anti-helminthic ilaçlar, o zaman doğru bir tedavi rejimi ascariasis ve enterobiasis yapabilirsiniz bitkisel ilaçlar. En etkili — «triad». De uygulayabilirsiniz karanfil olarak et suları, haşlama, alkol tentürler, yağlar. Kontrendikedir lavman kullanarak karanfil et suları, onlar çok rahatsız bağırsak mukoza neden olabilir alerjik reaksiyonlar ve inflamasyon.

Opisthorchiasis

Güvenlik önlemleri ve yorumlar

Ayakkabı parazit — bir konu sık sık tartışılan ağlarda. Ve sık sık insanlar daha güvenilir, halk (ya da yeni çıkmış) yöntemleri ile tedavi eder, yerine göre resmi tıp. Ne dikkat etmelidir?

 • Tedavi worm istilası meli var olmak bir doktor.
 • Parasitologist uyarıyorlar bitkisel tedavi neden olabilir kronik, çalışan işlem.
 • İçin bitkisel anthelmintic ilaçlar etkisini gösterdi, gerekli yüksek doz.
 • Ve bu da sık sık yol açar, yan etkileri ve zehirlenme vücut.
 • Zarar, sentetik anthelmintic araç değil çok daha fazla yan etkisi aşırı doz.
 • Karşılaşılan olumlu geribildirim tedavisinde karanfil ascariasis ve enterobiasis.
 • Sık sık orada yan etkileri aldıktan sonra karanfil ile birlikte başka bir de-kurt ilaçlar : ishal, geğirme, mide ekşimesi, mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı, halsizlik, sıcaklık artışı.
 • Tüm bu belirtiler tanıklık organizmanın zehirlenme ve yanlış tedavi rejimi.
 • Temizlerken bağırsak ve vücudun genellikle akut ve kronik hastalıklar.
 • Oluştuğunda, yan etkileri, derhal bir doktora başvurun.

Çocukların tedavisi

Oluşan karanfil güçlü bir fenolik madde öjenol. Bu nedenle çocuklarda bu ilaç kullanmak ile büyük bir özenle. La spezia verebilir yan etkileri ve alerjik reaksiyon. Almak gibi bir baharat çocuklar, hangi yaşta, hangi dozda ve kaç gün vermek — tüm bu soruları sormak gerekir doktor.

 • Karanfil yer giardia çocuklar. Çok sık giardiasis tanısı, çocuklarda 1 ila 4 yıl. Kişisel hijyen yaşta sık sık ihlal ediliyor, enfeksiyon oluşur üzerinden kirli ellerinizi.
 • Enterobiasis ve askariazis. Bitkisel ilaç kullanırken bu tür worm istilası çocuklarda uygulanır genellikle. De-kurt özellikleri gibi şifalı bitkiler: solucan otu, sarı kantaron, helichrysum, nergis, karanfil, ısırgan otu, pelin otu, kantaron, nard, şerbetçiotu, lingonberry, ceviz, sarımsak, soğan, kabak çekirdeği, kekik, kimyon. Yuvarlak kurt ve pinworms başarıyla elde edilen bir çocuğun vücut, ama aynı zamanda başarılı bir şekilde yeniden oluşturan onu.
 • Bilmek önemlidir. Yeniden tedavi harcamak, yok etmek için yumurta ve larva pinworms ve Ascaris. Ayrıca, son derece önemli olan hijyen bir Ascarisозе ve bu enterobiasis. Gerek dezenfeksiyonu sağlar, mümkün olduğunca sık değiştirmek iç çamaşırları, çarşaf. Eğer pinworms veya ascaris ile enfekte bir çocuk, koruyucu tedavi almak gerekir, tüm aile.
Güvenlik önlemleri

Hazırlanışı anti-helminthic tabanlı araçlar karanfil

Evde karanfil yemek kaynatma, tentür, ruhu tentür, toz. En sık baharat eklenir anti-helminthic bitkisel ücretleri.

İnfüzyon

İnfüzyon hazırlanır ederek bira karanfil. Uygulayabilirsiniz tomurcukları, ama daha iyi buğulama toz karanfil. Tek doz toz 0.5 g. günde alınabilir 1,5 g toz. Çoğu yemek tarifleri karşılayabilir dozu gram. Bu nedenle, gerekli elektronik terazi hassas ölçümü.

Hazırlanışı

 1. Alın 1.5 g toz karanfil.
 2. Haşlanmış bir bardak su dökün.
 3. Bekletin 1 saat.
 4. Süzün.

İnfüzyon ayrılmıştır 3 resepsiyon mevcuttur. İçmek için 20 dakika yemeklerden önce. Örnek: 1 çay kaşığı yaklaşık yerleştirilir 6-7 gram kuru öğütülmüş toz karanfil. Eğer hazırlanan infüzyon tomurcukları, 300 ml su alıyor 6 tomurcukları. Ama böyle bir aracı olarak kabul edilir, daha koruyucu, daha tedavi edici.

Kaynatma

Kaynatma daha sık alır pinworm ve ascaride. Bir kez daha vurgulamak: için kullanılmamalıdır, lavman.

Hazırlanışı

 1. Alın 1.5 g toz baharat.
 2. Haşlanmış bir bardak su dökün.
 3. Bunun için, bir su banyosunda 1 dakika.
 4. Bekletin 30 dakika.
 5. Süzün.

Kabul aynı doz ve infüzyon. Ve decoctions ve infüzyon için iyi değil, hasat gelecek, çünkü esans buharlaşır, aracını kaybeder anti-helminthic özellikleri. Ayrıca tariflerde bulunur başka bir doz karanfil — 3 gr. çekilmiş toz. Bu uygundur bu parazitler. Ancak, unutulmamalıdır dozu artan bir dizi neden olabilir yan etkileri.

Tentür

Alkol tentür uzun süre saklanabilir. Onun için kullanılan değil sadece, helminth, ama aynı zamanda sinir hastalıkları, sindirim sistemi, viral, bakteriyel, fungal enfeksiyonlar.

Hazırlanışı

 1. Alın ve 30 gr karanfil tomurcukları.
 2. Dökün ½ litre votka.
 3. Israr, 14 gün.
 4. Düzenli olarak çalkalayın.

Uygulamadan önce, tentür filtre. Al 1 h. kaşık. Buzdolabında saklayın.

Karanfil çiçek

Toz

En etkili ilaç formu yer solucanlar olarak kabul edilir toz, su ile birlikte. Toz yavaş geçer, mide-bağırsak yolu ve yavaş yavaş emilir. Böyle bir etki için olumsuz parazitler. Bir görüş var, ne karanfil tozu bulunan giardiasis ve opistorhoza olduğunu çok daha iyi bitkisel çaylar, tinctures ve alkol tentürü.

Tarifi «kökünü»

 1. Karışımı 100 gram kuru toz tansy, 50 g toz karanfil ve 25 g toz, pelin.
 2. Kararı kuru kapasite.
 3. Sıkıca kapağını kapatın.

Karışımı alarak 7 gün içinde sıkı bir şema. Yani

 1. 1. gün: sarhoş bir doz sabah 1 h. bir kaşık olmadan slaytlar;
 2. 2. gün: kabul edilen iki doz sabah ve akşam yemeği;
 3. 3 ve sonraki gün: kabul edilen üç doz sabah, öğle ve akşam.

Birleştirme karanfil bu iki otlar verir yüksek tedavi edici etkiye sahiptir. Pelin, eski çağlardan beri ünlü anti-helminthic özellikleri. Hakkında daha fazla bilgi almak için pelin otu parazit, okuyun başka bir yazıda. Solucan otu için de geçerlidir bilinen vermifuge araçlara. Ayrıca, iyi gider karanfil ve keten.

Hazırlanışı toz karanfil ve keten

 1. Alın 1 adet karanfil.
 2. Ekleyin 10 adet keten.
 3. Bir kahve değirmeni.
 4. Dökün kuru kapasite.

Kabul olarak tozu — 1 tatlı kaşığı yemeklerden önce 3 gün. Daha sonra mola 3 gün sonra tekrar ilaç almak. Böyle bir düzeni len karanfil sarhoş ay. Bir toz olabilir su içmek ya da eklemek, onun yiyecek.

Eczane ilaç

Karanfil içerdiği biyolojik olarak aktif katkı maddeleri ve resmi olarak geçerli değildir farmakolojik grup anti-helminthic para.

 • Kapsül. Oluşan: karanfil, solucan otu ve pelin otu. Kapsül alabilir çocuklar 12 yıl. Bu uygulama talimatları belirtilen iki şema alma. İlk — 2 kapsül günde 3 kez 6-8 hafta. İkinci — 2 kapsül ilk gün; 2 kapsül 2 günde bir kez, ikinci gün; 2 kapsül üç kez 3 ile 7 gün; 8 gün ve sonra 2 kapsül 1 haftada bir. İkinci bir yol olarak kabul edilir, daha yumuşak, ondan daha az yan etkileri.
 • Toz çocuklar için. Çünkü «triad» en tansy, karanfil ve pelin çocuklar için kabul edilir çok agresif, bırakın çocuk seçeneği «kökünü». O pişmiş üç otlar özü, kimyon, kekik ve nergis. Uygulamak için izin verilir, çocuklarda 3 yaşında.
 • Anti helminthic mum. Oluşan ilaç: özler pelin, tansy, karanfil, kabak yağı. Fondöten — kakao yağı. Mum koyarak bir gece sonra, bir bağırsak hareketi. Tedavi kursu — ay. İlaç için tasarlanmıştır sadece yetişkinler için değil. Çocuklar 5 yaşında poz ½ mum farklı türleri helmint — protozoon, yuvarlak, teyp. Aracı etkiler değil sadece, parazitler, ama aynı zamanda virüs, mantar ve bakteriler. Uzun süreli kullanımda olası lokal alerjik reaksiyon, anormal bağırsak mikroflorası. Uygulamadan önce tavsiye doktor danışma.

Karanfil mesafede ve bağırsak solucanları gibi bağımsız bir araç olarak kullanılır. En sık kullanılan kompozisyon karanfil, solucan otu, tarhun otu. Bu aracı uygulamak gerekir ve sıkı düzeni ve doğru doz. Bunun için iyi bir ilaç, temizlik, vücudun ne zaman giardiasis ve opistorhoze. Tedavisi ve önlenmesi için ascariasis ve enterobiasis içebilirsiniz infüzyon karanfil, kaynatma, tentür ruhu.