Gibi görünüyor yumurta kurt adam

Helmint yumurta pusuda hemen hemen her yerde olsun, toprak, su, gıda, toplu taşıma ya da evcil hayvan. Kurt – üretken parazitler, eğer haritayı azından ascaride, bir bırakır 240 bin yumurta her gün. Tüm solucanlar yumurtalarını onların daha fazla üreme. Süreci ertelemek oluyor en az 1 kez bir gün, ve bazı tür solucan hatta kadar 6 kez.

Gibi görünüyor yumurta eder

Gelecek larva saklıdır çoklu katmanlar sağlam kabuk: iç lipidler, orta kitin ve dış protein.

Yaşam döngüsü pinworm

Birçok parazitler hayatta kalmak için ihtiyacı gibi, yeni bir host ve yeni bir yaşam ortamı. Bu solucanlar terk edip kendi «her ev» ve geçiş için bir sonraki aşama geliştirme dış çevreye ya da vücuda başka bir ana. Bir şekilde gerçekleştirilir, onları tam bir geliştirme döngüsü. Bu bakış açısı ile ayırt edilir:

 • biohelminths ihtiyacı olan birkaç ara yöneticisi rolleri gerçekleştirmek için onların tam gelişimi;
 • geohelminths gerekmez değişikliği barındıran, ama onları belirli bir gelişme aşamasında gerçekleşmesi gerekiyor toprakta;
 • bulaşıcı parazitleri gelişmekte olan bir vücutta, tek bir ana, yumurtalarını vücudunda ve yüksek düzeyde invaziv.

Doğada bulaşma özellikler:

 • gıda parazitleri, yumurta olan bir ortamda, onları etkileyen ultraviyole, yüksek ve düşük sıcaklık;
 • kontakt parazitler, düşmek yoluyla insan vücudu yara ve hasar cilt.

Hakkında worm salgınlar duydum çok, ama olup olmadığını bilmiyorum aslında tehdit ile mahalle parazit nasıl olur ve enfekte süreci? Ne için adam bilgi mekanizması hakkında bulaşmasını parazitler ve neden bu kadar önemlidir korumak için ilk etapta çocuklar helminthiasis? Çocuklar muzdarip helminthiasis çok yetişkinlere göre daha sık ve şüpheli işgal, bir başka ve belirtileri ile takviye, hızlı koş hastaneye. Gelişme worm istilası çocuklarda ciddi sonuçları doludur. Buna doktor ziyaret veliler geçirmek, temel bağımsız denetim bebeğin durumunu kontrol ederek, derinin iç çamaşırları ve nevresim. Sorunu tespit ettikten mümkün olduğunca erken onu yönetir çözmek çok daha çabuk ve daha az zarar sağlık. Enfeksiyon jajce-bağırsak solucanları oluyor:

 • üzerinden kirli eller ve tırnaklar için;
 • ile onun iç çamaşırı;
 • üzerinden çarşaf;
 • ile meyve ve sebze;
 • su yoluyla.

Bir kişi enfekte solucanlar, o zaman uyku sırasında ortaya çıkıyorlar anüs yoluyla dışarıya ve kendi yumurtalarını enterobiasis. Ciltte oluşan kaşıntılı alanı, bir sonra kaşınıyor ve sürekli endişeli parmak. Eğer yumurta pinworms var papa bu zaten enterobiasis.

Kıl kurdu

Nedenleri demir bağırsak solucanları

Beyaz solucanlar dışkı belirtisi lezyonlar vücudun solucanlar. Parazitler olabilir gibi, bir yetişkin ve bir çocuk. Nedenleri, gelişimi, hastalık çoğu zaman yalan hijyen kurallarına uyulmaması. Bu nedenle, bu hastalık daha sık çocuklarda teşhis edilir. Anlaşılan o yolu enfeksiyonu solucanlar bir dizi. Bu nedenle, eğer görüldü dışkıda küçük beyaz solucanlar var birinin aile üyeleri için tavsiye edilir tedavi tüm. Tedavi sadece tek bir hasta için tavsiye edilmez.

Bulaşma yolu pinworms

Klinik tablo helminthiasis

Göç sahne helminthiasis değil, daha az tehlikeli, kendilerini daha yetişkin kurt. Hareket eden, insan, vücut, parazitler neden komplikasyonlar ve patolojik hastalıklar, dahil olmak üzere:

 • Zehirlenme vücudun.
 • Alerjik bir reaksiyon.
 • Genel mevcut kronik bir hastalık.
 • Ortaya çıkan yeni hastalık kronik bir karakter.
 • Bağışıklık (ağır aşamalarında kilit bağışıklık sistemi).
 • Bütünlüğü zarar organları, hangi onlar kendilerini sonra (sedimantasyon).

Tür parazitler

Dünyanın yaşadığı önemli miktarda çeşitli helmint. Çoğu parazitler için insan. Enfeksiyon ve hastalığın seyri her zaman farkedilir. Bazen oldukça uzun bir zaman patolojik bir süreç değil kendini hissettirmektedir. Düşünün bir sınıflandırma helmint ve bunların kısa bir karakterizasyonu. Tüm solucanlar birkaç gruba ayrılabilir:

 1. Görünüşte üç sınıf: yuvarlak, şerit, düz (nematod, cestodların, trematodlar). Bak onlar farklı. Bazı sunulan fotoğraf aşağıda.
 2. Bağlı olarak, solucan gibi vücuda girer, orada aşağıdaki bölme onları grup: hayvanlar (bio-helminths), hasta (bulaşıcı), toprak (geo-helminths). Belirtiler farklı olacaktır.
 3. Yere göre insanın içinde: solucanlar yaşayan içi boş organlarda, derin doku ve yaşayan iki önceki ortamlarında aynı anda. İlk olarak adlandırılan translucens, ikinci – kumaş, üçüncü — ascaride.

Yeteneği işgal insan vücudunda sahip yaklaşık 200 çeşidi eder. Uzmanlar bölmek ve onları bir grup çeşitli ölçütlere göre. Fotoğraf kurt, bir kişinin önemli ölçüde farklı olabilir bağlı olarak, çay ya da farklı demek. Böylece, insan vücudunda parazit, tenya ve yuvarlak solucan. Fotoğraf archlar bir çeşitleri de farklılık gösterebilir. Böylece, bir ekibin, yuvarlak solucanlar ait pinworms, nematod, Trichinella, yuvarlak kurt, hookworm. Çeşitli yassı solucanlar bağlanabilir iki sınıf:

 • cestodların (bu domuz ve boğa tsepen, ekinococozis, sunduğu tenya, al'veokokk);
 • trematodlar (bunlar, schistosoma, opisthorchis, paragoni).
Nedenleri demir bağırsak solucanları

Solucanlar arasında, solucanlara, yaşayan ve beslenen yararlı özellikleri güç almak için ve ek bir koruma sağlar. Bu parazitler aktif olarak çarpma, kırma, performans kontrolleri, emme besin. Sonuç olarak, bu kötü bir faktör zayıflık neden olur. Bundan sonra oluşan çeşitli hastalık-ebilmek var olmak ölümcül. Mikroorganizmalar, içinde ikamet eden, sindirim sistemi denir bağırsak parazitleri. Onlar, yaşamak, içinde, insanlar hem de hayvanlar. Bu tür solucanlar var özellikleri yüksek hızda çoğalır olabilecek vücut, insan. Solucanlar hayatta edebiliyoruz insanlarda yıllarca, hatta ölene kadar. Helmint yumurta (ya da larva) var kalın bir kabuk onları korur, olumsuz çevre koşulları. Solucanlar temsil eden bir grup organizmalar var benzer bir şekil. Mikroorganizmalar şunlardır dilleri takson: mono-gen, cestodes (tenya), nematodes (yuvarlak solucanlar) ve trematodes. Sayısı üreme insan vücudunda çeşitli helmint yüksek rakamlara ulaşır. Genellikle, orada yaklaşık bir milyon mikroorganizmalar. Nematod en dahil tüm helmint, yaygın olarak kabul edilir ve incelenir modern tıpta. Her isteksiz olabilir, bir ev sahibi için bir yer ve yaşam alanı parazit yani kurt. Olsa da, bir kelime ile «ev sahibi» bahse girebilirsiniz, çünkü parazitler zevk için insan vücudu için hayatının besinleri tüketmek, enerji, «sıçmak» ve insana zarar değil, tam tersi. Kurt ya da bilimsel, solucanlar büyüledi tüm dünyayı, kendi tespit yüzyıllar boyunca tüm kıtada ve her ülkede. Ve korkunç istatistikler, Dünya sağlık Örgütü (DSÖ), yarısından fazlası insanlık vardır, en azından bir tür bağırsak solucanları, ve yaklaşık üç yüz. En kötüsü, bu temel şarta bu çocuklar. Herkes bilir ki, vücudunda tasallut solucan.. Yani, kurt – bu düşük seviyelerde solucanlar yaşayan insanlarda ya da hayvan beslemek için hesap sahibinin ve kullanmak için kendi yaşam döngüsü. İlginç gerçekler! Beyazımsı sarı veya pembemsi solucan uzunluğunda, 40 cm dışkı İle çıkar, ölü. Eğer rektum onları bir sürü, onlar çıkmaya anal delik canlı. O zaman bunları tespit etmek kolaydır. Larva Ascaris calais sadece mikroskop altında görülebilir. Solucan beyaz renk. Bağırsak hareketleri ile dışarı kadın sonra lay yumurta. Gibi görünen beyazımsı ince bir solucan 3-5 cm uzunluğunda. Sığır ve domuz etmiyordu Patojenler helmintlerin insan için 2 tür solucanlar: yuvarlak (yuvarlak solucanlar) ve düz (şerit ve kurtları).

Trematodlar

Yuvarlak solucanlar

İstatistiklere göre, bir milyardan fazla kişi enfekte solucanlar katkıda aşırı bağışıklık sistemi ve delik damarlarında. Kurtulmak için bu parazitler kullanarak ilaç ya da halk tedavisi. En büyük zarar insan vücudu neden olabilir üç tür helmint: kurtları, yuvarlak ve şerit solucanlar. Önce seçmek için nasıl bir yöntem kurtulmak için, anlamak gerekir, gibi bakmak kurt adam. Solucanlar etkilenen sadece insanlar değil, büyük ölçüde enfekte solucanlar hayvanlar, dahil olmak üzere ev. Bu durumda, enfeksiyon evcil hayvan oluyor olsa bile, eğer onlar değil, sokağa çıkmak ve temas ile diğer bireyler bir tür. Bu makalede, bir tür solucan kedilerde.

 • Tür helmint kedilerde: yuvarlak solucan, tenya, düz kurtlarını
 • Ortak belirtileri helmintlerin
 • Tedavi ve önleme

Yumurta, çocuklarda bağırsak solucanları

Eğer tanısı helminthiasis, gerekli tedaviye başlamak. Tam resim için tek tür parazit. Bu hastalıkla mücadele için oluşturulan özel ilaçlar – anthelmintic. Hastalık çocuğun tercih meselesi ilaçlar kalkar, özellikle akut. Yardımcı olacak bir yetkili, uzman, ihmal, onun tavsiye edilemez.

Halk ilaçları

Ne anne karşı ilaç? Tedavi lezyonlar bağırsak solucanları düzenlenen ve halk ilaçları. Hazırlanan karışımlar, infüzyon ve tentür. Özellikle halk ilaçları kurtarıldı hastalığında küçük çocuklar. Bir çocuk, özellikle bir yıl zor dayandı tıbbi ilaçlar. Örnekler, halk yemek tarifleri:

 • İnfüzyon nar kabuğu. İnce ince dilimlenmiş ve kurutulmuş kabuğu, 10 gr kaynar su dökülür, ısrar, sarhoş bir çay kaşığı.
 • İnfüzyon soğan. Israr boyunca 12 saat kafası ezilmiş, içki ½ fincan 3-4 kez bir gün.
 • Tentür sarımsak. Alınır 5-6 başkanları sarımsak, doldurulur 0,5 litre votka, ısrar, yaklaşık bir hafta sonra aracı filtre. Almak 20 damla yemeklerden önce 30 dakika. Kurs süresi 3-4 gün.

En sık enfekte helminthiasisом bu çocuklar. Çocuklar çekin kirli ellerinizi ve öğeleri ağız, ve bu riskini artırır istilası bağırsak solucanları. Olarak belirlemek, bilgisayarınıza bulaşmış olup olmadığını bir çocuk evde? Bir yolu incelemek için dışkı kitle çocuk. Bazı türleri bağırsak solucanları tespit dışkı çocuk olmadan özel cihazlar. Genellikle çocuklarda istila pinworms veya yuvarlak kurt. Ama dışlanan ve diğer parazitler. Kurt calais çocuğun aşağıdaki gibidir:

 • pinworms — ince solucanlar beyaz renk, boyutu 1 cm;
 • yuvarlak kurt de temsil eden ince beyaz parazitler, ama onlar çok daha uzun pinworms, boyutları 1 ila 40 cm, canlı yuvarlak hareket fekal kitleler;
 • vlasoglavy çıkıp şeklinde beyaz bir solucan, hangi uzunluğu yaklaşık 5 cm, sivri bir ucundan;
 • Toxocara — uzun solucanlar, onların uzunluk 18 cm;

Varlığı siyah ince bağdır fekal kitleler birçok anne almak için, solucanlar. Aslında öyle görünüyor sindirilmiş muz calais. Merak edecek bir şey yok. Yenilgi pinworms veya yuvarlak kurt larva eşlik çocuklarda semptomları:

 • gaz;
 • karın ağrısı;
 • ani kaybı, vücut kitle indeksi;
 • kabızlık, beklenmedik bir şekilde değiştirme, hazımsızlık;
 • mide bulantısı;
 • varlığı hissi, kaşıntı, anüs;
 • alerjik belirtileri cilt.
Belirtileri gösteren parazitler insan vücudunda

Belirtileri gösteren parazitler insan vücudunda

Zorunlu bir parazit olduğunu parazit solucanlar yaşamak için değil, sadece vücut, ama aynı zamanda şaşırtıcı bir hayvan. Bazıları bu zararlıları yaşayan bir insanda veya hayvanda sürekli veya geçici olarak, herhangi bir faz hayatının düşen, oraya larvaları. En sık sıcak kanlı muzdarip Ascaris ve pinworms, neden böyle spesifik bir hastalık gibi, askariazis ve enterobiasis, sırasıyla. İçinde yetişkin solucanlar hücre sap, farklı organlara ve dokulara zarar vermez. Ağırlıklı olarak toplu solucanlar sunulan iki kategori kendi konum: saydam ve kumaş. Kurt son derece yaygındır ve yerküredeki. Dünya çapında bir organizasyon nüfusun olduğu tahmin edilmektedir her ikinci kişi gezegenin sahibi, en az bir üç çeşit solucanlar, yaşayan, vücudunda. Kendi kendine test yapmak algılamak için yumurta, solucanlar dışkı oldukça zor çünkü mikroskobik küçük boyutlarda, en başarılı ilk elden görmek için kendilerini zararlıları. Ana belirtiler aramak gerekir endişeler istilası — uzun sandalye ile ilgili sorunlar (kabızlık veya tam tersi ishal), iltihabi süreçler, anüs, eşlik tatsız kaşıntılı duyumlar.