Fotoğraf farklı tür solucanlar

Gelişmelere rağmen, modern uygarlığın genel olarak tıp ve özellikle soru, hangi gelir türleri, solucanlar ve nasıl etkiler, insan vücudu, olmaya devam ediyor güncel. Orada birkaç çeşit helmint düşünün fotoğraf için açıklama. Çeşitli kurt temsil edebilir değil aynı derecede tehlike insan için, ama her durumda, grev ve bağışıklık sistemi neden olabilir geliştirme diğer rahatsızlıkları.

İnsan vücudunda parazit 2 tipi solucanlar: yuvarlak (yuvarlak solucanlar) ve düz (şerit ve kurtları).

kurt fotoğraf

Yuvarlak solucanlar

Ana özelliklerinden biri, nematod, onların olağanüstü dayanıklılık. Onlar hayatta kalmak için bile 5 yıl sonra de eve. Diğer özellikleri arasında yuvarlak solucan vurgulamak gerekir:

 • hızlı bir gelişme ve ilkel yaşam döngüsü;
 • basit bir sindirim sistemi, oluşan doğrudan tüp ağız önce anal delik;
 • hızlı üreme;
 • hareketlilik, yoğun dolaşarak organlara sahibi.

En yaygın ve tehlikeli türleri yuvarlak solucan şunlardır: pinworms, yuvarlak kurt, vlasoglavy, Trichinella, giardia.

Pinworms

Pinworms – solucanlar, genellikle beyaz renkli. Erkek – çok küçük, en fazla 5 mm, uzunluğu cinsel olgun dişi 1 aşmak için, bkz: fotoğraf pinworms benzer sopa keskin uçları. Lezyonlar belirtileri tezahür sonra 5-6 saat sonra düşen vücut. Dişi yumurta bırakır kıvrımları anüs, sonra yumurtadan solucan gizlice yukarı bağırsak.

Eğer pinworms vurdu, vücut görünür, aşağıdaki belirtileri – kaşıntı anüs, bağırsak bozuklukları, sinirlilik, mide bulantısı. Genellikle veri manzaralı solucanlar muzdarip küçük çocuklar meyletmek-e doğru çekmek öğeleri ağız ve yetersiz, kurallara uyan, kişisel hijyen.

Yuvarlak kurt

Aksine pinworms yuvarlak kurt var büyük boyutları 15 ila 40 cm ile Yumurta larva içine sindirim sistemini, nerede devam organizması nihai olgunlaşma. Yaşayan yuvarlak yıl. Bulaştıktan sonra kişi acı karın ağrısı, bulantı, kusma, aşırı yorgunluk, alerjik reaksiyonlar.

Önemli! Her hasta olabilir özel bir reaksiyon, enfeksiyon, veri manzaralı eder. Derecesi ve belirtilerin şiddeti değişebilir az hastalık kadar ciddi bulgulardır.

Whipworm

Adını solucan var gibi, ince ve uzun bir vücut şeklinde saç. En sık yerleşir kör bağırsak. Uzunluk parazit 5,5 mm (dişi) - 4,5 cm (erkek). Çok keskin ön uç whipworm deler, bağırsak mukoza yiyerek bu nedenle, kan ve doku sıvısı. Whipworm vardır belirtiler, lezyonlar, benzer bulgular faaliyetleri diğer parazitler.

Arasında belirli belirtileri ayırt edilebilir:

 • duygu, daha fazla apandisit;
 • gelişimi, polip ve kistleri habitatlarda parazit;
 • mide ülseri;
 • konvülsif nöbetler.
Trichinella

Trichinella

Bakın yuvarlak solucan, parazit organizmalar açısından birçok türleri, evcil ve yabani hayvanların (porsuk, yaban domuzu). Ana yolu enfeksiyonu – yeme çiğ et veya aynı ürünleri enfekte et, hazırlanan «kan».

Sadece birkaç gün ihtiyacınız olacak larva Trichinella tam olgunlaşma önce, duodenum. İyi bir hareketlilik sağlar parazitler nüfuz çeşitli organları ile birlikte kan akımı. Ağır vakalarda, trişinoz verir komplikasyon solunum yolu, merkezi sinir sistemi ve kardiyovasküler sistem. Eğer tedavi edilmezse, bir enfeksiyon neden olabilir, hatta ölümcül.

Giardia

Boyut bu kötü niyetli solucan kadar küçük olduğunu düşünün sadece bir mikroskop altında. Ancak, zarar vücut için, özellikle de çocuk, onlar verirler büyük. Kullanarak kamçı vücudunda parazit sopa mukoza bağırsak götürüp tüm besin.

Giardia çok uygun ve etkin olabilir yılın herhangi bir zamanında. Onlar olabilir:

 • bu işlenmemiş, ham su;
 • kirli eller, yıkanmamış sebze, meyve;
 • toprak, kum;
 • oyuncak, tencere, konularda, ev eşyaları.

Aynı zamanda belirli özellikleri giardiasis, pembe-kırmızı deride döküntü, pruritik, yanı sıra güçlü ve uzun ömürlü bir ishal ile kokulu koku.

Yassı solucanlar

Bu tür solucan vardır konik gövde yaprak şeklinde veya şerit. Aksine, yuvarlak, yassı solucanlar sahip belirti ve erkek ve kadın. Tüm sistemleri yaşam bu helmint vurgulamak gerekir sindirim ve boşaltım. Parazit, insan dahil, flukes ve tenya. İnsanlarda yassı solucanlar sabit duvarlara organ veya damar ile emme fincan.

Hepatik Dens

Parazit düz şekil ulaşan 5 cm uzunluğunda. Onun adı nedeniyle normal lokalizasyonu karaciğer. Belki de yaşamak için safra kesesi ve pankreas sayesinde iki enayiler: ağız ve karın. Erken geliştirme döngüsü helmint dışkı, enfekte onun yumurta, nüfuz, toprak ve su. Sonra bir ara ev sahibi, istiridye, yumurta taşır, vücudu balık yumurtadan çıkan larvaları kendi vücut ısısından. Kullanımı, enfekte balık yemek neden tehlikeli bir hastalık opisthorchiasis.

Bulaşmış bu tür solucanlar, yiyerek yetersiz işlenmiş et çipura, sazan, hamamböceği, sazan, sazan ve diğer balıklar. Belirtileri arasında özellikler:

 • artan vücut ısısı;
 • acı hissi kas ağrıları;
 • safra kolik;
 • akut ağrı sağ tarafında;
 • iştah.

Önemli! Tanı lezyonlar bir Fluke genellikle zordur. Geçerken opistorhoza olduğunu kronik belirtileri benzer gibi hastalıklar, gastrit ve pankreatit.

boğa tsepen

Sığır ve domuz tsepen

Bu iki tür parazit tenya var farklı ara ev sahibi, ve burada kalıcı bir yer de var, her iki kişidir. Boğa tsepen – büyük tüm davetsiz misafirlerin insan vücudu. Onun uzunluğu 10 m.

Domuz tsepen daha kolay vücuttan sınırdışı, ama o, çok tehlikeli olabilir, çünkü sadece göç bağırsak, aynı zamanda beyin, karaciğer ve hatta kişinin gözünde. İlk başta bir hastalıktır, neredeyse asemptomatik, ama daha sonra kendini gösterir:

 • halsizlik, uykusuzluk, baş ağrısı;
 • mide ekşimesi, bulantı;
 • ağrı mide;
 • çıkış dışkı kesimleri boğa tenya;
 • ani düşmesi: açlık kadar, artan iştah;
 • anemi.

Ekinococozis

Bu tür helmint yaşayan organizmalar, köpek, tilki, kurt, nadiren kedi. Görünüm ve şekilde sabitlemek, vücutta canlılar gibi diğer çeşit yassı solucanlar. İnsanlar arasında risk grubuna dahil olanlar ile çalışır hayvan (avcılar, çobanlar). Belirtileri hydatidosis benzer karaciğer hastalığı. Kenara ihlal sandalye ve genel kırıklık yaygın belirtisi, bir sarı boyama deri cilt.

Tedavi

Rağmen ağır bir sızıntısına neden olduğu hastalıkların helmintми, bir çok etkili ilaç, hangi yürekli insan vücudu geçtikçe her türlü eder. Ana özelliği hap kurt yatıyor artan toksisite, bu nedenle seçim dikkate derecesi, bulaşma, kişinin yaşı, eşlik eden hastalıkları ve genel güvenlik ilaç. Düşünün en etkili ve güvenli ilaç yardımcı vücut temizlemek worm istilaları.

Önemli! Bağımsız seçim hap bağırsak solucanları, bir doktor tavsiyesi olmadan geçersiz! İzin verilen en fazla doz neden olabilir, vücudun daha az zarar, daha fazla enfeksiyon bağırsak solucanları!

Bazı ilaçlar alabilir ve önleyici bir tedbir olarak. Önlenmesi gerekli, eğer bir enfeksiyon bağırsak solucanları ortaya bir aile üyesi ya da varsa bir evcil hayvan. Çok önem verilmelidir temiz eller, özellikle küçük çocuklar, düzenli bir temizlik sağlar, tüm kurallara uymak, güvenli bir pişirme.