Belirtileri parazitler, insan vücudunda: bunları ortaya?

Bulaşmasını parazitler oldukça yaygın bir sorun. Özellikle risk altında, hastalık eğilimli çocuklar yaz sezonu. Oyun kum, yıkanmamış meyve, sohbet odası, tüm bu girmesine yol açabilir bağırsak solucanları içine bağırsak veya karaciğer. Distribütör helmint olabilir hatta böcekler ya da yeme çiğ et veya balık.

parazitler belirtileri

Belirtiler durumuna helmint

Gelişiyle, parazitler vücutta bir kişinin başlayabilirsiniz geliştirmek için birden fazla hastalıklar, isteğe bağlı bağırsak veya mide:

Varlığı Ascaris neden olur, alerjik kızarıklık ve kaşıntı, astım.

 1. Giardia yaratacak sindirim sorunları.
 2. Domuz tsepen neden olur, baş ağrısı ve mide bulantısı.
 3. Ani kilo kaybı göstergesi olacak enfeksiyon kullanarak bir solucan.
 4. Fasciola mantarı geçirilen en sık kedi, kendini göstermek ağrısı, karaciğer ve sıcaklık artışı.

Genel olarak, çoğu parazitlerin neden aynı belirtileri:

 • bir kişi başlar, hızlı bir şekilde yorgun ve sürekli hissediyor, halsizlik ve kırıklık;
 • belki de ortaya çıkması sistit kadınlarda ve prostatit erkeklerde;
 • kişi kilo kaybetmeye başlar;
 • azalır, hafıza ve dikkat dağınık olur;
 • vücut ağlıyor ve görünür kas ağrısı.

Kullanımı vitamin varsa, helmint işe yaramaz hale gelir, çünkü onlar tam olarak emilir bağırsak solucanları.

Parazitler, çocuklarda ve yetişkin

Çocukluk çağında bulaşmasını parazitler özellikle tehlikelidir. Çocuk vücudu yeterince güçlü ve bu nedenle yararlanarak, onun zayıflığı, solucanlar ile dağıtılan büyük bir rüzgar. Uyku bozukluğu ve iştah, nedensiz bir sinirlilik, kabızlık — tüm bu delillerin varlığı, giardia veya Ascaris.

Vücut yetişkin korumalı ve daha güvenli bir şekilde enzimler nedeniyle, bulunan, ağızda. Onlar karmaşık, ölümcül bir bariyer parazitler için. Bu sadece temel bir engeldir. Aşağıdaki engel olacak gastrik asit: güçlü bir bağırsak bağışıklık ile antikor yok edilebilir, hemen hemen herhangi bir kötü niyetli bir temsilcisi. Bebeğin vücudunun henüz yeterli gücü için böyle bir mücadele de olduğu gibi, insan immün.

Eylem helmint vücudun genel durumuna

Doktorlar göre, çoğu durumda, alerjik reaksiyon nedeniyle ortaya çıkması, parazit ya da daha önce geçen enfeksiyon ve tedavi. Kurt üzerinde olumsuz bir etkiye sahip, koruyucu bir tepki, vücudun bağışıklık düşürür karaciğeri. Sonuç olarak, bir kişi daha sık enfekte olur enfeksiyon ve soğuk algınlığı, ve onları tedavi daha zor ve uzun.

Sonra bağırsak solucanları kurtulmak için mutlaka gerekli danışmanlık terapisti randevu için gerekli vitamin iyileşme ve destek vücut. Olarak halk ilaçları kullanıyor kaynatma otlar Petrov Çapraz veya toz, mantar Polypore bu – onlar güçlendirir, karaciğer ve geri onun durumu. Önemli doktorunuza danışın kullanmadan önce.

tür parazitler

Parazitlerin sınıflandırılması

Parazitler gelir bağırsak ve ekstraintestinal. Anlaşılır gibi kendi adını, en önemli noktaları ve grev bölge, bağırsak, ikinci oluşturan kaslar, deri altı dokusu, akciğer, karaciğer ve diğer iç organları. Seyahat ile birlikte kan akışı, hareket farklı bir noktaya insan vücudunun ve hücre sap farklı alanlar.

Bağırsak gibi pinworms ve yuvarlak kurt olarak kabul edilir en sık görülür. Enfeksiyon hakkında solucanlar gastrointestinal görünümünü gösterdi:

 • akne vulgaris;
 • sivilce;
 • sebore;
 • çiller ve farklı noktalar;
 • kırılgan tırnak plakaları;
 • siğil.

Ayrıca görünüm vücut papillomas ve çıkıntılı benler göstergesi olabilir varsa, enfeksiyon solucanlar.

Benzer belirtiler oluşabilir istilası vücudun Giardia veya Trikomonas. De öne çıkması bağırsak helmint şunlardır:

 • kaybı veya aşırı kilo alımı (nedeniyle iştahsızlık ya da tersine, aşırı açlık);
 • ortaya çıkması, yabancı bir tat, ağız kuruluğu ve ağız kokusu;
 • bilinçsiz diş gıcırtısı, uyku sırasında;
 • diyabet belirtileri;
 • epilepsi nöbetleri;
 • olmadan baş ağrısı nedenleri;
 • kardiyak ve onkolojik hastalıklar.

Fasciola mantarı teşvik inflamatuvar süreçlere, insan karaciğer. İstendiğinde vücutta parazit oluyor tıkanması, karaciğer kanalını olumsuz etkileyen kan damarları. Özellikle tehlikeli olan bir hastalık ne olabilir geçmesi için görünmez adam ve belirtiler gösteriyor kendisi çok açıkça. Sonuç olarak, bir kişi geçirdiği için tedavi başka bir hastalık çalıştırarak gerçek nedenini.

Seçildiğinde, atık ürünlerin helmint oluyor frenleme işlemi çıkışlarının safra neden olabilir tam bir yıkım, karaciğer ve ölüm.

Varlığı Fluke vücutta sık sık yol açar ın opisthorchiasis. Bu hastalık nitelendirir aşağıdaki belirtiler:

 1. Yüksek vücut sıcaklığı (yaklaşık 39 dakika, derece).
 2. Duygusu olan nagging ağrısı kas dokularında.
 3. Hızlı solunum, nefes darlığı.
 4. İshal veya kabızlık.
 5. Döküntü ve kaşıntı üzerinde deri cilt anımsatan alerji.
 6. Ağrı duyumları alan karaciğer, yanı sıra artan organ (tespit sırasında palpasyon).

Eğer zamanında tedaviye başlamak ve kurtulmak bu parazit, organ devam edecek bir bozulmaya ve belirtileri belirgin bir şekilde yoğunlaştırmak:

 1. Ağrı herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, sadece bölgesinde karaciğer, aynı zamanda sırt.
 2. Safra kolik.
 3. Baş ağrısı, baş dönmesi ve yürüme sırasında.
 4. Uykusuzluk, sinirlilik.
 5. Yorgunluğa.
 6. Görünüm kistleri çeşitli iç organlar.

En sık görülen belirti varlığı parazitler kişi:

solucanlar vücut
 1. Ayrı bir tür helmint kuvvet büyüklüğü çalışmalarını engellemek için bazı organları. Tıkanıklık safra kanalı biter karaciğer hastalığı veya sarılık ve kilit gastrointestinal yol bir görünüm kabızlık. İleri durumlarda bağırsak tıkanması olabilir, kurtarmak için hangi olabilir sadece cerrahi müdahale.
 2. İshal belirtisi olan bir dizi helmint, yeniden öğeleri tahrip sodyum ve klorür vücutta. Sonuç olarak, bu adam bir uğrar, sık sulu bağırsak hareketleri sonuçlanan dehidratasyon vücudun. Bu parazit vücudun sırasında dışkı değil hocam.
 3. Şişkinlik oluyor görünmesini helmint üst kısmında kolon. Böyle bir durum neden olan bir ağrı yiyerek baklagiller, fasulye, yanı sıra çiğ meyve. Bu tür belirtiler her zaman gibi görünüyor bir adam tehlikeli, bu yüzden birçok parazit canlı organizma içinde birkaç ay ya da yıl.
 4. Tremor gece (kaşıntı anüs) — sık belirtisi pinworms.

Kadınlarda ilk hasarı belirtileri solucanlar için yumurtalık ağrısı, uzun süreli adet kanamaları eşlik ağrılı hissi, genel halsizlik, çöküyor döngüsü, gelişimi, kist, fibroid, fibroid sorunları, mesane ve böbrek.

Erkekler bulaştıktan parazit özgü bir görünüm prostatit, sorunları kudret, kum ve böbrek taşı, ağrı idrar yaparken. Bir hastalık haline kesintiye ruhsal durumu.

Önleyici eylem

Tabi bazı önleyici faaliyetler bireysel başarıyla kendinizi korumak için bu tür hastalıklar ve bunların sonuçları. İlk kural, koruma, solucanlar bir uyum, temel hijyen, temel öğeleri olduğu kabul edilir:

 • düzenli içerik elleri temiz tutmak, gerekli yıkama sabun ve su ile çalıştıktan sonra, toprak, kum, temas, evcil hayvanlar ve diğer hayvanlar, ve her yemekten önce;
 • tırnaklar el ve ayak parmaklarının olmalıdır shorn kısa ve temiz tutulmalıdır;
 • sebze, meyve, çilek, otlar ve diğer ürünler yıkanmalıdır, özellikle onlara temas arazi, potansiyel olarak içeren yumurta, solucanlar;
 • et ve balık satın alınmalıdır, sadece kanıtlanmış bir alan ve pişmiş şekilde helmint yumurta imha edilmesi. Biftek ile kan taşıyan büyük tehlike;
 • yemiş bir adam su olmalıdır içme kaynakları ve kaynamış;
 • kısıtlama mayo üzerinde nehirler ve göller, alan yerler oluyor otlatma;
 • zorunlu el yıkama sabun ve su ile temastan sonra böcekler ile.

Uzmanlar, düzenli aralıklarla önleyici deworming kullanarak ilaçlar olmadan gelişmiş laboratuvar araştırma. Ortadan kaldırmak için tekrar bulaşmasını parazitler, ve tüm birlikte yaşayan aile üyeleri yapmalıdır uyarı eylemleri aynı anda düzenlemek için önleme üzerinde solucanlar ve ev yapımı köpek – onlar daha sık enfeksiyon oluşur.

Unutmayın ki ilaç kullanımını önlemek amacıyla solucanlar yapılmalıdır sonra doktor tavsiyesi sonra yapılan zorunlu kişisel danışmanlık.

Bilmek önemlidir, eğer önleme değil, yardımcı ve enfeksiyonu oldu (onaylandıktan sonra, sonuçları ile ilgili analizler), tedavi başlamak gerekir, erteleyerek.

Tedavi helminthiasis

tedavi

Teşhis bulaşmasını parazitler kullanarak analiz. Laboratuvar ortamında uzmanlar keşfetmek kal varlığı helmint yumurta, yanı sıra kazıma hastalığı, enterobiasis. Testleri dağıtılır üç kez bir farkla, bir kaç gün için daha doğru bir sonuç. Belirlemek için, helmint ve immünoglobulinler, kira kan.

Tıp günümüzde çok büyük bir fırsat alanında tedavi edilmesi, insan parazitleri. Bu gibi teknikler:

 • tedavi kimyasal ilaçlar;
 • fitoterapi;
 • temizlik, vücudun helmint kullanarak homeopatik ilaçlar;
 • uygulama ozon terapi.

İpuçları halk tıbbı kurtulmak için kurt

Halk hekimliği sertifika yok kalite. Tek onu onay — denetleme yıllarca. Bu o sahiptir. Benzer tarifler iletilir, bazı insanların başkalarına. Ancak tüm bu sayısız halk, öneriler, uzmanlar, danışman doktorlar ile uygulamadan önce ya da başka bir araç. Kurtulmak isteyen parazit büyük, ama aynı zamanda sağduyu unutmamak gerekir.

Yiyeceklere kurt tahammül edemez kesinlikle. Onayı durumuna helmint vücutta artırın diyet tüketimi, sarımsak, soğan, soğan, taze turp, tuzlu balık, greyfurt, kabak çekirdeği, elma sirkesi, nar.

Sevmiyorum parazit ve çiğ havuç, karışık pancar, yeme lahana suyu (o olabilir gibi taze ve lahana turşusu), ananas, taze meyve suyu, tentürü, nane, yanı sıra meyve suyu, kuşburnu.

Önemli! Bu yüzden çoğu tarifleri kurtulmak için kurt dayanmaktadır yukarıda listelenen ürünler.

Uygulama popüler tarifler oldukça basit ve çok karlı mali gibi özel gerektirir maliyet. Çoğu doğru bileşenleri her zaman ve böylece mevcut buzdolabı var, ev hanımı.

Halk ilaçları çok etkili başında enfeksiyon. Tercihen git sebze diyet tedavisinin zamanında ve tamamen ortadan et diyet. Böyle bir beslenme, parazit, güç kaybeder ve ondan kurtulmak için çok daha kolay olacak.

Birçok kişi yanlışlıkla inanıyorum açlık da olabilir, yaşanabilir bir teknikler kurtulmak helminthiasis. Bilmek önemlidir, böyle bir görüş yanlıştır, çünkü açlık grevi yapacak insan vücudu daha zayıf ve sadece artacak, baş ağrısı, yorgunluk ve bulantı hissi.

Yararlı bir halk tarifi

Tek etkili tedavi yöntemleri bulunan helmint kullanımı, lavman boyunca 7 gün. Büyük baş sarımsak demlenmiş bir bardak ılık süt, süzülmüş, cool oda sıcaklığına kadar. Sıvı hacminde 250 g olarak kullanılır, lavman yetişkin bir insan için. Çocuğunuzun yaşına bağlı olarak, – 100 veya 50 gr.

önleme

Sonuç

Sonuç olarak unutulmamalıdır ki, hastalığı riskini helminthiasis her zaman vardır. Ama korunmak için, o da belki, saygı, kişisel hijyen, destekleyen, doğruluk ve saflığını kendi evinde ve işyerinde kontrol ederek durumu hayvan ve doğru bir şekilde işleme ürünleri.

Bu makalede, bir neden verir yansıtmak için kendi vücut ve maç belirtileri. Genellikle, doktorlar nadiren incelenir hasta helminthiasis ve başlar yanlış tedavi mide ya da karaciğer. İstendiğinde, yukarıda açıklanan belirtileri kontrol değer kendi vücudu parazitlerin varlığı ve sıkılaştırma tedavisi ile.

Antiparaziter ilaç gibi önlemler kurtarmak iç organları ve genel sağlık için korkunç sonuçları. Ne şekilde tedavi etmek veya önlemek için en uygun – isteyecektir doktor.