Vücuttaki parazitlerden kurtulmak için ne yapmalı?

Evde vücuttaki parazitlerden kurtulmak için ilaçlar ve halk ilaçları

Helmintler sadece vücut için hoş olmayan bir mahalle değil, aynı zamanda sağlık için ciddi bir tehdittir. Size ne kadar tehlikeli olduklarını ve onlardan nasıl kurtulacağınızı söyleyeceğiz.

Helmintler sadece vücut için hoş olmayan bir mahalle değil, aynı zamanda sağlık için ciddi bir tehdittir.İlaçlarla ve uzun zamandır bilinen birkaç halk ilaçlarıyla onlardan kurtulabilirsiniz. Temizlik teknikleri yeterlidir, ancak her durumda bir doktora danışmak gerekir.

Parazitler nerede yaşar?

İnsan organizmalarında 250'ye kadar çeşitli parazit türü vardır. Bunlardan en yaygın olanları yuvarlak kurtlar, kıl kurtları, Trichinella, tenyalar, tenyalar.Çoğu yiyecekle içeri girer: az pişmiş et, yarı pişmiş balık, yıkanmamış meyve ve sebzeler.

Dikkat! Yetişkin parazitler çoğunlukla bağırsaklarda ve larvalarda iç organlarda yaşar.

Vücutta hareket ederken, helmintler ve larvaları kalbe, karaciğere, böbreklere ve akciğerlere girebilir.

Bir helmint enfeksiyonunun belirtileri şunlardır:

 • yorgunluk ve genel halsizlik;
 • sık sık baş ağrısı;
 • kas ağrısı;
 • gıcırdayan dişlerle uyku sırasında horlama;
 • depresyon, dengesizlik;
 • azalmış bağışıklık;
 • sık sık açlık hissi;
 • bol tükürük salgısı.

Sonunda varlıklarından emin olmak için, analiz için dışkıyı vermek yeterlidir. Daha sonra vücudu parazitlerden temizlemek için yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

parazitlerle sindirim sorunları

Hazırlık süreci

Bir kişi helmintleri olduğundan eminsin, önce aşağıdaki prosedürleri uygulamanız gerekir:

 • yağlı, tatlı ve tuzlu yiyecekleri 10 gün içinde diyetten çıkarın;
 • günde en az iki litre su içmek;
 • kabızlığın görünümünü ortadan kaldırırsanız, hafif bir müshil alabilirsiniz.

Bundan sonra, solucanlar için belirli bir tedavi yöntemi seçebilirsiniz.

İlaçlı temizlik

Doktor, parazit tipini ve enfeksiyonun karmaşıklığını belirledikten sonra, farmasötik müstahzarlar yazabilir. Kesinlikle talimatlara göre kullanılmaları gerekir.

Dikkat! Her bir hap türünün farklı kontrendikasyonları ve yan etkileri olduğundan, kendi başınıza ilaç reçete etmeye değmez.

Halk ilaçları

Evde, davetsiz misafirlerin vücudunu temizlemeye yardımcı olacak çok çeşitli geleneksel tıp var. Organizmanın özelliklerini dikkate alarak doğru olanı ayrı ayrı seçebilirsiniz.

Sarımsak

vücuttaki parazitlere karşı sarımsak

En popüler halk ilaçlarından biri. Helmintlere ek olarak mikropları, virüsleri, mantarları yok eder. Küçük dozajlarda çocukların antiparaziter tedavisi için kullanılır.

Tarifler:

 1. Sarımsak lavmanları suyla. Sarımsak başı doğranır, kaynatılmamış su ile dökülür ve ısrar edilir. Daha sonra elde edilen çözelti süzülür. Lavman hafta içi yatmadan önce yapılmalıdır.
 2. Konyak ile sarımsak. 400 gram sarımsak almalı ve bir litre kaliteli konyak dökmelisiniz. 3 hafta ısrar edin ve günde bir kez aç karnına için. Tentür 2 ay sürecek. Bu tam bir temizlik kursu.

Soda

Helmintlere karşı mücadelede başka bir lider.800 ml su ve 20 gr kabartma tozu kullanarak lavman yapmak gerekir.Oraya bir çay kaşığı tuz da eklenmelidir. Çözeltiyi rahat bir 42 dereceye kadar ısıtın ve yarım saat boyunca bağırsaklara enjekte edin. Prosedürü her gün yapmanız gerekir. Kurs 10 gündür.

Doğal müshiller

Müshil etkisi olan ve vücudu temizlemeye yardımcı olan birkaç yiyecek türü vardır. Bunlar şunları içerir:

 1. Kefir. Bağırsakların durumu üzerinde olumlu etkisi vardır. Etkisi elde etmek için iki bardak içmek yeterlidir. Günde bir litreye kadar ürün kullanılabilir.
 2. Hint yağı. Arka arkaya üç günden fazla kullanamazsınız. En iyi geceleri kullanılır, böylece bağırsaklar sabaha kadar işi normalleştirir. Her durumda, 5 saate kadar boş zaman olmalıdır. Kapsüller halinde satın almak en uygunudur.

Elma, rutabaga, kızılcık gibi ekşi meyve suları da kullanılır. Uzmanlar yılda iki kez temizlik yapılmasını ve tehlikeli gıdalardan kaçınılmasını tavsiye ediyor.