Belirtileri ve tedavisi, çocuklarda bağırsak solucanları

Kurt çocuklar – bu sorun ile karşı karşıya hemen hemen tüm anne-babalar. Parazit vücuda girer, farklı yollardan, ihlal, iç organların çalışmasını ve sistemleri, ürünleri, onların yaşam gelişimi kışkırtmak, zehirlenme ve alerji.

En sık çocuklar enfekte farklı tür solucanlar, enfeksiyon oluşur sırasında hijyen kurallarına uyulmaması, üzerinden ev eşyaları. Kuluçka süresi 3-6 hafta, bu süre içinde parazit sayısı önemli ölçüde artar, ortaya çıkmasına yol açan negatif belirtiler.

Toxocariasis

Nasıl oluyor enfeksiyonu bağırsak solucanları:

 • yeme, pis su, yıkanmamış sebze, meyveler ve meyve;
 • ile temas evcil ve evsiz hayvan;
 • sinekler, sivrisinekler tahammül yumurta parazitleri;
 • oyunlar, kirli kum, toprak;
 • enfeksiyon bağırsak solucanları oluyor temas ederek – yumurta hayatta dış ortamda (eğer bir çocuk alacak kirli bir nesne, daha sonra parayı asla kullanmam eller, ağız, parazitler temeline SİNDİRİM sistemi);
 • ürünlerin kullanımı olmadan, uygun bir ısıl işlem;
 • intrauterin enfeksiyon anneden.

Ana yol enfekte solucanlar – fekal-oral, larva vücuda kirli eller, yiyecek ve su ile.

En önemli belirti ve bulgular helmint

Belirtileri helminthiasis bağlı yerleşim parazitler, sık sık parazit enfeksiyonu belirtileri ile karıştırılır soğuk algınlığı, zehirlenmesi, bağırsak enfeksiyonları, alerji.

 1. Yuvarlak kurt mide kan akımı ile düşmek karaciğer ve akciğer, 3 hafta sonra geri göç bağırsak.
 2. Pinworms sürünme ertelemek için yumurta anal alanı, bu nedenle, yaşamak ve genital.
 3. Bazı tür parazitler etkiler karaciğer ve pankreas.
 4. Bazı türleri tapeworms nüfuz beyin dokusu.

Nasıl olduğunu anlamak için bir çocuğun kurt:

 • uzun süreli kabızlık – ortaya kümeleri bağırsak parazitleri;
 • bozukluğu sandalye – kurt üretmek için özel bir enzim sindirimi hızlandırır ve kolaylaştırır, bir kişinin değil, pişmiş yemek çıkıyor bol su ile;
 • şişkinlik – worm salgınlar gaz devam ediyor, bir kaç ay;
 • bulantı, kusma, artan salya;
 • düşüş veya ani iştah artışı, kilo bu, herhangi bir şekilde azalır;
 • irritabl barsak sendromu – arka uzun worm istilaları gelişen iltihabi süreçleri SİNDİRİM sistemi organları;
 • Parazitler
 • karın ağrısı – sık lokalize bir alanda, göbek ya da kaburga altında sağ tarafında;
 • anemi, vitamin eksikliği – kurt besinleri absorbe, onları engelleyen normal emilimi, vücut eksikliği muzdarip, vitamin ve eser elementler;
 • eklem ve kas ağrısı;
 • dermatolojik sorunlar, arka plan, güçlü bir vücudun zehirlenmesi ürün yaşam helmint – papilloma, akne, ürtiker, diyatez;
 • bozulma, tırnak, saç,;
 • öksürük, baş ağrısıve diğer belirtiler, soğuk algınlığı, sinüzit, lenf bezleri.

Bir worm salgınlar değişiyor ve ruhsal ve duygusal durumu bebeğin olur huysuz, huzursuz, rahatsız uyku, gençlerde ortaya çıkan depresif durum.

Belirtileri helminthiasis türüne bağlı olarak, parazit

Ortak belirtiler, bazı çeşitleri solucanlar kışkırtmak ortaya çıkması belirli belirtileri.

Bir enterobiasis

Bir enfeksiyon oluşur yoğun, dayanılmaz kaşıntı, anal bölgede bir artar, uyku sırasında ne bebek sık sık uyanır, artan yorgunluk kötüleşir bellek azalır, okul performansı. Patoloji sık sık eşlik enürezis, kızlarda gelişen inflamatuar hastalıkları üreme sistemi, güçlü bir enfeksiyon muhtemelen iltihaplı bir apendiks.

Enterobiasis sebep olabilir anal kaşıntı

Askariazis

Özellikle akut kendini küçük çocuklarda, arka plan parazit istila sıcaklığı yükselir kadar 38 derece görünür kuru öksürük ile balgam turuncu, bazen gözlenen artış, lenf düğümleri, dalak, karaciğer. Önemli bir belirti ortaya çıkması, deri döküntüleri stop ve fırçalar.

Bir opistorhoze

Gözlenen uzun süreli sıcaklık artışı kadar yüksek değerlere, ifade gibi alerjik reaksiyonlar, eklem ağrısı.

Toxocariasis

Eşliğinde güçlü bir öksürük, boğulma nöbetleri, bol kaşıntılı döküntüleri, yenilgi, kornea, göz.

Eğer bir çocuk sık sık hasta soğuk algınlığı, patoloji kötü mükellef medikal tedaviye, belki de nedeni hoş olmayan belirtiler neden istilası bağırsak solucanları. Tam olarak ortaya parazitleri yardımcı tanı.

Testleri kurt, çocuklarda

Temel tanı yöntemi dışkı analizi ve kazıma, ama böyle bir yöntem sağlar tanımak için sadece küçük bir miktar parazit, eğer sonuç negatif, ama çocuğun mevcut belirtileri helminthiasis geçmek gerekir daha kapsamlı bir inceleme.

Araştırma yöntemleri:

 • kazıma yapışkan bant ile anal kıvrımlar – sabah, çocuğun yıkamak, boş bağırsak;
 • coprogram analizi yapılmalı üç kez aralıklarla 5-7 gün;
 • klinik kan analizi – tek eozinofil sayısı, hemoglobin düzeyi,;
 • göğüs röntgeni, çalışma balgam – şüpheli parazitlerin varlığı organları solunum sistemi;
 • MRI, CT, ULTRASON görülebilir helmint beyin, karaciğer, akciğer.

Bilgisayarlı tomografi için bir fırsat verecektir açıkça anlamak — solucanlar veya yok

En güvenilir tanı yöntemleri worm istilaları – ELISA, kan tespit antikorlar ve antijenler parazitler, tek konsantrasyon düzeylerini. Güvenilirlik analizi – fazla 95%, belirlemek varlığı herhangi bir helmint, ne olursa olsun onların yeri lokalizasyonu. Öğrenmek için, sonuçları 2-3 gün.

CT

Ana avantajı bir yöntem bulmak ve parazitler zaten bir kaç saat sonra enfeksiyon, önce belirtileri belirtileri helminthiasis.

Bebekler nadiren muzdarip worm istilaları, risk grubuna dahil çocuklar, 2-7 yaş arası. Bebekler enfekte olabilir parazitler sadece aile üyeleri.

Görüntülemek için nasıl kurt çocuğun evde?

Belirlenmesinde parazitlerin çocuğun derhal başlamak medikal tedaviye gelişimini önlemek için ciddi komplikasyonlar. İsteğe bağlı olarak bir tedavi yöntemi uygulayabilirsiniz araçları, alternatif tıp.

İlk yardım

En iyi ne yapabilir anne olduğundan şüpheleniyorsanız, parazitler çocuk – ziyaret bulaşıcı ya da çocuk doktoru. Herhangi bir güçlü antiparazit aracı almak için hiçbir ön tanı anlamsız ve tehlikeli.

Sonuçları analiz yapılabilir, sadece semptomatik tedavi.

Eğer kusma, ishal, gerek yok acele ilaçlar, vücudun bu şekilde kurtulmaya çalışıyor sadece gereksiz, sadece çocuğa fazla sıvı dehidratasyon önlemek için.

Tedavi ilaç

Temel tedavisi worm salgınlar oluşturan antiparazit ilaçlar, ilaç üretmek hap şeklinde, süspansiyonlar şeklinde, rektal fitil almak için izin, güvenli ve etkili bir ilaç bebek için herhangi bir yaş.

Ek ürünler worm salgınlar:

 • sorbent sürecini hızlandırmak temizlemek, vücudun dengesini geri intestinal mikroflora;
 • cholagogue ilaçlar reçete ne zaman parazitler, karaciğer, safra kesesi;
 • müshil kabızlık ortadan, kaldırma katkıda bulunur parazitler;
 • ilaç için geri yükleme işlevleri SİNDİRİM sistemi;
 • antihistaminikler;
 • multivitamin kompleksleri.

Çoğu ilaç etkilemez geçim yumurta parazitleri, ilaç almak gerekir üç kez aralıklarla 15-20 gün. Bir saptama çalışmaları helminthiasis çocuk, tedavi geçmesi gerekir, tüm aile üyeleri aynı anda.

Mücadele helminthiasis halk ilaçları

Teknikleri alternatif tıp yardımcı vücut temizlemek, ortadan kaldırmak için inflamatuar süreci azaltmak tezahürü zehirlenmesi, bağışıklık sistemini güçlendirmek için. Ama sadece yardımı ile, halk yemek tarifleri tamamen kurtulmak için bağırsak solucanları zor ve çoğunlukla imkansızdır, makul birleştirin alarak ilaç.

Basit yemek tarifleri ev ilaçları:

 1. Dökün 220 ml su 20 gr keten tohumu, 30 dakika bekletin. İçki 100 ml, kahvaltıdan önce ve akşam yemeğinden bir hafta boyunca.
 2. Dökün 1 yemek kaşığı kıyılmış papatya çiçekleri 280 ml kaynar su bırakmak, kapalı bir kap içinde soğuyuncaya kadar. Bütün porsiyon ilaç içmek gün boyunca tedavisi devam etmek için 5 gün. Bu en güvenli aracı işlevi geri yüklemek için SİNDİRİM sonra helmintlerin.
 3. Brew 1 çay kaşığı toz kuru pelin, 500 ml kaynar su, serin, süzün. Bir çocuğa 20 ml içecek üç kere bir gün 30 yemeklerden önce dakika.
 4. Dökün 1 litre kaynar su 5 kg taze kuzukulağı, kaynamaya karışımı su banyosunda 2 saat, süzün. Kabul 2 yudum her yemekten önce.
 5. Temizlemek nar orta boy, ince ince doğrayın kabuğu dökün ve 500 ml su, kaynamaya kısık ateşte 30 dakika. Süzün, bölünmüş 3 parça, bir çocuğa 1 porsiyon yarım saatte bir. 3 saat sonra içmek gerekiyor müshil.
Keten tohumu

Çoğu parazitler kötü hayatta asidik ortamda, tedavisinde worm istilası açın menü lahana turşusu, doğal meyve suları, asitli meyveler ve meyve. Süreci hızlandırmak temizlemek, bağışıklık sistemini güçlendirmek için yardımcı olur taze havuç veya suyu onun. Terapi zaman tamamen vazgeçmek pişirme ve hızlı karbonhidrat.

Önleme worm istilası çocuklar

Riskini azaltmak için helminthiasis, önceki yıl belgili tanımlık çocuğun temel kurallarına uymak hijyen – sık sık ve iyice ellerinizi yıkayın sokak sonra, tuvalete gittikten, yemeklerden önce ve hayvan ile temas. Değil olduğundan, kirli eller, yüz, çekme, parmak, herhangi bir nesne ağzına.

Önleme yöntemleri:

 • hiç bir çocuğa ham su, ürünleri uygun ısıl işlem;
 • tüm sebze ve meyve yıkamak için sıcak su, mümkünse, kavurmak, çok kirlenmiş ürünler emmek 7-15 dakika soda çözüm;
 • bir yürüyüş zevk sprey ve peçete ile antiseptik;
 • kısa tırnaklarını kesmek için çocuğa;
 • önlemek için yüzmek tatlı sularda durgun su;
 • savunmak ürünleri, ev sinek, var sokakta;
 • idare deri, giyim sivrisinek kovucu;
 • düzenli olarak antiparaziter işleme evcil hayvan.

Önemli! Fizibilite ilaç önlenmesi için worm istilaları doktorlar sürekli tartışıyor. Bazı uzmanlar, içmek için hazırlıklar tüm çocukların okul öncesi ve ilkokul çağındaki yılda iki kez, diğer çocuk doktorları karşı böyle bir yöntem, çünkü karşı verilen parazitlerin toksik, tahmin etmek imkansız, ne zaman olur enfeksiyon.

Kurt, çocuklarda yaygındır, erken tanı ve ilaç tedavisi boyunca hızlı parazitleri ortadan. İlaç haşarat ile başa çıkmak için satın reçetesiz olarak eczanelerde, ama kendini tehlikeli – yanlış seçilmiş bir doz neden olabilir arızaları, beyin, sinir sistemi, böbrek, karaciğer.