Evde parazitlerden etkili bir şekilde nasıl kurtulur

Halk ilaçları, parazitlerin vücudunu temizlemeye yardımcı olacaktır. Başarılarının anahtarı ders uygulamasıdır. İlaçlar daha az güvenlidir, ancak hızlı bir etki sağlar.

İnsan vücudunda 2 binden fazla parazit türü yaşayabilir: virüslerden, bakterilerden ve mikroskobik mantarlardan çok hücreli solucanlara - helmintlere. Bağırsak boşluğunda yaşarlar, akciğerlere, kaslara ve diğer organlara göç ederler. Ev sahibinin içinde yaşayan parazitler, sadece bazı besin maddelerini ondan almakla kalmaz, aynı zamanda hayati aktivitelerinin ürünlerini de zehirler. Bu tür serbest yükleyiciler için bir hedef olmamak için, evde parazitlerin vücudunu düzenli olarak temizlemek önemlidir.

Bilmek önemli

İlaç alarak veya halk ilaçları kullanarak istenmeyen komşulardan kurtulabilirsiniz. Bununla birlikte, yöntem seçmeye başlamadan önce, vücutta parazit olup olmadığını ve hangi türe ait olduklarını öğrenmelisiniz. Böbrek, karaciğer ve pankreas ultrasonu yaptırmak faydalıdır. Bir doktora danışmak da zorunludur, çünkü bazı yöntemlerin kontrendikasyonları vardır.

Vücuttaki parazitleri tespit etmenin bir yolu olarak ultrason

Parazitlerden kurtulmak için birçok halk ilacı kullanmak ve aşağıdaki koşullar altında ilaç içmek imkansızdır:

 • gebelik;
 • emzirme dönemi;
 • kardiyovasküler sistemin patolojisi (kalp krizi ve felç dahil);
 • Mide ülseri;
 • gastrit;
 • böbrek ve karaciğer yetmezliği;
 • kanama (adet kanaması dahil);
 • onkopatoloji;
 • bulaşıcı hastalıklar;
 • kronik patolojilerin alevlenmesi.

Parazitlerden tıbbi temizlik

Bugüne kadar, başta helmintler olmak üzere çeşitli parazitler için birçok ilaç piyasaya sürüldü.

Bazıları geniş bir etki yelpazesiyle ayırt edilirken, diğerleri yalnızca belirli parazit gruplarına karşı aktiftir.

parazitleri vücuttan uzaklaştırmak için haplar

Her halükarda, bir doktorla doğru bir teşhis ve konsültasyon yapmadan, kendi başınıza ilaç yazmak anlamsız ve çok tehlikelidir. Profilaktik amaçlarla kullanılması tavsiye edilmez. Bu, tıbbi maddelerin antiparaziter etkisinin yüksek toksisitelerinden kaynaklanmasından kaynaklanmaktadır. İnsan vücuduna girdikten sonra, bu tür ilaçlar sadece parazitleri değil aynı zamanda sahiplerini de zehirler.

Parazitler için halk ilaçları

Hasarın ilk aşamalarında halk hekimliği resmi tıbbın alternatifi olabilir. Geleneksel olmayan yaklaşımın başarısının ana garantisi uzun bir tedavi sürecidir. Bununla birlikte, başlamadan önce, vücudu zararlı maddelerden temizlemeniz gerekir, böylece parazitlerin kitlesel ölümü ciddi zehirlenmeye neden olmaz. Bu amaç için 2 haftalık vejetaryen diyet iyi sonuç verir.

Hilda Clark'ın Yöntemi

En güçlü ve en iyi bilinen temizleme yöntemlerinden biri, parazitolog Hilda Clark'ın yöntemidir. Solucanları bağırsaklardan atmanın yanı sıra kas içi ve eklem içi formlarından kurtulmaya yardımcı olur. Ayrıca, teknik, birçok patojenik bakterinin, virüsün, en basit temsilcilerinin - karaciğere ve pankreas kanallarına yerleşen lamblia'nın hayati aktivitesini etkili bir şekilde bastırır.

Yöntem, 3 maddenin paralel kullanımına dayanmaktadır:

 • olgunlaşmamış ceviz kabuğu tentürü;
 • pelin tozu;
 • karanfil tozu.

Pelin ve karanfil satın alınabilir ve kendi başlarına doğranabilir. Olgunlaşmamış bir cevizin kabuğuna dayanan alkollü bir tentürün hazırlanmasında zorluklar ortaya çıkabilir. Alternatif olarak homeopatik ilaçlar kullanılabilir.

parazitleri vücuttan uzaklaştırmak için halk ilaçları

Kursun ilk gününde yarım bardak ılık, ancak sıcak değil, suya 1 damla ceviz kabuğundan alkollü ekstrakt damlatın. Çözelti 15-20 dakika bekletildikten sonra yemek yemeden ve içmeden yavaş yavaş tüketilir. Ertesi gün, bir damla daha ekleyin ve 5 gün boyunca bu şekilde devam edin. 6. gün 75 ml suya 2 çay kaşığı dökülür. infüzyon. Bu konsantrasyonun bir çözeltisi, bir yıl boyunca her hafta bir kez alınır.

İlk bileşenden farklı olarak pelin tozu akşam yemeğinden önce tüketilir. İlk iki gün yarım çay kaşığı su ile yiyin. 3. ve 4. günde, doz 1 çay kaşığı, ardından - 1. 5 çay kaşığı yükseltilir. ve bu şekilde 14. güne kadar, 0. 5 yemek kaşığı almanız gerekecek. l. Yıl boyunca 0, 5 çorba kaşığı pelin kullanmaya devam ediyorlar. l. Haftada bir.

Karanfil tomurcuklarından yapılan toz, yemeklerden 20-30 dakika önce günde 3 defa tüketilir. İlk gün iki katına çıkardıkları ikinci dozda 0. 5 gr, 3. günden 10. güne kadar 1. 5 gr alırlar. Bu dozda karanfil, yıl boyunca haftada 1 defadan fazla tüketilmeden tüketilir.

Yazarın profesör metodolojisi

Profesör, parazitlerle savaşmak için kendi yöntemini yarattı - üçlü. Ceviz kabuğunu renklendirmek yerine solucan otu çiçeği tozu kullanmayı öneriyor. H. Clark'ın yöntemi gibi, bu teknik de bağırsak boşluğunda yaşayan bakteri, mantar ve parazitik kurtlardan kurtulmanızı sağlar.

Solucan otu, karanfil ve pelin tozları, sırasıyla 100, 50 ve 30 g hammadde karıştırılarak 10: 5: 3 oranında alınmalıdır. Troychatka, yemeklerden önce 1. 75 g (yaklaşık 1 çay kaşığı) alınmalıdır. İlk gün - kahvaltıdan hemen önce, ikinci gün - kahvaltı ve öğle yemeğinden önce ve 3'ten 10'a kadar - üç ana öğünden önce. Triadın daha fazla kullanımı yıl boyunca gerçekleştirilir: günlük dozun tamamını haftada bir kez alırlar.

Diğer yöntemler

Tarçının karanfilden daha az etkili antiparazitik madde olmadığı bulunmuştur. Yemeklerden önce günde üç defa tüketilebilir. 1/8 çay kaşığı PorsiyonKurs bir ay sürer, ancak diyet başarısı için önemli bir koşuldur. Şeker ve yağ, tarçının etkisini nötralize eder, bu nedenle tedavi süresince bu maddelerden yüksek olan yiyecekleri dışarıda bırakmanız gerekecektir.

parazitleri temizlemek için tarçın

Çam fıstığı, solucanların ve diğer parazitlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Temizlenebilir ve 2 ay boyunca günlük 100 gr'da tüketilebilir. Tedavinin etkili olabilmesi için şu anda vejetaryen bir diyet önerilir.

Parazitleri öldürmenin bir başka kolay yolu da 300 gr soyulmuş kabak çekirdeği, 50 ml su ve 1 yemek kaşığı karışımı yapmaktır. l. bal. Tarif çocuklar için bile uygundur. Karışım sabah aç karnına yenir, 3 saat sonra müshil içerler ve 30 dakika sonra bağırsakları lavmanla temizlerler. Bu prosedür, ayrışma sırasında ölü parazitlerden ve onlar tarafından salınan zararlı maddelerden tamamen kurtulmak için gereklidir.

Silikonun bakteri ve mantarlar için olduğu kadar birçok helmint için de yıkıcı olduğu tespit edilmiştir. Kil suyu, bu elementin rezervlerini yenilemeye yardımcı olacaktır. 250 ml içme suyuna ihtiyacınız olacak. Çözelti süte benzeyene kadar biraz kil karıştırılır. Süspansiyon savunulur ve sabahları ve akşamları tortu bırakmadan içilir. Tedavi 1 ay sürer.

Hint yağı (50 gr) ile sabah (50 gr) konyak uygulaması solucanlardan kurtulmaya yardımcı olur. Sadece yüksek kaliteli alkol, 4 yıldızdan daha düşük olmayacak. Solucanları ince bağırsağın lümenine çeker, felç eder ve ardından hint yağı hareket etmeye başlar. Güçlü bir müshil etkisine neden olarak, helmintlerin kalın bağırsağa ve daha da dışa doğru tahliyesini destekler. İşlem 3-4 gün tekrarlanır. Bağırsakları boşalttıktan sonra günde iki kez 0, 5 çorba kaşığı tüketirler. l. Keten tohumu yağı. Parazit mantarları öldürür. 2 hafta yağ içerler.

Parazitlerden arınma, bireysel bir yaklaşım gerektiren zor bir süreçtir. Ancak bunu tamamladıktan sonra, organizmanın yeniden kolonileşmesini önlemek önemlidir. Dengeli bir beslenme, kötü alışkanlıklardan kaçınmak ve hijyen kurallarına uymak bu konuda yardımcı olacaktır.