İnsan vücudundaki parazitler için halk ilaçları

parazitlere bitkisel çözüm

İstatistiklere göre, her üç kişiden biri vücuttaki parazitlerden nasıl kurtulacağı sorusuyla karşı karşıya. Her yerde bir insanı bekleyen çeşitli helmintler vardır ve yaşam tarzı ve meslek ne olursa olsun neredeyse hiç kimse enfeksiyondan bağışık değildir.

Herhangi bir tür solucan enfeksiyonundan kimse korunmaz. İster sanatoryum ister kamp olsun, insanların toplu rekreasyon yerlerinde kalmak, bir kişiyi helmint istilasına maruz bırakır. Ayrıca enfeksiyon tehlikesi evcil hayvanlar, kirli eller ve yiyecekler tarafından taşınır. Herkes parazit solucanlarla enfekte olabilir.

Bu hastalığa karşı mücadelede genellikle geleneksel olmayan araçlar kullanılır. Temelde, sadece solucanları öldürmekle kalmayıp, aynı zamanda bu hastalığın tedavisinden sonra bağırsakları temizlemeye ve vücudu restore etmeye de katkıda bulunan birçok farklı ilaç üretilir.

halk yöntemleri

Evde herhangi bir etiyolojinin helmintiyazisi tedavisi sırasında, büyükannenin ilaçları çok sık kullanılır. Modern ilaç pazarı, vücut üzerinde güçlü bir etkiye sahip olan çok çeşitli antihelmintik ilaçlar sunar. Alınmalarının bir sonucu olarak, yan etkiler genellikle zehirlenme veya alerji şeklinde ortaya çıkar.

Çoğu zaman, çoğu ebeveyn, solucanları tedavi ederken çocuklarına ilaç vermekten haklı olarak korkar. Ayrıca hamilelik sırasında antiparaziter ilaçların alınması da önerilmez. Bu, antihelmintik tedavinin yürütülmesinde geleneksel tıbbın geniş popülaritesini açıklar.

Onların yardımıyla, yüzyıllar boyunca helmintler başarılı bir şekilde kovuldu, ardından bir kurtarma kursu izledi. Bitkisel doğal ilaçlar, hayvansal ve mineral kökenli ürünler olabilir.

Bileşimlerinde parazitleri ortadan kaldıran maddeler içeren doğal antiparaziter ajanlar arasında vurgulanmaya değer:

 • Kişniş.Günde tek bir günlük 3 gram toz alımı ile yüksek bir antelmintik etkiye sahiptir. Hazırlamak için kişniş tohumları bir tavada kızartılmalıdır. Ardından toz haline gelene kadar öğütün. Önleme için tozun 7 gün boyunca günde üç kez kullanılması tavsiye edilir. Bu durumda, sadece yiyeceklerini baharatlamaları tavsiye edilir.
 • Chanterelles.Birçok parazit solucan türü üzerinde zararlı etkisi olan chitinmannose içerirler. Ancak etkili mantarlar sadece çiğ olabilir. Bu nedenle, antelmintik tedavi yapılırken sadece alkol tentürü kullanılır. Tarif: 0. 1 kg ezilmiş temel hammaddeye 300 ml alkol dökün ve 2 hafta soğukta ısrar edin. Yatmadan önce günde 15-20 damla alın. Terapötik etkiyi arttırmak için, anti-inflamatuar etkiye sahip olan porcini mantarları ile birlikte tentürün alınması tavsiye edilir.
 • Soğan.Buna dayalı bir infüzyon, enterobiasis, ascariasis ve giardiasis tedavisinde etkilidir. Hazırlamak için soğan, püre benzeri bir duruma ezilir, daha sonra elde edilen püre, bir bardak sıcak su miktarında kaynar su ile karıştırılır. 8 saat ısrar edin. Tedavinin seyri, günde üç doz halinde yarım bardak ilacın içilmesi gereken 5 günden oluşur.
 • Çam kozalakları.Reçel yapmak için ana hammaddedirler. Hazırlanma sürecinde, koniler suyla karıştırılmalı ve 5 saat kaynatıldıkları ocağa konulmalıdır. Reçelin ana hammaddesini sudan çıkardıktan sonra. Daha sonra su ile aynı miktarda şeker eklenir. Şurup bir buçuk saat kaynatılır. Hazır reçel sabahları aç karnına alınır.
 • Adaçayı.Bitkinin iyi işlenmiş taze çiçekleri aşağıdaki şemaya göre kullanılır: İlk gün boyunca her 3 saatte bir 1 çiçek yemeniz gerekir. 2-4 gün - 2 çiçek, 5-25 gün, günde üç kez, her biri 2 gram.

İkinci uygulama yöntemi ise infüzyon şeklindedir. İki bardak kaynar su ile 50 g kurutulmuş pelin salkımına dökün ve 24 saat demleyin.

 • Zencefil kökü.Kuruduğunda toz haline getirilmelidir. Uygulama şeması: Tam yağlı süt ile 10 gram. Tedavi süresi 7 gündür, her biri için ilacı üç kez almanız gerekir.
 • Kara karanfil.Toz halinde kullanılır. Uygulama şeması: 1 gün - 500 mg, 2 gün - 1000 mg, sonraki 8 gün, 1. 5 gram. Yemeklerden sonra günde üç kez alınır.
 • Kabak çekirdeği.Uzun yıllar kullanılır. Tedavi süreci, 2 hafta boyunca 10-15 adet miktarında çiğ tohum alınmasından oluşur. İkinci yol: 25 gram tohumu bir karıştırıcıda öğütün, ılık sütle karıştırın, 2, 5 hafta boyunca günde üç kez alın.
 • Sarımsak.Aşağıdaki varyasyonlarda kullanılır. Süt veya pelin çiçek salkımına sahip lavman için çözümler. Oral alım: Bir bardak ılık tam yağlı sütün içine 1 çay kaşığı sarımsak suyu damlatın. Günde üç kez alınır. İlacı hazırlamanın başka bir yolu: Bu sebzenin 5 dişini ezin ve 250 ml tam yağlı sütle karıştırın. Karışımı 20 dakika kısık ateşte tutun. Haftada 4 saatte bir 10 ml alınır.

Bazen, antiparaziter tedavi için tek kabul edilebilir ve etkili ilaç olarak doğal alternatif tıp kullanımının kabul edildiği çeşitli durumlar fark edilmiştir.

Antelmintik ilaçların kullanımının kontrendike olduğu durumlarda genellikle asistan olurlar.

Önemli.Solucanların alternatif tıpla ilgili bu tür yöntemlerle tedavisinin evde bağımsız olarak yapılmasına izin verilir, ancak yalnızca bir parazitolog tarafından yapılan danışma muayenesini geçtikten sonra.

parazitler için baharatlar

fon listesi

Her insan, hangi antiparaziter ajanların var olduğunu bilmeli veya en azından bir fikre sahip olmalıdır. Bunun nedeni, dünya nüfusunun% 95'inin taşıyıcıları olmasıdır. Tıbbi uygulamada iki binden fazla solucan türü kaydedilmiştir.

Her türün favori lokalizasyon yeri vardır. Bunlar solunum organları, sindirim sistemi, karaciğer, kan ve beyin olabilir. Helmintlerin boyutları birkaç milimetreden metreye kadar ulaşabilir. Ancak türleri ve boyutları ne olursa olsun, insan sağlığının genel durumuna ve tüm organ sistemlerinin işleyişine önemli ölçüde zarar verirler.

Alternatif tıp, listesi oldukça geniş olan çözümler sunar. Temelde, evde davetsiz misafirlerden kolayca kurtulabileceğiniz birçok farklı ilaç hazırlanır.

Bu tür fonlar, helmintleri etkili bir şekilde ortadan kaldırırken vücut üzerinde yumuşak bir etkiye sahip oldukları için özellikle popülerdir. En popüler antiparaziter ajanlar şunları içerir:

 • Karahindiba kökü.
 • Pelin
 • Sarımsak.
 • Soğan.
 • Yaban turpu kökleri.
 • Kabak çekirdeği.
 • Rezene meyvesi.
 • Şili.
 • Çayır tirfili.
 • Civanperçemi.
 • Kişniş.
 • Kekik.

Bu bitkisel ilaçlar ve sebzeler uzun yıllardır test edilmiş ve kendilerini en etkili antiparaziter ajanlardan biri olarak kabul etmeyi başarmışlardır. Ayrıca, güçlü bir terapötik etkiye ek olarak, minimum sayıda yan etki ile karakterize olduklarını belirtmekte fayda var.

parazitler için halk ilaçları

Önleme için halk tarifleri

Pek çok insan, parazit solucanların hoş olmayan görüntülerini gördüklerinde, onlarla gerçek hayatta karşılaşmaktan kolayca kaçınabileceklerini düşünürler. Ancak, tıbbi istatistiklere göre, yaşamları boyunca insanların% 90'ından fazlası helmintlerden etkileniyor. Bireysel türleri, herhangi bir belirtiye neden olmadan vücutta ilerlemelerine izin veren mükemmel bir adaptasyona sahiptir.

Tedavi için önleyici manipülasyonların sistematik olarak uygulanmasıyla, helmint istilası riski en aza indirilir. Bunu yapmak için, yaşam kuralları evde sürekli temizlik, apartmanda evcil hayvanların bulunmaması ve varsa, sistematik solucanlarının giderilmesi ve gıda işleme kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalınmasını içermelidir.

Helmint istilasını önlemek için genellikle aşağıdaki tarifler kullanılır:

 • Sabahları aç karnına kabak çekirdeği yemek parazitlerden korunmanın etkili ve keyifli bir yoludur. Kullanımlarından sonra, müshil bir ilaç alınması tavsiye edilir.
 • En iyi önleyici ilaçlardan biri sarımsaktır. Bunun için aç karnına ılık süt ile içilmesi tavsiye edilir. Sonra bir müshil al.
 • Bir bardak kaynar su ile 25 gram kırlangıçotu dökün, ısrar edin, süzün, sabah ve akşam yemeklerden yarım saat önce alın.
 • Nar kabuğu tentürü sabahları aç karnına, ardından müshil olarak kullanılır.
 • Havuç suyu ile lavman.
 • Kıyılmış sarımsak ile karıştırılmış solucan otu tozu, süt dökün ve düşük ateşte kaynatın. Soğutun, süzün ve hazır lavman solüsyonunu kullanın.
 • Sarımsaklı süt lapası, ana yemekten önce 3 kez bir çay kaşığı içinde alınır.

Uygun şekilde seçilmiş herhangi bir halk ilacı, hem helmint istilasının tedavisinde hem de önlenmesinde etkilidir. Ancak, sağlığınızla deneme yapmayın.

Halk ilaçları hazır satın alabilirsiniz. Ancak, herhangi bir antelmintik ajanı bağımsız olarak hazırlayabileceğiniz birçok tarif de vardır. Bu durumda, tedavinin etkinliği doğrudan tüm bileşenlerin doğru seçimine bağlıdır.

Vücudunuza çarpan belirli parazit türünü dikkate alarak doğru antihelmintik halk ilacını seçmenize yardımcı olmak için, yalnızca bir parazitolog yapabilir. Tüm tıbbi reçetelere sıkı sıkıya bağlı kalmak, solucanlardan mümkün olan en kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

parazitler için kabak çekirdeği