Parazitlerin vücudunu temizlemek: doğru yolu seçmek

İnsanlar birbirleriyle sürekli temas halindedir ve bu nedenle hiç kimse çeşitli bakterilerin vücutlarına girmesine karşı bağışık değildir. Bir diğer önemli rol, aynı zamanda çeşitli enfeksiyonların taşıyıcıları olan sevgili hayvanlarımız tarafından oynanır.

Vücuda minimum miktarda çeşitli solucan ve bakteri girmesini sağlamak için, basit önleyici tedbirler unutulmamalıdır: el yıkama, sebze ve meyvelerin işlenmesi, su kütlelerinde güvenli davranış vb.

Vücudunuzu zararlılardan farklı şekillerde temizleyebilirsiniz.

Vücutta parazit görünümünün belirtileri

Parazitler vücudun farklı bölgelerinde bulunabilir: midede, bağırsaklarda ve karaciğerde. Ve hem bir yetişkine hem de bir çocuğun vücuduna eşit derecede iyi uyum sağlarlar.

Sürekli olarak sağlıklarına özen gösteren, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdüren, vücuda minimum parazit ve bakteri girişine maruz kalır.

Vücutta parazit bulmanın belirtileri:

 • Tekrarlayan ishal veya kabızlık.
 • Uyuşukluk, halsizlik, anemi.
 • Kaslarda ve eklemlerde hareket sırasında keskin ağrı, genellikle insanlar artrit ile karıştırılır.
 • Kilo kaybı, sürekli açlık.
 • Sürekli baş ağrısı ve baş dönmesi.
 • Vücudun metabolizmasındaki değişiklikler.
 • Basınç ritim bozuklukları.
 • Sürekli uykusuzluk, uykuda diş gıcırdatma.
 • Saç dökülmesi.
 • Vücutta alerji şeklinde döküntü.
 • Karında periyodik keskin ağrılar.
 • Artan sinirlilik ve gerginliğin belirtileri.

Anthelmintic ilaçlar

İlaç endüstrisi, parazitlerle savaşmak için geniş bir ilaç yelpazesi sunar.

Üç grup antelmintik ilaç vardır:

 1. Kimyasallara dayalı müstahzarlar.Parazitlerin bu maddelere uyum sağlama yeteneği olduğundan, bu ilaçlar etkisizdir. Ve ilaçların kendileri sadece parazitler üzerinde değil, aynı zamanda bir bütün olarak insan vücudu üzerinde de zararlı bir etkiye sahiptir. Çok sayıda yan etkileri vardır.
 2. Sonraki grup preparatlar bitkiler temelinde geliştirildi.Vücuda girdiklerinde, zehri yoğunlaştırırlar ve bu da, kısa sürede insan vücudunu terk etme eğiliminde olan parazitleri olumsuz etkiler. Bitkisel maddelere dayalı müstahzarlar, vücudun savunmasını güçlendirirken insan sağlığı için güvenlidir. Parazitler neredeyse hiçbir zaman onlara uyum sağlamaz.
 3. Ve son grup - homeopatik ilaçlar. Tüm etkinlik, büyük ölçüde doktorun niteliklerine bağlıdır. Yanlış tedaviyi alırsa sonuç sıfır olur. En ufak bir kullanım belirtisi ihlal edilirse, aynı beklenen sonuca ulaşılmayacaktır. Tedavi bir aydan birkaç yıla kadar sürebilir.

Yukarıdakilerden, antelmintik ilaçların hastalığın türüne ve mali durumuna bağlı olarak seçildiği sonucuna varabiliriz.

İlaç

Pek çok insan vücutlarında parazit tespit ettikten sonra hemen ilaç almak için eczaneye koşuyor. Ancak çok az insan, parazitleri öldüren ilaçların aynı zamanda vücudun yararlı florasını da öldürdüğünü düşünür ki bu daha sonra geri kazanılması çok zordur. Bu da yine birçok farklı ilaç ve zaman gerektirir.

Hapların ve çeşitli ilaçların tek artısı hızlı bir etkidir. Ancak, bundan sonra, zayıflamış bağışıklığın yükseltilmesi ve geri kazanılması gerekeceğini unutmayın.

Vücudu vücuttaki parazitlerden temizlemek için en etkili ilaçlardan bazıları albendazole dayalı ürünlerdir. Parazitlerle ilişkili hemen hemen tüm hastalıklarda kullanılırlar. Az sayıda yan etkileri vardır. Hamilelik sırasında kadınlar tarafından alınması kesinlikle yasaktır.

çocuk köpeği öper ve parazitlerle enfekte olur

Solucan istilasında da çok etkili olan geniş bir etki yelpazesi için özel hazırlıklar da vardır. Çok sayıda yan etkisi vardır. Hamilelik sırasında, sadece doktor tavsiyesi ve sürekli gözetimi altında alınabilir.

Hem aile üyeleri hem de evcil hayvanlar, helmintik istila için tedaviye tabidir.

Levamisol bazlı antelmintikler, akşamları bir yemekten sonra tüm tedavi süresince bir kez alınır. Tekrarlamanız gerekiyorsa, bu birkaç hafta içinde yapılır. Neredeyse hiçbir yan etkisi yoktur. Kullanırken aynı gün alkol alamazsınız.

Parazitlerle savaşmak için çok sayıda ilaç olduğu unutulmamalıdır. Hepsi farklı insan kategorileri için tasarlanmıştır. Çeşitli yan etkileri vardır, bu nedenle haplarla kendi kendinize ilaç almamalısınız. Kullanmadan önce deneyimli bir doktora danışmak daha iyidir

Evde parazitlerden temizlik

Geleneksel tıp tarifleri, vücuttaki parazitleri temizlemek için aktif olarak kullanılmaktadır.

Parazitlerin vücuda girmesini önlemek istiyorsanız, sürekli olarak lahana, yaban turpu, turp yemelisiniz. Bulaşıklara defne yaprağı, karanfil, dereotu, tarçın ekleyin.

Evde parazitleri öldürmenin bir başka iyi yolu da balkabağı kullanmaktır. Her sabah yirmi gram kabak çekirdeği yiyin. Kırk dakika sonra birkaç yudum bitkisel yağ için ve birkaç saat sonra kahvaltı edebilirsiniz.

parazitleri temizlemek için kabak çekirdeği

Ayrıca önce kabak çekirdeklerini kızartabilir, ardından ince ince öğütebilirsiniz. Altı diş sarımsak, birkaç yemek kaşığı bal ekleyin. Her şeyi karıştırın ve on iki saat demlenmesine izin verin. Ortaya çıkan infüzyon bir ay boyunca her sabah içilmelidir. İlacı aldıktan birkaç saat sonra kahvaltı edebilirsiniz.

Vücudu sarımsak ve kefir ile temizlemenin iyi bir yolu. Birkaç diş sarımsak yemeli ve kefirle yıkamalısın. Sarımsağın bütün olarak yutulması gerekirken çiğnenemez. Mide veya bağırsaklarla ilişkili herhangi bir hastalık varsa, o zaman bu yöntemi kullanmamak daha iyidir.

Parazitlerden kurtulmanın bir başka etkili yolu da nar kabuğu. Hazırlanması kolaydır: On beş gram kuru nar kabuğu alın ve sıcak suyla doldurun. On dakikadan fazla pişirmeyin. Ortaya çıkan infüzyon, günde dört kez yarım çay kaşığı içilmelidir. Bu en iyi aç karnına yapılır.

Ayrıca yatmadan önce kaynatılmamış sıcak süt içmeyi deneyebilir ve üç diş sarımsak alabilirsiniz.

Kil, parazitlerin vücudunu detoksifiye etmek için kullanılabilir. Az miktarda kil alın, ılık suyla doldurun ve iyice karıştırın. İçeceğin rengi süte benzer olmalıdır. Sonra, biraz yerleşmesine izin vermelisin. Bir çökelti göründüğünde, günde iki kez yemeklerden yirmi beş dakika önce ağızdan alınabilir: sabah ve akşam. Kursa otuz gün devam edin.

Gördüğünüz gibi sıradan ürünler kullanarak vücuttaki parazitlerden kurtulmak için mükemmel bir çare hazırlayabilirsiniz. Ancak herhangi bir zararı olmayacaktır.

Profilaksi için parazitler bulunduğunda, tüm aile üyelerinin, onlara sahip olup olmadığına bakılmaksızın, tedavi görmesi gerekir. Evde hayvanlar varsa, onlar da tedavi görmelidir.

Hijyen kurallarına uymak, yemekten önce ve tuvaleti kullandıktan sonra ellerinizi sabunla iyice yıkamak, sebzeleri ve meyveleri kaynar su ile muamele etmek zorunludur.